ZNALEZIONO SZOKUJĄCY SPOSÓB NA REANIMACJĘ SYSTEMU EKONOMICZNEGO PLANETY!

kryzys gospodarczy

Od dawien dawna wiadomo, że system ekonomiczny planety jest w stanie niemal całkowitej zapaści. Niemal każdy rzetelny obserwator ekonomii, giełd i świata finansów, zadawał sobie pytanie jak i snuł własne prognozy na temat tego, kiedy ten system upadnie zupełnie.

Jest to system wyjątkowo toksyczny, oparty od początku do końca na manipulacji mechanizmami ekonomii. Rdzeń tego systemu kapitalistycznego jest tak skonstruowany, że mniej niż 1% ludzi u szczycie piramidy ma 99% zasobów. Dalsze 10% ludzi to wykonawcy woli elity (urzędnicy, lekarze, administracja, korpo-lemingi) i mają oni trochę więcej niż 90% reszty – czyli niewolników kapitalizmu.

Na marginesie zauważyłem, że praktycznie każdy ziemski (pod)system jest skonstruowany jak piramida na zasadzie: >1% które ma większość zasobów,  jak i 10% które ma trochę więcej niż 90% które nie ma praktycznie nic.

kryzys

O zapaści kapitalizmu, oszustwie ideologii niewidzialnej ręki wolnego rynku pisałem m.in. w artykułach poniżej. Uczulam Was także na to, by wszystkie ziemskie (pod)systemy analizować pod tym samym kątem, by szukać w nich punktów wspólnych. Gdy się postaracie, wszędzie, w każdym (pod)systemie odnajdziecie te same zasady bazowe, ten sam rdzeń – którego celem jest zniewolenie i eksploatacja ludzkości. Ekonomia, polityka, konspiracje elit, ideologie, religie – to objawy choroby, a nie jej przyczyny.

Linki do artykułów są poniżej:
Zwolennikom Korwina i Petru. Destrukcyjne i nowotworowe fundamenty kapitalizmu
Kapitalizm w Polsce, a w kraju cywilizowanym. Dlaczego jesteśmy niewolnikami?
Prawdziwe oblicze kapitalizmu. Niewolnicze stawki i nagminne łamanie prawa
Neoliberalny kapitalizm to zbrodniczy system rządzący światem
Gdy upada cywilizacja: kapitalizm i racjonalizm jako chore ideologie
Kapitalizm traktuje ludzi jak bydło, a podział na arystokrację i plebs dalej istnieje!
Logika kapitalizmu: „Ratowanie życia, przywrócenie planetarnej równowagi, sprawiedliwość i pokój nie są dochodowe”
Mitologia kapitalizmu, oszustwo ideologii „wolnego rynku”
Kapitalizm i polityka: systemy stworzone przez psychopatów

ekonomia

Kapitalizm jest niewydolny

System kapitalistyczny (neoliberalny) doprowadził ekosystemy Ziemi na skraj zagłady, zasoby do wyczerpania a całe społeczeństwa i narody – do nędzy i biedy. Idea że trzeba koniecznie generować rok w rok wzrost PKB, jest chora sama w sobie. Nie mamy tylu zasobów by w nieskończoność konsumpcja wzrastała. Już teraz dzięki celowemu postarzaniu produktów i wypuszczania nietrwałych bubli, żyjemy na ekologiczny kredyt. A planety „B” na której można by krzewić demokrację, postęp, budować bary Mc Donalds i zwiększać PKB, póki co nie ma.

Kiedyś musi nastąpić uderzenie w ścianę, bo dwa dodać dwa zawsze równa się cztery. Choć w ciągu kilkudziesięciu lat kapitalizmu chwilowo równa się pięć a nawet miliard – ale jakim kosztem? Wyczerpania zasobów i zagłady ekosystemów? Wiele mechanizmów kapitalizmu neoliberalnego to mechanizmy o typowo nowotworowym charakterze. Zarówno zwiększanie PKB jak i inflacja są takimi mechanizmami. Kapitalizm, neoliberalizm, niewidzialna ręka wolnego rynku – te ideologie ekonomiczne jeszcze nigdy nie były tak skompromitowane, jak obecnie. Wciąż straszą i manipulują pogrobowcy tych doktryn – Petru, Korwin, Schetyna, Balcerowicz, Kołodko. Tymczasem ekonomiści światowej klasy już przyznali że system poniósł druzgocącą porażkę i nawołują do jego niezwłocznej reformy:

Cytuję: „Uproszczone teorie neoliberalnych fundamentalistów rynkowych, które w minionych czterech dekadach tak bardzo wpłynęły na kształt polityki gospodarczej, okazały się dotkliwie błędne, bo wzrost PKB następował kosztem gwałtownie rosnących nierówności. Trzeba ponownie przeformułować zasady gospodarki, tym razem po to, by zapewnić korzyści zwykłym obywatelom.”
~Joseph Stiglitz, laureat nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii

banki i korporacje

Reforma systemu ekonomicznego jest konieczna

Również Ben Bernanke, były szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej (FED – odpowiednik polskiego NBP), nawołuje do reformy systemu. Nawołuje on do tego, by szary obywatel – ten z dołu piramidy – miał większy udział przy podziale zysków wygenerowanych w gospodarce. Jak wiemy, 90% lub więcej zysku wypracowanego przez pracownika idzie ku górze piramidy. Nie jest ważne czy pracujesz jako sprzątaczka i zarabiasz 1000 zł, czy jako korpo-leming na stanowisku papierkologii w departamencie opierdalania się i ściemy, i zarabiasz 10.000 zł. W każdym przypadku 90% lub więcej owoców Twojej pracy nie idzie do Ciebie jako pensja, ale ku górze piramidy. Dostajesz od systemu ochłap tego, co wypracowałeś. Co ciekawe – tej prostej, chłopskiej prawdy nie powie Ci praktycznie żaden ekspert z lewa czy prawa uczestniczący w debacie publicznej.

Obecnie znaleziono sposób na reanimacje systemu ekonomicznego planety jak i na wyzerowanie olbrzymiego długu. Zadłużenie całej planety wynosi dziś 152 biliony dolarów i rośnie w astronomicznym tempie. W to zadłużenie nie wlicza się bilionów toksycznych quasi-długów, takich jak derywaty. Tych „instrumentów pochodnych„, bardzo kreatywnych (czyli oszukańczych), pod którymi poukrywano długi, jest bardzo dużo. Deutsche Bank posiada około 50 bilionów euro takich toksycznych aktywów, absolutnie niemożliwych do spłacenia. Jest to dwadzieścia razy więcej niż roczne PKB Niemiec i więcej niż PKB całej Europy łącznie z Rosją.

kapitalizm i korporacjonizm

Propozycja reanimacji systemu ekonomicznego świata

System ekonomiczny globu zostanie reanimowany poprzez większy udział społeczeństwa w dysponowaniu owocami wzrostu PKB. Pieniądze które dotychczas szły ku górze piramidy i nie pracowały w żywej gospodarce, zostaną rozdane obywatelom pod postacią różnych programów socjalnych. FED czyli rdzeń światowej gospodarki już przygotował mechanizm mający wpompować w system biliony dolarów pod postacią obligacji perpetualnych z zerowym oprocentowaniem. Jest to aktywo które z jednej strony, jest gwarancją.. straty, a z drugiej strony umożliwia wygenerowanie pieniądza bez wbudowanego długu i bez pośrednictwa banków. Rządy ponownie przejmą kontrolę nad generowaniem / podażą pieniądza. Co ciekawe, ta informacja przeszła niemal bez echa, także w mediach uważających się za niezależne.

W swoim stylu opisał to portal Independent Trader – link poniżej:
„Kolejne szaleństwa Bena Bernanke”

wolny rynek i kapitalizm

Dwa kraje, dwa ekonomiczne poligony doświadczalne

Są dwa kraje które są poligonami doświadczalnymi do testowania tego typu programów socjalnych. Pierwszy z nich to Japonia, która zgromadziła wręcz astronomiczną ilość zadłużenia i toksycznych instrumentów pochodnych, w stosunku do swojego PKB. Drugi kraj to.. Polska. Tak, chodzi o nasz kraj. W Polsce funkcjonuje już program 500+ dla rodzin z dziećmi. Niebawem na pewno będą funkcjonowały kolejne programy takie jak mieszkanie+ czy zwiększenie najniższych emerytur do 1000 złotych.

Co dalej? Można się pokusić o nieśmiałe prognozy. Na pewno nie będzie jawnego rozdawnictwa pod nazwą „bezwarunkowy dochód podstawowy„. Ale będą kolejne programy socjalne. Np „1000+ dla najniżej zarabiających„, „500+ dla emerytów i rencistów„, „500+ dla ubogich studentów” itp, itd. Już teraz widać pozytywny rezultat programu 500+, choć jest to tylko lekki uśmiech przez łzy rozpaczy. Jest mniej rąk do pracy. Ludzie nie chcą tracić nerwów i zdrowia przy nieludzkim zapierdolu u typowego polskiego prywaciarza za 1350 zł netto, skoro 1000, 1500 czy 2000 zł mają z programu 500+.

Zawsze uczulam Was na to, że tak niskie pensje przy cenach często wyższych niż na Zachodzie Europy (tak, tak – idźcie do Aldi w Niemczech i porównajcie z kalkulatorem w ręku) nie mają absolutnie żadnego uzasadnienia ekonomicznego. Jest to celowe i z premedytacją przeprowadzone działanie, polegające na manipulacji mechanizmami ekonomicznymi. Celem jest sabotaż polskiej gospodarki, obniżenie naszego potencjału, i przede wszystkim – zrobienie z Polski kolonii i zasobnika taniej siły roboczej.

polityka w Polsce (2)

Ekonomia kraju wolnego a ekonomia kolonialna

Znakiem rozpoznawczym kolonialnej gospodarki polskiej są tzw specjalne strefy ekonomiczne, zagraniczne korporacje nie płacące ani grosza podatków, w których pracownicy za najniższą krajową produkują śrubki czy inny szajs na eksport. Bo stoczni, zbrojeniówki, kopalń czy zakładów takich jak Cegielski już nie możemy mieć, więc doprowadzono je umyślnie do upadłości. Są także teorie mówiące, że chodzi o ekonomiczne ludobójstwo Polaków i szerzej – Słowian, których trzyma się w biedzie. A jak wiadomo, w wielu tego typu teoriach trochę prawdy jest..

O tym dlaczego zarabiamy kilka razy mniej niż na Zachodzie przy często wyższych cenach, i o tym że nie ma to żadnego uzasadnienia ekonomicznego poza manipulacją i sabotażem – pisałem w poniższym artykule. Jak dotąd tylko jeden z polskich profesorów i dwa portale, w tym mój, poruszyły tę kwestię. Czyżby brakowało odważnych wśród rzekomo niezależnych mediów? Link poniżej:
Czemu zarabiamy 4 x mniej niż Niemcy przy identycznych cenach?! Odpowiedź jest zaskakująca!

Nową wiadomością natomiast jest fakt, że program socjalny bezwarunkowego dochodu podstawowego być może zostanie wprowadzony we Francji. Jego wprowadzenie zarekomendował ostatnio francuski senat. Pieniądze mają być wypłacane każdemu dorosłemu obywatelowi, bezwarunkowo. Kwota ta ma być wyższa niż francuski dochód minimalny. Fundusze te mają zastąpić część świadczeń socjalnych, i mają pochodzić z reformy finansów państwa. Link z info o tym:
Francuski senat zarekomendował wprowadzenie w kraju pilotażowego programu gwarantowanego dochodu podstawowego

gospodarka (2)

Jako epilog tego felietonu..

Nigdy nie wierzcie ludziom powołującym się na kapitalizm, neoliberalizm, prawa ekonomii, niewidzialną rękę wolnego rynku. Dlaczego? Bo kłamią od początku do końca. Ponieważ albo nie znają twardych realiów życia i zostali zindokrynowani (nastolatek..), albo służą systemowi świadomie (polityk, ekspert, dziennikarz). Prawa ekonomii i wolnego rynku są wciąż zmieniane i manipulowane. Nigdy nie wierzcie w narzekania i kwękanie prywaciarzy na koszta pracy, płacę minimalną, podatki i inne.

Wilki zawsze będą bronić swojego prawa do pożerania owiec. Zwolennicy wolnorynkowych teorii zapominają o tym że to co jest dobre dla pająka, niekoniecznie jest dobre dla muchy. A to co jest dobre dla wilka, niekoniecznie jest dobre dla owcy którą ów wilk pożera. Próżne są także nadzieje, że po ukończeniu uczelni technicznej nastolatek dostanie obiecane miejsce w kapitalistycznej elicie. Tam miejsca są już od dawna zajęte.

Wszystko jest ze sobą powiązane, dlatego realia kapitalizmu (i każdego istniejącego systemu) bezpośrednio łączą się z naukami duchowymi, gnostyckimi. Wszystkie istniejące systemy, w tym kapitalizm, są bezpośrednią pochodną tego jak zaprogramowany jest Rdzeń czy też Procesor Centralny planety. Religie utożsamiają Rdzeń z Bogiem, ja póki co wstrzymuję się z tym. Otóż działa on podług wartości, które nam wydają się wartościami niskimi, złymi. Ziemia jest planetą niedoboru, braków. Każda istota w pocie czoła walczy o kurczące się wciąż zasoby, i ta paniczna walka zabiera jej większość czasu i energii.

ekonomia

Ograniczone zasoby ekonomiczne i ich konsekwencje

To ta walka i fakt że zasoby są ograniczone (co jest iluzją, ale nie o tym tu..) generuje całe cierpienie i zło świata. Miłość, przyjaźń i inne wartości zostały wypaczone przez tę walkę. Porównaj mentalność ludzi gdy byli zakochanymi w sobie poetami życia, ze stanem gdy wzięli ślub, założyli rodzinę, mają po kilka kredytów i miliony upiornych obowiązków, odbierających do reszty radość życia. Różnicę widać od razu. Kwestią sporną jest to, czy to ma się teraz zmienić, czy nie. Znakiem szczególnym jest to, że rządy dostają teraz prawo do generowania pieniądza. Wcześniej to prawo miały tylko banki centralne (będące w prywatnych rękach) razem z bankami komercyjnymi.

Pomyśl chwilę, jak wyglądałby świat, gdyby tylu problemów finansowych nie było. Jak wyglądałby świat, który gwarantowałby chociaż to minimum minimum. Czyli np godne wynagrodzenie za pracę. Nie 1850 zł brutto jak zarabia większość. Ale choćby i 7000 zł brutto. Zaś zawody intelektualne i tym podobne – odpowiednio więcej. Ile mniej zła, nienawiści, przestępstw, walk o spadki, podkładania świń by było? Jak zmieniłby się system relacji, szczególnie damsko-męskich? Czy małżeństwa z histerycznych, pełnych roszczeń umów seksualno-finansowych jak teraz, byłyby zawierane z miłości?

Czy ludzie zamiast z przerażeniem liczyć czy starczy na kredyt i chleb ze smalcem do pierwszego, mieliby czas na miłość i na wszechstronny rozwój? Jak wyglądałby świat obfitości i dobrobytu, w którym ludzkość mogłaby zająć się rozwojem i relacjami, zamiast w panice i przerażeniu liczyć czy starczy do kolejnej wypłaty? Czy w ogóle potrafisz wyobrazić sobie taki świat? Czy w ogóle jego zaistnienie byłoby systemowo możliwe? O tych dylematach pisałem w poniższym felietonie – link:
Uważasz że jesteś wolny? Naprawdę? „Dali nam pieniądze a my oddaliśmy im całą Ziemię”

kryzys gospodarczy

Niedobór pieniędzy i niszczący lęk przetrwania

I jako ostatnia już sprawa w tym felietonie.. Lęk przetrwania związany z niedoborem pieniędzy i innych dóbr, jest najsilniejszym lękiem jaki zna człowiek. To on wydaje się być tym mitologicznym „grzechem pierworodnym” rodzaju ludzkiego. Nasz świat jest światem niedostatków i niedoborów. Brak wystarczającej ilości zasobów, nie tylko pieniędzy, to jedno z najważniejszych jego praw. Istoty w pocie czoła muszą walczyć ze sobą o ograniczone zasoby środowiska.

W poniższych felietonach opisałem, że lęk przetrwania jest przyczyną praktycznie 99% lub nawet 100% zła, jakie jedna istota wyrządza drugiej:
Czemu jest tyle zła i cierpienia na świecie?! [SZOK] Próba syntezy
Przyczyna opłakanej sytuacji na Ziemi. Jak się uwolnić?
Najważniejsze pytanie świata. Masz odwagę je sobie zadać? Odpowiedz uczciwie..
Ziemia jest upadłym światem pełnym cierpienia. Dlaczego? Czy jest nadzieja na zmianę?

Autor: Jarek Kefir

Możesz wesprzeć funkcjonowanie mojej strony. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii politycznych, ideologii, religii, koncernów i innych grup nacisku. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia. Dzięki!🙂 W poniższym linku zawarłem informacje, jak to zrobić:
https://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/wsparcie/

 

18 myśli w temacie “ZNALEZIONO SZOKUJĄCY SPOSÓB NA REANIMACJĘ SYSTEMU EKONOMICZNEGO PLANETY!

  1. Witam serdecznie wszystkich, jestem tutaj nowa, jeżeli można wtrącić parę słów, to dodała bym jeszcze do powyższego artykułu,, Nigdy nie wierz ludziom, którzy mówią – Nie zmienisz świata,, Ja zapewniam, że można, chociażby odnosząc się do słów Orwella,, Bądź zmianą, którą chcesz ujrzeć w świecie, zawsze zaczynamy od siebie samego, potem nasze najbliższe środowisko i tak coraz dalej. I najważniejsze ,, Nie ma większego bogactwa na ziemi, nad bogactwo duszy,,to właśnie na tym polega prawdziwa wolność. Śmieszą mnie ludzie w wypasionych autach i wielkich zimnych domach, czy oni są szczęśliwi? chyba nie, a jeżeli mówią to kłamią i to właśnie na tym polega niewola.

   1. Hej Nina, nie do końca tak jest, bo sfera materialna też jest ważna. Duch realizuje się w materii, a nie w „bujaniu w obłokach”. I nie ma nic złego w wypasionym aucie i wielkim, CIEPŁYM domu 🙂

    1. Hey,
     Caly obecny system podobnie jak wszystkie dotychczasowe wojny pozwolily w ekstremalnie krotkim czasie rozwinac technologie ktore zaczynaja owocowac tym ze potrafimy obronic sie przed czescia kataklizmow globalnych i jestesmy bardzo blisko stworzenia wydajnego reaktora termonuklearnego – synteza wodoru.
     Projekt ITER jest zaawansowany ale sa tez male projekty za to znacznie bardziej dynamiczne i tansze niz ITER.
     Prognozuje sie ze pierwsze komercyjne male reaktory to kwestia 2..3 lat – w przypadku borowodorowego nawet rok.
     Takie reaktory to zrodlo czystej energiw niegraniczonej ilosci, 2..3 rzedy wiekszej niz cala obecnie dostepna.
     Mozliwe stanie sie utrymanie przez planete nawet 100 mld ludzi.
     Zainteresuj sie tym i rozwaz konsekwencje dla swiata ktory znamy

  1. Niewola na tym polega, że ciągle człowiekowi mało, aż na sam koniec, bardzo często dopiero na łożu śmierci dochodzi do ,, przebudzenia, do wyrzutów sumienia. A czym jest pieniądz? Jest władcą, który z człowieka robi niewolnika na jego własne życzenie.Nigdy nie napasiony chlebodawca jest jeszcze większym niewolnikiem od tego, który liczy pieniądze od pierwszego do pierwszego.

  2. Z ciekawością i zachłannością zawsze czytam Twoje felietony i prawie w 100% się z Tobą zgadzam.Kiedy sama ujawniam znajomym kulisy PRAWDY i przemycam wiedzę, to spotykam się z ostracyzmem Sama zapierdalam jako opiekunka, niewolnica, by nie po prostu nie dać się nędzy.Ten prekariat w Polsce to 1000000 kobiet.Ta rzeczywistość jest przerażająca ale jedyna która nie zawodzi i nie kłamie to ..śmierć., więc próbuję jakoś do niej doczłapać, a tobie młody człowieku z charyzmą cóż mogę powiedzieć- pluń na wszystko, co minęło, na własna boleść i cudzą nikczemność. Masz swój cel (dobry) i żyj tym życiem, bo robisz wiele.pozdrawiam.

   1. Opiekuna- zawód przyszłości
    Teraz bardzo popularnym kierunkiem zagranicznym jest Szwajcaria. Na rynku polskim zapotrzebowanie na opiekunki również rośnie, szczególnie na wsiach i w małych miasteczkach.

    Uważam, że jest to trudna praca, szczególnie dla psychiki.

 1. Mam wieść pocieszającą. Ten system się nie zawali, bo wszyscy wiedzą o tym, że jest do bani. Jest do bani ale karmi swoich kosztem frajerów. A skoro jest to tak ważne, to choćby tylko jeden frajer przeżył (a frajerów jest wielu) to będzie kosztem tego frajera podtrzymywany przy istnieniu (frajera się bardziej zmusi). Będzie system ledwo zipał i ślinił się obficie ale się nie zawali. Tak będzie w swym marazmie trwał, aż narodzą się naturalnie lub sztucznie nowi frajerzy i rzecz ruszy z kopyta. Diabeł jest tutaj trwale wkomponowany – on to dopina.
  „I wszystkim będzie się zdawało…”

 2. Niby masz racje przyjacielu, ale tak mieszasz tematy i pojecia ze można się w tym pogubić
  ,,Jak może w ogóle być wolny kraj w którym obywatele są aż tak zniewoleni?” – nie ma innej mozliwosci bo tak właśnie jest i będzie. Źle jest tutaj wstawione słowo [Kraj] – ja wstawiłbym [Państwo]
  Może nie wyczuwasz różnicy, ale ja widzę to tak. Państwo to organizacja społeczna wykorzystujaca w swoich działaniach Obywateli, a Kraj to miejsce zamieszkiwane przez ludzi jednej narodowości i wspólnie przez nich utrzymywane w porzadku i współżyciu. Tak więc pojecie Państwo jest strikte pojęciem ekonomicznym i nie majace nic wspólnego z wolnościa
  Prokurator własnie po to jest by gnoic Obywateli, za to nie jest w stanie nic zrobić wolnemu człowiekowi. Zapytasz dlaczego? – dlatego ze jest związany umowa z obywatelem i Panstwem – za to nie ma umowy z człowiekiem i moze mu jedynie zrobić dobrze [loda]
  Nie trawie tego idiotycznego pojęcia dumy z tego ze się jest Obywatelem. To tak samo jakbyś sobie na czole napisał [Jestem Niewolnikiem]. Wkórwia mnie to całe obywatelstwo które utrzymuje tą rozpasaną biurokrację i nie zdaje sobie z tego sprawy
  Zostań Człowiekiem! – wtedy staniesz sie wolnym bo panstwo nie bedzie miało na Ciebie zadnego wpływu.
  Moze to co piszę być dla Ciebie niezrozumiałe [bardzo wielu tak ma], ale pomyśl i może poczytaj na blogu u Astromarii cykl wykładów Piotrasa [Największy przekręt wszechczasów] Przeczytaj raz – drugi i przeanalizuj. Tam jest wszystko.

  1. Bogdan 56.
   Masz całkowitą rację. pytasz mnie dlaczego piszę słowo ten kraj, a nie to państwo? Bo państwo to twór suwerenny, a kraj o suwerenności może jedynie pomarzyć. Suwerenność RP dawno diabli wzięli. Niejeden stan w USA ma więcej suwerenności niż ten kraj – RP w Unii Europejskiej.

   Jeśli masz na słowa ,, kraj ” i ,,państwo ” inny punkt widzenia nic nie szkodzi. To są tylko puste słowa. A słowo Obywatel RP nic praktycznie nie znaczy. Nie masz w tym kraju/państwie praktycznie żadnych praw. Byle urzędnik może Ciebie zgnoić. Konsekwencji żadnych nie poniesie. Zawsze się wykpi.

   Gnoić Obywatela może nie tylko prokurator. Skutecznie robi to skarbówka. Ona jest gorsza od wszystkich prokuratorów razem wziętych. Zablokowali mi konto i zniszczyli już praktycznie firmę. Ta jeszcze nim zaczęła działać już została zniszczona. Trawka nieco podrosła, trzeba ją skosić. Trawka uschnie i co dalej? Ano pusty plac. Przyroda nie znosi próżni. A zatem miejsce krajowej zajmuje obca zagraniczna firma.Ta ma ulgi, dotacje i unika wszelkich podatków. Potem plajtuje. Kraj traci. Ale to już nie mój problem. To problem kraju. Państwa. Tego kraju. Tego państwa.

   1. Jak już kilka razy zauważyłem – rozmawiamy na zupełnie innych poziomach. Masz jeszcze wiele wiele do przerobienia.
    Jeszcze jedno – odrzuc wyjasnienia Leszka i znajdź swoje własne. Moje zdanie – to [moje zdanie] – znajdź swoje osobiste

 3. Kiedyś było hasło: socjalizm tak, wypaczenia nie. Dzisiaj jak widać jest hasło: kapitalizm tak, wypaczenia nie. Oglądaliście film pt. pieniądze to nie wszystko? Pada tam stwierdzenie, że kapitalizm nie padnie na co jest odpowiedż: o komunie też tak mówili. Komuna upadła, więc niby dlaczego kapitalizm miałby nie upaść? Wprowadzenie obowiązkowych wypłat pieniędzy dla wszystkich obywateli to jest nic innego jak utopijny socjalizm, choć brzmi pięknie. Doprowadzi to do sytuacji takiej, że większość ludzi nie będzie chciała w ogóle pracować, a więc system zawali się jeszcze szybciej. Robol pomyśli sobie po co mam tyrać za 1300 zł jak i tak bez kiwnięcia palcem państwo i tak da mi 1000 zł? A te kilkaset po cichu dorobię i na to co mam teraz mi wystarczy. Programy takie jak 500+, mieszkanie+ czy inne socjalne spowodują bardzo szybki przyrost długu (co już się dzieje w okresie I-VIII br. 66 mld zł), który będzie niespłacalny. Kontrolę nad emisją pieniądza przejmą znów rządy? Że co? Przecież niemal wszystkie banki centralne są kontrolowane przez jedną rodzinę – Rothshieldów. Czy ktoś przy zdrowych zmysłach sądzi, że ta rodzinka mająca cały system finansowy świata w garści teraz go tak po prostu grzecznie odda? A co do niewolniczego wyzysku Polaków – naród się budzi, widać to choćby po protestach nabitych w butelkę frankowiczów. Ten rząd tylko udaje, że chce dobra ludzi, ale np. owi frankowicze zostani olani, bo zachodnie banki są ważniejsze. Za 3 lata świadomość wzrośnie na tyle, że ten rząd wyleci i przyjdzie ktoś kto realnie ulży ludziom. Orban na Węgrzech nie przestraszył się upadku banków i wprowadził przewalutowanie kredytów i wyraźnie pomógł Węgrom. Polacy głupi nie są i to widzą i wyciągną wnioski. Po prostu żyjemy w epoce wielkiej zmiany i wszystko co było dotychczas jak religie, ekonomia, nauka upada. I nic tego nie zmieni. Wprowadzenie wypłacania określonej kwoty każdemu obywatelowi bez względu na to czy pracuje czy nie nic nie zmieni. Ten system musi upaść i upadnie, bo opiera się na wirtualnych pieniądzach których nie ma. Gdyby dzisiaj wszyscy klienci np. banku Millenim udali się do jego placówek i chcieli wypłacić wszystkie swoje środki to by się okazało, że nic z tego, bo bank nie ma tych pieniędzy i nigdy nie miał, bo np. te same pieniądze wielokronie pożycza, a ludzie myślą, że to są inne pieniądze. Banki robią pieniądze z niczego. Na tym polega ten oszukańczy system.

 4. Wydaje mi się, że jesteśmy Indianami naszych czasów. W Polsce już nie ma prawdziwych elit. Tworzą się tzw. łże elity. My szaraczki musimy
  pracować, bo tak zostaliśmy wychowani. Przejęliśmy pałeczkę pokoleń po rodzicach, którzy też pracowali.Tylko nie piszcie, że jak jestem głupi
  to pracuję.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.