90% teorii spiskowych jest tworzona przez spec-służby w celu dezinformacji i zastraszania

teorie-spiskowe

To, że ludzie spiskują jeden przeciwko drugiemu, wiadomo od zawsze. Cała historia to jeden wielki spisek i konspiracja. To zakulisowe działania, sekrety kochanek królów, nieślubne dzieci, miłosne schadzki i orgie na tyłach zamków i plebani, dyskretni truciciele, potężni okultyści i magowie pozostający w cieniu, zadowalający się dyskretną kontrolą. I tak jest po dziś dzień. Wiele teorii spiskowych stało się po latach faktami opinii publicznej.

Dawniej istnienie mafii – wpływowych organizacji przestępczych, mających w ręku policję, sądy, rząd… A raczej: działających na zlecenie i pod kontrolą rządu – bo taka jest prawda.. Było uważane za teorię spiskową. Tak samo szkodliwość farmaceutyków, korupcja w nauce, upadek moralny polityki. Problem zaczyna się wtedy, gdy następuje przerost formy nad treścią.

Pojawia się coraz więcej szokujących, przerażających i przede wszystkim śmiesznych i głupich teorii spiskowych. Mają one z jednej strony siać strach, z drugiej – ośmieszać, a z trzeciej – rozprzestrzeniać dezinformację. Wiele razy pisałem w swoich artykułach, byście odważnie badali prawdę, nie bojąc się różnych modeli postrzegania świata. Ale przestrzegałem Was przed jednym – nie bądźcie, kurwa, zjebami. Czy to ezo-zjebami, czy spiskowymi zjebami. Czy jesteś osobą, z którą można na luzie napić się piwa, whisky itp, pożartować, potańczyć, zwierzyć się, poradzić, wypłakać się gdy jest potrzeba? Wierzę, że tak – bo to jest też ważne.

Wiele teorii spiskowych nas po prostu kompromituje. Są to często te, które straszą nas od niepamiętnych już czasów. III wojna światowa – Alex Jones straszy nią przynajmniej od 2005 roku. W Polsce stało się to modne w 2009 roku. A ten świat, cholera, ciągle trwa i ciągle nie chce upaść. Bo bardziej chodzi tutaj o inny upadek – upadek archetypowy człowieka zaczytanego w takich teoriach. On dokonuje podświadomej projekcji swojego upadku na świat, chłonąc coraz bardziej śmieszne i przerażające teorie spiskowe.

Ten świat przetrwał millenia kataklizmów i trudów większych, niż wszystkie wojny znane Wam z historii. Trwają wielkie zmiany na świecie, które nasi potomni nazwą epokowymi. Chyba największy ignorant i leming powoli zaczyna to dostrzegać, choćby w polityce, bo ją widać na pierwszy rzut oka. Eksperyment o nazwie gender-multikulti nie wypalił, więc ten parametr jest już powoli usuwany z systemu. Co oczywiste, zostaną dodane do niego nowe parametry. Figury na szachownicy się przesuną, linie na mapach zmienią, osoby w gabinetach będą inne.

Wczoraj Obama, dziś Trump. Wczoraj Kopacz, dziś Szydło. Przedwczoraj zaś Bush i Tusk. Ale na dobrą sprawę, czy to ma większe znaczenie? Dlaczego nadajesz temu aż tak dużą ważność? Koło życia mieli swoimi nieubłaganym tempem od eonów czasu, i będzie kręciło się nadal, nieprzerwanie. Ludzkość przeszła wspaniałą ewolucję od jaskiniowych małpoludów, ku dumnemu człowiekowi duchowości, nauki i techniki, sięgającemu gwiazd. Świat naprawdę da sobie radę bez Twoich leków, obaw, czy histerycznego strachu o przyszłość.

Z własnego doświadczenia wiem, że jedną z oznak większego przebudzania się, jest większy dystans do świata. Tak, masz wtedy bardziej wyjebane. Mniej się boisz. Towarzyszy Ci pewność że będzie dobrze i spokój, które dla tych którzy dopiero wkraczają na ścieżkę, wydają się bardzo dziwne. To jest zupełnie nowa jakość myślenia. Przykładem jest jasnowidz Jackowski. Powoli przestaje on snuć apokaliptyczne przepowiednie. Jest już zupełnie wyluzowany. Zajął się przekazywaniem potężnej i wartościowej wiedzy. Ze straszącej wojnami osoby, stał się laborantem w tym wielkim eksperymencie alternatywnych mediów i ujawnianiu wiedzy.

Stary porządek świata chwieje się w posadach, a pozorny chaos jest kluczem ku Nowemu Światowi. To, co zdezaktualizowane, co przynosiło ludziom cierpienie, co zwyczajnie się nie sprawdziło, musi odejść. Budzi to zrozumiały lęk tych, którzy boją się utraty swojej dominującej pozycji (grupy interesu) lub też zwykłych zjadaczy chleba, nie dostrzegających drugiego, a nawet trzeciego dna (geo)polityki. Nawet jeśli jest to tradycja, kultura, wartości do których przywykliście – musi to odejść.

Ludzi poznaje się po czynach, czyli efektach ich działań. Wartości także poznaje się po tym, co przyniosły w praktyce. Jaka jest ocena wartości tradycyjnych, konserwatywnych, honorowych, prawilnych? Spójrz na ten cierpiący i płaczący świat – właśnie to przyniosły te wartości. Wiem, że kojarzą się one Wam z dobrymi emocjami. Mówili o nich rodzice, dziadkowie, wujkowie, zachwalając je i dyskretnie zasiewając w Was strach na wypadek, gdyby przyszło Wam do głowy myśleć samodzielnie. Wiem, że innych nie znacie, stąd piszecie w komentarzach np o upadku obyczajów, o seksie bez miłości jako czymś złym. Ale to tylko i jednocześnie aż programowanie społeczne i systemowe. Nie ma w tym żadnej boskości, ponadczasowości, ani nawet dobra.

Nie bójcie się i nie popadajcie w rozpacz, bez względu na to, co się wydarzy. Normy społeczne, tradycja, kultura – choć wydają się potężne, bezdyskusyjne, tysiącletnie – są tak naprawdę glinianym bożkiem. A raczej glinianym gnomem. Zmieniają się wiele razy w ciągu życia jednego pokolenia, gdzieś co siedem lat. Zmieniają się, ewoluują, dojrzewają nieprzerwanie. Konserwatyzm dzisiejszy zupełnie nie przypomina topornego i siermiężnego konserwatyzmu z lat 90, po upadku komuny.

A do lat 50 czy XIX wieku nie ma nawet porównania. Także dzisiejszy katolicyzm zupełnie nie przypomina tego sprzed wojny. Wszystko się zmienia, tylko zmiana jest pewna – jest to truizm, ale często zapominany. To nie wartości upadają, ale ewoluują. To nie świat upada, ale ludzie stają się coraz bardziej zgorzkniali, nieszczęśliwi. I zaczynają postrzegać świat jako upadły, a młodzież jako zepsutą. Już kapłani starożytnego Egiptu, 5500 lat temu, narzekali na upadek obyczajów i zepsucie młodzieży.

To samo Rzymianie 2000 lat temu, z ich słynnym: „O tempora, o mores„. Gdyby darcie szat konserwatystów było prawdą, to przez tyle pokoleń świat musiałby się stoczyć w jakieś niewyobrażalne piekło, gdzie żaden, nawet najmniejszy rozwój nie byłby możliwy. Jednak tak nie jest. Świat trwa i trwa, od eonów czasu. Starsi, zgorzkniali konserwatyści narzekają i grzmią o upadku wartości. A tymczasem młodzi, jak to młodzi każdej epoki – kochają się, przeżywają miłości, zawody, powroty, pełni nadziei planują przyszłość, chcą zmieniać oblicze świata. Dopiero na starość, jeśli nie mają wiedzy, stają się zgorzkniali i pełni konserwatyzmu.

Cytat: „Masy będące nieświadomością zbiorową, podobnie jak natura rządzą się prawami pierwotnych instynktów. Dopiero zaistnienie u nich nowej jakości świadomości wygeneruje nowej jakości myśli, które dalej przełożą się na wyższe odczucia, wrażenia czy emocje. Jak mawia Bogdan każdy ma swoją drogę do prawdy. Dodam, że każdy nawet powinien mieć swoją drogę, żeby nie iść już wydeptaną ścieżką, która zapewne nas do tej prawdy nie zaprowadzi. Droga już przez kogoś odkryta zaprowadza jedynie do prawdy tego, który ją odkrył.

Tak samo myślę że dążenie do prawdy nie jest celem samym w sobie, bo prawda jest znana dla naszego Wyższego Ja, Źródła, Nadświadomości. itd. Natomiast celem jest ciągłe doświadczanie. Takim doświadczeniem bardzo bogatym zresztą jest zejście ducha w materię 3D, czyli let’s play a game. Trudno mi nazwać tę materię , matrixa, mayę czy iluzję zniewoleniem, bo dane odczucia każdy kreuje sobie sam a niektórzy mówią o wychodzeniu z tego chociaż dopiero co zamoczyli stopy. Tzw. przebudzenie daje możliwość wejścia na kolejny poziom doświadczania czegoś innego.”
~
Chrestomata

Często zapominamy, że nie trzeba non stop do czegoś w życiu dążyć. Do przebudzenia, do poznania prawdy. Często zapominamy, że życie trzeba po prostu.. przeżyć. Doświadczając, napawając się pięknem swojej różnorodnej kreacji. A co jeśli nie ma przebudzenia, tylko po prostu kolejne etapy lepszego samopoczucia, większej mocy i głębszego zrozumienia? A co, jeśli nie ma prawdy, tylko po prostu ciągłe i nieprzerwane poszerzanie zakresu wiedzy, przełamywanie kolejnych barier iluzji?

Wróćmy do tematu teorii spiskowych. Innym ważnym czynnikiem dla których są wymyślane coraz bardziej śmieszne i przerażające ich wersje, jest lęk, strach. Zauważcie to – lęk jest podstawą każdego systemu władzy, opresji, kontroli, polityki. Całe społeczeństwo opiera się na różnych lękach, na czele z lękiem przetrwania, który jest najpotężniejszym, i z którego bierze się wszelkie zło. Lęk jest mechanizmem, dzięki któremu kontroluje się masy. Bo skoro jest lęk przed czymś, to sprytna elita od razu przedstawia receptę na ten lęk. A ta recepta kosztuje bardzo dużo.

Podsuwane są więc rozwiązania na uprzednio sztucznie stworzony problem. Obrona tradycyjnych wartości, religia obiecująca raj po życiu pełnym wyrzeczeń, by elitom żyło się lepiej, czy walka o prawa mniejszości i sprzeciwianie się prawicowemu ekstremizmowi. Zawsze znajdzie się „wróg„, którego lud będzie się bał, i zawsze znajdzie się elita lub wpływowa grupa (kapłani, naukowcy, eksperci, lewacy, prawacy), która zaproponuje rozwiązanie czy ochronę. Oczywiście rozwiązanie, które jest bardzo, bardzo drogie.

Teorie spiskowe bardzo często powodują trzy destrukcyjne reakcje, które wymienię poniżej:

-strach, obawa, lęk – jedne z najsilniejszych ludzkich odczuć, zawsze zasilają ciemną stronę mocy. Jednym z najgorszych lęków jest lęk przed końcem świata. Więc na wszelkie sposoby jest on wzmagany i generowany przez media i w szczególności rzekomo niezależne portale;

-„nic się nie da zrobić„, „oni są potężni” – szczególnie w tym względzie celuje Rosja i jej sieć dziesiątków tysięcy portali rzekomo niezależnych. Rosja na portale rzekomo niezależne i na swoją autorską wersję new age i ezoteryki (bardzo konserwatywną i popularną w Polsce) wydała miliardy dolarów, by prać tak mózgi nam, świadomym. Gdyby byli tacy potężni, to ogarnęliby światową zapaść cywilizacji i biosfery i już mieliby swoje NWO. Gdyby armia Rosji była tak potężna jak ją przedstawiają te rzekomo niezależne portale, to dawno podbiłaby nie tylko całą Ziemię, ale miałaby już przyczółki nawet na Plutonie;

-bierność – skoro nic się nie da zrobić, bo są tak potężni, podświadomość / dusza przyjmuje program obojętności, wycofywania się z tak „złego” świata. Nawet nie zauważasz, gdy zaczynasz czuć się coraz gorzej, gdy masz coraz mniej energii życiowej, gdy spotyka Cię coraz więcej złych sytuacji i zdarzeń.

System i elity są oportunistyczne. Mniej ważne jest, jaki czynnik generuje pożądaną reakcję. Ideologie, religie? Elity pogardzają nimi. A przynajmniej mają je w dupie, tak jak ja i wielu moich czytelników. Na pewno nie przywiązują do nich wagi. Ideologie i religie są takimi kamieniami węgielnymi istnienia partii i organizacji. Umożliwiają konsolidację elektoratu i zarządzanie tym ludzkim zasobem. I tyle. To zwykli ludzie w nie wierzą a potem kłócą się wyzywają, obrażają, walczą ze sobą. Nie elity.

Tak samo mniej ważne jest jakie medium zasiało w dziesiątkach tysięcy ludzi ziarno strachu. Zrobił to TVN, Gazeta Wyborcza? Dla elity to dobrze. Zrobiła to Gazeta Polska czy portal Ruchu Narodowego? Też dobrze. A może strach wygenerowały media określające się jako „niezależne„, „alternatywne„, czy „konspiracyjne„? Nie ma znaczenia, też dobrze dla elity. W końcu artykuł ze strony z teoriami spiskowymi może przeczytać nawet 200.000 ludzi. Strachu będzie co nie miara. A kto te wygenerowane złe energie przechwyci i pożywi się nimi? Demiurg, zwany także pod innymi imionami: jahve, allah, szatan, marduk, pan bóg – to różne nazwy tego samego, fałszywego boga.. On także jest oportunistą i zje wszystko.

Cytat: „Nie piszę żeby nie walczyć z systemem. Jestem kawał przebiegłego drania. Ja zachęcam do rozwijania siebie, powiększania własnego zasobu wiedzy. Posiadając ją – mimochodem unikniesz zasadzek systemu. W ten sposób nie walcząc – będziesz z nim walczył. Tak więc zachęcam – ucz się i rozwijaj.”
~Bogdan56

Autor: Jarek Kefir

Czy uważasz moje artykuły za wartościowe? Za odkrywające coś więcej niż te w nastawionych zarobek i dezinformację mediach? Uważasz że wnoszą do Twojego życia coś pozytywnego? Możesz podziękować mi za moją pracę i wesprzeć ideę mojej strony. Jest to dobrowolne i nieobowiązkowe. Nie ma u mnie abonamentów, przymusowych prenumerat, cen za artykuły.
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/wsparcie/

 

14 myśli w temacie “90% teorii spiskowych jest tworzona przez spec-służby w celu dezinformacji i zastraszania

 1. Ja osobiście sądzę że to robota Watykanu
  Jak wiadomo Watykan od 200 tyś lat rządził ziemią jest to raczej niezaprzeczalne
  od samego początku istnienia rozsiewali dezinformacje straszyli piekłem ,ograniczali wolność
  palili kobiety na stosie za sprzedawanie szałwii i nazywali je czarownicami .
  Dawniej straszyli piekłem i karami boskimi czy złymi aniołami byle by prawda nie wyszła na jaw , była i jest to typowa polityka strachu stosowana do dziś .W wyniku czego ludzie sprowadzili swe czyny tylko do modlitw lecz nie do działania ,w rezultacie
  wygląda to tak > Panie Nowak niech pan nic nie robi i się pomodli a Jezus za pana wszystko załatwi .{tak mniej więcej to wygląda}
  Więc ludzie utykają w martwym punkcie i nic nie robią bo wolą się pomodlić do narzędzia zbrodni i tortur z przeczepioną do niego Laleczką przypominającą człowieka przepraszam że nie użyłem słowa Krzyż Ale musiałem fachowo nazywając ten przedmiot .
  Pomijając to :
  Ja jako Okultysta badający badający tajemnice prawa wszechświata które w dzisiejszych czasach dzięki propagandzie kościelnej nazywane są czarną magią ,sądzę że Watykan wykorzystuję Magię Voodoo w swoich rytuałach i ceremoniach .Ten rodzaj magii stosowanej przez kościół jest rodzajem magii słabej tzw; białej , która ogranicza się w głównej mierze do blokowania czakramów innymi słowy ogłupiania i hipnotyzowania ofiar tak by stały się trutniami zdolnymi do reprodukcji .
  Ja jako znawca najrozmaitszych sztuk magicznych z czystym sumieniem mogę tu napisać że cała ta ich magia opiera się na tych samych fundamentach co Voodoo .
  Ogłupiają tymi czarami społeczeństwo , do tego stopnia że ludzie nie zamierzają słuchać innych prawd od tych które zostały przekazane przez kapłanów kościelnych .

  Musiałem na wstępie troszkę nadmienić aby uwidocznić Największą i najpotężniejszą organizację która dla przypomnienia jako jedna tylko z dwóch na ziemi zwolniona jest z podatku .
  Jeśli by ktoś nie wiedział istnieją tylko 2 Organizacje wspólnotowe , są one Najpotężniejsze i najbogatsze z tego względu bo mają wpływ na wszystkie umysły na całej planecie w garści ,i do tego zwolnione są z podatku .
  Kościół jako organizacja, I Telewizja czyli stacje telewizyjne jako przemysł rozrywkowy .Jakieś pytania ?
  Masoneria czy iluminaci się chowają przy tych organizacjach i gdyby ktoś nie wiedział nie są oni zwolnieni z podatku ,członkowie tych grup płacą go jak my wszyscy .

  Wracając do tematu .
  Jak dla mnie to Watykan się przestraszył , że traci władzę i wpływy i wypuścił swoich agentów by zrobili nagonkę na Te grupy takie jak Masoneria czy iluminaci .
  Ci agenci np tacy jak Jezuici rozpuścili Famę że czczą oni szatana , bo faktycznie dla Watykanu prawdą była by szatanem i zgubą .
  Jeśli ktoś z was nie wie w co wierzą Masoni czy ci illuminati to ja wam odpowiem .
  Oni wierzą i czczą prawo wszechświata [wiecie takie jak np przyciąganie ziemskie czyli Grawitacja } to jest to ich prawo wszechświata i Pradawna prawda od wieków niezmienna i zawsze taka sama i to jest ich światło właśnie ta niezmienna Prawda [ Kosmiczne Prawo i prawa ].

  Na koniec oczywiście nie pomijam faktu i przyznam ci rację że cześć tych teorii spiskowych jest tworzona przez spec-służby w celu dezinformacji .
  Ale głównym motywem była obrona watykańskiego kościoła .

  1. ,, Jak Ty jesteś magiem i okultystą, to ja jestem Zieloną Wróżką z absyntu, hehehe.”

   Magunia ty mój, KRÓLU MAGU, niechże na twej ziemi, którą uświęcasz stawiając na niej swe stopy( nie mylić z procentową), ludzie cię kochający mają dopust do zdobywania nauk wszelkich.
   Nikt – póki co – nie śmiał by dorównać twojemu majestatowi, ale w mroku kamiennych piwnic, lochów i podobnych budowli, wszelakie eksperymenta niech alchemicy i wynalazcy przeprowadzają – dla narodu się przysłużą, mądrości dodadzą.
   Po cóż nam z za gór i morza uczonych sprowadzać. Oni sercem są w swojej ziemi i patrzeć tylko jak myśli naszych uczonych w piśmie przejmą i na chwałę swego narodu wywiozą.

   Maluczki był z nas każden, a dziś i mądrość życiową i obeznanie jakoweś, niech używają KRÓLU dla przetarcia oczu gminu.

   Ja uniżenie wstawiam się za naszymi, co to wiedzę zdobywaną w krainie naszej zostawią, na pożytek wszeteczeństwa i twoje miłe nań spojrzenie, KRÓLU MAGU.

   Twój oddany Stańczyk.

   1. ,, A buziaczki i serduszka to gdzie??? 😉”

    ,, Zatem jako żywo ślij mi te serca i buziaki, a nie żałuj, bom spragniony jest ich jak nigdy dotąd.”

    Panie! Ja Stańczyk! Gdzie mnie, z rodu męskiego pochodzącemu, buziaczki i serduszka słać dla Króla?
    Prośba Twoja to rozkaz, a pragnienie Twe to moc sił Natury, którym nijako oprzeć się nie można.
    😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

    A serduszek Rozsądna na twym dworze Anna uczyła mnie, ale gamoniowi raz pokazana mądrość nijak się we łbie nie zatrzyma.
    Cierpliwości KRÓLU – i serca niebawem Ci prześlę.

    Serdecznie pozdrawiam.
    PS. No to żem się z samego rana ubawiła!
    Tobie też, Magunia, życzę uśmiechu i dobrego humoru na cały dzień 🙂

    1. Krysiu pomóc Ci, no to Ci pomogę /cytat z Samych Swoich / ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥,Magu czy Ci wystarczy na dzisiaj, 😀 😀

 2. No więc jeśli chodzi o p. Jackowskiego to jest wybitnym poszukiwaczem, jeżeli tak można powiedzieć, zaginionych. A jasnowidzenia odnośnie np.losów świata, przepraszam ale różnie mu wychodziły. Czasami coś tam trafił. Jednak w odnajdywaniu Mistrz 🙂

 3. tak tylko niesmialo w temacie neurolingwistycznym. slowo spisek jest mylne. ja np. raczej robie zmówki jak robie przekręt i nic nie spisuje, wszystko na gebe .-)

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.