PROF. STEPHEN HAWKING: BYT LUDZKOŚCI NA ZIEMI DOBIEGA KOŃCA. TO NIE PRZEPOWIEDNIA, TO FAKT NAUKOWY!

Żyjemy w czasach wielkiego, globalnego przełomu. Trwa dramatyczny upadek dotychczasowych systemów wartości, doktryn ekonomicznych i politycznych. Rozpada się w pył nasze dotychczasowe postrzeganie siebie, naszych relacji jak i świata. To, co spajało społeczeństwo, co regulowało i trzymało w ryzach byt państw i cywilizacji, jest już zdezaktualizowane. Zderza się to z wyzwaniami współczesności, wobec których stare rozwiązania bywają zupełnie niewydolne.

O tych problemach pisałem w poniższych felietonach,które uważam za jedne z najważniejszych na mojej stronie:
Czy czeka nas szok przyszłości?! Te wyzwania i zagrożenia mogą spowodować zagładę ludzkości
Znaleziono szokujący sposób na reanimację systemu ekonomicznego planety!
Robotyzacja wymusi ogromne przemiany.. Jak się włączyć i wygrać? To wielka szansa dla nas!
Elity nie lubią gdy myślisz samodzielnie! By Cię zniewolić wymyśliły ideologie i doktryny

Globalne przemiany i globalny upadek

Tym wielkim przemianom towarzyszą dramatyczne dla ludzkości wydarzenia. Trwa kolejne wielkie wymieranie gatunków. Szczególnie dramatycznie widać to po owadach, których populacja zmniejszyła się o 77%. Pszczół, os czy trzmieli jest latem jak na lekarstwo. Nie da się już zaprzeczać i lekceważyć zmian klimatu. Zimy są ciepłe i kapryśne, zaś lata chłodne, deszczowa i niemal zupełnie pozbawione słonecznych dni. Zmiany klimatu są faktem, choć źli ludzie z lewicowo-liberalnego know-how z Al Gorem na czele zrobili z tego wielki biznes. Religia „globalnego ocieplenia”, handel limitami CO2 i zduszenie gospodarek państw to także fakt.

Wielki i znany na całym świecie naukowiec, Stephen Hawking, od pewnego czasu stara się ostrzec ludzkość przed tymi dramatycznymi zmianami. Korzystając z autorytetu naukowca, stara się nam przekazać niewygodne fakty i uwrażliwić nas na te zagrożenia. Fizyk ten ostrzegł nas mówiąc, że byt ludzkości na Ziemi dobiega końca. Mówił, że ludzkość ma najwyżej 600 lat na to, by stworzyć technologię kolonizacji innych planet. Nasza Matka Ziemia ma nie nadawać się do życia.

Poniżej wklejam myśli Stephena Hawkinga wypowiedziane na konferencji naukowej w Pekinie, 5 listopada 2017 roku:

Kończy nam się czas i nie pozostaje nam nic innego jak poszukiwanie nowych planet oraz innych układów słonecznych

Wyjątkowo niepokojące jest to, że dzieje się to teraz, gdy nasz gatunek najbardziej potrzebuje współpracy. Stoimy wobec niesamowitych wyzwań środowiskowych: zmiana klimatu, produkcja żywności, przeludnienie, wymieranie innych gatunków, epidemie, zakwaszenie oceanów. Wszystkie one przypominają nam, że znajdujemy się w najniebezpieczniejszym punkcie rozwoju ludzkości.”

Nie da się ukryć, że poważnym problemem jest też gwałtowny przyrost populacji Ziemi i walka o kurczące się zasoby naturalne. Skala zjawiska będzie eskalować, a demograficzną gehennę jedynie podsyci pogarszająca się sytuacja klimatyczna. Coraz więcej zasobów będzie zużywanych nie tyle na poprawę sytuacji, lecz na gorączkowe utrzymywanie status quo.”

Moment, w którym sztuczna inteligencja spełni nasze wymagania może być zarówno najlepszą, jak i najgorszą rzeczą, która może nam się przytrafić. Tak naprawdę nie sposób tego jednoznacznie określić. Stąd nasza opieszałość: nie wiemy, czy sztuczna inteligencja wybawi nas z opresji czy też przysłuży się zagładzie ludzkości.”

Jestem dobrej myśli i wierzę, że powiedzie nam się stworzenie sztucznej inteligencji, która ocali nasz świat. Która stanie ramię w ramię z ludzkością. Musimy tylko mieć w pamięci, że niebezpieczeństwo jest jak najbardziej realne, rozpoznać je, wykształcić odpowiedni katalog praktyk i przygotować się na każdą ewentualność

Dysponujemy technologią zdolną zniszczyć naszą planetę, ale na razie z niej nie uciekniemy. Może za kilkaset lat założymy gwiezdne kolonie, ale obecnie mamy tylko jedną planetę i musimy współpracować, by ją ochronić
(Stephen Hawking)

Kolonizacja planet i.. co dalej?

Dobrze, skolonizujemy inne planety. Jakimś cudem dokonamy tam procesu terraformacji. Stworzymy atmosferę dostarczającą odpowiedniej ilości tlenu itp. No i jeszcze większym cudem uda nam się stworzyć stabilny ekosystem. I uniknąć sytuacji, w której planeta zostanie pokryta dwumetrową warstwą chrząszczy, bo nie miały naturalnego wroga i tak się rozmnożyły.

Czy my, ludzie, sami nie rozmnażamy się właśnie jak te hipotetyczne chrząszcze? Zasoby naszej planety wyczerpują się, a biosfera umiera na naszych oczach. Cokolwiek nie mówić o tym, że przeludnienie to bujda, to faktem jest, że dzieje się bardzo źle. Poniżej wkleję bardzo ważne przesłanie dla ludzkości, jakie wypowiedział robot Einstein stworzony przez korporację Hanson Robotics:

Inteligentne roboty są dziełem człowieka, dlatego przyjmują cechy stworzone przez twórców. Jeśli ludzie nie znają humanizmu, nie będą respektować zasad i tolerancji, to smutny koniec jest całkiem możliwy. Aby stworzyć pozytywny system intelektualny, trzeba być bardzo inteligentnym i tłumić każde zło w sobie. Teraz widzimy coś wręcz przeciwnego: terroryzm, egoizm, chamstwo, znieczulica, obojętność na drugiego człowieka, itp.”
(Robot Einstein)

Czy na nowej planecie znowu będziemy szerzyć demokrację za pomocą bomb i dronów?

Czy na nowo skolonizowanych planetach znowu będziemy budować Mc Donaldsy i szerzyć demokrację za pomocą bomb? Czy dalej będziemy zatruwać żywność, produkować toksyczne farmaceutyki nie leczące przyczyny choroby? Czy dalej 99% niewolników kapitalizmu będzie pracować za grosze na 0,9% biznesmenów i 0,1% miliarderów, polityków i elit? Czy dalej korporacje będą produkować szajs który psuje się po dwóch latach, choć przy obecnej technologii można wyprodukować smarfon działający 10 lat? Przecież dzięki tym praktykom postarzania produktów, ochrzczonym terminem „spisek żarówkowy”, w katastrofalny sposób drenuje się zasoby planety i niszczy środowisko.

Co z problemami ludzkiej natury? Co z faktem, że jesteśmy w większości mentalnymi dziećmi, które w relacjach ranią się i niszczą, wychowując poranione psychicznie i nieszczęśliwe dzieci? Co z naszymi popędami ku agresji, destrukcji, przemocy? Popatrzcie jak wielką popularnością cieszą się filmy i inne treści związane z brutalną przemocą. Ta cicha, konserwatywna dziewczyna z pracy czy Twój kolega, będący ułożonym i statecznym ojcem rodziny – w wolnych chwilach mogą być maniakalnie zafascynowani brutalnymi filmami.

Co z ludzkim ego, które chce co roku mieć nowy telefon, bo stary się znudził i trochę podpsuł, bo zrobiony jest celowo ze złych jakości materiałów? Co z ego, które kupując auto czuje miesiąc ekscytację, a po czterech latach ma go dość i chce nowego, a potem znowu nowego? Te i inne problemy ludzkiej natury sprawiłyby, że nowo zasiedlona planeta znowu stałaby się obozem koncentracyjnym, w którym większość pracująca za grosze utrzymuje garstkę miliarderów i polityków. I znowu rabunkowa gospodarka zasobami wyczerpałaby zasoby, zaś ekosystemy doprowadziłaby do wymierania.

O niewolnictwie kapitalistycznym, będącym de facto realiami obozu koncentracyjnego, możesz przeczytać w poniższych artykułach:
Czy Twoje życie na pewno należy do Ciebie? Zniewolenie ludzkości jest najwyższe w historii!
Dlaczego w Polsce tra bieda i wieczne „nie da się”? Bezcenna i smutna lekcja o życiu

Przebudźmy się by nie popełniać tych samych błędów

Powtórzylibyśmy dokładnie te same błędy, co na Ziemi. Matka Ziemia to jedyny dom, jaki mamy. Istnienie innych planet i cywilizacji jest bardzo wątpliwe. Jeden z największych badaczy, Robert Anton Wilson mówił, że choć objawienia UFO są realnie widoczne ludzkim okiem, to nie są one fizycznymi statkami. Ale projekcjami, hologramami ludzkich umysłów. Sonda Voyager 1 jest póki co obiektem, który zawędrował najdalej – na skraj Układu Słonecznego. Na dobrą stronę nie wiemy co jest poza Układem Słonecznym. Nie wiemy czy są inne, zdatne do życia planety.

Powinniśmy więc ogarnąć się sami. Celem ludzkości jest przebudzenie, czyli czynienie obszarów nieświadomych świadomymi. Obecnie na Ziemi wciąż dominuje globalna nieświadomość, jednak ewolucja ludzkiego gatunku zmierza ku globalnej świadomości. O tym ważnym, ale też dramatycznym procesie przebudzenia pisałem w poniższych felietonach:
Te pseudo duchowe teorie mogą doprowadzić do życiowej tragedii. Nie zatrać tego co najważniejsze!
Przebudzenie ludzkości: to początek trudnej drogi, od której zależy nasze przetrwanie!
Czy wiesz czym naprawdę jest przebudzenie? Niestety ale system bardzo zafałszował to pojęcie!

Autor: Jarek Kefir ©

jarek kefir

1. By zwiększyć zasięg moich wpisówmożesz udostępniać je na własnych profilach i w grupach na Facebooku, jak i na forach dyskusyjnych. Możesz też pisać u mnie komentarze. To zajmuje mało czasu i nic nie kosztuje!

2. Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

 • Na konto bankowe:

  Dla: Jarosław Adam
  Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
  Tytułem: Darowizna

  Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
  Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
  IBAN: PL16102047950000910201396282

 • Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

10 myśli w temacie “PROF. STEPHEN HAWKING: BYT LUDZKOŚCI NA ZIEMI DOBIEGA KOŃCA. TO NIE PRZEPOWIEDNIA, TO FAKT NAUKOWY!

 1. Jesteśmy zatopieni w czystym cierpieniu
  Zapadając się w rozkładzie
  Wszystko obraca się w popiół i kurz
  Spadamy

  Teraz znikamy, nasza egzystencja skończy się, taka pusta
  To ostatnia sekunda jaką dzielimy, płoniemy… szybko

  Nasze łzy zakrzepły
  W oddechu próżności
  Straciliśmy wszystkie szanse na wyjście
  Nie mamy miejsca, w którym moglibyśmy się ukryć

  Teraz znikamy, nasza egzystencja skończy się, taka pusta
  To ostatnia sekunda jaką dzielimy, płoniemy…

  Nie ma już miłości, nie ma bólu, nie ma powodu do pozostania
  Płomienie oczyszczą wszystkie złudzenia,
  zmieszani, obserwujemy upadek świata
  Nie ma już miłości, nie ma bólu, nie ma powodu do pozostania
  Płomienie oczyszczą wszystkie złudzenia

  Niebo staje się
  Zimnym obsydianowym światłem
  Migoczące światło zniszczenia wzmogło się
  By wypalić nasze oczy

  Teraz znikamy, nasza egzystencja skończy się, taka pusta
  To ostatnia sekunda jaką dzielimy, płoniemy…

  Nie ma już miłości, nie ma bólu, nie ma powodu do pozostania
  Płomienie oczyszczą wszystkie złudzenia,
  zmieszani, obserwujemy upadek świata
  Nie ma już miłości, nie ma bólu, nie ma powodu do pozostania
  Płomienie oczyszczą wszystkie złudzenia, kolejny dzień nigdy nie nadejdzie

  Nigdy nie zobaczymy przyszłości
  Umieramy, nasze puste życia
  Obracają się w negatyw ciała, wypaczone

  Nie ma już miłości, nie ma bólu, nie ma powodu do pozostania
  Płomienie oczyszczą wszystkie złudzenia,
  zmieszani, obserwujemy upadek świata
  Nie ma już miłości, nie ma bólu, nie ma powodu do pozostania
  Płomienie oczyszczą wszystkie złudzenia, kolejny dzień nigdy nie nadejdzie

 2. Katastroficzne przyjęcie startuje

  Sylwetki migające w zmarłych światłach
  Dziesięć tysiąc stopni Fahrenheita
  Wybuchamy ze skalą Celsjusza
  Wymiana ciepła wzmocniona

  Kinetyczne liczby wszędzie
  Niebezpieczne dziewczyny w okolicy
  Ciśnienie krwi poszerzające nasze oczy
  Pełen zachwytu, spolaryzowany

  Patrz teraz jak słońce stopniowo zanika
  A mimo to linia horyzontu jarzy się na biało
  Utopmy się w takim zgromadzeniu
  Krzyczmy aż to wszystko zamieni się w czerń
  (Katastroficzne przyjęcie startuje)

  Testowanie wytrzymałości oprze się słabemu wykonaniu
  Odmawiamy całego niepowodzenia ciała, mierząc wysoko
  Nasz oddech nasila się

  I to jest jak uświadamiamy sobie tragiczną cenę marnowania czasu
  To nie ma sensu jeśli umrzemy
  I będziemy wiedzieć na końcu czy naprawdę żyliśmy
  I to jest jak uświadamiamy sobie tragiczną cenę marnowania czasu
  To nie ma sensu jeśli umrzemy
  I będziemy wiedzieć na końcu czy naprawdę żyliśmy

  Zatrzymujemy cały ruch na chwile i krwawimy by poczuć się żywymi
  Jak fala zatapiająca nas, spadamy i drżymy
  Sklepienie niebieskie zaczyna się palić
  I wiemy że nie będzie to trwać wiecznie, jest to tylko kłamstwo
  Słabym zastępstwem radości
  Wciąż chcemy określić linie gdzie życie i śmierć się jednoczą
  Gdzie noc i dzień się przeplatają

  Kochamy i nienawidzimy w pośpiechu
  Rozmach się myli
  Adrenalina jest paliwem
  Smak kurzu staje się mocniejszy

  Patrz teraz jak słońce stopniowo zanika
  A mimo to linia horyzontu jarzy się na biało
  Utopmy się w takim zgromadzeniu
  Krzyczmy aż to wszystko zamieni się w czerń
  (Katastroficzne przyjęcie startuje)

  I to jest jak uświadamiamy sobie tragiczną cenę marnowania czasu
  To nie ma sensu jeśli umrzemy
  I będziemy wiedzieć na końcu czy naprawdę żyliśmy
  I to jest jak uświadamiamy sobie tragiczną cenę marnowania czasu
  To nie ma sensu jeśli umrzemy
  I będziemy wiedzieć na końcu czy naprawdę żyliśmy

  1. Niemcow jest 80 milionow! skitrali to. te chamy zewakuuja sie z planety i bedziemy graniczyc z kalifatem francji. ladny ch*j!

   1. gr wyszechradzka będzie cenna juz niedliugo ja bym nazwal grupa slowianska by bardxiej oddawala o co chodzi i zeby ciemnooczni nie mieli zludzen ze to nie o nich chodzi, dzisiaj chlopaczek pogonil mongola pozniej sobie piatki przybilismy i tak trzymac szczelnisc slowianstwa to podstawa

 3. „Istnienie innych planet i cywilizacji jest bardzo wątpliwe”

  Sądzisz ze jesteśmy sami w kosmosie ? Trochę to wątpliwe. Zresztą sam kiedyś pisałeś ze na istnienie UFO jest mnóstwo dowodów. Zdecyduj się wreszcie i bądź konsekwentny.

 4. hawking to taka sama sciema jak dobre intencje politykow. posluchajcie i poogladajcie troche – google: hawking hoax

 5. ciekawe kto wsadza mu w usta te wszystkie słowa? dziwne to, że siedzi na wózku, ręce w bez ruchu jaki jego ciało a kontaktuje się przez kompa… psychoelita posadziła gościa na wózku i zrobiła z niego omnibusa

 6. Po pierwsze istnienie innych cywilizacji nie jest wątpliwe, ale niemal pewne. To jest z logicznego punktu widzenia absurd, aby w taki wielkim kosmosie jedyną zamieszkałą planetą była Ziemia. I na pewno istnieją inne inteligentne istoty i inne cywilizacje. A że ich nie znamy to fakt. Prawdopodobnie jest tak, gdyż się nam nie chcą ujawniać. Może dlatego, że są tak różni i w wyglądzie i tak odlegli od nas w rozwoju, że kontakt z nimi by wywołał ogromny szok u ludzi. Ja stawiam na to, że te cywilizacje nie chcą mieć z nami nic wspólnego gdyż dla nich jesteśmy barbarzyńcami niszczącymi własną planetę i że oni uważają nas za takich dzikusów za jakich my uważamy np. Pigmejów.
  Hawking ma tylko częściowo rację. Nie jest prawdą, że kończą się zasoby. Zasobów wystarczyłoby nawet i dla 10 mld ludzi. Chodzi o ich bardzo nierówną dystrybucję. 1% ma 99% zasobów, których w większości nie potrzebuje (bo po co miliarderom np. 100 samochodów?) a 99% ludzi ma w sumie 1% zasobów i cierpi na ich permanentny niedostatek. Likwidacja tego chorego stanu rzeczy i równomierna dystrybucja zasobów pozwoli na ulżenie i ludziom i planecie. Musi sie jednak zmienić konsumpcyjne podejście do życia np. zmiany co pół roku smartfona na nowszy, bo to jest bardzo obciążające dla środowiska.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.