SZOKUJĄCE SŁOWA MINISTRA GOSPODARKI PiS! „PORUSZYŁ ABSOLUTNIE ZAKAZANE TABU”

Wicepremier i Minister Gospodarki w rządzie PiS, Mateusz Morawiecki, wypowiedział szokujące w swej wymowie słowa na Kongresie 590 dotyczącym spraw ekonomii i gospodarki. Jego słowa są wręcz rewolucyjne, bo zaprzeczają trwającemu kilka dziesięcioleci neoliberalnemu praniu mózgu. Kilka lat temu to było wręcz niewyobrażalne, by to tabu poruszać. Przecież bogacenie się nielicznych dzięki stopniowemu biednieniu większości, było świętym dogmatem kapitalizmu. Wielkie zmiany na świecie są faktem.

 „Naprawdę myślisz, że człowiek w wyniku ewolucji stoi wyżej, niż zwierzęta?
-Oczywiście, – odparłem. –Czyż nie?
-Nie. Człowiek spadł o wiele niżej, niż zwierzęta. Dziś jedynie milioner, którzy porzuci swoją pracę, może pozwolić sobie na zwierzęcy tryb życia: żyć na wolności, w najkorzystniejszych dla siebie warunkach klimatycznych, dużo się ruszać, jeść ekologicznie czyste pożywienie i prowadzić żywot wolny od stresu. Pomyśl tylko – żadne zwierzę nie chodzi do pracy.
-A wiewiórki! – spytała. – Przecież wiewiórki zbierają orzechy!
-Moja droga, to nie jest praca. Gdyby wiewiórki od rana do wieczora wciskały sobie przeterminowane niedźwiedzie gówno [na zasadach wolnego rynku] – to byłaby praca. A zbieranie orzechów to bezpłatny shopping.”
~Wiktor Pielewin, „Empire V”

Poniżej zamieszczam słowa ministra Morawieckiego:

Cytuję: „
-Obecnie mamy do czynienia z wielką polaryzacją, z wielką koncentracją dóbr w rękach nielicznych firm.

-Dzisiaj tych kilka największych gigantów ma majątek, który jest niewyobrażalny i przekraczający majątek wielu państw.

-Zasady kapitalizmu nie są wyryte w kamieniu, one ewoluują. 120 lat temu nikt się nie interesował bezrobotnymi, dzisiaj jest to poważny problem na całym świecie.

-Wychodzimy też z założenia, że (…) zasady kapitalizmu wcale nie są święte, nieubłagane, jedyne i jednolite. Że to jest pewien dogmat zupełnie nieprawdziwy. Jak się popatrzy wokół nas, to kapitalizm jest bardzo różny w różnych krajach i największe sukcesy odnoszą wcale nie te kraje, które mają np. najniższe podatki. Na pewno największe sukcesy odnoszą te kraje, które mają spójny system społeczny, który zapewnia państwom, firmom, pracownikom rozwój możliwie zrównoważony.

-Jednym z głównych założeń naszej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jest utrzymanie tej spójności społecznej. To znaczy zredukowanie poziomu nierówności, a jednocześnie zapewnienie szans na rozwój dla możliwie najszerszych grup społecznych.

-To jest mantra Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – kapitalizm musi być kapitalizmem społecznym, prospołecznym, ale tworzącym jak najlepsze warunki do życia gospodarczego dla przedsiębiorców. – To spojrzenie przez pryzmat dobra wspólnego jest szalenie ważne. Jest nerwem naszej strategii.
Autor: Mateusz Morawiecki

Obecnie zasady drapieżnego kapitalizmu neoliberalnego są przedstawiane jako coś oczywistego i niepodważalnego. Prawa wkonomii mają być twarde, nieubłagane i nie do obejścia. Całe tabuny „gadających głów” przekonywały ludzi, że mają pracować za grosze, bo są problemy transformacji roku 1989, bo jest niska wydajność, bo jest kryzys itp. Że trzeba po prostu się uczyć i zwiększać kwalifikacje, to pieniądze będą. Że biedni sami są sobie winni, bo są niezaradni, bo nie chcieli się uczyć, bo nie chcieli zaryzykować i założyć firmy. Stworzyło to zjawisko „homo economicus”. Które wciąż pobrzmiewa w postaci cynicznych lemingów chcących się nachapać głosujących na Petru, czy w postaci gimnazjalistów Korwina.

Tymczasem ekonomia jest bardzo plastyczną nauką i przez to kłamliwą. Kto z Was wie, co to są dyrewaty – skrajnie toksyczne aktywa? Kto z Was wie, że system ekonomiczny planety jest trupem, od 2008 roku sztucznie podtrzymywanym przy życiu? Kto z Was wie, że pieniądz ma wbudowany dług? Że banki udzielając pożyczek nie pożyczają pieniędzy, które mają, ale tworzą je z powietrza, powodując „nowotworowy” dodruk pieniądza? Kto z Was wie, że kapitalizm sam w sobie jest systemem o „nowotworowej” strukturze, która pożera zasoby naturalne, w tym ludzi i ich czas, i co jakiś czas musi wygenerować kryzys? Kto z Was wie, co robi amerykański bank centralny FED i Europejski Bank Centralny?

Podpowiem: EBC i FED znalazły ostatni sposób na uratowanie systemu ekonomicznego planety, czyli hiperinflację. Dług świata jest już absolutnie nie do spłacenia. Jeden z ekonomistów policzył, że aby spłacić w całości obecny dług, to ludzkość musiałaby oddawać na jego poczet całe PKB planety przez ponad 1000 lat. Więc wymyślono, że poprzez dodruk pieniądza wygeneruje się „kontrolowaną hiperinflację”. Która w ciągu 10 do 20 lat pomoże wyzerować dług świata. Bo im większa inflacja, tym państwa szybciej mogą spłacać swoje długi. Tak więc praktyki w 2000 roku zarezerwowane dla krajów takich jak Kongo czy Zimbabwe, dziś są stosowane przez takie „szanowane” instytucje jak FED czy EBC. Tyle Waszej ekonomii.

Kapitalizm wymaga reformy, bo majątki korporacji nie pracują w realnej gospodarce, powodując jej „zduszenie”. Szczególnie drastycznie to widać w Polsce. I co, w końcu po 2015 roku da się? Da. Wystarczy mniej mówić o gender, mniej o gejach, mniej o wibratorach czy o czym tam oni mówią, a więcej robić. No i wystarczy nie kraść.  Tak samo za jedynie słuszną wykładnię prawdy uważa się dziś poglądy liberalno-lewicowe. A to nie jest prawdą, bo jest to narzucona przez elity wersja rzeczywistości po to, by móc nas legalnie okradać i wyzyskiwać, i nami manipulować.

Liberalna lewica kojarzona z tęczowym wibratorem w dupie, popiera banki, korporacje i drapieżny kapitalizm w jego neoliberalnej formie. Umowy śmieciowe, pauperyzacja społeczeństw, zanikanie klasy średniej to ich dzieło. Na całym świecie partie lewicowo-liberalne to tzw „partie bogatych”. Celem tego wszystkiego jest oczywiście wędrówka kapitału ku samej górze piramidy, ku tym najbogatszym, kosztem klasy biednej i klasy średniej. To podstawowe prawa ich kapitalizmu, że góra zabiera 99% owoców Twojej pracy, a Ty dostajesz 1%. I to nie ważne, czy jesteś sprzątaczką, czy pracownikiem IT.

Ale naszym celem jest rozwój, ewolucja i udoskonalanie świata. Nie możemy wiecznie hołdować realiom globalnego, kapitalistycznego Auschwitz. Kiedy mentalność narodu się zmienia, to zmienia się elita. W Polsce ma miejsce i skręt na prawo, i proces zmiany mentalności z „pokornego cielęcia” na: „mamy prawo do szczęścia i bogactwa”. Dotychczasowe rządy to było „zarządzanie bieda”, a 8 lat PO to niespotykany nigdy w historii drenaż Polski, złodziejstwo, afery. Polska miała być montownia różnych dziadostw i magazynem, opartym o tanią siłę roboczą.

Polacy chcieli pracy i chleba, więc po 1989 roku dostawali ciężką i mało płatną pracę, która rzeczywiście wystarczała tylko na chleb. Więc zmieniła się władza na konserwatywno-lewicowo-psychiatryczny PiS. Który przeprowadza koniczne reformy, zalepia dziury w prawie, kieruje kapitał także ku ludziom, chce niepodległości i podmiotowości Polski. Nagle okazuje się, że przedsiębiorstwa państwowe (LOT, górnictwo i wiele innych) nie tylko nie muszą być na skraju bankructwa, ale przynoszą zyski. Więc pieniądze na reformy jak i dla Polaków znalazły się. Wszyscy mówili przez te lata, ze nie da się i że nie ma, a tu masz – zmieniło się to.

Cytat: „Społeczeństwo nie patrząc na ewidentnych oszołomów z PiS, wybrało wybitnie prospołeczny program tej partii. SLD to przy tym neoliberałowie pierwszej wody, Razem to nie żadna lewica. Ja też myślałem, że program społeczno-gospodarczy PiS to czcze gadanie. Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu go wzięli i zrealizowali! Pracuję w miejscu gdzie mam do czynienia z biednymi ludźmi z podwrocławskich wsi, ciężko pracującymi na chleb i utrzymanie. I pomimo tego, że nie cierpią retoryki PiS w innych dziedzinach i tak oddadzą na nich głos bo pospłacali bandyckie chwilówki dzięki 500+, ze śmieciówek przeszli na umowę o pracę, zaczęli zarabiać o 40 proc więcej wykonując tą samą pracę, wreszcie nie muszą się martwić co będzie jutro i co najważniejsze..

Pierwszy raz zabrali swoje dzieci i żony na wakacje pokazując im morze. Typowy elektorat lewicowy – proletariat. I wy naiwnie myślicie, że ich interesują feministki, LGBT czy Puszcza Białowieska? Czy myślicie, że oni pójdą bronić sądów czy konstytucji? Nie zrobią tego. Mają wreszcie to co nie mieli za poprzednich rządów i co jest najważniejsze dla ludzi pracy – BEZPIECZEŃSTWO SOCJALNE! Wiedzą, że wreszcie pracują na normalnych umowach za w miarę uczciwe pieniądze. Mają też w głęboko w duszy „przemyślenia” wybitnych „lewicowców” typu Zandberg czy Sierakowski. Którzy pouczają siedząc syci i pachnący przy sojowym latte w Starbucks i realizują wytyczne starego bankstera Sorosa. „Bujać to my panowie szlachta!” Dzisiaj nie wystarczy ciepła woda w kranie.

AUTOR: Jarek Kefir Bez Cenzury. Więcej na stronie: jarek kefir com [Wpisz w wyszukiwarkę]

SERDECZNA PROŚBA! 🙂 Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz skomplikowany i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

1️⃣ Na konto bankowe:
Numer konta: 16102047950000910201396282

2️⃣ Dla wpłacających z zagranicy:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

3️⃣ Na Pay Pal:
Kliknij poniższy link: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

12 myśli w temacie “SZOKUJĄCE SŁOWA MINISTRA GOSPODARKI PiS! „PORUSZYŁ ABSOLUTNIE ZAKAZANE TABU”

 1. niesmialo przypominam, ze splacenie dlugu to oxymoron. a gdyby naprawde splacic wszelkie dlugi to znikly by tzw. pieniadze i bysmy wrocili do barteru. trudno to zrozumiec ludziom o blednie (wlasciwie dla macherow systemu) skondycjonowanych sieciach neuronalnych na pozakorowych…. tak wiem! reptiliane za tym stoja .-)

 2. Nacisk na ortodoksyjność życia społecznego, przez faryzeuszy, wymusza w nim udział ludzi o określonych cechach intelektualnych i moralnych. Z czasem ludzie ci tworzą elity, spośród których rekrutują się kandydaci do rozmaitych władz. Rządy takich władz zmierzają do opanowania i podporządkowania sobie wszystkich, najważniejszych sfer życia społecznego i ekonomicznego, od pewnego czasu, na całym świecie. Z czasem następuje całkowita dominacja ortodoksyjnych, faryzejskich elit i działających w symbiozie, utworzonych przez te elity, poszczególnych rządów, w tym w wielu państwach na świecie. Dochodzi do kodyfikacji, penalizacja i pełnego uzależnienia życia zwyczajnych ludzi, stanowiących prekariat, od wszechwładnych oraz wszechpotężnych elit. Takie są dobre początki systemowego zła, które dla zwiedzenia wielu, przybiera maskę neoliberalizmu, upowszechniającego współczesny kapitalizm. W XX w., kapitalizm porównywany był z komunizmem. Robiono to przebiegle głosząc, że komunizm daje głodnemu rybę, a kapitalizm wędkę. W praktyce jednak okazało się, że głodny wędkę tę musi kupić na kredyt. Gdy głodny, praktycznie wyposażony w nieswoją wędkę, zasiada nad stawem, by łowić ryby, okazuje się, że staw należy do tego, kto udzielił kredytu. Dostęp do stawu należy więc opłacić. Głodny, wspaniałomyślnie uzyska też kredyt i na to. Okazuje się jednak, że złowione ryby muszą być przeznaczone na obsługę kredytu, wraz z odsetkami. Głodny nadal pozostaje głodny, chociaż nabył wędkę i dostęp do stawu z rybami. W ten sposób dochodzi do utworzenia nowej klasy społecznej – prekariatu, pozbawionego jakiejkolwiek własności.
  Prekarność funkcjonuje w teorii i praktyce społecznej. Pojęcie to odnosi się zarówno do klasy społecznej, jak i do sytuacji indywidualnych jednostek oraz do opisu stanu świata, w którym charakterystyczną cechą jest brak pewności, stałości, stabilności oraz poczucia bezpieczeństwa miliardów ludzi na planecie.

  1. Ten sam MM podpisał pakt CETA i sprowadza do Polski JP Morgan… Przeszocowywanie indeksów gospodarczych i zadłużanie pod nie kraju to ich strategia… Potem już tylko obcy przejmują majątek narodowy. Uważałabym z tym MM…

 3. komentarz zaiste zajebiaszczy. autor rozumie temat. systemy lichwiarskie, psychomanipulacyjne i wszelkie takie sa exportowane w ramach planety a na miejscu zawsze znajda sie wykonawcy czyli tzw. „nasze skurwysyny”. swoista forma franczyzy.
  pzdr

 4. Z tym co robi PiS jeśli chodzi o socjal to ja jestem sceptyczny. Oczywiście 500+ pomogło wielu ludziom biednym, ale to nie jest wcale za darmo. Na to 500+ wzięli kredyt i trzeba będzie go spłacić, a dług cały czas rośnie. Poza tym zrzucają się na ten program wszyscy, bo idzie to z podatków. A te małe nie są i jeszcze mogą wzrosnąć bo podobno szykują jakiś nowy podatek emerytalny około 1000 zł rocznie. Cena paliwa to w około połowie podatki. Jak uwzględnić podatek dochodowy, akcyzę i VAT na wszystko co kupujemy oraz podatek od nieruchomości to wyjdzie, że z 70% tego co zarabiamy państwo nam zabiera! Socjalizm to złodziejski system. Ja nie chcę, aby mi zabierano i potem oddawano. Wolę, żeby mi nie zabierano i nie dawano. Ja wiem najlepiej na co wydać pieniądze i żaden socjalista za rączkę mnie prowadzić nie musi. Gdyby obniżyć podatki i zamiast 70% byśmy oddawali państwu tylko np. 30% to te socjalne zapomogi mogłyby być dużo mniejsze, dług by może przestał rosnąć i możnaby go zacząć spłacać tak jak to robi Orban. Na Węgrzech spłacili pożyczki z MFW i im podziękowali – MFW zlikwidowało swój oddział w Budapeszcie. Orban jednak nie jest socjalistą jak Kaczyński. On postawił na obniżenie podatków, a nie na socjal. Na Węgrzech rodzina z 3 i więcej dzieci płaci bardzo małe podatki lub nie płaci ich wcale. Program taki jak 500+ jest w znacznie ograniczonym zakresie i w równowartości 200+, a przyrost naturalny na Węgrzech jest. Orban załatwił sprawę lichwiarskich kredytów frankowych czym znacznie ulżył wielu rodzinom. PiS nie zrobił tu praktycznie nic, a Duda w kampanii obiecywał. Banksterzy i ich kieszenie okazały się ważniejsze. USA nie dorobiło się potęgi gospodarczej na socjalizmie, ale na protekcjonizmie gospodarczym i my powinniśmy iść tą samą drogą.

 5. „A wiewiórki! – spytała. – Przecież wiewiórki zbierają orzechy!
  -Moja droga, to nie jest praca. Gdyby wiewiórki od rana do wieczora wciskały sobie przeterminowane niedźwiedzie gówno [na zasadach wolnego rynku..”

  Jednak tu mi nie pasuje, bo mimo wszystko orzechy warunkują przetrwanie wiewiórki, jej być, albo nie być. Jeśli nie nazbiera na zimę odpowiedniej ilości nie przeżyje, chyba,że będzie miała szczęście i ją ktoś dokarmi, albo napadnie inną, pracowitą wiewiórkę i przejmie jej orzechy…. nie ma lekko ….
  Wczoraj w dość popularnym serialu TWD, jeden z bohaterów nawijał jak to religie, polityka itp, itd jest potrzebna, aby utrzymać durnych ludzi w ryzach. Zaczynam wątpić, czy to tak jawne przekazywanie wiedzy, czy plan na kolejną rewolucję. Fakt,że zmiana jest potrzebna, ale zmiany przychodzące w wyniku rewolucji nie zawsze są tymi, które potrzeba, a przy tym świetna okazja na pozbycie się jakieś części ludzi….

 6. Nie zgadzam sie. Sa ludzie, ktorzy zarabiaja takie niebotyczne sumy, ale sa na tyle rozwinieci, ze kieruja sie etyka, dobrem ogolu… chca cos zmienic… mamy mnistwo orzykladow.
  Tylko my, prosci zjadacze chleba, ktorzy maja niska swiadomosc, niski stopien ewolucji w pewnym sensie, nie rozumiemy tego…

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.