MORAWIECKI PREMIEREM RP. NIE KORNIK I NIE TĘCZOWE PARADY, ALE PRACA, CHLEB I GOSPODARKA

Beata Szydło, dotychczasowa premier Polski, podała się do dymisji. Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, czyli kilka frakcji politycznych składających się na ten klub, zdecydowało, że nowym premierem będzie Mateusz Morawiecki. Był on dotychczas ministrem gospodarki w rządzie Beaty Szydło.

Skupmy się na najważniejszych i często pomijanych faktach. Co oznacza dla Polski to, że premierem będzie Mateusz Morawiecki? Przede wszystkim jest on zwolennikiem „kapitalizmu z ludzką twarzą”, czyli lustrzanym przeciwieństwem dwóch skrajnych koncepcji. Pierwsza z tych koncepcji to „kapitalistyczne Auschwitz” zgotowane nam przez Balcerowicza na zlecenie niemieckich finansistów i przemysłowców. Polska na długie lata stała się krajem trzeciego świata, montownią różnych dziadostw opartą o niewolniczą siłę roboczą.

Druga z tych skrajnych, destrukcyjnych koncepcji to to, co jest w wielu krajach Zachodu. Czyli podatki procentowo wyższe niż w Polsce, z lokowaniem ogromnych funduszy w bzdurne, a nawet szkodliwe projekty ideologiczne. Koncepcja Morawieckiego zakłada opiekuńczą rolę państwa (socjal, budownictwo socjalne itp) z jednoczesnym stymulowaniem gospodarki, wspieraniem przedsiębiorczości i obniżkami podatków. Łączy więc pozytywne cechy dwóch podejść do ekonomii.

Obecnie za nami jest etap wstępnego rozruszania gospodarki za pomocą 500+ czy uszczelnienia prawa podatkowego (słynne mafie VATowskie). Wielu narzeka, że PiS jeszcze nie wziął się za obniżanie podatków, za obniżkę horrendalnego ZUSu dławiącego małą przedsiębiorczość czy za likwidację wielu polskich absurdów. Warto tutaj dodać, że w Polsce przez te 25 lat była sytuacja kuriozalna. Z jednej strony niemal zerowa sfera socjalna, a z drugiej strony, ogromne podatki, olbrzymia ilość absurdów prawnych, podatkowych i sądowych.

Umożliwiało to drenaż naszego kraju przez Zachód i było zaporą przed bogaceniem się Polaków. Nie muszę chyba mówić, że wszystko to robiono celowo? Teraz Mateusz Morawiecki będzie przystępował do właściwych reform gospodarczych, czyli obniżki podatków, uproszczenia prawa, obniżki ZUSu dla małych firm i likwidacji typowo polskich absurdów. Nie dało się tego zrobić nagle, gdyż gospodarka Polski jest jak więzień nomen omen obozu koncentracyjnego, wygłodzony niemal na śmierć. To symboliczne porównanie jest bardzo trafne.

Po wyzwoleniu obozów wielu więźniów rzucało się na pozostałe w magazynach żarcie i zjadało np pęto kiełbasy. Ich żołądki nie wytrzymywały tak gwałtownego procesu trawiennego i umierali w wyniku krwotoków wewnętrznych. Takim więźniom trzeba było stopniowo racjonować coraz większe i większe racje żywnościowe. Tak samo jest z polską gospodarką. Zbyt gwałtowne poluzowanie gospodarki spowodowałoby jej przegrzanie i w konsekwencje trzycyfrową inflację.

Ale nie da się też nieustannie łatać kolejnych dziur np w podatkach, bo tu pole do popisu się kiedyś skończy. Gospodarkę trzeba będzie teraz realnie rozruszać, i Morawiecki to zrobi. Przykład takich dziur to spółki i spółeczki skarbu państwa, takie jak LOT czy górnictwo. Za czasów Tuska i Kopacz był nieustannie na skraju bankructwa i rozważano ich prywatyzację. Która oczywiście miała polegać na likwidacji LOTu i przekazaniu polskiego nieba Lufthansy. Tymczasem i LOT, i górnictwo i inne branże niespodziewanie notują zyski, pierwszy raz po 1989 roku.

Zarzuca się obecnemu rządowi, że doprowadzi nas do scenariusza greckiego. Tymczasem jest zupełnie na odwrót. To kontynuacja balcerowiczowskiej polityki „kapitalistycznego Auschwitz” spowodowałoby, że już dziś lub najdalej za 2 lata bylibyśmy drugą Grecją. Dlaczego? Gdyż im biedniejszy naród, tym mniej pieniądza w gospodarce, a więcej w rękach korporacji, biznesu i krajów Zachodu, a o to im przecież chodziło. Więc trzeba coraz bardziej ograniczać wydatki państwowe, a to powoduje, że gospodarka jeszcze bardziej się kurczy. Jest to idealne sprzężenie zwrotne.

Straszono nas różnymi apokaliptycznymi scenariuszami, mówiono, że pieniędzy nie ma. Cały okres III RP nam to mówiono, że nic się nie da, nic nie można zmienić i na nic nie ma pieniędzy. A jaka była prawda? Prawda była taka, że setki miliardów dolarów rocznie wyciekało za granicę i pompowało tamtejszą finansjerę i tamtejsze gospodarki. Tak, realne kwoty po podsumowaniu wielu różnych czynników to właśnie te setki miliardów rocznie. A wystarczy nie kraść, co jest absolutnie nie do pomyślenia i nie do wyobrażenia dla liberałów.

Oni myśleli, że obecny rząd tego nie zrobi. A tymczasem rząd PiS chce wywalczyć dla Polski podmiotowość, ustanowić rządy silnej ręki i mieć bogaty kraj i w miarę zamożne społeczeństwo dla siebie. Bądź co bądź na całym świecie jest odwrót od zgniłej, liberalnej demokracji. Dla europejskich demokratów najważniejsze było to, co kto może sobie wsadzać w dupę lub nie, czyli sprawy majtkowo-obyczajowe. A fakt, że społeczeństwa biednieją ich nie obchodził. Ma miejsce dziejowa przemiana. Za góra 15, 20 lat liberalizm będzie już tylko wspomnieniem minionej epoki.

A Ty? Co sądzisz o zmianie na stanowisku premiera RP? Zapraszam do dyskusji.

Uczulam Cię także na to, że nie chodzi o żadnego kornika, żadne sądy czy Trybunały. Nie chodzi nawet o toporny polski konserwatyzm czy prawo aborcyjne, którego nawiasem mówiąc rząd ani myśli zaostrzać, jak głoszą apokaliptyczni, liberalni wizjonerzy. Proszę, więcej geopolityki i strategii w myśleniu.

Na całym świecie trwa wojna dołu, czyli społeczeństwa, o pieniądz. O to, by „góra” nie zabierała 99% zasobów dla siebie, żerując na naszej niewolniczej pracy. Chodzi też o takie kwestie jak Nowy Jedwabny Szlak z Chin, i kilka innych. Ale by to wiedzieć, trzeba wyjść poza ciasne ramy „PiS vs PO” i mieć wiedzę z dziedziny geopolityki i ekonomii. A ona jest teraz łatwa do poznania.

O niewolnictwie kapitalistycznym, będącym de facto realiami obozu koncentracyjnego, możesz przeczytać w poniższych artykułach:
Czy Twoje życie na pewno należy do Ciebie? Zniewolenie ludzkości jest najwyższe w historii!
Dlaczego w Polsce trwa bieda i wieczne „nie da się”? Bezcenna i smutna lekcja o życiu
Uważasz, że jesteś wolny?! A masz odwagę zadać sobie kilka uczciwych pytań?
Czy żyjesz w świecie mrzonek? Życie weryfikuje każdą iluzję!

Autor: Jarek Kefir

Podobał Ci się ten artykuł? 🙂 Moim celem jest zwiększanie poziomu świadomości u Ciebie i innych Czytelników. Im większa świadomość, tym szybciej nastąpią krajowe i globalne przemiany, bo prawdziwa rewolucja to ta wychodząca od ludzi. Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę zachować niezależność i pisać o tym, co ukrywane i zakazane.

Niezależne media nie mają milionowych dochodów z prenumerat. Radzimy sobie sami. Koszt utrzymania mojej strony to 199 dolarów rocznie, do tego dochodzą inne koszta. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia. Zwiększanie naszej świadomości i ewolucja ludzkości jest też w Twoich rękach! Link z informacją jak wesprzeć moje publikacje i demaskacje, tutaj: https://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/wsparcie/

  

38 myśli w temacie “MORAWIECKI PREMIEREM RP. NIE KORNIK I NIE TĘCZOWE PARADY, ALE PRACA, CHLEB I GOSPODARKA

 1. Nie wiem nie znam się, znam się na lotnictwie , nie na ekonomii. Zapytam mądrzejszych od siebie i tych ,którzy mają większą wiedzę ode mnie. Do nich mam większe zaufanie niż do tvn-u. 🙂

  ,,Ma miejsce dziejowa przemiana. Za góra 15, 20 lat liberalizm będzie już tylko wspomnieniem minionej epoki.” – to zdanie pańskie jednak bardzo mnie się podoba.

 2. trampolina Lady Szydło na prezydenta Wawy? W niedługim czasie Morawiecki na prezydenta. Nic wielkiego te przetasowania, tylko szumu dużo.

 3. zboczona suko! bankstersi nie ida na prezydentow w krajach w ktorych to marionetkowa funkcja. we Francji tak ale w Grecji juz nie. bankstersi pozostaja na stanowiskach gdzie bydelkowate mozna hodowac poprzez niewole podswiadomosci. wina za smierc zyda 2.000 lt, winna jestes bankowi to co wyprodukowal z niczego z odsetkami (sprzezdaz i leasing czegos czego nie bylo rownoczesnie). ponadto winna jestes emisji CO2, w jedwabnym tez bylas, w Kielcach…. pedagogika wstydu polaczona z pedagogika strachu i marchewka w postaci uzywek. i bydelkowate pracuja grzecznie na jasniepana czosnkowego na jachcie. i slusznie. inteligentni zyja z glupich a glupi zyja z pracy.

  1. aaa czyli bankierzy nie idą na prezydentów ale Francji idą. nono radeczku. niestety są takie, że do tej pory przechodząc przez różne systemy powojenne potrzebni byli idioci, najlepiej generałowie i tacy co lubili wódeczkę, od których mieli różne choroby azjatyckie. Teraz jest inaczej, bo wchodzimy w jednoświatowy rząd mający swoje dystrykty mniejsze i większe, więc trzeba mieć we łbie kalkulator a nie licznik do pomiaru alkoholu. Bankierzy są mniej i bardziej użyteczni.
   Czas pokaże, po co ta roszada. Zresztą lepiej przecież nie będzie, więc tu bardziej chodzi o Lady Szydło, która niby wypada z gry politycznej i o dziwo zbiega się to z Lady Gronkiewicz. Co za zbieg okoliczności 😉

  2. radeczku, po co te wykrzykniki, nie słyszę cię skarbie ;( taki radeczkowy niemy krzyk. chciałbyś nakrzyczeć na mnie w realu?

   1. dokladnie tak. franczyza walenia w preta. globalna piramida przepychania dobr. lokalnie sa Mteuszki a globalnie Zbyszki Brzezinksie. swinie tez mysla, ze jada na wyspe a jada do Morlin i potem sa lekko zaskoczone jak poczuja slodki zapach smierci a mialo byc tak fajnie. gopsodarz karmil bo kochal .-) nie jestesmy lepsi. sam mam mase produktow wyprodukowanych w skanadalicznych warunkach w Azji.

  1. Znam wiele inteligentnych osób żyjących z własnej pracy. Są to ludzie wyrozumiali. wrażliwi i szlachetni. I uczciwi. Komentarz – inteligentni żyją z głupich, a głupi z pracy- obraża i jednych, i drugich.

    1. katharos83. nie martw się. to ci, którzy nie mają własnego zdania 😉 po mnie to spływa, jak czekolada po cyckach 😉

     1. Eeeeeeee, nie martwię się. Tak sobie tylko pomyślałam, że zamiast kciuka ten ktoś powinien bronić swojego zdania. No chyba, że to dwie różne osoby, heh

    2. Dobrze że Kefirek pozostawia w knajpce również miejsca stojące dla tych co nie mają swojego zdania. Cichacze samozadowalacze 😉
     plusy, minusy / ocenianie, brak dialogu

     1. Pisał Jarek w komentarzach o człowieku bez mózgu, że kogoś tam w marcu pousuwał. No nigdy nic nie wiadomo.

    3. jestem po gorąco-lodowatej kąpieli. Po wodnych biczach, przez pół godziny nakładałam na całe ciało, tu i tam, starte warzywa z cytryną i prawdziwym miodem. Efektu pozazdrościć każda 20-to latka 😉 Jestem zawodowym kosmetologiem i powiem Wam kobietki, olejcie chemię w tanich i drogich kosmetykach. To nic nie da, nic tak nie działa, jak warzywa i owoce. Kosmetyki mają tylko zapychacze a azymutem różowiutkiego ciałka jest odpowiednie napięcie, sprężystość. No i siłka rzecz jasna 😉

     Ale dziś nudno u Kefira. politycznie

    4. tyle ludzi w knajpie a tylko po kilka plusów i minusów zazwyczaj. powinno być chyba po kilkadziesiąt albo kilkaset?
     Co tam kefirku słychać, jak dzień mija? Co dziś dobrego zrobiłeś dla siebie?

    1. He,he,Zboczona Suko od zawsze twierdziłam,że gdyby te wszystkie drogie kremy działały to nie byłoby starych kobiet 😉
     Najlepszy jest sen i witaminy.I ruch,każdy dla innego.Dla jednych siłka dla innych łyżwy.Jestem zwolenniczką ruchu na powietrzu a nie w zapoconej siłowni ale co kto lubi 😉

    1. Taaaaaak!!!!!!!!!!!!!! Zajebiście! Cóż za autorytet!!!!!!!!!!!!!!! Dobrze, że nie Hitler. A który to Rothschild?

    2. A tak na marginesie – może najwyższy czas na osobiste przemyślenia, a nie powtarzanie głupot wykolejeńców i zboczeńców, hm?

  1. katharos83 czyli Kaśka, rozumiem, czysta jak łza kobieto. kciuki u Jareczka mają za zadanie smyranie nas raz na gorze, raz na dole. Widać, niektórzy wolą smyrać niżej niż wyżej. kefirowe zboczki 😉

   1. katharos czyli Katarzyna ;-), zboczona suka chyba nie ma przełożenia? A po czym wnosisz, że jestem czysta jak łza? Chcesz, żebym zaprzeczyła? Zaprzeczam, jednak w internecie stawiam na potyczki intelektualne, szczególnie, kiedy ktoś, a mam na myśli Ciebie, ma tak wiele do powiedzenia. Smyranie, czy to na górze, czy na dole wolę w realu. Sam na sam.

    1. raczej sama na sam 😉 albo sama na sama 😉 sam na sam to dziwni chłopcy wolą 😉

     Katharos – czysty, bez skazy. Od tego słowa pochodzi jedno z najpopularniejszych imion świata – Katarzyna

     1. Sama na sam to nie po polsku, sama na sama też nie. Możliwe, że imię Katarzyna jest najbardziej popularne na świecie, charakter jego właścicielki już nie.

    2. dziś słyszałam kawał:
     w Szwajcarii wchodzi Polak do Banku z walizką, podchodzi do okienka, nachyla się i po cichu mówi. przepraszam, mam 2 mln dolarów, chciałbym je wpłacić na konto. Facet w okienku mówi: proszę mówić głośno, bieda to nie wstyd 😉

    3. nudy dziś w knajpie, barman pewnie leży pod stołem, klienci pierdolą bzdury, wszystko przez polityczny news

 4. Jacku bardzo ciekawy artykuł, taka mała dygresja… jeśli uwzglednimy kurs euro to w roku 2015 średnia płaca w Polsce wynosiła 23% płacy w Niemczech, w roku 2005 kiedy Polska wstąpiła do Uni było to 25% !

  Jacku prosiłbym o dwa artykuły… jak liczymy płace średnią w PL oraz czemu wzrosty PKB nie koniecznie przekładają się na płace i produkt narodowy brutto. Jeśli chcesz możemy wymienić się swoimi spostrzeżeniami.

  Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. Nie zapomnij również o Matrixie 😀 to temat najważniejszy =D

 5. radziwila zeby zmuenil na ziebe i czerniaka bo nas zakluja pod przymusem na smierc albo w najleoszym wypadku na chorobe

 6. Założenia są piękne i je popieram. Natomiast jestem sceptyczny co do ich wykonania. Otóż Morawiecki sprowadził do Polski złodziejski, spekulacyjny bank, który mocno przyczynił się do kryzysu finansowego 10 lat temu. Nie wierzę w to, że oni tu weszli jak twierdzi nasz obecny premier i stworzyli miejsca pracy. Nie ma nic za darmo. Co im w zamian Morawiecki obiecał, że odda za te miejsca pracy? Ja zachowuję sceptycyzm, choć bez przesady. Jeśli się pomylę to za 2 lata będę miło zaskoczony. A jeśli będę miał rację to nie będę miał bolesnego rozczarowania jak ci, którzy Morawieckiemu ślepo ufają i w niego wierzą. Co zaś się tyczy aborcji, to organizacje prolife zebrały 850 tysięcy podpisów za zaostrzeniem prawa, a więc dużo. Do mnie też przysłali maila z wzorem arkusza żebym się podpisał i zbierał kolejne podpisy, ale mimo iż podzielam ich poglądy nie zrobiłem tego, bo także uważam, że ten rząd nie zmieni prawa. Prezydent Duda i była już premier Szydło mówili, że popierają zakaz aborcji eugenicznej, ale wg mnie to tylko takie mydlenie oczu swoim wyborcom. Ja jestem za utrzymaniem aborcji w razie zagrożenia życia matki (np. ciążą pozamaciczna) i w przypadku gwałtu. Aborcji eugenicznej i tym bardziej tej na życzenie jestem przeciwny. I sądzę, że za parę lat taki zakaz aborcji eugenicznej zostanie wprowadzony. Cywilizacja śmierci i trucizn będzie bowiem stopniowo odchodzić i takie zmiany także i co do aborcji nastąpią. Na razie byłby za duży kwik feminazistek i innych tęczowych pajaców.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.