ILLUMINACI UJAWNILI SWOJE PLANY ŚWIATU! „OFICJALNIE ROZPOCZYNAMY PROJEKT NWO”

Illuminaci od wielu lat budzą ogromne emocje. Nikt nie zna ostatecznej „konspiracji założycielskiej” Illuminatów, istnieje kilka wersji. Illuminaci mają być tajnym, okultystycznym stowarzyszeniem, rządzącym światem w imię samego Lucyfera. Mają oni dążyć do zagłady tego świata jak i do wprowadzenia jednego, totalitarnego rządu globalnego. Celem Illuminatów ma być złowrogi Nowy Porządek Świata (NWO), depopulacja 90% ludzkości i zarządzanie społeczeństwem niewolników.

Ta wersja szczególnie chętnie rozpowszechniana jest przez chrześcijańskich fundamentalistów. Pierwotnie miała być stworzona przez watykańskich Jezuitów, by zostać podchwyconą przez protestanckich Teksańczyków z USA. Ezoterycy i zwolennicy nurtu new age także ochoczo przysposobili sobie anty-illuminacką mitologię, i pododawali swoje „mity”. Takie jak reptilianie, astral, energie i tym podobne. Każde pokolenie i każda interpretacja dodaje do tej mitologii coś „swojego”. Każdy „guru”, lider czy autor uważa, że on wie najlepiej i to on zna prawdę o Illuminatach czy świecie energii. Stąd mamy z milion różnych interpretacji.

Inna interpretacja mówi, że Illuminaci to ludzie o potężnej mocy, którzy przez tysiąclecia chronili wartościową wiedzę. Mają oni czuwać nad bieżącą ścieżką ewolucyjną planety – bo celem naszego pobytu tutaj jest ciągły rozwój i udoskonalanie, a więc ewolucja. Mają oni ingerować w system w ostateczności, uważając, że ludzkość musi się ogarnąć sama. Przecież liderzy i politycy pojawiają się „na zawołanie”, są naszym lustrem. Jeśli mamy w sobie mentalność ofiary i cierpiętnika, to zaraz znajdzie się jakiś „wilk”, który to wykorzysta.

Szokujące oświadczenie Illuminatów na nowe czasy

Illuminaci  mają być źródłem całej wiedzy – o psychologii, ezoteryce, medycynie naturalnej. Mają przechowywać tę wiedzę od starożytności i dbać jej przekazywanie właściwym osobom. Ich celem ma być przebudzenie tych ludzi, którzy są do tego zdolni. A jest to mniejszość ludzkości. Stąd mamy internet, wolność publikacji a w nich całą wiedzę planety. Kto chce – skorzysta, i to jest dobre. Kto nie chce ten nie skorzysta i mimo wszystko, to też jest dobre.

Mało kto wie, że Illuminaci mają swoją oficjalną stronę. Ze śledztwa dziennikarzy i internautów wynika, że strona illuminatiofficial.org jest zarejestrowana na prywatnego hosta sieciowego w kanadyjskim mieście Toronto. Z kolei strona illuminati.am zarejestrowana jest na Obsidian Maskreet z adresem Beverly Hills w Los Angeles w Kalifornii. Wiadomo że każdy może sobie taką stronę założyć, i jeśli ma wiedzę i umie ją przekazać, to zdobędzie setki tysięcy czytelników. Profil „The Illuminati” na Facebooku, który uważa się za ten „oficjalny”, obserwuje 500.000 ludzi.

Niedawno Illuminaci wydali na tym profilu gorącą odezwę do świata. Uważają, że zbliża się największa przemiana w historii planety, czyli Nowy Porządek Świata, a inaczej – Globalna Świadomość lub Era Wodnika, bo te pojęcia mają oznaczać to samo. Twierdzą, że już teraz istnieje potencjał i technologie, które sprawiłyby, że wszyscy ludzie we wszystkich krajach mogliby żyć w dostatku. Przez wieki czy też przez tysiąclecia musieli ukrywać swoje plany i w związku z tym, narosło wokół nich wiele nieporozumień i plotek. W swoim artykule: „Our Globalist Agenda” przedstawiają część swoich planów.

Dla tych co nie mają facebooka – link bezpośredni tutaj [LINK]

Dbanie o Ojczyznę w dobie globalnej wioski – to możliwe!

Dużo miejsca poświęcają ludzkości jako jednej wspólnocie, przeciwstawiając swoją „agendę globalizmu” toksycznemu globalizmowi korporacyjnemu. Mówią też że choć ewolucja zmierza ku świadomości globalnej, to bardzo ważna jest ochrona istniejących granic i państw przez ich przywódców, bo póki co, te granice i obecny system są potrzebne by to minimum rozwoju zapewnić. Przyznają tym samym racje Polsce i Węgrom które podjęły wysiłki w celu ochrony swoich krajów przed terroryzmem i nielegalną imigracją zarobkową. Niedobrze jest żyć w świecie mrzonek. Żyjemy tu i teraz. Nikt przecież nie chce wojen, tak naprawdę wszyscy jesteśmy pacyfistami łaknącymi pokoju. Ale globalnej świadomości ani jednej ludzkiej rodziny jeszcze nie ma.

Mamy te nasze kraje, mamy liczne wojny, mamy mnóstwo ludzi, którzy nienawidzą nas i chcieliby nas zniszczyć, i przy okazji cofnąć do średniowiecza. Odpowiedzialność za te nasze „Małe Ojczyzny” jest bardzo ważna i także jest częścią dojrzałej duchowości. Duchowość nie polega tylko na „kosmosach” i „bujaniu w obłokach”. Ale także wymaga pochylenia i zatroszczenia się o świat materii, często bagatelizowany. Czyli o sprawy polityki, ekonomii, o patriotyzm, o  aktywizm obywatelski i uświadamianie innych. Świat nic nie zyska gdy nagle wszyscy staliby się oderwanymi od życia mnichami-pustelnikami, a ten „ideał” często promuje nurt new age.

Zrozum ze świat to skrajności. Kobiecość-męskość, irracjonalizm-racjonalizm, lewica-prawica, i tak dalej. Pilnie potrzebujemy zdrowego wypośrodkowania, potrzebujemy scalenia obu przeciwieństw, zamiast wiecznego wahania się pomiędzy skrajnościami. Zarówno pojedynczy ludzie jak i ludzkość wahają się od jednej skrajności ku drugiej. Dobrze widać to nie tylko w „wyborczych”, cztero- czy ośmioletnich cyklach, ale także po epokach historycznych. Kobiecy romantyzm, męski pozytywizm. Kobiecy liberalizm pokolenia ’68, i męska epoka Donalda Trumpa. Potrzebujemy jednak szerszego spojrzenia, które byłoby syntezą tych obu biegunów.

Wiek obecny czyli era wojny

Illuminaci czasy obecne, które nieuchronnie odchodzą, nazywają „erą wojny”. Nie chodzi tylko o konflikty militarne, ale o ogólną postawę i mentalność ludzi. Czy możesz bezpiecznie chodzić po ulicy nocą? Zawsze jest lęk, bo corocznie popełnianych jest setki tysięcy przestępstw. Czy to nie są realia wojny? Owszem, nie mamy tu drugiej Syrii, ale.. No i do tego dochodzą „wojny” wszystkich ze wszystkimi. Lewacy kontra prawicowcy, katolicy kontra ateiści, kobiety kontra mężczyźni, partner kontra partnerka, koleżanka w pracy przeciwko drugiej koleżance.. Jesteśmy wciąż pół-zwierzętami, tkwiącymi w tragicznym w swej istocie konflikcie.

Wg Illuminatów automatyzacja produkcji, robotyzacja, nowe technologie i nieograniczone źródła energii odmienią oblicze świata. Sprawią, że siła fizyczna nie będzie już potrzebna, że praca robotnika, ciężka i słabo opłacana, stanie się zbyteczna. Ludzie będą mogli odetchnąć. Wszak pan nie byłby syty, gdyby jego służba się przebudziła, zastrajkowała, przestała zbierać plony i gotować. Pan nie umiałby nie tylko zaorać pola i zebrać z niego plonu, ale nie umiałby nawet przygotować sobie kawy.

Teraz służba – czyli ludzie tacy jak my – zaczyna się przebudzać. Zadawać pytania, żądać czegoś więcej, niż „pracy i chleba”. zmieniają się więc także realia naszego świata. Zmiana mentalności, odrzucanie cierpiętnictwa i odrzucanie poczucia, że się nie zasługuje, powoduje także zmiany w polityce i ekonomii. To dlatego Rotszyldzi mają pełne gacie, a polski rząd może pozwalać sobie na coraz śmielszą i coraz bardziej samodzielną politykę. Pisałem o tym tutaj [LINK] i tutaj [LINK]. Wielka globalna przemiana, w którą większość ludzi nie wierzyło lub uważało że nadejdzie za wieleset lat, trwa właśnie teraz. To się dzieje już dziś.

Największe kajdany to te które zakładasz sobie sam. Najwięksi oprawcy ludzkości występują w TV i sprzedają miliony produktów

Z tymi często spiskowymi teoriami na temat Illuminatów jest pewien problem.. Otóż Illuminatów ani widu, ani słychu, przynajmniej w takiej formie. To, co nas zniewala często wybieramy sami. Pierwszy ważny krok to uświadomienie sobie tego i zrzucenie tych kajdan, które ochoczo nałożyliśmy sobie sami. A jest to jednocześnie najtrudniejsze, wiem po sobie. Dlatego łatwo jest obwinić jakichś „onych”, np kosmitów, reptilian, Illuminatów, demiurga, archontów. A jeszcze lepiej, gdy owych „onych” ani widu ani słychu, tak jak w przypadku tych „onych” których przed chwilą wymieniłem. Tak działa psychika dziecka zamknięta w dorosłym już ciele.

Najwięksi oprawcy ludzkości są znani Tobie z imion i nazwisk. Głosujesz na nich w wyborach. Kupujesz codziennie ich produkty. Myślisz tak, jak oni Ci rozkazali, wierząc w którąś z ziemskich doktryn (ideologii, religii). I pewnie nieraz obrzuciłeś błotem takiego samego zapracowanego biedaka jak Ty, tylko dlatego bo wierzy w inną doktrynę. Ideologie i religie są jednak bardzo ważne, są filarem podtrzymującym system i nie dopuszczają do jakiejś ogromnej anarchii.

Przecież musi być jakaś podstawa moralna, jakiś kodeks postępowania, by to się wszystko nie rozleciało, prawda? Jednak nie zrozum mnie źle – doktryny są niczym kraty i strażnicy w więzieniu, którzy nie dopuszczają by więźniowie uciekli i robili rozpierdol na zewnątrz. Doktryny są konieczne dla utrzymania w ryzach „planety małp”, i taki też mają poziom.

Oczy otwarte to często oczy które płaczą

Ideologie i religie są dla ludu prawdą. Dla mędrca każda z nich jest fałszem. A dla elit i dla liderów są one po prostu użyteczne w trzymaniu tego ludu za mordę. Illuminaci przyznali, że wiele doktryn jest przestarzałych i toksycznych, i doprowadziło świat do fatalnego stanu. Przyznali, że kiedyś człowiek mógł przeżyć życie nawet nie wiedząc, że osoba z drugiego krańca świata ma zupełnie inne poglądy. Teraz dzięki globalnej komunikacji to się zmieniło, nastąpiło wymieszanie doktryn, idei, poglądów.

Spowodowało to z jednej strony ogromny niepokój egzystencjalny, a z drugiej strony radykalnie przyspieszyło tempo przebudzenia ludzkości. Pamiętaj, że zawsze Ty decydujesz, jak myślisz. Czy jesteś owcą i idziesz za wilkiem (czyli za politykiem, ekspertem, naukowcem, ideologiem, kapłanem) czy też myślisz samodzielnie. Wiem, że to, co piszę, może Cię rozczarować. Przyzwyczaiłem się do tego, że zarówno z pytaniami jak i odpowiedziami jest problem.

Podczas swoich rozmyślań, które czytacie, syntezuje coraz to nowe pytania. Gorzej jest już z odpowiedziami – ich ciągle brak, ich ciągle nie ma, a tak rozpaczliwie ich potrzebujemy. Albo inaczej.. Te odpowiedzi są.. Ale są one rozczarowujące, są one „nie takie jak powinny”. Ideologie i religie mają jakoś tym bolączkom zaradzić, i uchronić ludzi o psychice dziecka przed tymi trudnymi i rozczarowującymi odpowiedziami. I robią to na swój sposób, są tabletką uspokajającą dla tych, którzy się boją myśleć. Oczy otwarte to często oczy, które płaczą. Jednak pamiętaj o zależności z poniższego obrazka:

Co Ci dają kajdany, które sam sobie założyłeś?

Zacznij od swojego podwórka i od siebie. Przemiana świata odbywa się nie przez jakieś decyzje elit, bo one są naszym lustrem, naszą zbiorową kreacją. Choć to też nie jest w 100% prawda 😉 Przemiana świata odbywa się poprzez przemianę pojedynczych jednostek. Jeden przebudzony duch ciągnie do góry innych w tempie geometrycznym. Zadaj sobie pytanie, ile z tych kajdan nałożyłeś sobie sam?

Co Ci one dają? Przynależność? Do czego / kogo chcesz przynależeć? Bezpieczeństwo? Czego / kogo się boisz? Może boisz się myśleć samodzielnie i oddajesz jedną z ostatnich wolności – wolność myślenia – liderowi? Gdyby każdy przeprowadził w swoim własnym zakresie ten prosty „rachunek sumienia”, to jak myślisz, jak bardzo zmieniłby się świat?

Tematykę Illuminatów podejmowałem także w moim cyklu artykułów „Illuminaci i Ty”:

Czy tajemniczy „agenci ewolucji” zakulisowo wpływają na losy Ziemi?
Kim naprawdę są Illuminaci? Jaka rzeczywista konspiracja kryje się za tą tajną organizacją?!
Illuminata ujawnia szokujące fakty o tajnym stowarzyszeniu rządzącym światem!
Czego nie wiesz o tajnym stowarzyszeniu Illuminati? Ujawniam szokujący sekret!
Elity Cię oszukują i kontrolują wykorzystując politykę i niektóre teorie spiskowe!
Illuminati: zakazany i ukrywany sekret tajnego stowarzyszenia, o którym być może nie wiesz
Czy illuminati istnieją?! Potężna organizacja ujawniła się światu i przedstawiła swoje szokujące, tajne plany!

czy illuminaci istnieja

Autor: Jarek Kefir

Moja strona jest niezależna od wszelkich stron sporu politycznego. Utrzymuję ją z reklam i dobrowolnych darowizn Czytelników. Nie ma u mnie przymusowych abonamentów i opłat za treści. Dzięki temu mogę zachować niezależność i dostarczać Ci wartościowych i prawdziwych informacji, które są cenzurowane i trudno dostępne. Wspomóż moją pracę na rzecz poszerzania świadomości, a w zamian za to dotychczasowa ilość nowych wpisów będzie zachowana. Link z informacją, jak to zrobić tutaj: https://jarek-kefir.org/wsparcie/

  

26 myśli w temacie “ILLUMINACI UJAWNILI SWOJE PLANY ŚWIATU! „OFICJALNIE ROZPOCZYNAMY PROJEKT NWO”

 1. JHmm co do polaryzacji to racezj katolicy naparzają się z turbosłowianami. Tam to dopiero jest wojna.

  Ja już popcorn kupiłem i zaczynamy jazdę. 😉

  No to lecimy z tym koksem :

 2. Przypomnę tylko że podczas „ciamajdanu” 17 grudnia 2016 dokładnie o godzinie 00:00 zamknięto przestrzeń powietrzną nad Polską. Po pół godzinie odwołano to. Co się wtedy działo, co było tego przyczyną i co mogło nam grozić – tego możemy się nigdy nie dowiedzieć.

  Ciekawą i szokującą informację podał serwis FlightRarad24 a potem serwis czasopisma Wprost: „Samoloty nie mogą wlecieć do Polski”. Nieprecyzyjne informacje wywołały zamieszanie. Serwis Flightradar24 podał tuż po północy, że samoloty „nie mogą wlecieć do Polski”. Przy okazji nocnych wydarzeń w Sejmie, niepokój ludzi dodatkowo wzbudziło zdanie „nie wiadomo, co jest tego przyczyną.”
  Źródło: https://www.wprost.pl/kraj/10035233/Samoloty-nie-moga-wleciec-do-Polski-Nieprecyzyjne-informacje-wywolaly-zamieszanie.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+wprost-kraj+%28Wydarzenia+Wprost+24%3A+Kraj%29

  https://jarek-kefir.org/2016/12/17/zbrojny-zamach-stanu-w-polsce-to-ostateczna-rozgrywka-z-tymi-ktorzy-niszczyli-kraj/

  1. Celowo zamknięto przestrzeń nad Polską po to aby łatwiej zlokalizować nadlatujący potencjalny pocisk, dron czy myśliwiec wroga. Podczas normalnego ruchu ciężko się bronić ponieważ mogą byc zastosowane tak zwane wabiki co powoduje problemy z wyśledzeniem wroga i jego neutralizację.

   Gdyby do czegoś takiego doszło to mogłoby się skończyć tak jak na Ukrainie gdzie zamiast samolota Putina to zestrzelili chyba Malezyjski samolot z lekarzami holenderskimi na pokładzie.

   Nic się wtedy podczas ciamajdanu nic nie wydarzyło. Albo ciamajdan trwał za krótko albo ktoś pociągnął w odpowiedni sposób sznurki.

   To jest normalna procedura w razie zagrożenia wojny czy zamachu.

 3. „Illuminaci czasy obecne, które nieuchronnie odchodzą, nazywają „erą wojny”. Nie chodzi tylko o konflikty militarne, ale o ogólną postawę i mentalność ludzi.”

  … akurat dziś mi się trafił na youtubie adekwatny do tego utwór muzyczny, z wyrazistym i sugestywnym przekazem, oraz dosadnym wizualnie klipem 🙂

   1. Fiend666, klawy masz pseudonim 😉 … od razu mi się skojarzył z utworem kapeli, którą słuchałem w czasach licealnych, zajebistą mieli basistkę, a wokalista – Dez Fafara – założył później rasowo metalowy DevilDriver …\m/…

 4. Sancti jesteś agentem Watykanu?
  Przecież ci politycy nasi sami nas zw dwóch stron wciągają w coraz to nowe konflikty i problemy by nas przed nimi bronić, budowac swoje struktury oraz organizacje kosztem narodu bo to, bo tamto…

  Ogólnie rzecz biorąc pierwsza uwaga… żyjemy

  Druga uwaga z nikim nie mamy konfliktów, konflikty to mają różne klany kryjące się pod logiem Polska i potrzebują wrogów i zagrożeń zewnętrznych.

  Trzecia uwaga, mamy wpływ na nasza i zbiorową rzeczywistość. To są ostatnie podrygi systemu który się broni kompromisami bądz wrzuca stare programy jak strach, nienawisc, konserwatyzm w eter.

  To my rządzimy tym światem, po co zrezekacie się swojej władzy na rzecz jakiś parchów?

  1. „Sancti jesteś agentem Watykanu?”

   Samolub Szarlatan, jesteś imbecylem tudzież masonem feministą? 😀
   Czy tylko frajerskim manipulatorem z doktryną antypolskiej propagandy?
   Nadal nie przedstawiłeś dowodów na 270 tys samobójstw w Polsce w 2017, oraz że do 18 stycznia samobójstwo popełniło 38 tys kobiet w Polsce.
   Dopóki nie uwiarygodnisz tych „statystyk”, to jesteś tylko nikczemnym FRAJEREM MANIPULATOREM dla mnie i tak Ci będę odpowiadał za każdym razem ad infinitum! 🙂

 5. Jerusalem Post pisze dziś, że 61 deputowanych w 120-osobowym Knesecie popiera projekt ustawy, na mocy której Polska zostałaby oskarżona o negowanie Holokaustu, jeśli przyjmie nową ustawę o IPN. Projekt popierają posłowie rządzącej koalicji i część opozycji.
  Czyli tym samym uznają Polskę krajem współwinnym zagłady Żydów i czymś oczywistym będzie teraz domaganie się od nas odszkodowania. Mam wrażenie, że najbardziej boli ich sformułowanie „wbrew faktom”, bo to nie pozwala na fałszowanie historii.

 6. A na Ukrainie banderyzm kwitnie w najlepsze.
  „We wtorek lwowska rada obwodowa przyjęła uchwałę dotyczącą wykorzystywania czerwono-czarnej flagi Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii. Rada zaleca, aby flagę wywieszały również organizacje pozarządowe i firmy prywatne.
  Czerwono-czarne flagi będą wywieszane na budynkach administracji obwodu lwowskiego i organów samorządowych w dni związane z ważnymi wydarzeniami walk narodowo-wyzwoleńczych i bohaterami Ukrainy, czyli m.in. w rocznicę urodzin Stepana Bandery, powstania Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, czy śmierci Romana Szuchewycza.”
  Nawet na wp zamieścili film z przemarszu ukraińskich nacjonalistów ulicami miasta, podczas którego oddają oni hołd żołnierzom SS przy błogosławieństwie popów. Ale o tym w zachodnich mediach raczej cicho. Nie podaję linku, bo nie wiem, czy mogę tu robić reklamę temu portalowi.

  1. „Nowelizacja ustawy o IPN wymierzona jest w Ukraińców mieszkających w Polsce – oświadczył szef ukraińskiego IPN Wołodymyr Wiatrowycz, który zasugerował też, że uchwalając ten dokument, polscy parlamentarzyści wsparli siły prorosyjskie w jego kraju. Z kolei prezydent Ukrainy ocenił, że taka decyzja polskich parlamentarzystów „godzi w partnerstwo między Polską i Ukrainą”.”

  2. I jeszcze coś.
   „Sekretarz ukraińskiej komisji międzyresortowej ds. upamiętnień Swiatosław Szeremeta zaapelował do parlamentu w Kijowie o uznanie „polskiej okupacji” zachodniej Ukrainy oraz „polskich zbrodni przeciwko Ukraińcom, dokonanych w XX wieku”.”

 7. Jarek, dlaczego usuwasz moje posty dotyczące teraz palącej dla POLSKI sprawy?!!
  Rozumiem, że boisz się inwigilacji służb określonej grupy zwierzchniej?
  Stosujesz cenzurę ze strachu, czy inne przesłanki tego są? Proszę wyjaśnij mi tak szczerze i uczciwie, z wzajemnego szacunku? Tyle razy powtarzasz o byciu niewolnikiem systemu, a teraz sam ulegasz niewoli i niewolisz innych przekazy.
  Lecz pamiętaj: „Jeżeli boisz się głosić prawdę — już jesteś niewolnikiem”. Przypomnę Ci to niebawem, jak Trump zaklepie [EDIT] wyrok na Polski Naród 😉

  1. @Sanctus – Tak mogą sobie pisać komentatorzy którzy nie są adminami i nie mają dużych stron. 😉 Admin odpowiada za całość strony, także za komentarze czytelników. Odpowiada także prawnie i karnie. Takie słowa obniżają także ranking strony w wyszukiwarkach i narażają na jej zamknięcie przez wordpressa.

   Nie używajcie słów typu: „ży*doma*sony”, „cha*zarzy”, „PiS*rael”, „sy*jo*niści”. Będę cenzurował albo pojedyncze słowa, albo wywalał cały wpis. Dokładnie to samo można napisać nie stosując tego typu określeń.

   Nie wklejajcie też długich artykułów z innych stron. Max 3 akapity i link pod nimi, bo komentarze stają się potem ciężkie do czytania.

 8. „Kreml nie zamierza na razie komentować przyjęcia przez polski Senat nowelizacji ustawy o IPN; stanowisko zostanie sformułowane po dokładnym zapoznaniu się z dokumentem – oświadczył w czwartek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.”
  Wątpię w to, że dokładnie się z nie zapoznali z treścią ustawy. Ale ich powściągliwość jest zastanawiająca i może rzeczywiście wskazywać na to, że Chiny odgrywają tu jakąś rolę.

 9. Dorzucam do puli Puszke Pandory czyli wiedze. Jak jej brak jest źle ale jak jest jej nadto jest o wiele gozej.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.