NOWA POLITYKA CENZORSKA FACEBOOKA! ZNIKNĄ NIEZALEŻNE MEDIA?!

Facebook jest portalem społecznościowym bez którego większość z nas nie wyobraża sobie życia. Jedni zaglądają tam codziennie, inni raz w tygodni. Jedni patrzą tylko na wpisy wąskiej garstki znajomych, a inni poszukują ciekawostek ze świata swojego hobby, lub cennych informacji czy wiedzy. Korzystamy z tego portalu w najróżniejszy sposób. Nawet gdy zdecydowanie odżegnujemy się od antykultury „smartfonowych zombie”, to i tak facebook jest jakąś tam częścią naszego życia.

Nie będę tutaj rozwodził się nad tym, czy facebook to dno i 5 metrów mułu, czy raczej można tam znaleźć ciekawe rzeczy, perełki. Powtórzę jednak to, że to nie facebook, to nie technologia, to nie smartfony są złe. Złe lub dobre mogą być czyny i wybory ludzi. Facebook jest „narzędziem”. To, jak korzystasz z narzędzia, zależy tylko od Ciebie. Jeśli jesteś głupi, pijany czy nie przeczytałeś instrukcji obsługi, to wieloma narzędziami możesz zrobić sobie krzywdę. To samo dotyczy facebooka, na którym jest wszystko, cała wiedza ludzkości, cała rozrywka ludzkości, wszystkie idee, doktryny, gatunki muzyki..

Od wielu lat facebook jest monopolistą na rynku portali społecznościowych. W Polsce wyparł Naszą Klasę już w 2009 roku. Wydawać by się mogło, że jego pozycji nic już nie zagraża. Że teraz rzekomy „reptilianin” 😉 Zuckerberg będzie tworzył olbrzymią, globalną bazę danych, potem zainwestuje w inteligentną robotykę i dokona podboju planety.. Przerażony? Rozśmieszony? Uff, tak jednak nie będzie. Chciałbym poruszyć te kwestie, przez które facebook może wkrótce stracić pozycję monopolisty a potem zupełnie zniknąć.

1. W każdej chwili i właściwie bez powodu możesz stracić fan page (np firmowy fan page), grupę dyskusyjna czy profil. Jest to „mentalność nauczycielki w szkole”, facebook chce wejść w rolę surowego wychowawcy, który będzie dyktował co jest poprawne, a co nie. Takie podejście mogło być dobre na początku internetu w 2000 roku, ale teraz budzi instynktowy opór. Z tego powodu facebook nie jest miejscem stabilnym ani bezpiecznym, np do prowadzenia interesów. A interesy i biznes najbardziej lubią spokój, w tym także ten „święty” spokój.

To z tego powodu partia oligarchów i biznesmenów, czyli Platforma Obywatelska, nie zrobiła nic by ucywilizować prawo aborcyjne. Odnośnie facebooka, po co firma ma płacić np 10.000 zł za zasięg, jak fan page po zgromadzeniu np 100.000 polubień zostanie skasowany przez automatyczny mechanizm, bo jakaś grupa ludzi zaczęła masowo zgłaszać wpisy? Na facebooku blokuje i banuje automatyczny mechanizm, a nie człowiek. Rodzi to ogromne komplikacje i problemy.

2. Lewicowa cenzura. Świat odchodzi od lewicowego liberalizmu jako ideologii przewodniej i w związku z tym od kilku lat towarzyszy nam niesłychany „szok przyszłości”. Jednak ten ośrodek władzy jest nadal potężny, ma wymiar globalny i wykracza daleko poza politykę. Jest silny w sądach, mediach, bankach, korporacjach. Lewicowi liberałowie popierają oprawców ludzkości – czyli banki, korporacje, finansjerę, przemysł zbrojeniowy.

Facebook także ma liberalną doktrynę przewodnią i wszystko co nie jest skrajnie lewicowe może zablokować. To automatycznie marginalizuje wielu ludzi, w zasadzie większość społeczeństwa. Bo sprawy gender, feminizmu, gejów czy SJW obchodzą mniejszość ludzi. Mnóstwo ludzi jest przez to blokowanych lub trwale usuwanych z tego serwisu, co dodatkowo nakręca spiralę niechęci i ogranicza klientelę. Firmy też mają spore problemy, bo muszą uważać i lawirować, czy aby dana treść nie spodoba się „ideologii wybranej”.

3. Facebook już trzeci raz z kolei tnie zasięg dla administratorów fan page’ów. Przykładowo: mój fan page na facebooku ma 34.000 polubień i nazywa się „Jarek Kefir Bez Cenzury”. Jednak gdy publikuję tam wpis, to nie dociera on do wszystkich 34.000 ludzi którzy moją stronę polubili. Po pierwsze, nie każdy siedzi przed komputerem codziennie i nie każdy ma czas na wnikliwe przeglądanie swojej tablicy. Po drugie, zautomatyzowany mechanizm facebooka o nazwie „edge rank” steruje tym, czy dana treść pojawi się na profilu danej osoby, czy nie. Posługuje się on różnymi kryteriami, w tym zainteresowaniami takiej osoby, jej aktywnością itp.

Jednak edge rank celowo ogranicza widoczność wpisów z fan page. Wpis źle zrobiony, np z kiepskim obrazkiem lub bez obrazka, może u mnie dotrzeć do 1000 ludzi. To mało, jak na 34.000 polubień. Jednak wpis zrobiony dobrze, z chwytliwym tytułem i wywołującym emocje obrazkiem, dociera od 20.000 do 40.000 ludzi. Czasami udaje mi się wygenerować jeszcze większy, click-baitowy ruch i dotrzeć np do 100.000 czy 200.000 osób. To są jednak incydenty. Większość wpisów dociera do znacznie mniejszej ilości ludzi niż mam w polubieniach i dotyczy to praktycznie każdego istniejącego fan page.

 1. Ale to nie wszystko. Na początku stycznia 2018 roku facebook jeszcze bardziej obciął zasięg właścicielom wszelkich fan page’ów. Oficjalny pretekst to udoskonalanie algorytmu w celu walki z fake newsami (czyli walki z wszystkim co nie jest skrajnie lewicowe) i zmiana polityki treści. Teraz na tablicach ludzi ma pojawiać się więcej treści typu: „O patrzcie, ale się najebałem i wsadziłem se petardę w dupę, lol”, czy treści typu: „A mój Brajanek zrobił zdrową kupkę!”. Czyli ma się pojawiać więcej treści typowo „ludzkich”, „emocjonalnych”, czy „społecznych”, a mniej newsów i informacji. Straci na tym i CNN, i TVN i media niezależne.

Oczywiście, media takie jak CNN, TVN czy Gazeta Wyborcza stracą niewiele, bo mają swoją infrastrukturę. Najbardziej oberwą oczywiście media niezależne. Kto jeszcze na tym straci? Straci dość spora grupa ludzi, którzy na serio interesują się informacjami, newsami, wiedzą. Nikt nie wie jak liczna jest to grupa. Ale ludzie Ci mieli polubione fan pagi które codziennie dostarczały im informacji, newsów czy cennej wiedzy. Tak, takie treści na „tym złym facebooku” także są. Ba! Jest ich tam bardzo dużo.

Tacy ludzie często są symetrystami, czyli nie kierują się żadną doktryną polityczną. Część z nich należy do szeroko rozumianego nurtu new age. I oni bardzo często są „ćpunami informacyjnymi”, łaknącymi różnych wiadomości. Tacy ludzie ucierpią najbardziej, gdy zamiast ich ulubionych newsów o ekonomii, geopolityce czy duchowości, będą widzieć na facebooku wpisy koleżanki sprzed lat, że jej Brajanek zrobił zdrową kupkę.

Facebook chce sądzić świat, ale to świat osądzi facebooka

5. Ogólna polityka facebooka zakłada, że w przyszłości zasięg fan page’ów ma być.. zerowy. Żeby dotrzeć do swoich fanów, to trzeba będzie facebookowi zapłacić. Jest to draństwo w wykonaniu globalnej korporacji, która pozwala sobie na zbyt wiele. Przykładowo, na You Tube można zarabiać na reklamach, bo korporacja ta (czyli Google) dzieli się w ten sposób zyskiem z ludźmi. A facebook nie dość że emituje ogromne ilości reklam nie dzieląc się zyskiem z użytkownikami, to jeszcze zamierza dalej przykręcać śrubę.

Facebook jest typowym „psychopatycznym monopolistą-kapitalistą” który myśli że już ostatecznie przejął rynek i że wolno mu absolutnie wszystko. Ta chamska wręcz pewność stała się credo Zuckerberga i jego koncernu. I właśnie to go zgubi. To jest ciągle ta sama lekcja, którą przerabia ludzkość, i ciągle jest to lekcja nie odrobiona. Od kilku wieków ona się przewija, a symbolem tej lekcji jest francuska hrabina, która na rozpaczliwe wołania ludu, że nie mają chleba, kazała jeść ciastka. Lekcja ta dotyczy różnych reżimów, ale może dotyczyć też państw demokratycznych, które za bardzo przesadzą z wyzyskiwaniem obywateli, jak Polski po 2015 roku. Ta lekcja równie dobrze może dotyczyć korporacji. Tutaj ruch może być po naszej, polskiej i węgierskiej stronie.

Polska zaczyna mieć coraz większe nadwyżki budżetowe, i to właśnie w Polsce i Europie środkowej i wschodniej jest najwięcej zdolnych informatyków. Nadejście coraz większych represji i jawnych szaleństw ze strony facebooka jest tylko kwestią czasu. Wtedy odpływ ludzi zwiększy się jeszcze bardziej, nienawiść do cenzora Zuckerberga wzrośnie, prawdopodobnie wybuchnie jakiś międzynarodowy skandal a potem będzie debata publiczna o tym. I właśnie wtedy rząd powinien zainwestować w rozwój swojego facebooka. Sama usługa FB nie musi być dostępna na terytorium Polski. Wystarczy nacisnąć kilka guzików w NASK i dostęp do facebooka będzie na terenie całego kraju zablokowany.

Autor: Jarek Kefir

.

jarek kefir
Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

21 myśli w temacie “NOWA POLITYKA CENZORSKA FACEBOOKA! ZNIKNĄ NIEZALEŻNE MEDIA?!

  1. NK praktycznie padła po chamskim numerze, kiedy to zmianą regulaminu nakazała wszystkim użytkownikom na wyrażenie zgody na współwłasność wszystkich materiałów umieszczonych przez nich na NK. Konsekwencją jej braku miałaby likwidacja profilu danej klasy. I tak się działo! Ale do czasu. Akurat nastał fujbuc i ludzie zaczęli się tam przenosić. Na NK założyłem profile dwóch klas (SP i Technikum), w związku z czym dostałem kilka ostrzeżeń, że jak nie podpiszę formularza, to te profile usuną. Dałem im do zrozumienia, że mogą mnie w dupę pocałować, ale, o dziwo, obie klasy nadal tam są! Jak zaczęli masowo tracić klientelę, to nastąpiło opamiętanie, ale było już za późno…
   gmozabija proponuje powrót do NK – nie ma po co. NK jest zarządzana również przez tchórzliwe lewactwo. Był taki wątek założony przez skurwione Polki, które wyszły za muzułmanów. Podjąłem z nimi dyskusję, która przybrała formę bezpardonową – jebałem je równo przez długi czas, używając logiki, przykładów, cytatów, ale unikając obelg. Gdy tylko zorientowały się, że je wdeptuję w piasek ich pustyni, poskarżyły się adminowi, a ten w końcu zlikwidował cały wątek, choć obserwowały go tysiące ludzi (niektórzy prosili przez priv, abym przesłał im posty wykasowane przez admina, a których nie zdążyli przeczytać) – w ogóle zachowywał się proislamsko, nawet zarzuciłem mu w pewnym momencie, że zielony wystrój NK to nie przypadek. Na fb się nie przeniosłem, bo już mi podśmierdywał smarami maszynki do tłuczenia kasy. Jedyna rada, to założenie niezależnego portalu, BEZ JAKIEJKOLWIEK CENZURY. Jak to zrobić – nie wiem, czy w ogóle da się zrobić – też nie wiem. Ale na szczęście są mądrzejsi ode mnie i na nich po cichu liczę…

   1. Witam; Niestety pozostaje tylko i wyłącznie założenie swojego własnego,Portalu, strony. Problemem jest dotarcie do masowych odbiorców. Czytaj ( lemingów ). Oni są tak leniwi, że głowa mała. Dlatego firma ejsbuk,może sobie pozwolić na takie zagrywki, typu ograniczenia, likwidacja, blokada, ograniczenia przesyłu. Leming = Pelikan, więc te pelikany łykają wszystko jak leci,byle było wygodnie i bez wysiłku.
    A co do cenzury ,to istnieje wszędzie; jest tylko mniejsza, albo większa, może być też jeszcze bezwzględna. Na tym terenie ,właśnie pomału zmierza w tym kierunku. BEZWZGLĘDNA. Twoja strona przecież nie musi być założona na ( pl ). Są inne kraje gdzie jest troszkę luźniej. Tam powinieneś założyć stronę. Pozostaje rozreklamować , znajomi i rodzina, zainteresowanych prosić o przekazanie dalej wiadomości na ten temat. To jest trudne zadanie, ale im wcześniej tym lepiej. Chodzenie po stronach wymaga myślenia. Ale satysfakcja jest potem olbrzymia, że znalezionych tam materiałów. Czas jest pomyśleć o zmianie , ( zmianach w programie obsługi compa ). To też przyniesie wymierny skutek. Oraz do-uczenie się z informatyki. Na własne potrzeby, nie wszystko od WM. Jest – OK. Zapamiętajcie każdy kij ma dwa końce. Pan ”góra cukru ”. nie jest jedyną alternatywą na tym świecie. Skontaktuj się z informatykiem ,on doradzi co i jak zrobić. To jest ważne.
    Chodzi o bezpieczeństwo,twoje jak i znajomych. Internet to jest ciągła nauka informatyki, na własne potrzeby. Pozdrawiam.

 1. No cóż można rzec, jak nie znamienne porównanie iż Facebook=pejsbuk 😀
  Cóż poczną te wszystkie wylansowane mamusie, jak im się odbierze epatowanie słit fociami swych pociech. Ja już kilka razy przymierzałem się do zamknięcia profilu, ale jeszcze nie skopiowałem wszystkiego, na czym mi zależało z fejsa. Prowokowałem ich n-razy publikowanym treściami i nigdy nawet nie dostałem bana na dzień! Pewnie dlatego, że mam tylko 16 znajomych 😀 .
  A co zaś się tyczy niezależnych mediów, to mam Jarek niusa z Tobą związanego 😛
  Twój poprzedni felieton o „Izrael chce zniszczyć Polskę?! …” jest publikowany przez inne strony anty systemowe:
  https://wolnemedia.net/izrael-chce-zniszczyc-polske/

  Co jeszcze bardziej ciekawe, ten link jest na blogu Robert Brzozy ( czasami go tutaj cytowałem ), który jest fundamentalnym chrześcijaninem-biblistą. Kiedyś coś mu tam komentowałem wycinkami z Twoich felietonów o religii, iluminatach etc., to zawsze fanatycznie komentował cytatami z Biblii ( taki tutejszy Leszek biblista ) 😀 A tu proszę zalinkował Twój felieton, chociaż pośrednio użyty przez inny portal, bo wątpię aby pan Brzoza był sympatykiem Twojego bloga 😛

 2. Steemit lub coś podobnego oparte na technologii Blockchain wyprze fejsbooka w ciągu dwóch, trzech lat

  1. Witam;Chciałbym się odnieść do ”Steemita”.Trochę poprzeglądałem co o nim piszą.
   Wygląda to mi na naciąganie klientów ,w sensie dodatkowy zarobek. Może on i jest tam jakiś? Ale utrudnienia są spore. Po mojemu to ci piszący mają za zadanie przyciągnąć resztę towarzystwa,która zainwestuje kasę na tym wytworze piramidy. Ewidentnie to jest piramida. Twórcy mieli taki cel. Ale jeśli ja na ten przykład piszę jakieś artykuły, jakieś niusy, chciałbym poinformować szeroką rzeszę społeczeństwa. To dlaczego nie skorzystać? Można tam opublikować. Co mnie się nie podoba? To zarządzanie przez ” okulary ”. oraz dodatkowo rejestracja przez ” ej-sbuka”.Niema czegoś takiego dzisiaj że można założyć lewe konto. To tylko nam tak się wydaje. Żeby to zrobić to trzeba ogarnąć trochę wiedzy z informatyki. Przeciętny kowalski nie da rady tego zrobić. Tak że ja tam raczej nie zaistnieję. To nie jest moja liga.
   A co do ”ej-sbuka” to będzie istniał jeszcze długo, tak długo jak są lemingi. I używają tego,bo nie potrafią nic więcej robić. Pozwolę sobie przedstawić proroctwo; ”Steemit” pewnego dnia padnie jak kawka, i nie podniesie się więcej.Pozdrawiam.

 3. Co powiesz na portal Minds?

  Zero cenzury, nie ma cięcia zasiegów, na legalu można używać takich ciężkich słów jak „pedał”

  Ostatnio polska prawica zaczyna emigrację ze względu na ową politykę! Dla przykładu taka strona jak Zbyt Poinformowani po tygodniu sprowadziła ze sobą ponad 1.000 użytkowników!

  W marcu ma być wprowadzona monetyzacja (jako twórca może uda się Ci coś dorobić) , sam portal ma wejść w końcową fazę (na razie faza beta), oraz język polski zawita w tłumaczeniu portalu.

  Polecam sprawdzić temat i spróbować swoich sił, kiedy jeszcze masz okazję za darmo wypromować się na Facebooku. Nowa polityka odetnie zasięgi, a teraz jeszcze możesz ludzi ściągnąć i polecić im Minds!

  1. Witam;” Minds”.na starcie jest i może dobry , jeśli wierzyć reklamie, ( reklama dźwignią handlu ). Pytanie jest ,co będzie potem? Nowa prywatna firma ; jak zaistnieje to zapewne zostanie wykupiona. Przez kogo? A no przez tego co ma na to pieniądze, czyli gigant. I historia znowu zatoczy olbrzymie koło. Jak zwykle. To nie znaczy żeby chwilowo nie skorzystać z ich usług. Jak się zacznie robić syfek; to zmienimy na coś innego,kropka. Ludzie muszą zapamiętać ,że podstawą internetu jest znajomość , typu – programista. To tak jakby zrobić prawo-jazdy, i kompletnie nic nie wiedzieć o samochodzie, ( o jego budowie i konserwacji ). Skutki będą opłakane, zapewniam. Albo bardzo kosztowne,co i tak na jedno wychodzi. Wziąłem ”Minds” pod lupę ,jest tam trochę znaków zapytania? Do czego ma on służyć? Jeśli ma zstąpić ,ejs-buka to na pewno da radę zastąpić. Na przykład wiadomość ; ( kotek znowu się zesrał ). Jeśli to ma być wiadomość z poziomu , trochę tajne; to to jest poziom żłobka, nawet nie przedszkole. A gdzie koniec podstawówki? To są rzeczy
   które ,każdy użytkownik powinien znać. Jeśli chcesz o sobie wszystko pisać ; to również można na płocie ,skutek będzie ten sam. To tylko jest moja opinia,i nikt nie musi się z nią zgadzać ani stosować. Pozdrawiam.

 4. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem ponieważ cała ta cenzura i upolitycznienie było głównym celem Facebooka od poczatku istnienia. Cel był jasny. Skupić na sobie jak największą ilość ludzi. Miliony, setki milionów a być moze miliardy ludzi. Za pomocą socjotechniki zapoczątkować szkodliwy trend wśród ludzi a mianowicie trend na ekshibicjonizm. Co zapoczątkowało wzrost egocentryzmu, snobizmu oraz narcyzmu wśród zwykłych zjadaczy chleba. Nie wspominając o Big Data wykorzystujac dane podane na tacy przez ludzkość.

  Czyli wykorzystując pierwotny program podświadomości – chęć atencji i sławy, poważania wśród innych, największy portal społecznościowy uzależnił ludzkość od tych zbędnych i szkodliwych działań. Wystarczy ludziom zabrać możliwość ekshibicjonizmu w internecie to mielibyśmy doczynienia z masowymi samobójstwami. Portale społecznościowe głównie celują w kobiety bo na kobietach najlepiej sie zarabia i najłatwiej się rządzi. Kobietami najłatwiej sie steruje. Cenzura, polityczna poprawność oraz upolitycznienie to znak czasów to pewien sposób na wywalenie niepasujących jednostek z tego globalnego kolektywizmu.

  Powstaną krajowe/narodowe i centrowe lub prawicowe facebooki i wiele innych alternatyw m.in portale bazujące na blockchain. Rewolucja zjada włąsny ogon i dzieci więc wielu liberałów i lewaków też padnie ofiarą politycznej i ideologicznej poprawności. Zacznie się wielki exodus z FB i Twittera na wolnościowe portale. I tak cały proces zacznie się od nowa tylko pod nową formą.

  Wiele ludzi jest wkurwiona i rozpacza bo jest już uzależniona. Albo porzucą swoje poglądy i staną się politycznie poprawnymi lemingami albo będą musieli odejść i założyć swój własny portal, który po latach skończy tak samo jak FB, NK, Twitter itp. Taka ludzka natura, taka ludzka mentalność. Prędzej czy później wszystko się skomercjalizuje.

  Natura nie znosi próżni więc monopol przez długi czas nie jest możłiwy do utrzymania. A dekada monopolu FB w internecie to jakby tysiąc lat ludzkości w realu. Za dekadę Fb będzie tylko wspomnieniem tak samo jak teraz NK.

  PS. Niestety Jarek ale You tube tak samo skończy jak Fb. You tube też mocno cenzuruje oraz ogranicza monetyzację. Wiele kanałow i telewizji prawicowych zostało zlikwidowane. You tube zatrudnił ponad 10 tys. cenzorów więc idzie on tą sama drogą co FB. Tutaj będzie taka sama systuacja z alternatywnym narodowym portalem jak w przypadku Fb. Być może powstanie coś łączące cechy you tube i FB.

 5. Tylko sprawdzam, czy nie przechodzą żadne komentarze, czy w moim było coś, co powodowało, ze był kilkakrotnie odrzucany

 6. Nie na temat, ale nie bardzo wiedziałam, gdzie to umieścić.
  Głupota prawodawców sięgnęła dna.

  „38-latek oskarżony w Chicago o ataki seksualne na dwie dziewczynki zadeklarował, że sam jest 9-letnią dziewczynką uwięzioną w męskim ciele. Prokuratorzy mają problem.
  Amerykanie sami wpadli we własną pułapkę. W pogoni za postępującym postępem zaczęli wprowadzać przepisy pozwalające deklarować płeć jaką się chce i utożsamiać się z kim się chce.
  I tak, jeśli stary chłop oświadczy, że jest dziewczyną, to należy to uznać.”

   1. Chyba tym razem przesadziłam. Okazałam się naiwna jak dziecko we mgle i łyknęłam tego „newsa” jak pelikan. Raczej tak durnych przepisów nikt nie wprowadza.

    1. @wolkar
     Jeśli chodzi o polecony przez Ciebie artykuł, to w całej rozciągłości zgadzam się ze stwierdzeniem Einsteina na temat wszechświata i ludzkiej głupoty. 😉
     Przyszła mi jeszcze do głowy taka refleksja, że bez względu na to, czy zacytowana przeze mnie wcześniej informacja opisuje sytuację, która miała rzeczywiście miejsce, czy została wyssana z palca, to generalnie łatwiej, czasem nawet bezkrytycznie, wierzymy słowom, które negują lub ośmieszają teorie czy ideologie, z którymi się nie zgadzamy. Z automatu natomiast odrzucamy to, co jest sprzeczne z naszym systemem wartości i postrzeganiem świata.
     Ktoś, kto o tym napisał, bez względu na intencje, zrobił dobrą robotę, bo w łopatologiczny sposób wykazał, jak łatwo jest nagiąć durne i zawierające luki prawo, by uniknąć kary za przestępstwo.

 7. Jarku przenieś się na Minds.com tak jak wielu Polaków w ostatnim czasie.Kilka portali notorycznie banowanych przez Facebooka przeniosło tam swoje konto. Na przykład Pitu Pitu:

  https://www.minds.com/pitupitu

  Na Minds nie ma cenzury,dodatkowo każdy może tam zamienić punkty za aktywność na liczbę wyświetleń wpisu.W ten sposób na przykład materiały Polaków o obozach zagłady w języku polskim mogą zyskać tysiące wyświetleń.

 8. O tym to ja 10 lat temu mówiłem, ale raczej za wariata mnie mieli… 😀 w tamtych czasach profilowanie reklamy pod osobę/komputer było powszechnie uznawane za teorie spiskową 😀

 9. Może tutaj będzie pasowało, wkleję wypowiedź byłego wiceprezesa i współtwórcy FB:

  „A former Facebook executive has said he feels “tremendous guilt” over his work on “tools that are ripping apart the social fabric of how society works”, joining a growing chorus of critics of the social media giant.

  Chamath Palihapitiya, who was vice-president for user growth at Facebook before he left the company in 2011, said: “The short-term, dopamine-driven feedback loops that we have created are destroying how society works. No civil discourse, no cooperation, misinformation, mistruth.”

  Link do artykułu: https://www.theguardian.com/technology/2017/dec/11/facebook-former-executive-ripping-society-apart

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.