SZOKUJĄCE SŁOWA MORAWIECKIEGO! „BOGACI NIE PŁACĄ PODATKÓW ALE KONIEC Z TYM!”

Szokujące słowa Morawieckiego! Jaką strategię (geo)polityczną przyjął rząd PiS?!

Wielkie zmiany na Ziemi zaczynają być powoli dostrzegalne dla każdego mieszkańca planety. Praktycznie każdy wie, że trwa wielki światowy kryzys. Obejmuje on każdą dziedzinę życia, nie tylko ekonomię. Wielu wie o zmianach klimatycznych i powolnej zagładzie biosfery. Wielu doświadcza tych niepokojących zjawisk na co dzień.

W tym artykule chciałbym zwrócić Ci uwagę na to, co dzieje się w naszej, europejskiej i światowej polityce. To też jest bardzo ważne, i to bez względu na to, kto co sądzisz o PiS czy PO, bez względu na to czy popierasz lewicę czy prawicę. To co się teraz dzieje zdeterminuje los mieszkańców świata na kilka pokoleń.

Upadek starego systemu

Obecnie Mateusz Morawiecki pojechał do Brukseli by wziąć udział w nieformalnych, kuluarowych rozmowach m.in. ws. budżetu UE. Co zrozumiałe, kulisy takich rozmów często nie wychodzą na jaw. Wiele decyzji zapada w obrębie tzw. „deep state”. Potem trzeba to uzasadnić opinii publicznej, więc wrzuca się kawałki w stylu pomocy uchodźcom, syryjskich dzieci, trybunału konstytucyjnego czy praworządności.

Świat stoi w obliczu problemów, których nie można już lekceważyć. Nawarstwiały się one przez dekady rządów lewicowych liberałów (UE, KE i Clinton-Obama). Związane jest to też z tym, że dotychczasowe formy organizacji państw i społeczeństw zdezaktualizowały się i wyczerpały. Stoimy w obliczu systemowej zmiany, w obliczu cywilizacyjnego kroku naprzód.

Globalny upadek liberalizmu i lewicowych elit

Liberalna lewica gadała o genitaliach (współczesny liberalizm to tak naprawdę genitalizm), zapominając o gospodarce. Lewica celowo zapomniała o gospodarce, pozwalając sponsorującym ją bogaczom nie płacić podatków i bogacić się kosztem biedy, wyzysku i wojen. I to się zemściło. Teraz postępujący marsz prawicy przez  świat musi brać pod uwagę naprawę zrujnowanej gospodarki i rosnącą świadomość społeczną, która w każdej chwili może wybuchnąć.

Mechanizm rewolucji i „obalania tyrana” jest stale ten sam. Najpierw elita bogacąca się ponad miarę kosztem biedy ludu. Nagle następuje przegięcie, lud zaczyna dopominać się swoich praw, a ktoś z elit mówi, że gdy nie mają chleba, to niech jedzą ciastka (metafora). I zaczyna się rozlew krwi i zmiana elity. Taki mechanizm działa także teraz. Tylko obalanie tego lewicowego tyrana, strzegącego interesów banków i korporacji, odbywa się w niezwykle pokojowy sposób. Uważam, że jako ludzkość dojrzeliśmy. Nie będzie już rozlewu krwi ani kogoś w stylu Hitlera lub Stalina.

O upadku elit i „szoku przyszłości” jaki przeżywamy, pisałem w poniższych artykułach – zapraszam:
Trwa upadek demokracji i ogromny szok przyszłości!
Izrael chce zniszczyć Polskę?! Tajne geopolityczne ruchy o których nie wiesz!
Rotszyldowie kapitulują przed ludzkością i boją się upadku systemu?!
Raport który szokuje: w 2017 roku 82% pieniędzy trafiło do garstki bogaczy!

Potężna luka w podatku VAT i globalna finansjera

Cytat: „Inną dużą zmianą w sprawach międzynarodowych jest fakt, że po raz pierwszy w historii ludzkości, gatunek ludzki jest świadomy politycznie. To zupełnie nowa rzeczywistość. Nie było tak przez większą część historii ludzkości, aż do ostatnich stu lat. A przez ostatnie sto lat cały świat stał się politycznie świadomy. I gdzie byś się nie udał, polityka to kwestia społecznego zaangażowania, a większość ludzi generalnie wie, co się dzieje na świecie. I jest świadoma niesprawiedliwości, nierówności, braku szacunku, wyzysku. Ludzkość jest teraz politycznie świadoma i uważna. (…) Czyni to sytuację jeszcze trudniejszą dla każdego światowego mocarstwa.” (Zbigniew Brzeziński, politolog, doradca prezydentów USA)

Bardzo ważne słowa premiera Mateusza Morawieckiego traktują o luce w podatku VAT. W Europie wynosi ona 155 miliardów euro rocznie. Wynika ona z tego, że najbogatsi ludzie jak i banki czy korporacje, w ogóle nie płacą podatków. Uciekają do rajów podatkowych, podczas gdy zwykły człowiek musi płacić podatki w wysokości około 60% dochodów. Po podliczeniu podatków od pracy, akcyz, VATu i innych, wychodzi właśnie taka suma.

My płacimy 60% podatku a elity i bogaci nie płacą nic!

Jak pisała Czytelniczka mojej strony – płacimy podatek od swojej (czy na pewno?) własności, od tego, że mamy pracę, od jedzenia, ubrania, powietrza. Po prostu od tego, że śmiemy żyć. Ja dodam, że tymczasem najbogatsi nie tylko wyzyskują nas, słabo wyceniając naszą pracę (90% zasobów planety płynie do nich) ale także nie płacą w ogóle podatków.

Ważną kwestią jest to, że system kapitalistyczny (neoliberalny) jest tak skonstruowany, że wszelkie bogactwa płyną ku samej górze społecznej piramidy, nie zostawiając dołowi piramidy praktycznie niczego, poza pieniędzmi na nędzne przeżycie. A to jest system niewolniczy w nowym, kapitalistycznym opakowaniu. Nie bójmy się tego słowa. Obecnie mamy do czynienia z bardzo zakamuflowanym niewolnictwem, którego nawet nie dostrzegamy.

O tym wszystkim pisałem w poniższych artykułach:
Uważasz że jesteś wolny?! A masz odwagę zadać sobie kilka uczciwych pytań?
Czy Twoje życie na pewno należy do Ciebie?! Zniewolenie jest największe w historii Ziemi!

Realna (geo)polityka a tematy zastępcze

Te słowa premiera Morawieckiego są o tyle ważne, że dotychczas było to ścisłym tematem tabu. Tego nie wolno było poruszać. Dodatkowo, rząd PiS to pierwszy rząd po 1989 roku, który nie ogranicza się do czczego gadania, a więc po prostu pier*dolenia. To była cecha poprzednich rządów – wiele gadania, zero robienia. Tysiące razy wałkowano aborcję, in vitro i inne, a system był jaki był.

Ten rząd coś robi. Dał ludziom 500+ by ich przekonać do siebie i przede wszystkim by.. rozruszać gospodarkę. Ale to nie wszystko, bo ograniczono działanie mafii VATowskich. Działały one oczywiście na zlecenie międzynarodowej finansjery. Po tym wszystkim wyrosło kilkadziesiąt fortun, powstało kilka willi pod Warszawą.. Ale to wszystko. Bo te pieniądze nie trafiały do polskich hochsztaplerów, ale w ręce tych, którzy to zlecali, czyli finansjery.

Przez dwa lata atakowano więc polski rząd, wrzucając tematy zastępcze by elektryzować publikę. Zaczęło się od wolnych mediów. Potem znowu aborcja, Trybunał Konstytucyjny, Sądy, Sąd Najwyższy i Puszcza Białowieska. Jednak to nie zadziałało. Obecnie lewicowe elity powoli „odpuszczają” Polsce. Nigdy nie dowiemy się, co tak naprawdę się stało. Ale wiadomo o naszym sojuszu z Chinami, a także Wietnamem czy Turcją. Teraz polski premier postuluje by inne kraje także ukróciły wyciekanie ogromnej gotówki w systemie VAT, który celowo zaprojektowano przed laty tak, by był nieszczelny.

Moje analizy dotyczące sytuacji ekonomicznej Polski i tego, co się dzieje na świecie, możesz przeczytać w poniższych artykułach:
Kim są Symetryści? Sekrety najbardziej tajemniczej grupy społecznej
Przeraża Cię Orban, Kaczyński, Trump? Oto prawdziwa i ukrywana przyczyna tych zjawisk!
Czeka nas szok przyszłości? Wyzwania i zagrożenia, które mogą spowodować zagładę ludzkości
Czemu zarabiamy 4 x mniej niż Niemcy przy identycznych cenach?! Odpowiedź jest zaskakująca!
Trwa „operacja ostateczna rozgrywka”, wojna z ludzkości z elitami, np George Sorosem
Czy politycy naprawdę wierzą w swoje brednie?! Wszystko o odwiecznej zagadce polityki
Elity nie lubią gdy myślisz samodzielnie. By Cię zniewolić wymyśliły ideologie i doktryny

Poniżej wklejam szokujące cytaty Premiera Polski, Mateusza Morawieckiego:

W całej UE Komisja Europejska określa lukę w podatku VAT na kwotę 155 mld euro. To jest kwota wyższa niż całoroczny budżet UE, a więc częściowe wyeliminowanie tej luki doprowadziłoby do znaczącego wzrostu dochodów wszystkich państw członkowskich i na skutek tego również wzrostu dochodów budżetu UE.”

pewne działania firm, które w Europie prawie wcale nie płacą podatków, powinny być wyeliminowane. Polska bardzo jednoznacznie opowiada się przeciwko rajom podatkowym.

Chcemy prowadzenia realnej polityki przez wszystkie kraje członkowskie w taki sposób, żeby (…) wyeliminować unikanie opodatkowania przez najbogatszą część ludności, bogate bardzo firmy, zazwyczaj firmy międzynarodowe. Dla nas to są bardzo ważne potencjalne nowe źródła dochodów. Wszystko po to, żeby ten nowy budżet UE, który negocjujemy (…) był dla Polski dobry, jak najlepszy, też odpowiadał na wyzwania przyszłości, na konieczność zaalokowania środków na badania, na rozwój, na innowacje. My tego też chcemy, jednak wskazujemy też na to, że budżet musi być otwarty o zdrowy, dobry kompromis; Polska jest gotowa do tego kompromisu.”

Zapraszam Cię do przeczytania innych moich artykułów w temacie zniewolenia przez system i elity:
Czy naprawdę jesteś wolny? Elity dały Ci jedynie iluzję wolności
Mamy w sobie potężną siłę której możemy użyć przeciwko systemowi i elitom!
Przebudzenie ludzkości: to początek trudnej drogi, od której zależy nasze przetrwanie!
Przebudzenie ludzkości weszło w krytyczną fazę
Gdzie podziała się Twoja wolność? Całą Ziemia jest w ich rękach
Dlaczego w Polsce jest wieczna bieda i wieczne „nie da się”? Spojrzenie mistyczne na ten problem

Autor: Jarek Kefir

.

jarek kefir
Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

13 myśli w temacie “SZOKUJĄCE SŁOWA MORAWIECKIEGO! „BOGACI NIE PŁACĄ PODATKÓW ALE KONIEC Z TYM!”

 1. http://www.echodnia.eu/radomskie/wiadomosci/powiat-radomski/a/w-nowej-sali-widowiskowej-w-ilzy-najpierw-zacznie-dzialac-kino-seanse-w-cyfrowej-technologii-od-3-marca-ma-byc-taniej-niz-w,12948472/

  … Kryzysy kryzysami, a w moim zamkowym grodzie otwierają nowoczesne kino z salą widowiskową :D. Także są powody do dumy lokalnej, bo moja mieścinka liczy sobie niespełna 5 tysięcy ludności, a tu taki rarytas się wybudował i zaraz rusza z funkcjonowaniem. To kino jest podłączone pod Dom Kultury, w którym 10 lat temu miałem staż, i wtedy dyrektor ogłosił, że są plany budowy, no i po dekadzie słowo ciałem się stało. Co prawda były perturbacje, koszt łącznie wyniósł ponoć 5 mln ( miało być 3 w założeniu) no ale mamy to! … Na inaugurację ma być puszczany gniocik „Listy do M.3” ale jeszcze w marcu ma być nowy film Vegi „Kobiety mafii” – i tu się nie omieszkam wybrać, żeby doświadczyć tego wydarzenia architektoniczno-kulturowego.
  Także na przykładzie lokalnym mojego grodu widać, że Polska w nowoczesność i dobra publiczne rośnie! 😀

 2. Przez wiele lat rządy państw, może nawet niekoniecznie z własnej woli, robiły co się dało, aby przeciętny obywatel nie mógł się w sposób uczciwy wzbogacić. Wprowadzały podatki, aby podciąć skrzydła przedsiębiorcom niszcząc wiele dobrze prosperujących firm. Ludzie żeby jakoś przeżyć i mieć dach nad głową popadali i nadal popadają w długi. Państwa zaciągają kredyty, które ktoś musi spłacić i tym kimś jesteśmy my. My płacimy podatki państwu, a państwo haracz światowej finansjerze. Ludzie tak się do tego wyzysku przyzwyczaili, że trudno im wyobrazić, że świat może wyglądać inaczej. Większość chyba już dostrzega te wszystkie przekręty najbogatszych, ale bez odpowiedniej polityki państwa nic na drodze pokojowej nie da się zrobić. Bardzo dobrze, że mamy teraz rząd, który przynajmniej próbuje uporać się z tym problemem.

 3. ” Kobiety mafii ”? Fiu, fiu. Obejrzałam wszystkie odcinki na YT, no i oczywiście jestem po lekturze ” Masy ”, serialu ”Alfabet mafii” , a następnie afera wszystkich afer – FOZZ, PRO CIVILI,i wiele innych, i oto jestem tu. 😉

   1. Tematyka podobna – świat mafii oczami kobiet – żon i partnerek gangsterów, nie mylę się, Sanctus Diavol?

 4. masz rację w 100%, nic doda ująć

  W dniu 23 lutego 2018 17:48 użytkownik Jarek Kefir Bez Cenzury napisał:

  > Jarek Kefir posted: „Szokujące słowa Morawieckiego! Jaką strategię > (geo)polityczną przyjął rząd PiS?! Wielkie zmiany na Ziemi zaczynają być > powoli dostrzegalne dla każdego mieszkańca planety. Praktycznie każdy wie, > że trwa wielki światowy kryzys. Obejmuje on każdą dziedzinę ” >

 5. „O fascynacji premiera Mateusza Morawieckiego pomysłami francuskiego ekonomisty Thomasa Piketty’ego pisaliśmy już kilkukrotnie. Trend zauważyły także zachodnie media. Bloomberg poświęcił temu cały artykuł. (…)
  „Gospodarcze credo Morawieckiego opiera się na założeniu, że Polska musi zastąpić model rozwoju opartego o zagranicznego inwestycje” – tłumaczy Bloomberg i przytacza krytyczne opinie dotyczące prywatyzacji, które padły z ust szefa polskiego rządu.

  Agencja przypomina, że „misją Morawieckiego jest powolne, ale zdecydowane przestawienie zwrotnicy w kierunku gospodarki podmiotowej”. Pod pojęciem ukutym przez Morawieckiego kryje się m.in. wstrzymanie prywatyzacji, preferencje dla krajowego zadłużenia (jego udział już wzrósł z 40 do 50 proc. w ostatnich trzech latach) oraz oparcie rozwoju na państwowych firmach.

  Bloomberg wprost przyznaje, że wbrew ostrzeżeniom „liberalnych ekonomistów” eksperyment na żywym organizmie polskiej gospodarki przynosi tylko pozytywne rezultaty. PKB rośnie zdecydowanie szybciej niż wynosi średnia unijna, a bilans obrotów bieżących w 2017 r. był dodatni. „Jak się okazuje, nie ma nic zasadniczo złego w próbach przyspieszenia krajowych inwestycji i poprawie ściągania podatków” – ocenia Bloomberg, choć kilka zdań później przestrzega przed nadmiernym optymizmem. Na horyzoncie majaczy bowiem ryzyko zakończenia korzystnego cyklu koniunkturalnego.

  „Nie można winić Morawieckiego i jego ekipy za chęć wypróbowania innego modelu rozwojowego niż tylko opartego o zagraniczne inwestycje. Może być jednak za wcześnie, by zamieniać wezwania Piketty’ego o stworzenie bardziej sprawiedliwego modelu rozdziału dóbr i przychodów w działania rządu” – pisze Bloomberg. W razie załamania się koniunktury, winę za pogarszające się wyniki „będzie można z łatwością zrzucić na politykę Morawieckiego” – wyjaśnia autor tekstu.”

  https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/morawiecki-piketty-ekonomista,230,0,2399206.html

 6. Hitlera i Stalina to może nie będzie ale może być islamski Mahdi przy którym te dwie poprzednie persony to będą dwa rozkoszne bobaski.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.