Afery

LIBERALNE ELITY REALIZOWAŁY TAJNY PLAN LUDOBÓJSTWA EKONOMICZNEGO W POLSCE!

Tajemnice ekonomii: jakie są prawdziwe przyczyny polskiej biedy i niskich pensji?

Na początku lat 90 zapadła decyzja, że Polska ma być magazynownią i montownią różnych dziadostw, typu śrubki, dla Zachodu. Polska zaradność została celowo spacyfikowana by nie zagrozić Niemcom i Francji. Zastanawiasz się dlaczego ZUS dla małej firmy, np babci prowadzącej szkolny sklepik, to horrendalne 1200 zł miesięcznie? Do tego chyba najgorsze w Europie prawo, które jest celowo niejednoznaczne tak, by urzędy niszczyły polskie firmy na zlecenie globalnych korporacji?

Lub inaczej: jesteś przerażony tym, że na całym świecie trwa nieustający kryzys gospodarczy, jak i tym, że ludzie nie chcą już głosować na lewicowych liberałów? I tym, że demokratyczny konsensus, który miał być „wieczny”, niczym III Rzesza, okazał się być bardzo kruchy, stając się powoli przeszłością?

W tym artykule postaram się odpowiedzieć Ci na pytania, dlaczego tak się dzieje, posługując się argumentami pomijanymi i zakazanymi w debacie publicznej..

Dostrzegam, że jesteśmy świadkami wielkiej dziejowej przemiany, w której na wszystko co ma w nazwie słowa „demokratyczne„, „lewicowe”, „liberalne”, większość ludzi reaguje wręcz zwierzęcą nienawiścią.

Polska: kraj biedy, beznadziei i rozpaczy?

Polska jest „otchłanią” czy też „czarną dziurą”, która odbiera wszystko – radość, motywację, chęć do życia. Ja używam rosyjskiego słowa „Bjezdna” czyli właśnie „otchłań”. My wegetujemy. Coraz więcej znajomych musi pić po kilka piw dzień w dzień by funkcjonować. To zresztą jedyna rozrywka. Masz te 30 lat jak ja, i widzisz co się dzieje wśród Twoich znajomych. Coraz więcej z nich na psychotropach. Pytania takie jak to nie napawają optymizmem: „Jaro, dostałem ten antydepresant i uspokajacz od rodzinnego, brać to, czy raczej to jakieś farmaceutyczne świństwo, które zrobi ze mnie warzywo„?

Oczywiście, zawsze od rodzinnego, nigdy od psychiatry! No to to nie, przecież przebojowy 30-latek, głowa rodziny, przykładny ojciec i mąż, poważany i szanowany obywatel, nie chodzi do psychiatry, nigdy! A przynajmniej mi mówi, że nie chodzi, choć ja dobrze wiem, że rodzinny takich leków nie przepisze. Ludzie są tu wręcz „zduszeni” tym potwornym, paraliżującym lękiem o przetrwanie. Są źli, znerwicowani, nietolerancyjni, nienawistni. Pamiętaj że najskuteczniejszą metodą rządzenia masami jest sprowadzenie ich egzystencji do zwierzęcej walki o byt. W takich realiach ludzie nie będą się kształcić, zdobywać wiedzy, rozwijać.

Wielu Polaków próbowało najróżniejszych rzeczy i inicjatyw w Polsce, ale trafiali na mur nie do przebicia. W tę stronę, w tamtą stronę.. Ale nie dało się, po prostu się nie dało. Nawet gdy mieli odłożone na interes to zaraz zwaliło im się 1200 zł ZUSu miesięcznie, już nie wspominając o kontrolach różnych „sanepidów” i karach, bo w sraczu nie było przedsionka. Mogli zagryzać zęby i wyć z bólu i rozpaczy. Ale wiecznie było: „nie ma”, „nie da się”, „nie można”. Więc wyjechali na Zachód do krajów gdzie da się i można. I teraz kwitną, żyją pełnią życia. Nawet fizycznie wypięknieli, bo dawne, znerwicowane i napięte do granic rysy twarzy przestały istnieć.

Elity gromadzą biliony dolarów a Tobie wmówili że masz pracować za 1500 zł

Koncepcje są potężniejsze niż karabiny. Nie pozwolilibyśmy naszym wrogom posiadać karabinów. Dlaczego zatem mamy pozwalać im mieć koncepcje„? Autorzy tego cytatu wiedzieli, że to nowe idee, a nie karabiny, rozsadzają system. Są jak wirusy, które niezauważalnie, od środka, omijając zabezpieczenia, infekują rdzeń systemu. Idea powstała w ciemnym gabinecie pasjonatów, puszczona w świat i kiełkująca w umysłach mas, da dużo większy rezultat, niż zabicie choćby kilkudziesięciu politycznych liderów, którzy zaraz zostaliby zastąpieni innymi. Dziś idee, nie barykady, obalają tych, którzy noszą koronę. Więc toczy się bitwa o słowo. Słowa są potęgą każdej elity, bo ten kto ma pieniądze i przy tym władzę nad słowem, nie tylko dyktuje to, jak ma wyglądać prawda.

Ale dyktuje coś znacznie więcej – dyktuje ramy narracyjne, którymi posługują się wszyscy, od najbardziej prosystemowych, po najbardziej wywrotowych. Nie ten, kto trzyma karabin, ale ten, kto dyktuje Ci, jak masz myśleć, ma największą władzę nad Tobą. Kapłan, polityk, ideolog, lider, któremu oddałeś najcenniejszą wolność na Ziemi – samodzielne myślenie. Gdy mówią Ci, że to dobrze, że bogaci mają biliony dolarów, a Ty masz pracować za 1500 zł na śmieciówce.. Gdy mówią Ci inne tego typu bzdury, podpierając je doktryną, religią lub normami społecznymi, a Ty to akceptujesz – stajesz się na własne życzenie niewolnikiem. Niewolnikiem tego, kto ma władzę nad słowem.

Liberalna lewica romansująca z bankami i korporacjami

Komu to „zawdzięczamy”? Liberalnej euro-lewicy i ich bankom, finansistom i korporacjom. Banki i korporacje hojnie finansują różne ugrupowania i inicjatywy lewicowe z dwóch powodów. Po pierwsze, możni tego świata stwierdzili, że ich interesy najlepiej będzie reprezentować liberalna lewica. Po drugie po to, by ta rządząca euro-lewica nie kwestionowała tego, że 90% światowych bogactw płynie do garstki miliarderów. To euro-lewica doprowadziła do katastrofalnego biednienia klasy robotniczej i średniej, i do dyktatu banków i korporacji. Żeby było śmieszniej, ta sama euro-lewica obłożyła horrendalnymi podatkami zwykłych obywateli, podczas gdy banki, korporacje, finansowi spekulanci, miliarderzy nie płacą podatków w ogóle. Jedyne co robiła euro-lewica, to gadanie o genitaliach, stąd nawet propozycja nazwania ich działalności „genitalizmem”.

Wyzysk dotyczy całej planety. W Polsce jest to szczególną bolączką, bo ceny często wyższe niż na zachodzie, a pensje 4x niższe. Świadomość ekonomiczna jest jedną z najważniejszych. Musimy się przebudzić i żądać, by nasza praca była godnie wynagradzana. Kapitalizm jest systemem o charakterze odwróconej piramidy, gdzie mniej niż 1% ludzi ma 90% bogactw To dławi gospodarkę, bo te pieniądze nie „pracują” tylko zalegają na kontach. Tak działają wszystkie ziemskie (pod)systemy, choćby te w naturze. W naturze tylko osobniki alfa (najsilniejsze) mają odpowiednią ilość pożywienia i partnerów. Osobniki pozostałe (np w stadach wilków) nie mają prawa do rozrodu. Obecnie funkcjonujący kapitalizm, popierany przez euro-lewicę, jest dokładnym odwzorowaniem zwierzęcego „prawa silniejszego”.

Jakie są przyczyny polskiej biedy i naszych niskich zarobków?

Cytat: „Taki zrobiliśmy z Zachodem interes. W zamian za to, że będziemy ich 38 mln rynkiem zbytu, oni pozwolą nam być ich tanią siłą roboczą w ich montowniach, supermarketach, magdoszitach i innych mało potrzebnych tworach gospodarki rynkowej. Najpierw wodzą nas wszechobecną reklamą, dorastamy w przekonaniu, że jedynym wyznacznikiem wartości naszej egzystencji jest ilość i nazwa posiadanych przedmiotów. Kształcą nas tylko na tyle, na ile jest im to na rękę. Następnie zarzucają nam na szyję pierwszy sznurek, w postaci lichwiarskiej pożyczki, za którą kupujemy pierwszy telewizor full hd.

Dają nam z łaski marnie płatną pracę, wmawiając bezczelnie, że na nasze miejsce jest stu chętnych. Na potwierdzenie tej tezy utrzymują sztuczne bezrobocie zasłaniając się brakiem kapitału, inwestorów i konkurencją z całym światem. Potem delikatnie podsuwają nam pomysł zawarcia związku małżeńskiego, z obowiązkową imprezą z cyklu ,,zesraj się, a postaw się,, . Jest to drugi albo któryś z rzędu sznurek na szyję i wtedy jesteśmy już tylko szarą, zastraszoną życiem na ulicy, masą, którą kieruje się jak trzylatkiem.”
(~Jan, Czytelnik)

Dlaczego więc zarabiamy cztery razy mniej niż na Zachodzie, często przy identycznych lub wyższych cenach? Czy takie są prawa ekonomii? Czy tak działa wolny rynek? Czy to prawda, że tak po prostu ma być i nic nie da się z tym zrobić? Nie, nie i jeszcze raz nie! Z punktu widzenia ekonomii opisywałem to w poniższym artykule:
Czemu zarabiamy 4x mniej niż na Zachodzie przy takich samych cenach?! Odpowiedź jest zaskakująca!

Obecne przemiany ekonomiczne są bardzo ważne

Cytat: „Tak działa kapitalizm. Żywi się i utrzymuje dzięki przepływowi wytworzonej wartości (majątku, kapitału) od biedniejszych do bogatszych. Kapitalizm do życia potrzebuje kogoś kogo będzie można wyzyskiwać. Stąd bogaci będą się bogacić tym szybciej im są bogatsi a biedni będą biednieć tym szybciej im są biedniejsi. Gdy już prawie cały majątek zostanie skumulowany w rękach małej grupy i brakuje obszaru do wyzyskiwania przychodzi okres chaosu (najczęściej wojna) w wyniku którego następuje rozproszenie majątku (zmiana właścicieli) aby proces jego przepływu od biedniejszych do bogatszych mógł znowu zaistnieć a kapitalizm odżyć.

Stąd kapitaliści wpadli na pomysł tworzenia „kontrolowanych obszarów wojny” (najlepiej z daleka od własnych aktywów) mających na celu, w kontrolowany sposób ponowne wytworzenie obszarów na Ziemi gdzie majątek uległ rozproszeniu i można go spowrotem kumulować. Żydzi zdawali sobie z tego sprawę już w czasach biblijnych dlatego mają w Pięcioksięgu Mojżeszowym zapisane, że cały żydowski majątek ma powracać co 50 lat do pierwotnego właściciela.”
(~Piotr, Czytelnik)

Zauważ, że w Polsce dosłownie wszystko co jest związane z PO, Nowoczesną, KOD itp, jest już totalnym obciachem, a każda ich inicjatywa niemal natychmiast okazuje się spektakularną klapą. Aż trudno nie pokusić się o stwierdzenie, że pomagają nam wręcz jakieś efemeryczna „prawa wszechświata”. Czegokolwiek nie dotknie liberalna euro-lewica, od razu w gówno się obraca. Ja uważam, że zbiorowości ludzie, np narody, mają swoją własną mądrość, swoją własną świadomość. Odsunięcie hiper-aferalnego rządu PO od koryta było przejawem tej mądrości, która to mądrość działa trochę „w tle”, czyli głęboko, poza zrozumieniem pojedynczej jednostki. Czas lewicy nieubłaganie się kończy, zaś prawicy cały wszechświat sprzyja!

Dlatego tak ważna jest przemiana systemowa, jaka się dzieje w Polsce od 2015 roku. Wreszcie rząd, zamiast gadać o tęczy, genitaliach i dyskryminacji marsjan, wziął się do roboty. Teraz poważni panowie z poważnych partii prawicowych muszą się zająć poważnymi rzeczami i prawdziwymi problemami, a nie urojonymi. Czyli zrujnowaną gospodarką a w dalszej kolejności, zmianami klimatycznymi i powolną zagładą przyrody. Bo liberalna lewica, pomimo ogromnej eko-propagandy w tym kierunku, nie zrobiła nic. Lewica musi odejść i już ten globalny proces trwa. Pewne jest to, że gdyby te ośmiorniczki, kręcenie lodów i zezwalanie na drenażu kraju przez korporacje i mafie VATowskie, to po tych czterech latach Polski by nie było.

Autor: JarQ

Wspieraj niezależne media, póki istnieją:

Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych i nie ocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp i mogę ujawniać Tobie to, co jest przemilczane i ukrywane. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia.

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

19 odpowiedzi »

 1. Szczególnie zainteresował mnie ten ruski wyraz – бездна- w kontekście ruskiego ścierwa, które wsadziło małego kotka do mikrofali i piekło go, aż zrobiła się miazga, a koledzy filmowali całe zdarzenie i pękali ze śmiechu. Nie skomentuję tego. Odnośnie artykułu – za każdym razem, kiedy czytam o tym , jak nami manipulują, szlag chce mnie trafić, ponieważ robią to nie tylko ci ”na górze”, ale zwykłe urzędasy – gównojady, którzy nierzadko petenta traktują jak natrętną muchę. Jutro muszę odwiedzić jedną z takich placówek i już jestem wściekła. Artykuł ”spadł mi z nieba”, ponieważ podtrzymuje mój zamiar niepoddawania się już chyba nikomu. I cały czas zadaję sobie pytanie : Co musi się stać, żeby ludzie się ocknęli, żeby zrozumieli i mieli świadomość wyzysku, indoktrynacji i psychotortur, z których nie zdają sobie sprawy. Niestety, nie znajduję odpowiedzi.

 2. Napisal Pan:

  „Pewne jest to, że gdyby te ośmiorniczki, kręcenie lodów i zezwalanie na drenażu kraju przez korporacje i mafie VATowskie, to po tych czterech latach Polski by nie było.”

  Na ile pewne jest to pewne, Gospodarzu?

  Bo ja przypominam sobie, ze te ośmiorniczki i to kręcenie lodów podobno trwalo przez dwie kadencje rzadow PO/PSL. Po uplywie pelnych 8-u lat, w 2015 roku, jeszcze jednak cos z tej Polski zostalo. Tyle zostalo, ze „dobra zmiana” chetnie przejela te schede PO-drenażowa i dzisiaj obraca wszystkimi „uratowanymi” miliardami, jesli nie bilionami, naszymi. Ku chwale Ojczyzny to czyniac, of kors.

  Czy po 4-ch latach dobrej zmiany cos z tej Polski zostanie? POdejrzewam, ze nie mniej niz zostalo po 8-u latach zlej zmiany. Ale to tylko moje POdejrzenie. A nie zaden tam pewniak

  • W geopolityce nie zmieniło się nic! Cały ten teatr „zimnej wojny” i wojny z Rosją jest po to by straszyć ludzi na Zachodzie. Był moment, po wyborze TRUMP’a, że niektórzy uwierzyli w przełamanie starego systemu. Dziś wiadomo już, że to była kolejna sztuczka ELIT, które ZAWSZE są o krok (a nawet kilka) przed ogłupionymi masami. Sytuacja na Zachodzie różni się od Polski tylko tym, że ekonomicznie niewolnicy są lepiej opłacani. I tylko tym. Kiedy opuszcza się Polskę i przenosi na Zachód szok kulturowy powoduje, że wydaje się, że Zachód ma coś więcej do zaoferowania, ale to tylko tania sztuczka. Ludzie w „cywilizowanym” świecie są zniewoleni jak w książce Orwell’a „1984” i co ciekawe: w porywach zazdroszczą wolności Polaków!

   O ironio losu…

  • Tak trochę spokojniej, to było do art go – sprawa Watykanu dla mnie archaiczna. Tylko kilka faktów:
   ja zawsze przeciwko PO i innym, rozczarowanie Pisem – dłuższy komentarz byłby potrzebny, ale przyjrzyj się p.Jackowi Danielsowi i jego pozycji na tzw. prawicy, działalności Glińskiego na co idzie kasa itp. Patrzenie na ręce pisowi nie oznacza popierania tusków, petru czy innego swetru. Pełna zgoda co do wykorzystywania (hodowania) polskiej emocjonalności. Podsumowując: jeśli żadnych sojuszy nie ma, to tym bardziej wyciaganie z wora Watykanu jest bzdurą, to nie do Ciebie i w ogóle żadnego rozwolnienia, to niezdrowe:)

 3. @20:34

  Ale czy zaplacili rowniez potem?

  Bo w sprawach emigracyjno-imigracyjnych liczy sie przede wszystkim pot. Krew przychodzi pozniej. Albo wczesniej.

  Tak czy owak, najwazniejsze jest pocenie sie w trakcie dokonywania milosierdnych aktow przyjmowania emigrantow z biednych krajow przez kraje bogate. Inkasowanie oplat emigracyjnych od bosonogich uciekinierow/emigrantow powoduje to pocenie sie urzednikow, czy przemytnikow, z bogatych krajow.

  Ze to az na takie katorgi mozna skazywac swoich bogu ducha winnych urzedasow. Chwala Dobrej Zmianie za niepozwolenie na takie meczarnie naszych sluzebnikow panstwowych.

  Krew zas mozna oddawac, dobroczynnie, w PCK. Albo za pieniadze w innych placowkach

 4. Ciocia Wikipedia mówi:
  „Ludobójstwo – zbrodnia przeciwko ludzkości, obejmująca celowe wyniszczanie całych lub części, narodów, grup etnicznych, religijnych lub rasowych, zarówno poprzez fizyczne zabójstwa członków grupy, jak i wstrzymanie urodzeń w obrębie grupy, przymusowe odbieranie dzieci czy stworzenie warunków życia obliczonych na fizyczne wyniszczenie.”
  Przeczytaj ostatnią część zdania. Coś się nie zgadza?

  • Art Go, tak właśnie czynię, nikomu już nie wierzę,ale trudno mi sobie wyobrazić, by wszystkie zamachy były sprytnie spreparowanym widowiskiem. A dlaczego piszesz WAM PRZYJDZIE ZAPŁACIĆ? Mieszkasz za granicą, czy nie chcesz mieć nic wspólnego z Polską?

 5. Dla mnie sprawa nie jest jeszcze zamknięta. Wyraziłeś swoją opinię, z którą ja się nie zgadzam, ale masz do tego prawo.
  Mam tylko jedno zastrzeżenie. Jeśli się nie ma pojęcia, co oznacza czyjś nick i z jakiego języka pochodzi, to bezpieczniej jest go nie odmieniać. I teraz mogę zakończyć dyskusję.

 6. Przepraszam za moja odmiane Twego nicka przez przypadki, ViolA. Celowalem w przypadek celownik. Wyszlo mi Violo. Przepraszam.

  Ciesze sie, ze sie ze mna nie zgadzasz merytorycznie. Niech tak pozostanie. Ta Viola, to Violo..

  Chyba lepiej sobie odpuscic, juz na samym poczatku, takie „waznosci” jezykowe. Nie wszyscy ew. czytelnicy maja cierpliwosc na takie pier.oly

  • Oczywiście. Chodziło mi o tzw biednych, czyli „biednych” , bo to było do komentarza Art Go. Mogłam dać cudzysłów i nie było by wątpliwości.

 7. Tak Jarku, wyobraż sobie, moja emerytura po 35 latach pracy wynosi 1.386,zł i nie zanosi sie na lepiej. Mieszkałam prawie 10 lat w Berlinie, tam wyszłam po raz drugi za mąż, aby moja córka, notabene w Twoim teraz wieku, mogła studiować. I tak zna 4 języki obce plus Polski, JEST nauczycielką w szkole podstawowej i Gimnazjum, gdzie uczy 2 j, obce, Przecież mnie, samotnej matce, nigdy nie starczyłoby , na jej wykształcenie tu w Polsce, a w Niemczech, owszem, I nie żałuję, dziś ona jest kimś, czego mi się nie udało, poliglotka, szanowaną nauczycielką. To bardzo miłe, bo CIĘ SZANUJĄ. Moje dwie córki są za granicą, Starsza w Anglii, młodsza w Niemczech. Mówią, mamusiu, nie wrócimy, bo nie ma po co.Za to ja mam do kogo jechać i cieszę się, że to wyszło. Obydwie są zadowolone, o to mi chodzi. Ja znam tylko j. niemiecki, to wszystko. Oczywiście, że poświęciałam się dzieciom, ale chciałam, bo mam taką naturę. Ale na pewno nie brałabym żadnych psychotropów, bo szkoda organizmu. Mimo tylu moich wysiłków, dziś mam 70 lat, wyglądam, tak twierdzą moi znajomi, na góra 58, bez zmarszczek jeszcze, zawsze wesoła, krytyczna , jak Ty, ale wszystko mam w nosie. i więcej jestem w Berlinie, niż w Polsce, Tu mam mieszkanie, więc wracam. Ja jeszcze pracuję, bo muszę do mojej lichej emerytury dorobić, ale to również dla mojej psychiki i zdrowia. Interesowałam się różnymi tematami, szczególnie polityką, ale wracam do domu i wolę oglądać DISCOVERY, tam są świetne sprawy i mam ten komfort, że jestem sama. Nie myślę o tym, co będzie jutro. Tak upływa mi czas, robię, co chcę. Wspaniale. Czytam Ciebie, bo to lubię. Mam wielu znajomych na WhatApie, Messengerze i jest fajnie. Nie chcę już polityki, bo to wszystko jest Świństwo. KŁAMIĄ, KRADNĄ, OSZUKUJĄ. Nie będzie rewolucji, będzie BIEDA, ale kto to zrobi, nie ja, nie Ty. Za mało nas. Nie mówię też o wierze, czy religii, bo tego nie znoszę. Do usłyszenia. Lubię, gdy piszesz e;maile.

  W dniu 28 lutego 2018 18:39 użytkownik Jarek Kefir Bez Cenzury napisał:

  > Jarek Kefir posted: „Tajemnice ekonomii: jakie są prawdziwe przyczyny > polskiej biedy i niskich pensji? Na początku lat 90 zapadła decyzja, że > Polska ma być magazynownią i montownią różnych dziadostw, typu śrubki, dla > Zachodu. Polska zaradność została celowo spacyfikowana by ” >

 8. Powracając do dyskusji damsko-męskich, mówisz żeński pierwiastek. Hm… a potem,że kobiety na kasę lecą, a czy to nie jest przejaw logiki, a nie uczuć. Porzuć stereotypy , bo one Ciebie bardzo ograniczają….

 9. „@Lucyfer – Roni7 cicho, nie obrażaj dziewuch. 😉 xD” –

  Ja i Roni7 ? Yyyy coś Ci się pokiełbasiło. Jestem Lucyfer – książę piekieł, król anielski, jutrzenka Prometeusz, zrodzony z kreacji, światłość ze światłości po prostu Lucek. 😉 Może być Lucuś. Byle nie Lucjan, Kojarzy mi się z M jak miłość.

  Jakich tam dziewuch. Eva to kobieta z krwi i kości. Jak to Ewa 😉

 10. Jarku, dzień dobry. I znowu w poniedziałek jadę na 4 dni, do mojej ciężkiej pracy, żeby dorabiać do mojej nikłej emerytury. Jak widzisz, nie próżnuję, i muszę pracować, bo elity tym sie nie przejmują, że nie ma z czego robić opłat. A wydatki mam wielkie. własnie jest remont mojego 6 rodzinnego domu. Do usłyszenia w czwartek wieczorem, któregoś razu Cię wspomogę, Leonarda.

  W dniu 2 marca 2018 00:02 użytkownik leonarda renaud napisał:

  > Tak Jarku, wyobraż sobie, moja emerytura po 35 latach pracy wynosi > 1.386,zł i nie zanosi sie na lepiej. Mieszkałam prawie 10 lat w Berlinie, > tam wyszłam po raz drugi za mąż, aby moja córka, notabene w Twoim teraz > wieku, mogła studiować. I tak zna 4 języki obce plus Polski, JEST > nauczycielką w szkole podstawowej i Gimnazjum, gdzie uczy 2 j, obce, > Przecież mnie, samotnej matce, nigdy nie starczyłoby , na jej wykształcenie > tu w Polsce, a w Niemczech, owszem, I nie żałuję, dziś ona jest kimś, czego > mi się nie udało, poliglotka, szanowaną nauczycielką. To bardzo miłe, bo > CIĘ SZANUJĄ. Moje dwie córki są za granicą, Starsza w Anglii, młodsza w > Niemczech. Mówią, mamusiu, nie wrócimy, bo nie ma po co.Za to ja mam do > kogo jechać i cieszę się, że to wyszło. Obydwie są zadowolone, o to mi > chodzi. Ja znam tylko j. niemiecki, to wszystko. Oczywiście, że > poświęciałam się dzieciom, ale chciałam, bo mam taką naturę. Ale na pewno > nie brałabym żadnych psychotropów, bo szkoda organizmu. Mimo tylu moich > wysiłków, dziś mam 70 lat, wyglądam, tak twierdzą moi znajomi, na góra 58, > bez zmarszczek jeszcze, zawsze wesoła, krytyczna , jak Ty, ale wszystko mam > w nosie. i więcej jestem w Berlinie, niż w Polsce, Tu mam mieszkanie, więc > wracam. Ja jeszcze pracuję, bo muszę do mojej lichej emerytury dorobić, ale > to również dla mojej psychiki i zdrowia. Interesowałam się różnymi > tematami, szczególnie polityką, ale wracam do domu i wolę oglądać > DISCOVERY, tam są świetne sprawy i mam ten komfort, że jestem sama. Nie > myślę o tym, co będzie jutro. Tak upływa mi czas, robię, co chcę. > Wspaniale. Czytam Ciebie, bo to lubię. Mam wielu znajomych na WhatApie, > Messengerze i jest fajnie. Nie chcę już polityki, bo to wszystko jest > Świństwo. KŁAMIĄ, KRADNĄ, OSZUKUJĄ. Nie będzie rewolucji, będzie BIEDA, ale > kto to zrobi, nie ja, nie Ty. Za mało nas. Nie mówię też o wierze, czy > religii, bo tego nie znoszę. Do usłyszenia. Lubię, gdy piszesz e;maile. > > W dniu 28 lutego 2018 18:39 użytkownik Jarek Kefir Bez Cenzury comment-reply@wordpress.com> napisał: > >> Jarek Kefir posted: „Tajemnice ekonomii: jakie są prawdziwe przyczyny >> polskiej biedy i niskich pensji? Na początku lat 90 zapadła decyzja, że >> Polska ma być magazynownią i montownią różnych dziadostw, typu śrubki, dla >> Zachodu. Polska zaradność została celowo spacyfikowana by ” >>

 11. „Zauważ, że w Polsce dosłownie wszystko co jest związane z PO, Nowoczesną, KOD itp, jest już totalnym obciachem, a każda ich inicjatywa niemal natychmiast okazuje się spektakularną klapą. Aż trudno nie pokusić się o stwierdzenie, że pomagają nam wręcz jakieś efemeryczna „prawa wszechświata”. Czegokolwiek nie dotknie liberalna euro-lewica, od razu w gówno się obraca.”

  Zauważyłem, ale uważam że ktoś tym wszystkim steruje. Promuje PiS, a topi PO. Za kilka lat cykl się zmieni i będzie na odwrót.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.