BANKI I KORPORACJE NISZCZĄ NAS WSZYSTKICH! CZEMU JEST TO UKRYWANE?!

O tym jak banki i korporacje niszczą całe państwa..

O bankach i systemie bankowym pisałem bardzo dużo. Wcale nie trzeba tutaj kreowania teorii spiskowych spod znaku piramidki i wszystkowidzącego oka. Wystarczy analiza suchych faktów, których jednak nie ma w mediach takich jak TVN 24 czy The Economist. Skoro czegoś nie ma (jeszcze) w debacie publicznej, to znaczy, że to coś nie istnieje?

Bynajmniej.

W tym artykule kolejny raz weźmiemy pod lupę system bankowy, funkcjonujący wewnątrz systemu kapitalistycznego (neoliberalny kapitalizm). Ten system jest gigantycznym, globalnym „odkurzaczem”, który zasysa pieniądze i inne zasoby z całej planety i transferuje je ku górze piramidy.

upadek kapitalizmu

Kapitalizm neoliberalny zasysa zasoby z całej planety

Przykłady? Pracujesz jako sprzątacz lub robotnik i zarabiasz 1500 zł. Ale Twoja praca przynosi znacznie większy dochód Twojemu pracodawcy, niż te 1500 zł. Gdyby nie sprzątaczka czy konserwator, to dochód całego przedsiębiorstwa wynosiłby zero złotych, zamiast dajmy na to 15 milionów złotych. Dlaczego? Bez sprzątaczki każde biuro zarosłoby pleśnią, grzybami i skończyłoby jako śmietnik ze stertą papierów, śmieci. Pośród pracowników nie biegałby modnie ostrzyżony Jork właściciela, ale karaluchy, myszy i szczury. Pracownicy nie przychodziliby do domów z premią od szefa, ale z… jakąś chorobą zakaźną. Bez pana Zdziśka który tu coś naprawi, tu dokręci śrubkę, też byłoby kiepsko, szczególnie zimą gdy na zewnątrz jest minus 23 stopnie w nocy.

Większość zasobów idzie nie ku szeregowym panom Zdzisiom, którzy są tak samo potrzebni, jak pracownicy biurowi, ale ku kierownictwu firmy. System kapitalistyczny jest systemem o kształcie piramidy. „Góra” piramidy, która stanowi mniej niż 0,1% społeczeństwa, zagarnia 90% zasobów. Dół piramidy, który stanowi w Polsce 90% społeczeństwa (robotnicy, studenci, prekariat, pracownicy szwabskich magazynów czy szwabskich montowni).

Banki, korporacje i lewicowo-liberalny „deep state”

Wędrówka większości kasy ku szefowi firmy to jednak nic w porównaniu do tego, co robią z nami banki, korporacje i miliarderzy. W 2017 roku około 90% pieniędzy wytworzonych na świecie trafiło do grupy kilkudziesięciu miliarderów. Oni nie tylko zaniżają wynagradzanie dołu piramidy, czyli zaniżają nasze pensje. Przede wszystkim nie płacą podatków. Są zarejestrowani np na Kajmanach czy Wyspach Marshalla. Więc koszty utrzymania infrastruktury państwa spadają w całości na nas. Jest to podwójna niesprawiedliwość, bardzo rzadko dostrzegana. Na tym ich destrukcyjna rola się nie kończy. To oni sponsorują „prosystemowe”, partie polityczne (lewica i chadecja).

To oni produkują sprzęt, który psuje się po dwóch latach, byś musiał kupić nowy i znowu zapłacić. Utrzymują lewicowo-liberalne know-how. Czyli olbrzymią globalną sieć korporacji, banków, biznesu, polityków, ekspertów, naukowców, celebrytów, dziennikarzy, urzędników i tak dalej. To wciąż bardzo silny „deep state”, czyli „rząd cieni”. Ich wpływy widać szczególnie silnie w Polsce i w USA, czyli w krajach próbujących się z tej pasożytniczej sieci uwolnić. Korupcja w nauce (szczególnie w medycynie – big pharma), hamowanie nowych wynalazków, wojny o ropę, czy w końcu postępująca zagłada biosfery to też rezultat ich działań.

Zapraszam Cię teraz na ponad trzygodzinną, znakomitą prelekcję Andrzeja Stępkowskiego o globalnym systemie bankowym. Nagranie pochodzi z kanały YouTube „Porozmawiajmy TV” [LINK TUTAJ]. Ich strona internetowa jest dostępna TUTAJ. Zachęcam Cię do subskrybowania tego kanału i do wspierania finansowego tego twórcy w tych trudnych dla niezależnych mediów czasach.

Banki, korporacje, elity i przyczyny biedy w Polsce: ciekawe artykuły:

Dlaczego w Polsce jest wieczna bieda i trwa wieczne „nie da się”?!
Czemu zarabiamy 4x mniej niż na Zachodzie przy takich samych cenach?! Odpowiedź jest zaskakująca!
Niszczą nas niskimi zarobkami i wysokimi cenami. To sabotaż a nie prawa ekonomii!
Dlaczego trwa wyzysk i bieda? Spojrzenie gnostyckie na prastary temat
Liberalne elity realizowały program ekonomicznego ludobójstwa w Polsce!

I na koniec: wypowiedź charyzmatycznego lidera ruchu Zeitgeist Movement, Petera Josepha, o końcu kapitalizmu:

Video pochodzi z kanału YouTube „Zeitgeist Movement Polska” [LINK TUTAJ]. Ich strona internetowa jest TUTAJ [LINK]. Również zachęcam do subskrybowania ich kanału i wspierania ich pracy.

Autor: JarQ

Witaj! Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych i nie ocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp i mogę ujawniać Tobie to, co jest przemilczane i ukrywane. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia.

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

9 myśli w temacie “BANKI I KORPORACJE NISZCZĄ NAS WSZYSTKICH! CZEMU JEST TO UKRYWANE?!

 1. Witam;Co do artykułu, to święte słowa; Najprawdziwsza prawda. Pytam się? No i co z tego? Ilu ludzi zechce coś zrobić – zmienić w tej sytuacji? ” 0 ” procent; Jak kogoś zapytać ? To taki mądry wszystko wie. Ale pożyczkę bierze,Pytanie czy musisz ją brać? No wiesz – ta lodówka jest już taka stara. A nowe dają na – 0 % – więc wymienię starą na nową. Więc ja odpowiadam – Aha ,aha , Powiadasz że dają na zero %. To weź zapytaj ile w sumie będziesz musiał zapłacić? No wiesz ,ubezpieczenie, dodatkowa gwarancja, koszta manipulacyjne, Numer kołnierzyka,numer butów. Policz to wszystko razem ,weź dodaj i sam się przekonaj ile ci wyjdzie? A on na to ; z tobą nie da się rozmawiać ,coś wymyślasz,albo wydziwiasz. Koniec dyskusji . Twoja lodówka zamiast – 1000-zł. Kosztuje w sumie ; 1500-zł. Czyli pięć stówek masz w plecy… Takie to jest ” 0 ” % . To jest przekręt który widać gołym okiem. A innych przekrętów po prostu nie widać. A my PŁACIMY – PŁACIMY – PŁACIMY. Jak to ludziom wytłumaczyć? Są tak przymuleni,że na nic nie zwracają uwagi. Chemia ,którą my żyjemy robi swoje. – OTĘPIA – NAS -. Jesteśmy jak roboty,bezmyślni. Bez czucia,bez wyobraźni. Otępiali. Smutny nas czeka koniec, już nie długo. Pozdrawiam.

 2. https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/sejm-wycofal-sie-z-ustawy-o-ipn-totalna-kapitulacja-polski-i-wielkie-zwyciestwo-izraela

  „Wszyscy zastanawiali się dlaczego PiS zwołał dodatkowe posiedzenie Sejmu. Sugerowano, że chodzi o płonące wysypiska śmieci, ale okazało się, że celem była zmiana nowelizacji ustawy o IPN. To właśnie był główny cel zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu organizowanego w trybie pilnym. Nie chodziło wcale o ustawy śmieciowe, tylko o wyrzucenie niechcianej przez środowiska żydowskie ustawy do śmieci, czego od kilku miesięcy domagali się prawdopodobni mocodawcy naszej obecnej polskojęzycznej władzy.”

 3. I właśnie – rząd dostał rozkaz i wykonał go w kilka godzin.
  W kilka godzin!
  Za chwilę wycofa się z reformy sądownictwa, a w niedługim czasie z wielu innych reform.
  Złamali ich i teraz wszyscy już wiedzą, że Polska jest słaba i tak naprawdę nie może NIC.
  Szkoda. Podobała mi się niezłomność polskich władz w wielu kwestiach, ale, jak widać, polityka to nie przelewki i w końcu bezkompromisowym naiwniakom zostaje wskazane ich miejsce.

 4. Każdy, kto idzie pod prąd i nie chce się dostosować, w końcu dostaje w łeb i kończy w rynsztoku.
  Każdy, kto idzie na żywioł, rzecz jasna, dlatego trzeba działać inteligentnie.

 5. Kiedyś jak miałem 8 lat,jako człowiek od zawsze podejrzliwy i szukający sensacji oglądałem w TVP 1 i TVP 2 seriale o tematyce ścienne-fiction,o 21.00 Z Archiwum X,potem o 22.00 dwa odcinki opowieści z krypty,i zawsze od 0.00 lub 1.00 nad ranem serial,który zawsze leciał o tej mniej więcej porze,czyli w porze najmniejszej oglądalności,jak obejrzycie ten serial dowiecie się dlaczego,tam poprostu między słowami i obrazami można dopatrzeć się rzeczywistości,serial liczy sobie siedem sezonów i można go obejrzeć za darmo w internecie bez rejestracji i logowania,kaźdy odcinek to zupełnie inna historia,dla zachęcenia polecam odcinek o nazwie Akademia,oto odnośnik internetowy
  https://allcaster.pl/serial-online/po-tamtej-stronie/S02E08
  Wszystkie siedem sezonów dostępne są na tym właśnie portalu.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.