DUCH I MATERIA: OŚWIECENIE KTÓREGO SZUKASZ NIE NADEJDZIE

Przebudzenie, oświecenie, duchowość.. A więc przydarzyło mi się coś bardzo dziwnego.. 😉

Witajcie kochani. 🙂 Ten artykuł powstał po tym, jak obejrzałem film „Mr Nobody”. Jest to film SF, który jest jednocześnie wzruszającą, teozoficzną opowieścią o miłości i o odwiecznym poszukiwaniu przez nas sensu istnienia.

UWAGA: DWA PONIŻSZE AKAPITY TO SPOJLERY (ograniczone do minimum)
W filmie tym stary, 118 letni człowiek, budzi się po latach w świecie, w którym ludzkość za pomocą procesu telomeryzacji pokonała choroby i śmierć. Jest on ostatnią osobą na Ziemi, która umrze śmiercią naturalną. Kłopot polega na tym, że jego życie przed ukończeniem 34 lat, rozbiło się na 3 alternatywne linie czasowe. Pamięta on prawdziwą miłość – Annę, ale oprócz tego pojawiły się dwie błędne odnogi czasowe, które skomplikowały sprawę.

Film porusza znaną gnostykom tematykę – reinkarnacja, zapominanie wielu rzeczy po wcieleniu się w nowe ciało, bratnie dusze. Szczególny dramatyzm jest w tym filmie przy zagadnieniu linii czasowych. Główny bohater był tym, który miał niezwykły dar, będący jednocześnie jego przekleństwem. „Anioł zapomnienia” nie namaścił go tuż przed narodzinami, więc znał on przyszłość. Główny bohater rozważa też najważniejsze dla ludzkości pytania i dylematy, i odpowiedzi są zaskakująco zbieżne z tymi, którzy przejrzeli na oczy.

Jaki jest sens życia? Co jest po śmierci? I inne pytania egzystencjalne

Ludzkość próbuje rozstrzygnąć szereg dylematów egzystencjalnych od zarania dziejów. Dlaczego my i wszechświat istniejemy? Jaki jest sens i cel życia? Kim lub czym jest Bóg? Co jest po śmierci? Jak naprawdę wygląda sfera duchowa i w końcu co jest prawdą, a co tylko wymysłem? Głowiły się nad tym najpotężniejsze umysły planety od początku istnienia świata, w każdej epoce historycznej. Tym, kórzy wciąż poszukują, zawsze radzę wrócić do czasów starożytnych.

Poczytaj o Cesarstwie Rzymskim i o tym, jak organizowało struktury państwa i zarządzania nim, jak żyło dzięki podbojom. Co zrozumiałe, dawni Rzymianie mieli do dyspozycji zupełnie inne, dużo mniejsze mapy pojęciowe niż my. Jednak pewne podobieństwa są uderzające, prawda? To teraz przestudiuj filozofię starożytnych myślicieli, np Platona, Sokratesa, Owidiusza i tak dalej. Jakże szokujące jest podobieństwo naszych dylematów i rozterek, z ich rozterkami, nieprawdaż?

Rozstrzyganie o tym, jaki jest sens życia, co jest po śmierci, kim jest Bóg, dlaczego to wszystko istnieje, nie leży w naszej gestii. To wie tylko Architekt systemu. Możemy się domyślać, możemy filozofować, dociekać, szukać, dyskutować. Możemy poznawać coraz to nowe idee, doktryny, szkoły filozoficzne i mistyczne. Możemy nawet popaść w obłęd z powodu braku odpowiedzi (tak, to wcale nierzadko się zdarza..). Jednak odpowiedzi jak nie było, tak nie będzie. Dlatego przychodzi taki czas, gdy wewnętrzne monologi wygasają. Pęd ku poznaniu odpowiedzi ustaje.

Oświecenie.. 😉 Język prawdy jest prosty i bywa, że bolesny. Ale nie ma nic gorszego, niż piękne słowa, które kłamią

Jest nawet pewna dostępna „opcja”, którą możesz na tej krętej i wyboistej drodze wybrać. Przebudzenie i oświecenie. Och! Ileż można by o tym pisać. Ileż się namnożyło guru. Ile różnych, często wzajemnie wykluczających się poglądów i opcji. Ileż książek. Ileż tych, którzy uważają, że tylko oni mają rację. A w internecie na „mądrych portalach” jeden bardziej „łoświecony” od drugiego. Szczególnie jak rzuca kurwami i bluzgami, bo ktoś napisał, że je mięso.

Oświecenie jest kolejną hmm, „ideową bańką spekulacyjną.” Jedną z wielu, jakie spotkałeś. Jak mawiała moja koleżanka – nie chodzi o to, kogo sprawny „guru” może zahipnotyzowćą oświeceniem, ale o to, kogo zaczarować nim nie może. Możesz więc w to całe „łoświecenie” wejść. Ale to podobnie jak z wejściem w wyznawanie prawicy lub lewicy, faszyzmu lub komunizmu. Złudzenie umysłu, które zainfekowało jakąś zbiorowość, która uznała, że jest lepsza niż inni, a na pewno lepsza niż jej przeciwnicy.

Cytuję: „Tajemna wiedza” jest z zasady otoczona aluzjami i niedopowiedzeniami. Lecz jak wiadomo człowiek, który myśli jasno, jasno swe myśli wykłada. I jeżeli władający „wiedzą tajemną” sprawia wrażenie, że wiadome jest mu coś takiego, co rzekomo może powiedzieć tylko swojemu uczniowi „na uszko”, a w pozostałym czasie wyraża się przy pomocy aluzji i głębokich sentencji, to znaczy, że najprawdopodobniej guru sam nie ma do końca pojęcia, w czym tkwi istota jego wiedzy.”
Autor:
Vadim Zeland. Jego książki możesz kupić w taniej księgarni internetowej TUTAJ [LINK]

O oświeceniu pisałem w poniższych artykułach – zapraszam:
Chcesz przebudzenia i oświecenia? Przeczytaj, zanim będzie za późno!
Oświecenie którego pragniesz jest procesem destrukcyjnym i rozczarowującym!

Oświecenie jak fatamorgana na pustyni

Oświecenie jest jak fatamorgana na pustyni, hen daleko na horyzoncie, podczas gdy spragniony wędrowiec jest zaledwie o 300 metrów od spokojnej oazy i źródełka wody. Dążenie do oświecenia to czekanie na cuda, które nie nadchodzą i nie nadejdą nigdy. W tym jest trochę takiej hmm, dziecięcej naiwności. Co jest więc sensem życia, skoro nie ma na to pytanie odpowiedzi? Sensem życia jest… życie samo w sobie i „stwarzanie” – a więc kochanie, poznawanie ludzi, zdobywanie wiedzy, wychowywanie dzieci, rozwiązywanie różnych problemów, i tak dalej.

Odpowiedź, kórej szukałeś, masz cały czas przed oczyma – wschód słońca, tęcza po burzy, wizyta babci, potem kino ze znajomymi, sny, które miewasz. I tak dalej. Celem istnienia jest więc istnienie samo w sobie. Całą resztę wie Architekt systemu. Wiedza ta jest ujawniana ludziom w momencie.. śmierci. Śmierć jest więc ostatecznym uwolnieniem i ostateczną odpowiedzią. To dlatego główny bohater filmu Mr Nobody, gdy umierał, wypowiedział słowa… A zresztą, sami obejrzyjcie ten film. Jest cudowny i wiele razy będę do niego wracał.

No tak, Kefir mądrala mówił, że odpowiedzi na te pytania egzystencjalne nie ma, a tu masz, podał odpowiedź. Że niby sensem istnienia jest istnienie samo w sobie, i że w pewnym momencie warto zaniechać dalszych poszukiwań. A to dobre! No cóż.. Nie jest to odpowiedź, której pragną miliony poszukujących z różnych epok historycznych. Poszukują oni „cudów”, nie widząc, że spotykają je codziennie. Tylko w innej postaci, niż by oczekiwali.

Cytat: „Jeśli jesteś już wszystkim, wszędzie i zawsze, nie ma już gdzie iść i czym się stać. Wszystko, co może być, już jest, a wszystko, co może się wydarzyć, już się zdarzyło. I to z tego powodu, jak mówi opowieść, Bóg stworzył człowieka. Nie ma ograniczeń, nie ma opowieści. Nie ma opowieści, nie ma Istnienia.”
Autor: dr Jordan Peterson. Jego książkę możesz kupić TUTAJ [LINK]

Poniżej zwiastyn filmu SF z głebszym przekazem „Mr Nobody”, ale polecam obejrzeć od razu cały film:

Film ten jest dostępny w usłudze CDA Premium i na innych portalach z filmami. Dla pierwszorazowych użytkowników 14 dni jest za darmo. [LINK TUTAJ]

Te poniższe artykuły o duchowości, przebudzeniu i oświeceniu, uważam za najcenniejsze na mojej stronie. Zapraszam Cię do ich lektury:

Duch i materia: Czasu nie było, nie ma i nie będzie (16.06.2018)
Tajemnicze poziomy świadomości. Na którym Ty jesteś? (06.05.2018)
Czy Twoja wiedza czyni Cię mądrym ale pozbawia czegoś bardzo cennego? (22.05.2018)
Prawo przyciągania: dlaczego duchowość nas zawodzi a marzenia się nie spełniają?! (14.05.2018)
Oszustwo wysokich wibracji, iluzja otwierania serca, czyli paranoje duchowości new age (18.04.2018)
Czy opętanie istnieje?! Religie i doktryny duchowe Cię okłamują! (12.04.2018)
Sekrety duchowości: czy religie i nauka ukrywają to, co jest po śmierci? (11.04.2018)
Czy życie po śmierci istnieje?! Żadna doktryna duchowa nie da Ci odpowiedzi! (06.04.2018)
Nauka i duchowość oparte są o teorie i hipotezy, mało jest w niej rzeczy pewnych (02.04.2018)
Jak osiągnąć to mityczne duchowe oświecenie? Odpowiem Ci: to niemożliwe! (31.05.2018)

Cytat: „I śmiał się długo. Bardzo długo. Bez końca. Życie było niczym obracające się koło, na którym żaden człowiek nie potrafił się długo utrzymać. I koniec końców, po kolejnym pełnym obrocie, powracało do punktu wyjścia.”
~Stephen King, Bastion

Cytat: „Czujecie się zagubieni, odcięci, samotni. Ale tak nie jest. Nasze poszukiwania doprowadziły nas do wniosku, że tylko kontakt z innymi sprawia, że samotność jest do zniesienia.
-A co teraz?
-Teraz wrócisz do domu.
-Ale ja mam tak wiele pytań.. Czy kiedyś tu jeszcze wrócimy?
-To dopiero pierwszy krok. W swoim czasie wykonacie następne.
-Inni też powinni zobaczyć to, co ja!
-Tak się dzieje od miliardów lat. Cierpliwości.”
~Film SF „Kontakt” z 1997

Autor: Jarek Kefir ©

jarek kefir

1. By zwiększyć zasięg moich wpisówmożesz udostępniać je na własnych profilach i w grupach na Facebooku, jak i na forach dyskusyjnych. Możesz też pisać u mnie komentarze. To zajmuje mało czasu i nic nie kosztuje!

2. Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

 • Na konto bankowe:

  Dla: Jarosław Adam
  Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
  Tytułem: Darowizna

  Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
  Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
  IBAN: PL16102047950000910201396282

 • Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

 

6 myśli w temacie “DUCH I MATERIA: OŚWIECENIE KTÓREGO SZUKASZ NIE NADEJDZIE

 1. Witam; Ciekawie napisany. Ale rozwój i „oświecenie” jest człowiekowi potrzebne. Nie mylić z wiarą i kościołem: który jest na usługach obcego państwa. Zakończę cytatem; Wiedza bywa groźna, a nie wiedza jest dużo groźniejsza. Pozdrawiam.

 2. Oświecenie jako jeden krok jest przereklamowane, rozwój zawsze jest wieloetapowy i generalnie na którymś etapie (różnie w zależności od człowieka) można wytworzyć sobie bariery dystansujące nas do rzeczywistości. Nadto zdolność wglądu w pewne sprawy, nie oznacza tego, że one na nas nie wpłyną. Stajemy się tym co robimy, myślimy i jak najbardziej można się dołować dostrzegając wszędzie obłudę i kłamstwo. Może tak – warto robić coś dobrego, co wiemy, że działa i najlepiej w rzeczywistości. Odbiorcy w internecie są od nas zbyt daleko.

  1. Rafał, witam. 😉 Napisałeś:

   Cytat: „warto robić coś dobrego, co wiemy, że działa i najlepiej w rzeczywistości. Odbiorcy w internecie są od nas zbyt daleko.”

   -Od nas, czyli od kogo? Tzn mogę się domyślać 😉 Ale możesz rozwinąć ten temat? Choćby w prywatnym mailu. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.