LEMING: „BIORĘ 2 RAZY 500+ i GŁOSUJĘ NA PO. CO MI ZROBICIE?!”

Co sądzisz o programach socjalnych typu 500 plus? Poszerzyć, zostawć jak jest czy znieść? 😉

Programy wsparcia społecznego typu 500+, 300+, jak i podwyżki emerytur i rent, przyczyniły się do przynajmniej częściowej poprawy jakości życia Polaków. Budzą one wciąż nie gasnące kontrowersje. Znieść 500+ (i przy okazji środki te dać imigrantom, co proponowali poprzednicy? 😉 )? Ograniczyć ten program lub wnieść obostrzenia? Lub przeciwnie, rozszerzać ten program i wreszcie zacząć gonić kraje cywilizowane?!

Choć anegdota, jaką poniżej przeczytasz, jest żartem, tak zwaną „internetową beką”, to temat ten jest bardzo ważny. To nasze wyjście z mentalności ofiary, że nam się nic nie należy od życia, a prawo do kosztowania owoców tegoż życia mają tylko ci „idealni” i „bogaci”. To fakt, że przestajemy wierzyć w głupie doktryny, takie jak „niewidzialna ręka wolnego rynku”, bo dostrzegamy, że pod płaszczykiem tych doktryn, oni się bogacą naszym kosztem. Okradli kolejne pokolenie Polaków z owoców ich pracy. Przy czym drapieżny kapitalizm w stylu Balcerowicza, Tuska i Petru zrobił to z oszałamiającą precyzją.

500 plus

 „Naprawdę myślisz, że człowiek w wyniku ewolucji stoi wyżej, niż zwierzęta?
-Oczywiście, – odparłem. –Czyż nie?
-Nie. Człowiek spadł o wiele niżej, niż zwierzęta. Dziś jedynie milioner, którzy porzuci swoją pracę, może pozwolić sobie na zwierzęcy tryb życia: żyć na wolności, w najkorzystniejszych dla siebie warunkach klimatycznych, dużo się ruszać, jeść ekologicznie czyste pożywienie i prowadzić żywot wolny od stresu. Pomyśl tylko – żadne zwierzę nie chodzi do pracy.
-A wiewiórki! – spytała. – Przecież wiewiórki zbierają orzechy!
-Moja droga, to nie jest praca. Gdyby wiewiórki od rana do wieczora wciskały sobie przeterminowane niedźwiedzie gówno [na zasadach wolnego rynku] – to byłaby praca. A zbieranie orzechów to bezpłatny shopping.”
~Wiktor Pielewin, „Empire V”

Jest kilka istotnych kwestii ekonomicznych do rozsądzenia:

-Jaki kapitalizm? Drapieżny, czyli tak zwany „darwinizm społeczny”? Który głosi, że mniej obrotne jednostki już nie muszą ginąć w obozach, ale mają posłusznie zapierdalać za grosze? Czy reforma kapitalizmu w kierunku czegoś prospołecznego?

-Co z wyzwaniami współczesności, takimi jak postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji? Takimi jak automatyzacja i robotyzacja? One pozbawią 90% ludzi pracy w ciągu najbliższej dekady, maksimum dwóch dekad;

-Co z nowymi pomysłami? Wymienię przykłady. Bezwarunkowy dochód podstawowy, czyli wypłacanie każdemu pełnoletniemu obywatelowi kwoty, która zapewnia minimum egzystencji. Pomysł zmniejszenia „efektu pasjansa”, czyli redukcji wielkości etatu z ośmiu do siedmiu lub sześciu godzin. Dziś pracownik może wykonać daną pracę np w pięć godzin lub mniej. 30 lat temu gdy nie było nowych technologii, zajmowało to dwa razy tyle. No i pomysł dodania czasu dojazdów do pracy jako „płatnych nadgodzin”. Bo to nie jest sprawiedliwe, bym wstając o 06:00 rano, i wracając do domu o 17:00 (11 godzin), miał płacone tylko za 8 godzin.

Anegdota o „wszystkowiedzącym lemingu” głosującym na PO / Petru i bioącym 500 plus:

-2009: No, już po „studyjach”, wezmę kredyt we frankach. Będę z moją Anią miał mieszkanko, a nie tak jak te Polaki biedaki cebulaki, u rodziców, na wynajmie lub na miejskim, hehe. O jak gardzę robolami i tym podobnymi. Jak można tyrać za 1200 zł netto i nie umieć se załatwić porządnej roboty w call centrze za 3000 zł? Toż to trzeba być jakimś upośledzonym. Sami są sobie winni, to roszczeniowa hołota. Mogli się kształcić i poszerzać kompetencje, a teraz niech się cieszą że zasuwają za 1200 zł, bo wg mnie powinni za 400 zł.

-2017: Panie Morawiecki, Pani Szydło, Wodzu najjaśniejszy Kaczyński z kotem, ratujcie! Walczcie z tym bankowym bezprawiem! I dajcie w końcu 500+ na nasze pierwsze dziecko, bo choć dwa razy 500+ na drugie i trzecie dziecko już pobieramy, to to za mało! 300+ już odebraliśmy i liczymy, że co roku ono będzie!

-2019: Zagłosowałem na partię Liberalno-Społeczni Ryszarda Petru, bo jestem nowoczesnym obywatelem demokratycznego państwa prawa, martwię się stanem sądów, praworządnością i faszyzmem w Polsce. 500+ i 300+ to rozdawnictwo dla roszczeniowej hołoty, która nie rozumie praw ekonomii jak i nie rozumie realiów czasu kryzysu i faktu koszów transformacji.

I co sądzisz o takiej postawie? 😀 W sumie ta anegdota nie taka głupia. To klasa średnia ma w Polsce najwięcej dzieci. I, obok tzw. patologii, jest największym beneficjentem PiSowskiego programu 500+ 😉

Przeczytaj też moje artykuły demaskujące ekonomiczne i polityczne oszustwa:

Fałsz ekonomii i polityki: sądzisz, że jestęś wolny?! Przeczytaj to!
Znaleziono szokujący sposób na reanimację systemu ekonomicznego planety
Czemu zarabiamy 4x mniej niż na Zachodzie przy takich samych cenach?! Odpowiedź jest zaskakująca!
Niszczą nas niskimi zarobkami i wysokimi cenami. To sabotaż a nie prawa ekonomii!
Liberalne elity realizowały program ekonomicznego ludobójstwa w Polsce!

Autor: JarQ

Wspieraj niezależne media, póki istnieją:

Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych i nie ocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp i mogę ujawniać Tobie to, co jest przemilczane i ukrywane. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia.

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

Jedna myśl w temacie “LEMING: „BIORĘ 2 RAZY 500+ i GŁOSUJĘ NA PO. CO MI ZROBICIE?!”

  1. Jarek, bez przerwy w swoich artykułach musisz ciągle o tym, że socjalizm jest dobry, a kapitalizm zły. Według mnie i wielu innych ludzi socjalizm niemalże zawsze przyczynia się do zahamowania rozwoju gospodarczego państw, a kapitalizm pozwala na pozwala na jego rozwój. Nie wiem skąd u ciebie taka nienawiść do tego systemu gospodarczego. Wystarczy spojrzeć które państwa z jakim systemem gospodarczym się lepiej rozwinęły.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.