Banki i tajna władza

UPADEK SYSTEMU: KTO JEST TWOIM REALNYM WROGIEM?!

Kto jest a kto nie jest prawdziwym wrogiem ludzkości? Upadek systemu trwa, a rewolucja wybuchnie szybciej niż myślisz..

Sytuacja w Polsce jak i na świecie (ogólnie, sytuacja w systemie), jest napięta do granic możliwości. Jak plandeka na Żuku. Pod każdym względem, choćby ekonomia. No co by nie analizować to już jest „na styk” lub „ledwo ledwo.” „Andrzej to je*bnie!” -Chciałoby się zacytować mema. Co wtedy?

Kolejne „bańki spekulacyjne” wymienię poniżej:

Niezadowolenie społeczne i rosnące nierówności. Bogaci się bogacą naszym kosztem

Coraz większe niezadowolenie społeczne wywołane rosnącymi nierównościami. Biedni biednieją, a bogaci się bogacą ich kosztem. System kapitalistyczny polega na „akumulacji kapitału na górze”. Dodatkowo ten system jest „globalnym odkurzaczem”, który ten kapitał zasysa. Ten temat był oficjalnie dyskutowany na tegorocznym spotkaniu Grupy Bilderberg. Ludzie to widżą i burzą się przeciwko temu;

Bańka kredytów, akcji, zadłużenia i innych toksycznych mechanizmów ekonomicznych

Ekonomia światowa – prawie wszystkie metody regulacji kryzysu zostały wyczerpane. Po 2008 roku nie dopuszczono do „kontrolowanego resetu” tak jak podczas poprzednich kryzysów. Bo już wtedy system był na wyczerpaniu, i taki kontrolowany reset mógłby przerodzić się w totalną dewastację ekonomii. Jeśli chcesz przeczytać jak niewiele brakuje, i że praktycznie codziennie balansujemy na granicy całkowitego rozpadu globalnej ekonomii, to poczytaj stronę Independent Trader. Wymyślono nowy pomysł na znaczne zmniejszenie zadłużenia – hiperinflacja. Przykładają do tego rękę prawie wszystkie banki narodowe. Rzekomo niezależne, a tak naprawdę ściśle zależne od wytycznych Banku Rozrachunków Międzynarodowych. Więc ludzie w Polsce, w Niemczech i innych krajach zastanawiają się, czemu jest tak drogo. Czemu masło kosztowało rok temu 4,50 zł, a dzś kosztuje 7,99 zł, a osełka – 12,99 zł.

Więcej przeczytasz w poniższych artykułach:
Czy to prawda, że musisz zarabiać mało? O tym, jak oszukuje Cię kapitalizm
Znaleziono szokujący sposób na reanimację systemu ekonomicznego planety!

Na marginesie sytuacji ekonomicznej.. Jest ona przyczyną prawie całego zła. Lęk przetrwania związany z niedoborem pieniędzy i innych dóbr, jest najsilniejszym lękiem jaki zna człowiek. Wywodzi się on z pamięci ewolucyjnej i z odwiecznego strachu przed głodem, suszami, a więc śmiercią. W poniższych felietonach opisałem, że lęk przetrwania jest przyczyną praktycznie 99% lub nawet 100% zła, jakie jedna istota wyrządza drugiej:
Czemu jest tyle zła i cierpienia na świecie?! [SZOK] Próba syntezy
Przyczyna opłakanej sytuacji na Ziemi. Jak się uwolnić?
Najważniejsze pytanie świata. Masz odwagę je sobie zadać? Odpowiedz uczciwie..
Ziemia jest upadłym światem pełnym cierpienia. Dlaczego? Czy jest nadzieja na zmianę?

Polityka i „antyfaszyści” którzy stali się faszystami

Polityka – lewicowa poprawność polityczna stała się nowym nazizmem. Coraz mniej wolno i coraz więcej nie wolno. Drastycznie zawęża się margines tego, co jest akceptowalne, co jest normalne, co jest naukowe, postępowe i tak dalej. Coraz więcej ludzi jest „wykluczonych” np jako faszyści, choć co oznacza to słowo, to nikt już nie pamięta. W Polsce nawet lewica która określa się jako „prospołeczna”, jest tolerowana ledwo-ledwo, i tylko jako przybudówka. Ludzie mają tego dość.

To bardzo frustrujące, bo lewica ciągle kopie i kopie tego białego, heteroseksualnego mężczyznę po głowie. A gdy człowiek zbyt długo zgina karku, to w końcu zaczyna mieć tego dość. Pojawiają się nowe, anty-estabiliszmentowe partie, na które ludzie tłumnie głosują. Jest radykalny zwrot na prawo. Można wymieniać kraje w których rządzi prawica i dopisywać kolejne i kolejne. Polska, Węgry, USA, Austria, Słowenia, Włochy, Czechy, Słowacja, Brazylia, Meksyk, większość Ameryki Południowej. Do tego Rosja i jej „brunatny” obszar.

Poniżej przeczytasz więcej o tych procesach:
Trwa upadek liberalnej demokracji i ogromny szok przyszłości
Światowe przemiany: zagłada czy przebudzenie ludzkości?
Czy boisz się nadchodzących rządów prawicy?
O konflikcie między biedującymi millenialsami a pokoleniem liberalnych ojców

Zmiany klimatyczne i zagłada biosfery

Kolejna „bańka”, która lada moment może pęknąć, to kolejne wielkie wymieranie gatunków i zagłada przyrody, spowodowane działalnością człowieka. To skażenie środowiska, szkodzące całej różnorodności życia, również człowiekowi. To zdestabilizowanie klimatu – arktyczny prąd powietrzny w atmosferze przestał istnieć. Przestał więc istnieć naturalny mur zabezpieczający.

Możemy więc mieć zimą plus 20 stopni na północy Grenlandii. Możemy mieć także zaledwie plus siedem stopni w dzień w lipcu w Polsce. Ciepłe masy powietrza znad Sahary nie mają już przeszkód, by przemieszczać się na północ. Zimne masy z kolei nie mają przeszkód, by przemieszczać się na południe. Jest to jak uruchomienie „klimatycznego, upiornego silnika” działającego na zasadzie sprzężenia zwrotnego dodatniego. Im więcej ciepłych mas znad Sachady, Pustyni Gobi czy znad Meksyku wędruje w okolice bieguna, tym większe ocieplenie w tamtych strefach. Ale te nie wszystko.

Bowiem ocieplenie klimatu uruchomiło rozmarzanie „wiecznej zmarzliny” na Syberii, na Alasce, w Skandynawii i Kanadzie. Zmienia się tam wręcz cała rzeźba terenu, i uwalniają się ogromne ilości hydratów metanu. Mówi się o katastrofie klimatycznej i geologicznej w tych rejonach. Metan znacznie bardziej przyczynia się do zmian klimatu niż poczciwy CO2. Ale lewicowi politycy w stylu Ala Gore’a już nie zarobią miliardów dolarów na handlu limitami CO2. Który, jak się okazuje, był znacznie mniej szkodliwy dla klimatu niż metan, a jego wpływ na globalne ocieplenie był mniejszy nawet niż wpływ cykli słonecznych.

Zdewastowane zostały również nasze relacje damsko-męskie i rodzinne

Przez dekady obrzydzano instytucję rodziny i wszystko, co jest kojarzone z tzw „normalnością” jak i „tradycją”. Wśród młodych ludzi promowano „subkulturowy” bunt i szeroko zakrojoną demoralizację. Państwo celowo nie hamowało działalności mafii narkotykowych i przyzwalało na dystrybucję narkotyków wśród młodych ludzi. Zniszono ten stary, konserwatywny model, ale nie zaproponowano alternatywnego. Ba! Ieśli chodzi o relacje damsko-męskie, to ten patriarchalny, „stary” wzorzec wciąż jest silny. Ale te patriarchalne wymagania idą tylko w kierunku jednej płci. Czyli wobec mężczyzn.

To mężczyzna ma zarabiać i zapewnić byt rodzinie, i oczywiście płacić za kolację, choć kobiety też zarabiają. To mężczyzna ma być śmiałym, towarzyskim, ekstrawertycznym i ma pierwszy zagadać. To mężczyzna ma być silny i stabilny. I w końcu, to męskie ciało ma być perfekcyjne. Twarz latynoskiego macho jak i mięśnie jak u Arniego Schwarzeneggera to dziś „standard”. I to tacy mężczyźni zdobywają największą atencję w aplikacjach randkowych. Oni mają co chwila propozycję seksu, podczas gdy zwykły chłopak musi często obejść się smakiem.

O tych powyższych zagadnieniach przeczytasz w poniższych artykułach:
Dlaczego mafia z mafią i narkotykami jest nieskuteczna? Bo tak chąć rządy i elity!
Czy zezwolić na demoralizacją i wolną amerykankę w sztuce i mediach?

To oczywiście daleko idące uproszczenie i skrajny stereotyp, i kompletnie nie polecam byś myślał w tak ekstremistyczny sposób. Bo może to spowodować nieodwracalne zmiany w Twojej psychice i „wyautować” Cię ze zdrowych relacji. Jednak krytyka różnych ruchów „mężczyzn odrzuconych”, czasami słuszna, nie oznacza, że to zjawisko nie istnieje. Bo istnieje. Setki tysięcy młodych chłopaków w Polsce (<25 lat) nie trzymało dziewczyny nawet za rękę. Bo te wolą umawiać się z „diamentową ligą”, by zbudzić się w wieku 30 lat i stwierdzić, że ich życie jest niewyobrażalnie puste. Że jako kobiety mają ten „zwierzęcy” seks z macho, którzy traktują je jak szmatę, ale brakuje w nim miłości jak i szczerych przyjaźni z mężczyznami. Tak, takie szczere, aseksualne przyjaźnie damsko-męskie, gdzie korzystają dwie strony, a nie tylko ta damska, istnieją. Ci „mężczyźni odrzuceni” grupują się w różne frakcje i odłamy. Jedne z nich to: red pill, pua, mgtow. Frakcje które nawołują do przemocy, przestępstw, a nawet dokonują aktów terrorystycznych (np Elias Rodger, Alek Minasian) to „incel rebelion” (tzw. incele) i „beta uprising (tzw. rebelia samców beta).

Mówiąc szerzej – kobiety wyemancypowały się, stały się świadome, zrzuciły łańcuchy opresyjnej kultury i opresyjnego społeczeństwa. Przy czym stały się też wredne i niszczące wobec mężczyzn. Jest to nazywane „czarnym matriarchatem”, w którym to teraz mężczyźni mają być kopani i prześladowani, za tysiąclecia zbrodni patriarchatu. Ezoterycy i gnostycy mówią o tzw. „gniewie Lilith”, która, gdy powstała z kolan, chce wziąć odwet. Wg niektórych odłamów psychologii, jest to schemat „ofiary która staje się katem.” Gdy do człowieka dochodzi jak bardzo był prześladowany i umniejszany, to gdy wstaje on z kolan, to pała żądzą brutalnego odwetu. Więc podsumowując: kobiety się wyzwoliły z więzów kultury, a my, mężczyźni, nie. W rezultacie mamy dwa razy więcej obowiązków – zarówno tych patriarchalnych, jak i tych „nowych”, „postępowych”.

Więc teraz radykalizują się mężczyźni. Zauważają, że zostali oszukani. Że są wyzyskiwani. Że tego biednego białego heteroseksualnego mężczyznę już na każdym kroku się opluwa. Więc dla niektórych z inceli lub z samców beta ostateczną formą pokazania swojej „męskości” jest samobójstwo rozszerzone, połączone z poprzedzającym je masowym mordem. Elias Rodger, Alek Minasian i kilku innych mogą być dopiero początkiem. Co jeśli ludzi dokonujących takich czynów będzie setki tysięcy rocznie? Boimy się państwa islamskiego, nie chcemy wpuszczać nie wiadomo kogo z Azji i Afryki, i bardzo słusznie. Ale nie chcemy zauważyć, że nowe „państwo islamskie” możemy mieć u siebie, liczone nawet w kilku procentach społeczeństwa.

O tych wzajemnych trudach relacji przeczytasz w linkach poniżej:
Czy idealny mężczyzna lub idealna kobieta istnieją? Tabu związków
Męskie spojrzenie na relacje damsko-męskie: dobre kobiety istnieją!
Czy przyjaźń damkso-męska istnieje? Tak, ale powinieneś o tym wiedzieć!
Jak mieć szczęśliwy związek? Uważaj na te groźne przekonania!
Jak mieć pary na Tinderze? Kilka szokujących faktów

 

Napis na samej górze: „Każdy rodzaj ciała jest piękny!” Wtedy facet o brzydkiej urodzie informatyka-kujona mówi: „Moja ciało też?” A nowoczesna feministka odpowiada mu: „Ależ nie!”

Teraz odpowiedź: kto NIE JEST Twoim wrogiem?

-Twoim wrogiem NIE JEST Twój rodak o innych poglądach niż Ty (np lewicowych), który jest takim samym „niewolnikiem systemu” i tak samo jak Ty zarabia marne grosze;

-Twoim wrogiem NIE JEST murzyn w wieku nastoletnim, który urodził się już w Polsce i od zawsze czuje się Polakiem.

-Twoim wrogiem NIE JEST śmiesznie wyglądająca feministka z fioletowymi włosami. Po pierwsze, została zmanipulowana przez ideologie, jest jej ofiarą. Po drugie, prawie na pewno była skrzywdzona przez mężczyzn – np w związkach. Po trzecie, jest takim samym „ekonomicznym niewolnikiem” jak Ty i tak samo jak Ty gówno zarabia.

Ani Twój rodak lewicowiec, ani murzyn który urodził się w Polsce i czuje się Polakiem, ani wredna feministka nie decydują o niczym, nie mają wpływu na nic. I to nie oni Ciebie (nas) okradają. Nie oni ustanawiają prawo, które jest specjalnie tak stworzone, by chroniło oprawców, a napiętnowało ofiary. Prawdziwi sprawcy są w zaciszu, chronieni przez ochroniarzy i betonowe mury. Oni zawsze byli w zaciszu, a teraz dowiesz się, kim oni są. W momencie gdy Ty liczysz ile Ci zostanie do pierwszego i czytasz ten artykuł, oni zwitkiem 500-dolarowych banknotów odpalają kubańskie cygaro wyprodukowane w 1958 roku. Oni co najwyżej chcą napuścić jednych na drugich, jak robili od zawsze, by jedni z drugimi się wybili i by bunt stracił na sile.

…I odpowiedź na pytanie: kto JEST Twoim wrogiem?

-Twoim wrogami SĄ zachodnie banki i korporacje. Drenują one nasz kraj z kapitału (miliardy dolarów rocznie). Wyzyskują Polaków, dając pensje najniższe z możliwych. Stosują w pracy mobbing i inne praktyki, których u siebie, na Zachodzie, w ogóle nie mogą stosować. Nie płacą ani grosza podatków, co dodatkowo drenuje nasz kraj. Są „złą konkurencją” dla naszego rodzimego biznesu, który często niszczą, przekupując różne sanepidy i powodując tym samym lawinę kontroli;

-Twoim wrogiem SĄ międzynarodowi spekulanci finansowi (Wall Street i inne giełdy), finansiści, i tym podobni, których groźby muszą być traktowane poważnie. Np zagrozili Polsce „finansową bombą atomową”, jeśli rząd PiS będzie chciał pomóc „frankowiczom” i ukarać banki;

-Twoimi wrogami SĄ miliarderzy, którzy sponsorują lewicowo liberalny know-how, który odciska piętno w każdej dziedzinie życia. W polityce (sponsorują oni liberalne partie), w nauce, psychologii, medycynie, klimatologii i w wielu innych. Również ich sieć organizacji pozarządowych uwikłana jest w kryminalne działania, takie jak sprowadzanie imigrantów niemal z plaż z Libii, czy w próbę destabilizacji i obalania rządów. Na przełomie października i listopada 2018 roku lewacka organizacja terrorystyczna antifa w „bombowy” sposób domagała się zaległej zapłaty od George Sorosa i od sztabu Clinton za swoje lewicowe „usługi. ”

-Twoim wrogiem JEST lokalny układ. To inaczej samorządowe patologie, kliki, albo te słynne „wilkowyjskie gminy”, gdzie normalni spieprzają do większych miast albo do Anglii, a lody są kręcone od sklepowej aż po burmistrza. Od transportu gnoju aż po prestiżowy kontrakt na przebieg planowanej autostrady. W małych, „wilkowyjskich” miasteczkach lokalny układ opiera się o wzajemne znajomości w obrębie: polityków PO-Nowoczesna-PSL, lokalnych biznesmenów, rzymskokatolickiego kleru, policji, urzędników i lokalnych mafii. Twoimi wrogami są także więksi biznesmeni, którzy płacą Polakom grosze (bo mogą), i suto korzystają ze znajomościami z takim Adamowiczem z Gdańska, który ma aż 37 kont bankowych i zaczynają mu się aż mylić.

Bądź gotowy bo to już niedługo

Psychopaci w garniturach, najgroźniejsi z psychopatów. Poza głównym nurtem wydarzeń, ale kontrolujący go. Wpływający na myślenie mas. Oficjalne, a więc naukowe szacunki interwencji w Iraku, Afganistanie i Pakistanie mówi o 500.000 zabitych. Zostały one opublikowane w listopadzie 2018 roku. Liczba ta nie uwzględnia Syrii, Jemenu, Libanu, Libii, Somalii i innych krajów. Szacunkowa, a więc „nie-naukowa” liczba ofiar „szerzenia demokracji” zbliża się do dziesięciu milionów, jeśli uwzględnić czynniki takie jak np głód czy lokalne epidemie. Dziś Syria, jutro Mołdawia, Pakistan, Bośnia, Arabia Saudyjska. Pojutrze Polska?! Obudźmy się, bo oni gotowi są podpalić cały świat. Zresztą, wielokrotnie to robili, finansując nazistów, bolszewików, maoistów, a współcześnie także państwo islamskie.

Pora zidentyfikować rzeczywistych sprawców. Uderzmy w końcu w nich. Oni zawsze napuszczali jednych na drugich. Oni zawsze stali w cieniu, nawet wtedy, gdy wywoływali krwawe rewolucje. Dlatego teraz bądźmy tego świadomi. Czas rewolucji, czas redystrybucji, czas sprawiedliwości, honowu, nienawiści i gniewu, nadchodzi. „R” jak „Rewolucja” objawi się nam dużo szybciej, niż myślimy. Napięcie w społeczeństwach sięga granic. Jest jak odbezpieczony granat, który nie wiadomo, kiedy wybuchnie.

Bądź gotów.

Znaj swojego PRAWDZIWEGO wroga.

I przede wszystkim, znaj SIEBIE. 🙂

Autor: Jarek Kefir ©

jarek kefir

Moja strona jest niezależna od wielkich koncernów, od ideologii i od polityków. Utrzymuję ją z reklam i z Waszych dobrowolnych darowizn. Dzięki temu mogę docierać z demaskacjami i z ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi, wpływając na zwiększanie świadomości. Nie ma u mnie przymusowych abonamentów i opłat za treści. Dzięki temu mogę zachować niezależność i dostarczać Ci wartościowych i prawdziwych informacji, które są cenzurowane i trudno dostępne. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz i jeśli wnoszą do Twojego życia coś cennego. Byt niezależnych mediów jest teraz trudny i od Waszej dobrej woli zależy ich istnienie:

 • Na konto bankowe:

  Dla: Jarosław Adam
  Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
  Tytułem: Darowizna

  Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
  Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
  IBAN: PL16102047950000910201396282

 • Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

3 odpowiedzi »

 1. Wcale nie i tu się mylisz jeśli chodzi o CO2. Przeczytaj Świat na Rozdrożu Popkiewicza albo poczytaj blog Exignoranta. Zwłaszcza w książce masz opisany mechanizm działania CO2 jako gazu cieplarnianego. Wyemitowany przez człowieka CO2 będzie w atmosferze tysiące lat natomiast metan ma chyba okres trwania około 10 lat z tym ze jest 20 czy 30 razy silniejszym gazem cieplarnianym niż metan. To wyemitowany przez człowieka CO2 uruchomił dodatnie sprzężenia zwrotne czyli emisje metanu z wiecznej zmarzliny i Arktyki.

 2. To co się dzieje w Polsce i na świecie, powinno być wielką inspiracją dla rozwoju duchowego całego narodu i całej ludzkiej cywilizacji. W 1990 roku, tak 28 lat temu, przygotowałem dla Polski i Polaków innowacyjny, zupełnie odmienny od nadal obowiązującego, program kształcenia. Tytułem dygresji, Pani Helena Kortyk, nieznana mi dotąd osoba, w dniu 11 Listopada 2018 r., na tym blogu, napisała: Nie wiem jak powiedzieć, napisać, ale p. Błaszczak wielkie słowa, które muszą dotrzeć.

  Pani Helena napisała również, że otrzymuje „wizje prorocze”. Pani Helena poinformowała mnie, że jest blisko koło mnie „mocno obudzony przez Pana do Stworzycieli” mężczyzna, którego stan „zdrowia jest bardzo zły i może odejść”. Natychmiast wykonane badania lekarskie, potwierdziły początkowe, jednak rozległe, stadium raka jelit. Trwa dalsza, już pod kontrolą lekarzy specjalistów, diagnoza wykrytej choroby onkologicznej, celem wdrożenia odpowiedniego leczenia.

  W prolegomenie do innowacyjnej koncepcji kształcenia, zawarłem m.in. informację o tym, że ludzka pamięć o Stwórcach, zasłonięta została wiarą w bogów. Również podałem, odpowiednio rozwijając temat, że spisana i przekazywana, przez tradycję, wiedza o pochodzeniu człowieka i prapoczątkach życia na Ziemi, wraz z rozwojem nauk, przede wszystkim genetyki, stale poddawana jest weryfikacji. Mięso wieprzowe to wysoko zorganizowane białko o bardzo niskiej wibracji energetycznej, stąd długo trawione, ale nie do końca, w ludzkim organizmie, stąd choroby. Następnie w kolejności – wołowe, drobiowe i ryby. Najwyższą wibrację, jako białko proste, mają rośliny – stąd szybko trawione. Poziom energetyczny (wibracyjny) szyszynki decyduje o upodobaniach kulinarnych. Poziom wibracji szyszynki można podnosić przez systematyczny rozwój duchowy. Programy szkolne, poprzez odpowiednio dobrane treści nauczania, powinny rozwijać ucznia pozytywnie, duchowo. Religia, ze swej natury, kreuje postawy antyreligijne – ateistyczne – co aktualnie można obserwować, nawet w zgromadzeniach.

  W 1991 roku, powołałem do życia Ekologiczne Liceum Ogólnokształcące „Kastalia” w Olsztynie, by w praktyce pedagogicznej unaocznić jak należy edukować polską młodzież. Z uwagi na fizyczne, zamierzone okaleczenie mnie, nie byłe w stanie inaugurować roku szkolnego. Ostatecznie nie pozwolono mi dalej prowadzić ww. Liceum. Żyję, ponieważ kolejne próby pozbawienia mnie życia, po prostu zawiodły.

  Nadal, pomimo upływu czasu, brak jest jakiegokolwiek zainteresowania właściwym, odpowiednio dobranym do potrzeb i moralnej kondycji człowieka, a nie systemu, procesem kształcenia. Nie chodzi już o skalę ogólnokrajową, ale nawet, pomimo, że jawnie żyję w społeczności olsztyńskiej, nikt nie jest zainteresowany dodatkowymi spotkaniami, celem zapoznania się z naturalną, opartą na poznaniu prawdy, wiedzą, bez zdobycia której, każdy, prędzej czy później, dozna życiowej porażki.

  Słusznie zatem Administrator bloga napisał „Upadek systemu trwa, a rewolucja wybuchnie szybciej niż myślisz..” Trwa upadek systemu, ale trzeba też wiedzieć, że system swoje istnienie opiera na odpowiednio wyedukowanych, gotowych na śmierć w jego obronie, rodakach. Być może nadchodzi więc, o ile już nie nadszedł, moment doznania przez większą część społeczeństwa polskiego, niespodziewanej, życiowej porażki.

 3. Prawdziwym, jedynym wrogiem człowieka, może okazać się, że jest on sam dla siebie. Centra kultowe i pielgrzymkowe sprzyjają duchowej ślepocie, która sprawia, że pielgrzymujący nadal błądzą. Pozostawanie w duchowej ślepocie nie pozbawia jednak zdolności dostrzegania tego faktu. Chęć otrzymania obiecanej nagrody jest jednak silniejsza od zdrowego rozsądku. Podobnie jest z mordercami, chociaż świadomi są oni swoich czynów i czekającej ich za to kary, to jednak z uwagi na opętanie ich prześladowczą myślą zabijania, w imię zdobycia uznania, popisania się odwagą oraz męstwem – popełniają to zło. Pozytywny rozwój duchowy, chroni człowieka przed duchową ślepotą, przed gotowością umierania za kraj, za wiarę czy za boga. Wobec kraju, czy narodu należy zawsze postępować lojalnie i być gotowym dla niego sumiennie żyć i pracować, zamiast ginąć. Z martwego bohatera, który lekkomyślnie oddał swoje życie, kraj już nic nie ma, poza traumatyczną o nim pamięcią. Wiarę należy przekuwać w wiedzę, która rozwija, otwiera oczy i bezpiecznie prowadzi przez życie. Bogów wymyślono po to, by przesłonić pamięć o Stwórcach, którą pierwsi ludzie jeszcze posiadali; po to, by bogami mogli ogłosić się możnowładcy. Wezwanie „Obudź się Polsko” – jest jak najbardziej trafne – ale czy społeczeństwo, do którego jest ono skierowane, właściwie je pojmuje?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.