DR GABOR MATE: PRZYCZYNY TWOJEGO CIERPIENIA i ROZPACZY

Żyjemy bez wątpienia w świecie, który jest mało doskonały, delikatnie mówiąc. Wielu ludzi cierpi głód, prześladowania, choroby. Oddajemy ster władzy w ręce tzw. „psychopatów w garniturach.”

W krótkim filmiku, do którego obejrzenia Cię zachęcam, jest przedstawionych kilka ciekawych koncepcji.

Obecnie na Ziemi mamy kolejną „reinkarnację” systemu niewolniczego, nazywaną kapitalizmem. Wcześniej był feudalizm, jeszcze wcześniej – niewolniczo-elitarne wspólnoty starożytne.

W filmie zostały przedstawione trzy modele istnienia społeczeństwa:
-zwierzęca – rywalizacja, niszczenie innych, niechęć do dzielenia się i niechęć do współpracy. Tę zwierzęcą mentalność dobrze zaadaptował i zwielokrotnił kapitalizm;
-tabula rasa – człowiek rodzący się jako biała karta, którą można dowolnie ukształtować w procesie wychowawczym. Ta koncepcja pomija siłę organizmu i tego, jakie ma geny;
-empatia. Współpraca zamiast rywalizacji. Dzielenie się zamiast odbierania sobie różnych rzeczy.

Symetryzm to nowa doktryna, to właśnie droga środka. Łączenie cech pozytywnych z prawicy i lewicy. Amortyzowanie ideologicznych szaleństw. Uświadamianie ludziom nierealności a nawet groźności utopijnych wizji. Myślenie praktyczne. Naprawa gospodarki, a nie mówienie, że nic się nie da zrobić. Ważne debaty, a nie wałkowane od początku lat ’90 tematy zastępcze.

Czas jest bliski i wkótce nadejdzie.

Mamy dwa bardzo niekorzystne zjawiska, które jakby coraz bardziej „zderzają się” ze sobą.

 1. Akumulacja kapitału na górze. Temu służył kapitalizm, czyli korporacjonizm. Zasoby płyną od biednych ku bogatym coraz szybciej i szybciej. Doktryna neoliberalna która ma już kilka dekad, jeszcze bardziej przyspieszyła ten proces. Taki był zamysł – wmówić ludowi, że jest kowalem swojego losu, że takie są prawa ekonomii i ma zasuwać za najniższą krajową na bogatych.
  .
 2. Biednienie społeczeństw, nawet na sytym Zachodzie, zderza się z kolejną tendencą. Otóż liberalna lewica zniszczyła „podstawę moralną” cywilizacji. Zaczął być promowany materializm, hedonizm, kult bogactwa i ładnego ciała, kult młodości, kult siły. Miliardy przekazów trafiających do podświadomości od urodzenia, trwale kształtują taki obraz. Teledyski, teksty piosenek, wygląd aktorów i piosenkarek, reklamy, artykuły i tak dalej. A teraz coraz mniej i mniej ludzi może sprostać bycia tym ideałem. To powoduje u wielu ludzi obojga płci ogromny stres. Ideał bogatego i pięknego miał zastąpić „podstawę moralną”, ale zamiast tego rozszarpał ludziom serca..

Te dwie przeciwstawne tendencje wybuchną z siłą bomby atomowej. „Andrzej, to jebnie!”

Więc znaj tego, kto Twoim wrogiem nie jest (Twój rodak mający przeciwne poglądy)

Więc znaj swojego prawdziwego wroga (miliarder, szef banku czy korporacji, polityk, lokalny biznesmen kręcący lody i mający układy)

Poniższy film pochodzi z kanału The Zeitgeist Movement. Zachęcam Cię do lajkowania ich filmów, subskrybowania ich kanału i wspierania tych twórców. Ich kanał dostępny jest [TUTAJ – LINK]

Autor: JarQ

Wspieraj niezależne media, póki istnieją:

Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych i nie ocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp i mogę ujawniać Tobie to, co jest przemilczane i ukrywane. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia.

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

2 myśli w temacie “DR GABOR MATE: PRZYCZYNY TWOJEGO CIERPIENIA i ROZPACZY

 1. Bóg istnieje.

  Ale kim jest tak naprawdę nie wiem.

  Czy mrówka zrozumie człowieka?

  Czy pierwotniak pantofelek wie jak wygląda człowiek?

  Czy zwierzę zrozumie w pełni człowieka?

  Takich pytań można zadać wiele.

  Materia była wiecznie — powie Ci materialista.
  Podobnie dzisiejszy naukowiec powie Ci o wiecznej energii.
  Dzisiejsza nauka uważa, że prawa przyrody w skali całego Wszechświata nie istnieją. Jaką mamy dziś gwarancję, że pewnego dnia nie zmienią się w skali Galaktyki i Układu Słonecznego?

  Dlatego te wszystkie teorie co do czasu powstania Wszechświata i Układu Słonecznego za jakiś czas mogą być zupełnie inne. Kto temu wszystkiemu nadał prawa Przyrody. Co sprawia, że te prawa są egzekwowane?

  Bo inaczej bez nadzoru Nadzorcy wszystko to w czym żyjemy zamieniłoby się w kompletny chaos.

  Można ten czynnik sprawczy nazwać czynnikiem X, Bogiem i tak dalej.

  A tak naprawdę to jesteśmy jeszcze na zbyt niskim etapie rozwoju, aby autorytatywnie twierdzić o nieistnieniu jakiegoś Stwórcy i Nadzorcy świata, Ziemi, przyrody i samych ludzi.

 2. Dear Jarek. Jeśli możesz przenieś powyższy mój wpis do ,, Czy Bóg istnieje…”
  Byłem zamyślony i wpisałem się tutaj. Albo też daj go tam również. Dzięki.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.