Czy ideał istnieje?! Pozwólmy sobie być nieidealnymi!

Milcząca większość, chowająca się w cieniu. Aktywna, agresywna mniejszość, domagająca się coraz więcej i więcej praw i zasobów, oczywście na koszt milczącej większości. 

Jak myślisz, o kogo tutaj chodzi? Czy chodzi tutaj o rolę elit i ich pupilków, czyli klasę średnią, którzy żyją na koszt klas biedniejszych? 

Nie tylko, to ma odwzorowanie w innych dziedzinach życia.

Milcząca większość żyjąca w cieniu Jareda Leto, Schwarzeneggera, Kim Kardiashan czy Chodakowskiej. Milcząca większość kobiet, żyjąca w cieniu instagramu i facebooka, gdzie takie Chodakowskie robią zdrową kupkę. Milcząca większość mężczyzn żyjąca w cieniu klubów tanecznych i Tindera, gdzie tylko niewielki procent z nich wzbudza zainteresowanie kobiet. 

Ideał. Sztuczny, syntetyczny twór. Tony makijażu i tapety, drogie ciuchy (bo bez majtek Calvina Cleina za 1000 złotych jesteś nikim), studio fotograficzne, odpowiednieśowietlenie, a potem kilka godzin poprawek w fotoszopie. 

Człowiek to już za mało. 

Od zawsze istnieje konflikt pomiędzy interesem jednostki, dążącej do wolności, a obowiązkami na rzecz ogółu, który dąży do podporządkowania jednostki i ograniczenia jej wolności. 


Próbowano jako mit założycielski wprowadzić materializm (ateizm). A wraz z nimi całą gamę innych „wytycznych” – hedonizm, kult bogactwa, ładnego ciała, kult młodości. I właśnie to spowodowało wytworzenie IDEAŁU. Ideał w postaci retuszowanych komputerowo Kardiashanek, czy ideał w postaci muskularnych panów z czasopism dla mężczyzn.

Dawniej, w epoce monoteizmów, ideałem był „duch”. Dążono, przynajmniej w teorii, do doskonałości duchowej i moralnej. Jak to się miało w praktyce.. Cóż, kumaci dobrze to wiedzą. Dulszczyzna, „wilkowyjskie” gminy, moralność Kalego itd. Ale przynajmniej dawało to jakiś drogowskaz. Przynajmniej było to kompasem.

Ateizm, hedonizm, kult bogactwa i pięknego ciała nie tylko nie spełniły roli „mitu założycielskiego”, ale doprowadziły wiele dziedzn życia do zapaści. Wielu ludzi (ta milcząca większość) postanowiło się wycofać. Moje pokolenie (30+) nie doświadcza tego tak dramatycznie. Urodziłem się we właściwie ostatnim „okienku czasowym”, gdy relacje i systemy wartości były w miarę normalne. 

Dziś muskulatura jaskiniowca i fryzura hitlerowca z gestapo (włosy ścięte na zero po bokach i krótkie na górze) jest traktowana jako podstawa podstaw. Wymagania rosną. Pragnienie ideału i niemożność jego znalezienia sprawia, że obie płcie popadają w coś na kształt obłędu. Kobiety więc wycofują się ze stałych relacji (często te młode, poniżej 27 lat). Ale tworzą przygodne relacje seksualne z mężczyznami zbliżonymi wyglądem do ideału. Wygląd wciąż jest najsilniejszym bodźcem. To pozostałość ewolucyjna – „perfekcyjnie męski” czy też „perfekcyjnie kobiecy” wygląd ujawnia silne i zdrowe geny. Ale nie ujawnia charakteru, a ten niestety rzadko bywa zdrowy, a najczęściej wręcz przeciwnie. I o to jest teraz wielki ból i krzyk. Ta „męska elita genetyczna” zaczyna mieć swoje „haremiki”, czyli koło historii zatoczyło się o kilkanaście tysięcy lat. Tylko kiedyś był matriarchat „naturalny”, a teraz mamy „czarny matriarchat”.

Ideał jest niemożliwy do osiągnięcia. To tak, jak by chcieć, by gigantyczna, 100-tonowa wywrotka, dwa razy większa od człowieka, pokazywana na dokumentach na Discovery, pędziła z prędkością bolidu Formuły 1. No niestety. Taka wywrotka przewiezie mnóstwo ładunku, ale prędkość maksymalna przy pełnym tonażu to zaledwie 5 km/h, czyli prędkość pieszego. Bolid Formuły 1 z ledwością zmieści wychudzone, 70-kilogramowe ciało kierowcy, ale pojedzie z prędkością aż 300 km/h. 

Większość ludzi jest po prostu przeciętna. Poprzeczka zwana „ideałem” jest zawieszona tak wysoko, że dla większości, tej milczącej większości, niemal niemożliwe jest jej przeskoczenie. Ale podobnie było wcześniej. Wtedy poprzeczka moralno-duchowa też była powieszona bardzo wysoko. I też ludzie ledwo udawali, że skaczą. Gdyby ówcześni ludzie stosowali się do tych wszystkich konserwatywnych reguł, to nie tylko 90% dzieci by się nie urodziło. Ale ludzkość by nie przetrwała. 

Chciałbym powiedzieć Wam  kilka słów od siebie. 

Chciałbym, byście powoli zaczęli schodzić na Ziemię. Rzeczywistość to nie „męskie” czasopismo CKM z jego rozkładówkami, ani nie profil na FB o nazwie „mężczyźni kochają zołzy”, publikujące zdjęcia przystojniaków. Rzeczywistość to nie Kardiashanki, ani nie profil „Oczami Mężczyzny”, który znalazł intratną niszę biznesową w pluciu na mężczyzn.

Rzeczywistość jest wokół Ciebie. Warto się nad nią pochylić. 

Chciałbym, byście pozwolili nam żyć. Mi, Tobie, nam, nieidealnym, z wadami. 

Moje najnowsze felietony na temat relacji damsko-męskich są dostępne poniżej. Zapraszam:

Kobieto, nie mogę Co tego dać.. List mężczyzny
Chciałeś być ideałem i zderzyłeś się z rzeczywistością?
Czemu niektóre feministki lubią islam a nie lubią białych mężczyzn?
Tabu związków: poszukiwała idealnego faceta i doznała szoku!
Czy idealny mężczyzna lub idealna kobieta istnieją? Tabu związków
Męskie spojrzenie na relacje damsko-męskie: dobre kobiety istnieją!
Czy przyjaźń damkso-męska istnieje? Tak, ale powinieneś o tym wiedzieć!
Jak mieć szczęśliwy związek? Uważaj na te groźne przekonania!
Jak mieć pary na Tinderze? Kilka szokujących faktów

Autor: Jarek Kefir ©

Możesz wspomóc moje niezależne publikacje i funkcjonowanie strony na konto bankowe – kliknij poniżej:

…Lub poprzez system PayPal – kliknij poniżej:

Jedna myśl w temacie “Czy ideał istnieje?! Pozwólmy sobie być nieidealnymi!

  1. „Czy ideał istnieje?!”, to tak, jak by zapytać: Czy boskość istnieje? Tym różnią się ziemscy bogowie od Elohim, że chociaż przypisują sobie cechy absolutu, to i tak daleko im do ideału. Duch i materia, to tak jak ogień i woda. W przypadku, gdy ogień intensywnie zacznie oddziaływać na wodę, zamieni się ona w parę wodną. Podobnie jest z oddziaływaniem Ducha na materię, która z energii o niskiej wibracji, czyli podstawowej, przemieni się w energię subtelną, czyli erogeniczną. Jak wiadomo fizyka, to nauka przyrodnicza badająca właściwości oraz przemiany materii i energii na poziomie podstawowym. Fundamentem współczesnej fizyki jest mechanika kwantowa. Mechanika kwantowa, podobnie jak wiedza duchowa, opiera się na zasadach, sprzecznych ze zdrowym rozsądkiem. Okazuje się, że świat Ducha i świat materii mają ze sobą wiele wspólnego. Istnieniem ukrytego porządku i jego opisem, stanowiącym opozycję wobec mechanistycznego obrazu świata, zajmuje się już wielu współczesnych naukowców. Wiadomo też, że porządek całościowy obejmuje istnieje porządku jawnego, z oddziaływaniami elementarnymi, opisanymi przez fizykę klasyczną oraz porządku ukrytego, niedostępnego dla zmysłów. Okazuje się, że istnieje związek ukrytego porządku z występowaniem struktur posiadających świadomość, czyli ze świadomym Duchem, który panuje nad podporządkowaną temu Duchowi, materią.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.