Afery

ATAK NA PREZYDENTA GDAŃSKA: ELEMENT WOJNY HYBRYDOWEJ?!

W dniu 13 stycznia 2019 roku miało miejsce tragiczne zdarzenie – nożownik, który niedawno wyszedł z więzienia, zaatakował Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Adamowicz przeszedł 5-godzinną operację. Zmarł 14 stycznia przed godziną 14:00.

Proszę swoich Czytelników o powstrzymanie negatywnych emocji. Nie przykładajmy swojej ręki do możliwych działań hybrydowych wymierzonych w nasz kraj.

Czy taka opcja jest możliwa? Wg mnie jest prawdopodobna, jako jedna z wielu możliwych. Czy napastnik był tylko psycholem, który w więzieniu do reszty postradał zmysły? Czy był to psychol z wypranym przez kogoś mózgiem? Czy ktoś w ten sposób prowadzi wojnę hybrydową przeciwko naszemu krajowi? Nie, nie jest to tworzenie teorii spiskowych ani nie jest to tzw. „foliarstwo”. Są to tylko domysły i spekulacje, które są uzasadnione, zwłaszcza w obliczu tego, co się dzieje na świecie.

Odczuwałem wtedy różne sprzeczne emocje. Jednak wybaczyłem mu afery i inne zło, które wyrządził mieszkańcom Trójmiasta. Życzyłem Pawłowi Adamowiczowi, by przeżył, wrócił do zdrowia, zreflektował się, stał się lepszym człowiekiem i zaczął służyć dobru publicznemu. Trzymałem kciuki za jego zdrowie i życie. Niestety, doszło do najgorszego.

Atak nożownika na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – VIDEO:

TUTAJ [LINK] informacja o sprawcy napaści od osoby, która go znała. Wydarzenie to, przynajmniej w teorii, nie ma kontekstu politycznego, ponieważ napastnik jest pospolitym bandziorem, który w więzieniu po prostu zwariował. Był tam agresywny i musiał być izolowany od innych więźniów. W 2013 roku dokonał 4 napadów na banki. Za zrabowane pieniądze jeździł na wycieczki. Dziwne jest to, że za takie czyny dostał tzw. „karę resocjalizacyjną”, i już na początku 2019 roku hasał sobie na wolności.

W Gdańsku brakuje krwi grupy 0Rh-. Jest to rzadka grupa krwi. Krew ma to do siebie, że jest nietrwała i brakuje jej zawsze. Zawsze jest „na styk”. Tym bardziej teraz, gdy Prezydentowi Adamowiczowi przetoczono 41 jednostek krwi. Zdrowy człowiek może oddać jedynie 6 jednostek krwi rocznie. Pomimo tego, że Prezydent Gdańska Adamowicz już nie żyje, proszę Czytelników z całego kraju o oddawanie krwi, zwłaszcza grupy 0Rh-, bo niedobory są teraz ogromne.

Cytat: „W związku z atakiem na Prezydenta Miasta Gdańska i koniecznością zabezpieczenia krwi bardzo prosimy o oddawanie tego cennego leku zwłaszcza przez osoby z grupą krwi O RhD- (minus). W przypadkach nagłych krwawień gdy nieznana jest grupa krwi pacjenta można bezpiecznie przetoczyć uniwersalne krwinki czerwone grupy O RhD-. Informacje o tym jak się przygotować do oddania krwi są [TUTAJ] – LINK

Obserwujcie, kto na tym może „zyskać”, jakie organizacje mogą „wypłynąć” na tym tragicznym wydarzeniu.

Ważne jest też to, że napastnik miał bardzo profesjonalnie opanowaną sztukę walki nożem. Zobaczcie jakie obrażenia on zadał. Cios w aortę przy sercu, drugi cios w aortę brzuszną, trzy palce poniżej pępka. Są to krytyczne miejsca w ludzkim ciele, i przy takich ciosach szanse na przeżycie są marginalne. To cud, że Prezydent Gdańska, Adamowicz, w ogóle dotrwał do transportu do szpitala i do operacji. Tego szkoli się m.in. komandosów, ale w więzieniu też można wiele się „nauczyć”. Zwykły człowiek zadawałby ciosy na oślep, bo tej wiedzy nie ma.

CYTAT Z INTERNETU: „Pracowałem w wojsku i później policji. Aby ugodzić kogoś jednocześnie narządy, przeponę, i w serce zadając pchnięcie trzeba być wyszkolonym albo mieć niebywałe szczęście. To jest półmetrowy odcinek do pokonania pod bardzo konkretnym i precyzyjnym kątem. 2 razy dłuższy niż typowe ostrze noża bojowego. 3 razy niż typowego kuchennego. Atakując w inny sposób pod żebro około 20 cm u praworęcznego atakującego. Broń użyta w ataku to nóż desantowy, używany przez komandosów. Jest to informacja podana przez policję. Ostrze miało około 15 cm długości. Trzeba ćwiczyć tygodniami żeby takim nożem zadać takie ciosy.

Większość uderzeń w afekcie w jamę brzuszną zadaje sie na wprost w okolice żołądka i lądują najdalej na krzyżu i miednicy. Nożownicy amatorzy często próbują zaatakować w serce przez żebra czy mostek. Człowiek sie rusza, ofiara też. Są emocje, adrenalina. Spięcie mięśni. Brak doświadczenia. Zobaczcie jak wyglada corrida. Wprawieni matadorzy nie potrafią szpadą trafić tak byka który ma 2.5 krotnie większe organy przez czasem kilkadziesiąt minut

Duża ilość osób przeżywa nawet 4-5 pchnięć. To zdarzenie było bardzo nietypowe. W taki sposób został ugodzony Jezus włócznią przez setnika z 10 letnią praktyką. Będąc nieruchomym. W mojej opinii wymaga to ponadprzeciętnej wiedzy z anatomii i technik walki. Ciosy w Gdańsku były 2. Jeden na wysokości pasa. Drugi już śmiertelny. Dokładnie w takiej kolejności jak uczą się komandosi. Jeden nisko a gdy człowiek spina przeponę i się pochyla z bólu skraca pewne odcinki wewnątrz ciała. Możliwe jest zadanie wtedy ciosu w serce nawet tak krótkim ostrzem.

Dodajmy do tego jeszcze płaszcz zimowy i całą resztę ubrań.Spróbujcie przebić a co dopiero trafić w coś przez 3 warstwy materiału. Tutaj to nie był amator po prostu.

Po tak silnym ataku facet jednak miał czas zdążyć wygłosić swój manifest. Znał procedury, harmonogram z wyprzedzeniem i był precyzyjny (miał plakietkę media, były fajerwerki zagłuszające i odciągające uwagę, ochrona nie stała na tyle blisko więc wiedział ile ma czasu na działania ) To też nietypowe. Jak na kogoś kto ponoć wchodził do banków ze straszakiem to wygląda zbyt profesjonalnie.

Zmarły Prezydent nie miał wiele wspólnego z więziennictwem czy wymiarem sprawiedliwośc. Stefan winił PO za tortury w więzieniu po czym tak chętnie tam wraca. I ze wszystkich polityków tej partii wybrał jego. W czasie gdy każdy może wygooglowąc że Donald Tusk biega w pewnym miejscu z jednym ochroniarzem. Wszystko sie kupy nie trzyma.

Nie zachowało się też żadne wyraźne nagranie ze zdarzenia z widokiem na jego twarz twarzy.To dziwne że podczas finału ,podczas odliczania i światełka nie było zbliżeń. Oglądaliśmy różne konkrusy, mam talenty itd. Przecież zadanie operatora w takiej chwili to maksymalne uchwycenie ze wszystkich kamer. To był finał a jedyne konkretne nagranie było z komórki kogoś z tłumu. Reszta została upubliczniona dzisiaj i pocięta na urywki w wielu przypadkach. Na każdym, powtarzam na każdym jego twarz jest zasłonięta przez dym z zimnych ogni albo nierozpoznawalna przez czerwoną poświatę z innych fajerwerków.

Możliwe nawet że prawdziwy Stefan cały czas siedzi i będzie siedział dalej za tego cudaka tutaj. Skoro w scenariuszu Kilera Piotr Wereśniak wpadł na to 20 lat temu to czemu nie tutaj. Jak wiadomo dzieją sie rzeczy które sie pisarzom jeszcze nie śniły.

Stefan to zrobił w taki sposób ,takimi środkami że mam niemal 100% pewność że jest osobą doświadczona i dobrze przeszkoloną jak również miał dostęp do informacji do których zwykły kowalski by nie miał. Użył noża o sztychu sztyletowym a nie typowym. Takie są typowe głownie dla zwiadu i rozpoznania.

Jego motywy są wewnętrznie sprzeczne ale pozornie spójne a manifest wygłosił bez potknięć przejęzyczeń czy pośpiechu.. Znam statystyki jako były protokolant. 
Frustraci zaburzeni atakują wielokrotnie. Dają sobie upust. Odreagowują. Oni marzą o zemście latami. Bywa i nawet 30-50 pchnięć. Obsesja stoi na przeciwnym biegunie co narcyzm. Nie tłumaczą się. Oni po prostu działają. Ich celem jest ofiara, nie opinia ludzi, nie widownia. Nie przekonywanie kogoś że ofiara była zła.

Taki Brejwik który zabijał aby swoje manifesty rozpowszechnić był wielokrotnie badany i jest osobą całkowicie poczytalną. Posiada pewne zaburzenia emocjonalne i empatii ale nie posiada żadnych chorób psychicznych w znaczeniu klinicznym. Jak wielu mu podobnych. W tym i Stefan moim zdaniem. KONIEC CYTATU.

Proszę Was o powstrzymanie się od tych spekulacji i domysłów, które są zbędne, nieuzasadnione lub szkodliwe. Nie trzeba tworzyć nie wiadomo jakich teorii jak sprawa jest świeża, a informacje szczątkowe. Proszę o powstrzymanie negatywnych emocji i wpisów. Jak już mówiłem, może być to element nieczystych działań wymierzonych w nasz kraj. Nie przykładajmy do tego swojej ręki, posiłkując się niezdrowymi emocjami, zamiast opierać się na logice i faktach.

I na koniec..
Paweł Adamowicz dźgnięty w serce.
Symbolem ogólnopolskiej akcji WOŚP jest serce.
Symboliczny cios w serce kraju?

Autor: JarQ (Wcześniej: Jarek Kefir) Wszelkie prawa zastrzeżone / All Rights reserved. © ®

12 odpowiedzi »

 1. Miejmy nadzieję, że ta forma wpływania na przeciwników politycznych ma incydentalny charakter, a nasz kraj, choć cofa się do średniowiecza, to nie przejdzie do epoki barbarzyństwa…

 2. Za kogo się uważasz Jarku, żeby wybaczać w imieniu innych pokrzywdzonych?
  cyt. „wybaczam mu afery i inne zło, które wyrządził mieszkańcom Trójmiasta.”
  Nie za wysokie Ego, mój kolego?

 3. Ktos w tv wspomnial, ze powinni wprowadzic urzadzenia identyfikujace twarze zeby wylapywac podejrzane osoby i kryminalistow. Wydaje sie sensowne, z drugiej strony ludzie domagaja sie wiekszej inwigilacji na kazdym kroku.

 4. WOŚP – 27 edycja (9), Adamowicz, ur. 1965 – żył 54 lata (9), Nożownik, lat 27 (9)
  13 dzień, 1 miesiąca / w starożytności, to 13 miesiąc roku i 13 zodiak – wężownik
  Dla jednych to teorie, dla innych praktyki.

 5. No właśnie. Jest 2130 a ja z portalu Avaaz dostaje petycję ogólnopolska do podpisania jakoby Polacy siali nienawiść, że jest to wręcz polityczna robota itd w tym duchu. Nie podpisze nic ciekawi mnie kto i za ile każal im zredagowac taka petycje pozdr Art amator

 6. Człowiek, jako dzieło Stwórców (Elohim), nie został wyposażony w doskonały aparat poznawczy, co pokazuje też doświadczenie ludzkie, stąd powinien zaufać Stwórcom i uszanować misterium gnozy. Prawdziwa wolność – to wolność od zła – w niewoli dobra. Mądry człowiek, niezależnie od czasu i epoki, w której żyje – zawsze jest wolny. Wolność służy ochronie i zachowuje przy życiu tych, którzy ją posiadają.

 7. http://niewygodne.info.pl/artykul9/04696-Skad-w-nas-tyle-politycznej-agresji.htm?fbclid=IwAR1okw1u5C6g0jq5cuaLBqUS4O63zUSHcyjli9Ffgkpl_PJ8PkMdF38H4CQ

  „- „Spier…laj pisowska ku..wo!”, „Mam nadzieję, że przyjdzie dzień jak zobaczę Panią na ulicy i dostanie Pani odpowiednie pozdrowienia. Kawał z Pani gnidy i mendy!”, „Jaka to pani, to zwykła ku..wa jest”. To tylko drobny wycinek tego, co można było wczoraj przeczytać pod postami i artykułami odnoszącymi się bezpośrednio lub pośrednio do sprawy zamachu na życie Pawła Adamowicza. Mowa nienawiści, prymitywne wyzwiska czy niezliczone groźby karalne. Wszystko nagromadzone w bardzo krótkim czasie w bardzo wielu miejscach.

  Pojawia się pytanie – dlaczego? Dlaczego zwykli ludzie, o różnych poglądach politycznych, wyzywają się od ku..ew, gnid, śmieci, życzą sobie śmierci, bólu, czy nieludzkiego cierpienia? Dlaczego popieranie jednej opcji politycznej dla wielu jest równoznaczne z tym, że jawnie nienawidzi się tej drugiej strony?

  Odpowiedzialność za ten stan rzeczy ponoszą niestety nasze własne elity polityczne. To czołowi polscy politycy, zarówno ci z PO, jak i z PiS, od wielu lat zaostrzali język debaty publicznej w Polsce. To oni nazywali siebie na wzajem bydłem, szarańczą czy kanaliami. To oni chcieli pałować swoich przeciwników, walić dechami, wyrzucać ich z okien czy dożynać.”

  ******
  Zamordowany ( przez seryjnego samobójcę ) Andrzej Lepper ujął kwintesencję tego co się dzieje w naszym, popierdolonym kraju …

  https://demotywatory.pl/4771072/Wlewaja-w-nas-ten-jad-nienawisci-i-ci-z-lewa-i-ci-z

 8. Ja z kolei widziałam filmik sugerujący, że on żyje, zbyt wiele rzeczy się nie zgadza, np. reanimacja poprzez ucisk klatki piersiowej człowieka z ranami od noża… podobno to się też kupy nie trzyma. Faktycznie, zbyt wiele tu niejasności.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.