„Zanim dasz wędkę zamiast ryby, upewnij się, że jest do wody”

Złudne hasła (neo)liberałów i ich ekonomicznej agendy

neoliberalizm

Wędka zamiast ryby z hasła (neo)liberałów jest symbolem własnych umiejętności, i jest też symbolem starań, pracy itp.

Jednak liberałowie, których kres obserwujemy teraz w wielkich bólach, zapomnieli o jednym. Dostęp do wody jest metaforą tego, że z możliwości systemu korzystają nieliczni. 99% ludzkości: 1.) albo głoduje czy pracuje po 16 godzin w Chinach, 2.) albo pracuje za grosze w Europie czy Ameryce, 3.) albo zarzyna się pracując po 14 godzin w korporacji i mając te kilka tysięcy miesięcznie, nie mają czasu dla siebie. Ale to się zmienia. Świadomość tego dochodzi do coraz większych rzesz ludzi. Odbierzmy im to, co nam ukradli – czyli dostęp do wody. Osądźmy ich sprawiedliwie.

3 myśli w temacie “„Zanim dasz wędkę zamiast ryby, upewnij się, że jest do wody”

 1. W sferze materii liczy się przebiegłość, chytrość, nieszczera, udawana kurtuazja, przemilczenie, improwizacja, koloryzowanie, fantazjowanie, zmyślanie, pozowanie, manipulowanie, zwodzenie, podstęp, korupcja, wybieg, zmylenie, prowokacja, itp. Za pomocą pozy i udawania jeden
  materialista pragnie nabrać drugiego, aby go wykorzystać a często i podporządkować podległe grupy ludzi, społeczeństwo a nawet i państwo. Krótko mówiąc chodzi oto, by wilk przebrał się w owczą
  skórę i udawał pokornego baranka, na co wiele, tzw. owieczek daje się nabrać i pada ofiarą okrutnego wilka. Im kto lepiej odgrywa swoją rolę wilka i zwiedzie więcej owieczek, ten jest większym mocarzem. Biedny marzy, aby być bogatym. Biednych jest miliardy, wystarczy, że w pokusie o wielką nagrodę, biedny zainwestuje tylko 1 grosz. Grosze te przemnożone przez miliony dają ich wielokrotność. Ktoś przyznaje się, że w Totolotka gra już 20 lat, co tydzień po 2 zł. i nic jeszcze nie wygrał. Ile stracił? (57 tygodni x 2 zł. x 20 lat). Takich osób w Polsce jest co najmniej 2 miliony a więc (2.280 x 2.000.000) – daje astronomiczną kwotę. Ktoś inny na oczach pozostałych, publicznie wygrywa duże pieniądze. Mało kto rozumie, że wygrywają osoby podstawione, które należą do grupy organizatorów gry i odgrywają rolę szczęśliwych z wygranej. Publicznie opowiadają jak będą wydawać pieniądze i jak wytwornie dalej żyć. Ma to zachęcić innych do udziału w dalszej grze i dobrej zabawie dla wybranych lub mas. Do udziału w masowym oszustwie często kusi się ludzi zdobyciem uznania lub popularności, co jest materialną pysznością. Polityk który obiecuje wyborcom, otrzymuje czas antenowy i wszyscy mogą go oglądać i podziwiać. A to, że później zmienia swoje obietnice, pod wpływem nacisków rozmaitych lobbystów, to rzecz oczywista.

  W sferze antymaterii, zwanej sferą Ducha, nie ma pozerstwa udawania i improwizacji – czyli oszukiwania. Każdy kto poszukuje prawdy i kontaktu z energią Stwórcy, którą jest też wiedza, objęty jest ochroną. Co to znaczy ? Osoba taka nie musi martwić się o dobra materialne, czy zabiegać o wpływowe stanowiska oraz – o udział w różnych gremiach politycznych czy naukowych, które to godności, często otrzymuje się za cenę kompromisu, ustępstw i zwodzenia prostych ludzi. Osobie działającej w pozytywnych energiach, Stwórca przysparza, np. przez innych ludzi, potrzebnych jej środków do życia w miarę potrzeb. Stąd każdy, kto poszukuje prawdy i sprawiedliwości oraz zachowuje pokój na Ziemi, nie powinien pragnąć być bogatym, wygrać dużych pieniędzy, czy posiąść wielki majątek. Osoby miłujące Prawdę, doświadczają wspomagających i opiekuńczych mocy Stwórcy.

  Osoby całkowicie odłączone od Stwórcy, prawdziwego Ojca, chcąc zdobyć pozycję w materii i być autorytetami dla innych, swoją fasadową nauką, zachowującą pozory wiarygodności postawą – przesłaniają dzieła Stwórców i zawartą w nich wiedzę. Z czasem osoby te nabierają iluzorycznego przekonania, że żyją w pełni poznania, prawdy i sprawiedliwości. Lgną więc do takiego, nierzeczywistego, opartego na konfabulacji życia, różni uczeni, mędrcy w mowie i piśmie oraz wymądrzający się a także podstępni, różni mitomani, jak też wszystkie autorytety ziemskie, wynoszące się ponad Stwórcę. Wiadomo jednak jak to się dla nich kończy. Wiedza (duchowa) buduje wnętrze człowieka, natomiast (fasadowa) nauka – jego osobowe ego, ambicję, pychę i nieprzystępność, czyli te cechy ludzkiego usposobienia, które potrzebne są do panowania nad materią oraz w materii. Panowanie w materii, dokonuje się za pomocą procedur, trybunałów, urzędów i składania zwodniczych obietnic. Udział we władzach daje złudne wrażenie wyższości, spełnienia i zaspokojenia rządzy panowania oraz płynącą stąd radość szczęścia, które często osiąga się kosztem gnębionych, męczonych, upokorzonych, wykorzystywanych i mordowanych, w milionach, istnień ludzkich na całym świecie.

  Si vis pacem para iustitiam – zamiast: Si vis pacem para bellum.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.