TY TAKŻE możesz pomóc zakończyć dyktat banków!

Dyktat banków i korporacji: jak walczyć z systemem?

Zdanie z „Małego Księcia”, lektury dla dzieci, którą przynajmniej kilka razy powinien przeczytać każdy.. dorosły, brzmi:

Królowie nie rządzą. Królowie tylko władają. To bankier rządzi, bo ma pieniądze.”

Jak myślisz, gdzie zapadają najważniejsze decyzje doczące Polski? W Warszawie? No nie za bardzo. 😉 W Moskwie czy Berlinie? Też nie. Może więc w Waszyngtonie lub w Nowym Jorku (siedziba ONZ)? Też nie.

Najważniejsze decyzje zapadają w tzw. „Banku Rozrachunków Międzynarodowych” w Bazylei. Jest to praktycznie zupełnie nieznana instytucja. Narzuca ona swoją agendę ekonomiczną (czyli tworzy i modyfikuje zasady ekonomii, tworzy i wygasza tzw. „kryzysy gospodarcze), daje wytyczne bankom narodowym (np. polski NBP czy amerykański FED), kontrolując je.

Każda złotówka, funt, dolar, juan, rubel i tak dalej, które zostały wyemitowane gdzieś na Ziemi, mają „wbudowany” dług. Pieniądz jest z definicji „papierem dłużnym.” Zasady generowania „papierów dłużnych” na ekranach bankowych komputerów zapadają właśnie w tym banku w Bazylei. Nie jest prawdą to, że rządzi ten, kogo nie wolno krytykować. Ludzkie doktryny i normy społeczne zmieniają się przez millenia i będą się ciągle zmieniać, to jest mniej ważne. Ten, kto kontroluje finanse, ten naprawdę rządzi. Ten, kto kontroluje finanse planety (Bank Rozrachunków Międzynarodowych), ten jest prawdziwym i już istniejącym rządem światowym. Choć jeszcze nie jest to rząd, który „zaprezentował się” ludzkości publicznie, to istnieje i działa.

Wszyscy powtarzamy jak mantrę zdanie, że banki rządzą światem. Kto jednak wie, jak temu zaradzić? Główną chęcią bankierów jest likwidacja pieniądza gotówkowego, czyli gotówki. Robi się to powoli i stopniowo, coraz chętniej wprowadzając kolejne ograniczenia na gotówkę. W USA bycie zwolennikiem gotówki jest już oficjalnie „niepoprawne politycznie”. Media w Unii Europejskiej przy każdym zamachu terrorystycznym jak mantrę powtarzają, że zamachowiec używał tylko gotówki, i że gotówka umożliwiła mu zamach.

Jaki profit dałaby bankierom i elitom likwidacja gotówki?

 1. Więcej pieniędzy pozostałoby w bankach, bo nie będą wypłacane. Im więcej pieniądza jest jako cyfry na ekranach bankowych komputerów, tym więcej banki zarabiają.
  .
 2. Po ewentualnym wprowadzeniu ostatecznych planów elit może być to jeden z wielu elemenów kontroli. Te plany to jeden rząd, jedna waluta, jeden globalny bank, jeden portal społecznościowy z milionami funkcji, zintegrowany z dowodem osobistym i rządowymi bazami, niczym funkcjonujący już system oceniania obywateli w Chinach. Wyobrażasz sobie Facebooka zintegrowanego z rządowymi bazami danych PESEL, Źródło, Ewuś? To byłaby kontrola więcej niż totalna. Ale do rzeczy: gdy taki system by wyłapał, że przeszedłeś na czerwonym świetle, że w pracy wypowiedziałeś słowo na „Ż”, że na portalu społecznościowym skrytykowałeś kolejne podwyżki cen zapowiadane przez globalny rząd… To wtedy mogliby Ci czasowo, np na tydzień, dwa tygodnie, miesiąc, zablokować dostęp do konta. Gotówki by nie było, więc nic byś nie kupił. Nawet Twoi najlepsi przyjaciele nie daliby Ci choćby kromki chleba.
  .
  Bo jak systemy podsłuchowe z ich smartfonów i… kamery rządowe zainstalowane w Twoim domu wykryłyby, że dali Ci żywność, to spotkałaby ich dużo surowsza kara. Np więzienie za sprzeciw wobec globalnego rządu i pomoc dysydentowi. Więc byś jadł najpierw resztki obiadu, potem chleb, kaszę i to, co byś miał w kuchni i w lodówce. Następnie by nie zemdleć i nie umrzeć z niedocukrzenia, rozrabiałbyś w wodzie dwie łyżeczki cukru z cukierniczki i pił trzy razy dziennie. Owszem, większość z nas ma znacznie większe zapasy w domu. I jeśli takie byś miał, to jakoś ten tydzień czy miesiąc byś wytrzymał.
  .
  Ale byłoby to dla Ciebie srogą nauczką, by nie krytykować globalnego przywództwa. W ostateczności, gdyby system zobaczył, że przystąpiłeś do zbrojnej, terrorystycznej organizacji walczącej z rządem, to jeśli by Cię nie złapali, bo uciekłbyś na odludzia, to zastosowaliby inną strategię. Usunęliby Twoje konto wraz z pieniędzmi, usunęliby Cię z też z rządowych baz danych. Nie kupiłbyś choćby kromki chleba, nie poszedłbyś do lekarza, nie połączyłbyś się z internetem. A jak Twój najlepszy przyjaciel wpuściłby Cię do swojego mieszkania, to nazajutrz trafiłby do więzienia.

W poniższym artykule opisywałem, jak może wyglądać wkótce internet, w tym jego ściślejsze zintegrowanie z rządowymi bazami danych:
Czy elity wprowadzą swoje złowrogie plany?

Bank, który po cichu drenuje Twój portfel

Ktoś wymyślił pewną anegdotę, która ma drugie dno:

-Wiesz, zgubiłem kartę bankomatową, znalazł ją jakiś złodziej i jej regularnie używa!

-Matko, zgłosiłeś to już do banku i na policę?!

-Ależ skąd! Odkąd nie mam tej karty, to muszę wypłacić wszystkie pieniądze w dniu wypłaty, lub nazajutrz wcześnie rano. Owszem, na ogół złodziej już zdąży zrobić te pięc dozwolonych transakcji Pay-Pass, a maksymalna wartość takiej transakcji to 50 zł. Ale słuchaj tego!

-Noo? Mów!

-Otóż to, co wyda złodziej, to nic, w porównaniu z tym, co zaoszczędzę! Mam wszystkie pieniądze na jednej kupce. Dzięki temu wiem, jak jest ich mało i nie wydaję ich na bzdury, bo nie wezmę kolejnego banknotu. Bo optycznie widzę, jak ta kupka się zmniejsza i zmniejsza..

-Niesłychane..

-Ale to nie wszystko. Idąc przez miasto mogę wydać dokładnie tyle, ile mam w kieszeni. Więc ilość kupowanych bzdur, w tym tych żywieniowych, zmniejsza się, a ja chudnę i chudnę..

Jak można przeciwstawić się bankowemu systemowi?

Tak więc wygląda inżynieria społeczna i psychotechnika w praktyce.. 😉 Podświadomość „nie widzi” czy też „nie rozpoznaje” pieniądza elektronicznego, bo nie ma go w ręce, w portfelu. Więc wydajesz go więcej. Nie ma „namacalności” wydawania pieniądza. Polecam więc likwidację kart bankomatowych, kredytowych, blików, aplikacji na smartfony do płacenia i tym podobnych. Lub takiego używania karty bankomatowej, by używać jej tylko do wypłacania WSZYSTKICH pieniędzy w dniu wypłaty.

Czy wiesz, czego każdy bank śmiertelnie się obawia? Tak zwanego „masowego runu na banki” wywołanego na przykład kryzysową sytuacją w kraju. A dlaczego? Ponieważ 99% lub więcej pieniędzy banku to pieniądz.. sztuczny, istnieący tylko na ekranie komputera. To są niezwykle złożone mechanizmy ekonomiczne, służące drenowaniu kapitału z całej planety i transferowaniu go ku najbogatszym. Nie będę ich tu omawiał, bo miejsca by nie starczyło. Ale w wielkim skrócie: gdyby każdy Polak mający konto w Deutsche Banku chciał wypłacić swoje pieniądze, to polski oddział tego banku by zbankrutował. Bank takiej ilości pieniędzy zwyczajnie nie ma.

Więc elity, banki, korporacje, armie zabijające miliony ludzi (np Bliski Wschód, Afryka), to kolos na glinianych nogach, to zamek wybudowany na nadmorskim piasku. Byle większa fala z pobliskiego morza może podmyć jego fundamentu i go zburzyć. Bądźmy więc tą falą, tymi miliardami maleńkich cząstek morskiej wody. Choć owszem, ten zamek wygląda strasznie, przerażająco, i wmawia się nam, że nie ma innych zamków w okolicy! (Metaforycznie rzecz ujmując).

Polecam więc w walce z bankami:

 1. NIEZWŁOCZNE przeniesienie konta z banku zagranicznego do banku polskiego. Polskie banki to PKO BP, Bank Pocztowy, i wiele SKOK-ów. Jeśli uważasz się za antysystemowca, patriotę, prawicowca, anarchistę lub innego „jebacza systemu”, i masz konto w zagranicznym banku, to nawet słów mi brak, by to określić. Nie no, ja wiele rozumiem, naprawdę wiele.. Jestem też w miarę tolerancyjny i wyrozumiały.. Ale jednak są kurwa jakieś granice. P.S. a ja? Prywatnie od 2007 roku aż po dziś dzień mam konto właśnie w PKO BP. I nie przeniosę go do zagranicznego banku.
  .
 2. Likwidacja karty bankomatowej. A jeśli byłoby to dla Ciebie z różnych powodów uciążliwe logistycznie i tak dalej, bo bankomat masz tuż pod domem, to dobrym wyjściem jest wypłacanie wszystkich pieniędzy już w dniu wypłaty. Jeśli płacisz rachunki i podatki przez internet, to najpierw opłać rachunki, a potem pobierz pensję. Zresztą terminy płatności wielu rachunków są różne. Więc polecam płacić rachunki na Poczcie Polskiej lub w oddziale banku. Wtedy nie będziesz musiał zostawiać na koncie niepotrzebnej kwoty, i nie będzie Cię kusiło na mieście by kupować za tę kwotę zbędne produkty.
  .
 3. Zapoznanie się z jakimś „poradnikiem oszczędzania„. Tego typu publikacje są za darmo dostępne w wielu miejscach w internecie. Dzięki temu zaoszczędzisz jeszcze więcej.

Głosujmy pieniądzem papierowym przeciwko globalnej tyranii, póki jest on jeszcze dostępny. Żółte Kamizelki nięśmiało zapowiadały „run na banki”. Jednak te postulaty się jeszcze nie przebiły do świadomości wkurzonych Francuzów. Gdyż ruch Żółtych Kamizelek jest zbyt rozproszony i nie ma jeszcze wykształconego przywództwa.

Zapraszam Cię do lektury moich wpisów o bankach i innych agendach „ukrytej władzy”:

Ten kto rządzi NBP, ten rządzi Polską. Zobacz kto a zdziwisz się bardzo!

Dr Gabon Mate: przyczyny Twojego cierpienia i rozpaczy
Upadek systemu: kto jest Twoim rzeczywistym wrogiem?

Weług prawa międzynarodowego jesteś niewolnikiem! Wiedziałeś o tym?
O tym jak elity zrobiły z Ciebie niewolnika korzystając z Twojej bierności i niewiedzy!

Największy przekręt prawny wszech czasów! Staliśmy się niewolnikami korporacji o nazwie III RP [część 1]
Największy przekręt prawny wszech czasów! Staliśmy się niewolnikami korporacji o nazwie III RP [część 2]
Największy przekręt prawny wszech czasów! Staliśmy się niewolnikami korporacji o nazwie III RP [część 3]

Autor: JarQ

Możesz wspomóc niezależne publikacje i funkcjonowanie mojej strony:

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

3 myśli w temacie “TY TAKŻE możesz pomóc zakończyć dyktat banków!

 1. Rezerwa obowiązkowa dla banków to 10% wartości depozytów, oczywiście każdy bank utrzymuje minimalny poziom rezerw, reszta idzie do kieszeni 🙂 czyli dokładnie 90% pieniędzy nie istnieje.

  Pamiętacie szturmowanie bankomatów w Grecji? Ludzie bali się, że ich kasa zwyczajnie przepadnie. Kolejki w PRL to przy tym pikuś. Wtedy (tu pada słowo na „Ż”) zdecydował wprowadzić dzienny limit wypłat max 60 ojro.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.