Globalna świadomość to planowane niewolnictwo na skalę nigdy nieznaną

Globalna świadomość ma być wg. ezoteryków „rajem na Ziemi”

W którym ludzkość zostanie w końcu połączona czymś w rodzaju wspólnej, kolektywnej świadomości. Obecnie konstrukcja ludzkiej psychiki, z jej ego i innymi elementami składowymi, to świadomość rozproszona. Każdy ma własną, indywidualną świadomość.

Patrząc na to, co się dzieje na świecie, to ta indywidualna, unikalna ludzka świadomość, jest tak naprawdę ostatnim bastionem wolności. A przynajmniej jednym z ostatnich. Ponieważ coraz większa część debaty publicznej znajduje się w „strefie zakazanej”. Np zakazanej poprawnością polityczną. Póki możesz choćby myśleć samodzielnie, póki jesteś oddzielną całością, to masz coś, czego nie mają najbardziej wtajemniczeni z ciemnej strony, któzy rządzą planetą. Czyli możliwość wyboru i wolność. Oni to utracili.

Brzmi oburzająco? Dla wielu moich Czytelników lubiących teorię globalnej świadomości zapewne tak, ale wszystko w swoim wpisie uzasadnię.

Globalna świadomość czyli „mentalna i duchowa lobotomia”

Zapowiadana globalna świadomość to także, cytując Aldousa Huxleya „nowy wspaniały świat.” Świat bez bez lęku, bez strachu, bez nienawiści i pogardy, ale też.. No właśnie. Ma to być także świat bez jakichkolwiek emocji, jak od wielu dekad zapowiada wielu guru duchowych, i co zaleca wiele ezoterycznych metod (np metoda Transerfingu Rzeczywistości autorstwa Vadima Zelanda). A więc świat bez zakochania, bez miłości, bez wzruszeń.

Jednak to planowany nowy swiat nie tylko bez pozytywnych emocji. Bowiem to idzie jeszcze dalej. Jeśli to się ziści, to będzie to świat bez dobra i zła jak i bez wolności wyboru. A więc będzie to świat bez empatii, bez miłosierdzia, bez współczucia.. A dlaczego? Bo bez jednego nie ma drugiego? Bo jesteśmy skazani na świat niewyobrażalnych zbrodni z jednoczesnym światem wzruszającego heroizmu?

Nie, to kolejne ich kłamstwo. Bez wolności wyboru nie ma też pozytywnej strony ludzkich uczuć. Zaś oni dobrze już dbają o to, by na świecie działo się jak najgorzej, i by wydobywać z jak największej liczby ludzi potworów. Odbierając ludziom indywidualną tożsamość i wolność wyboru, pod pozorem ich ochrony przed „okropnościami tego świata”, odbiorą całą resztę. Problem – reakcja – rozwiązanie. Czyli: stwórz problem, obserwuj reakcje na niego i zaproponuj korzystne dla siebie rozwiązanie. Stara zasada władzy.

Globalna świadomość czyli globalny komputer

Posługują się zasadą Ordo ab Chao – przez chaos do nowego porządku. „Globalna świadomość” kasuje wolną wolę, odrębność jednostki, sumienie, moralność, etykę itp. Jest to inaczej forma „duchowej lobotomii”. Kto da się podpiąć pod ten „globalny kołchoz”, będzie niczym komputer, na którym można będzie zainstalować dowolny „program”. Będzie to jeden kolektywny umysł, modyfikowany (programowany) przez kilku najwyżej postawionych ludzi z ciemnej strony.

Wtedy, wraz z zanikiem sumienia i umiejętności rozróżnienia dobra od zła, da się wprowadzić do tego „globalnego kołchozu” każdą złą ideę. Zresztą „agenda new age” już nas do tego przygotowuje, posługując się m.in.:

 1. „Nie osądzaj i nie oceniaj” – By ludzie źli czynili zło bezkarnie.
 2. „Nie ma dobra ani zła” – A skoro nie ma dobra i zła, to złych ludzi nie spotkają konsekwencje ich czynów.
 3. „W tym świecie ludzie sadzący drzewa i podpalający całe lasy są równi” (te zdanie to metafora). – Tak więc każdy może robić co tylko mu się podoba.
 4. „To negatywna karma”, lub: „Ofiara podświadomie przyciąga kata” – Więc jest to wina nie oprawcy, ale wręcz jego ofiary;
  .
 5. „Żaden czyn nie będzie ani nagrodzony, ani ukarany, istnieje tylko kreacja i dowolność w niej” – A kto ma największe możliwości kreacji? Ci, którzy wybrali służbę „bogu materii”, a więc drogę ciemnej strony.
 6. Niczego na tym świecie nie zmieniaj, możesz zmienić tylko siebie. A tak w ogóle to powinieneś koncentrować się tylko na własnym przebudzaniu i oświecaniu się” – Po to, by uczynić jednostkę bierną wobec zła i zdławić jej opór. To ma służyć także temu, by uniemożliwić w przyszłości pojawienie się liderów którzy stawiliby sprzeciw prawdziwym oprawcom i którzy wskazaliby ich ludziom.

Te powyższe „nauki” i doktryny mają z jednej strony obedrzeć Ciebie z empatii i sumienia. A z drugiej strony, mają doprowadzić do Twojej rozpaczy. Bo nie tylko tak wielu ludzi ma za nic coś więcej, niż napełnienie brzucha, wypicie piwa i obejrzenie meczu. Ale te wszystkie metody są takie zawodne, i nie wiesz czemu to nie działa, bo na tym etapie tego nie dostrzegasz.

Metody, które nie działają mają sprawić, byś poczuł ból i pustke. I potem byś zaczął kopać w tym coraz głębiej, tracąc jeszcze bardziej sumienie jak i nabywając powoli nienawiści do świata i do ludzi. Wtedy mogą Ci „podać rękę” osoby, które do Twojego złego stanu doprowadziły, tworząc agendę new age i wypuszczając w świat metody, które działają odwrotnie do zamierzonego celu. A więc ludzie związani z tajnymi organizacjami, czyli z jednym ze zbrojnych ramion władzy. Oczywiście, dopiero wtedy, gdy będziesz odpowiednio zdemoralizowany i zrozpaczony. I wtedy, gdy zauważą, że chętnie wybierzesz drogę materii, a więc służbę ciemnej stronie. No i oczywiście jeśli nie zachorowałeś w tym czasie psychicznie lub nie popełniłeś samobójstwa, co jest częste przy zabawie w oświecenie.

To jeden z wielu celów agendy new age – monitorowanie a potem wyławianie najbardziej kumatych z kumatych, i próby skuszenia ich propozycją przejścia na ciemną stronę. Normalka. Służby specjalne monitorują skrajną prawicę i skrajną lewicę, zaś tajne organizacje monitorują nas. To przykre, że tak wielu świadomych ludzi wybrało zło. Najczęściej zupełnie nieświadomie i w dobrej wierze. Ale bywa, że i w pełni świadomie. Bo metody „łapania” i ogłupiania są różne. Dla każdego coś ogłupiającego się znajdzie, oczywiście na jego poziomie mentalności, od prostego parobka, aż po króla. Z jednoczesnym zaznaczeniem, że wolny parobek jest często szczęśliwszy, niż zniewolony intrygami dworskimi król.

Globalna świadomość w filmach i w literaturze

Obejrzyjcie Horror Science-Fiction „Dawca Pamięci” – w tym filmie jest to idealnie pokazane:

Cytat: „Nastoletni Jonas (Brenton Thwaites) dorasta w utopijnym świecie przyszłości, gdzie nie istnieją cierpienie i ból, wojny ani krwawe rewolucje. W epoce, w której zapomniano, jak się kocha, odróżnia barwy i podejmuje wybory. Nieoczekiwanie, Jonas zostaje wytypowany jako kandydat na Odbiorcę Wspomnień – jedyną osobę w społeczności, która przechowuje pamięć po dawnych czasach. W szkoleniu pomaga mu tajemniczy mężczyzna, nazywany Dawcą Umysłów (Jeff Bridges). W trakcie nauki Jonas odkryje wstrząsający sekret przeszłości, który zburzy mozolnie budowany ład świata.”
https://vod.pl/filmy/dawca-pamieci/ewtz0c3

Innym ciekawym dziełem, w kórym metaforycznie może być nakreślona idea globalnej świadomości, jest książka „Komórka” („Cell”) autorstwa Stephena Kinga. Wg mnie bardziej genialnie nie udało się tego opisać.

UWAGA SPOJLERY:

Po wygenerowaniu „impulsu szaleństwa”, który przechodził przez stacje bazowe telefonii komórkowej, większość ludzi stała się jak zombie. Impuls skasował im całą konstrukcję umysłu, pozostawiając tylko najbardziej pierwotne struktury, takie jak funkcje pnia mózgu czy ID. Z biegiem czasu „telefoniczni zombie” na nowo uczyli się podstawowych funkcji umysłowych, z czasem wykształcając wspólną, kolektywną świadomość. Potrafili coraz więcej i więcej, łącznie z telepatią, jasnowidzeniem, telekinezą i „włamywaniem” się pozostałym, normalnym ludziom do snów. Jednak nie posiadali oni wolnej woli ani osobnych tożsamości. Nie posiadali oni także uczuć, empatii ani miłosierdzia.

Bardzo ciekawe jest też to, że w swoich wypowiedziach często posługiwali się łaciną i nazywali pozostałych przy zdrowych zmysłach ludzi.. szalonymi. Odwrócenie o 180 stopni.  Telefoniczni zombie inaczej traktowali tych normalnych, którzy się zbuntowali i z nimi walczyli, od tych normalnych, którzy pozostali bierni. Buntownicy byli nazywani „niedotykalnymi”. Gdy jakiś pozostały przy zdrowych zmysłach bandzior skrzywdził „niedotykalnego” buntownika, to następnie został ukrzyżowany przez telefonicznych zombie.

KONIEC SPOJLERÓW

Globalna świadomość czyli cofnięcie rozwoju ludzkości do poziomu.. owadów

Owady także mają taką kolektywną „świadomość„, np rój mrówek z królową. Gdyby to się udało, to pozostaną dwie kasty ludzi. Pierwsza to najbardziej wtajemniczeni ludzie (królowe, niczym w mrowisku). Oni już teraz nie mają wolnej woli. Stracili ją na rzecz „boga materii”, a więc tymczasowego władcy tego świata, uzurpatora – Demiurga. Dostali w zamian namiastkę czegoś w rodzaju reklamowanego wszem i wobec „oświecenia”, bo ich metody działają, w przeciwieństwie do metod sprzedawanych prostemu ludowi.

Druga planowana kasta to oczywiście „mrówki”, a więc niewolnicy podłączeni do interfejsu globalnej świadomości, którym można wmówić wszystko i którzy zgodzą się na wszystko. I to bez pomocy PRu, reklamy, zaawansowanej psychologii czy socjotechniki, tylko od razu, natychmiast, nie negując już w żaden sposób zastanego porządku rzeczy. Ironią jest to, że wtedy zarządzanie tłumem byłoby jeszcze łatwiejsze, niż dzisiejsze manipulowanie osobą, która cały dzień siedzi przed TV.

I co, znowu odwrócenie pojęć o 180 stopni? Tak. Znowu to, co miało być wyzwoleniem ludzkości (czyli globalna świadomość), może przynieść niezmierzone morze cierpień i śmierć milionów ludzi? Tak. Powiedz, ile razy w historii tak było? Rewolucja francuska, komunizm, nazizm, kapitalizm, autorytaryzm liberalnej demokracji i globalna świadomość.. Jak to wszystko łączy się ze sobą.

Autor: JarQ

Możesz wspomóc niezależne publikacje i funkcjonowanie mojej strony:

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

5 myśli w temacie “Globalna świadomość to planowane niewolnictwo na skalę nigdy nieznaną

 1. Jak najbardziej globalna, planetarna i wszechobejmująca świadomość pochodząca od Elohim. Świadomość taka oparta jest na miłości, sprawiedliwości i pokoju. Si vis pacem para iustitiam.

  1. Hej Lusja, kilkadziesiąt artykułów ustawiłem jako „zabezpieczone”, czyli prywatne. Wyjściem jest wpłacenie darowizny w kwocie 60 zł – poniżej szczegóły:
   https://jarek-kefir.org/wsparcie/

   Hasła i linki wyślę potem mailem.

   Mniejszość wpisów jest dostępna u mnie jako „prywatne” i dostęp, w przyszłości, będą mieć do nich stali abonamenci zarejestrowani w serwisie patronite.pl.

   Moja polityka publikacji polegała będzie na tym, by tylko niewielka część publikacji była płatna. Większość będzie „darmowa” – ale tylko teoretycznie darmowa, bo nie zapominajmy, że w życiu nic za darmo nie ma.

 2. Jesteśmy sterowania dźwiękiem. Wszystkie media swoją nienaturalną dla człowieka tonacją dźwięku zmienioną komputerowo funkcją PITCH na każdym dosłownie kroku atakują mózgi ludzi nieświadomych ataku TYM ZŁYM dźwiękiem…. Pozdrawiam myślących

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.