KAWA JEST NIEZDROWA! BADANIA: PRZYNOSI WCZEŚNIEJSZĄ ŚMIERĆ

Czy kawa jest niezdrowa? Badania pokazują że szkodzi!

Kawa towarzyszy codziennie miliardom ludzi na świecie. Od kawy zwykli zaczynać dzień. Kofeina zawarta w kawie ma pobudzać, dodawać sił i energii do nauki, pracy i codziennej życiowej aktywności.

Kawa jak i sama kofeina są nie tylko przedstawiane jako nieszkodliwe. Ale przeprowadzono wiele badań rzekomo „naukowych” o tym, że kawa ma być zdrowa, a jej picie ma przynosić dobroczynne skutki dla zdrowia. Niektórzy piewcy „akademickiej, oficjalnej nauki” wręcz zalecają ją jako niezbędną do przetrwania żywność (tak, czytałem taki artykuł 😉 ). Czy mamy podstawy, by twierdzić, że kawa jest zdrowa i im wierzyć?

Ze świata medycyny, i to wcale nie tylko tej naturalnej, zaczynają dobiegać coraz bardziej alarmujące doniesienia o szkodliwości kawy i złym wpływie kofeiny na zdrowie.

Po pierwsze, kofeina z kawy jest narkotykiem. Owszem, kofeina nie jest narkotykiem twardym, tak jak heroina, alkohol czy kokaina. Ale spełnia encyklopedyczną definicję narkotyku miękkiego.

Po drugie, kofeina z kawy u roślin pełni rolę insektycydu, czyli toksyny, która ma chronić roślinę przed pożarciem przez owady. Kofeina jest naturalną roślinną trucizną i do tego celu (czyli do trucia) została przez naturę stworzona.

Po trzecie, kawa przez pierwsze kilka, może kilkanaście lat spożywania rzeczywiście pobudza. Jednak niewielu ludzi orientuje się, na czym mechanizm kawowej energii polega. Pobudzenie czerpane z filiżanki kawy pochodzi z nadnerczy. Kawa poprzez swoje substancje (głównie kofeinę) silnie stymuluje nadnercza do wydzielania hormonu stresu, czyli kortyzolu. Kawowe pobudzenie to nic innego jak stres! Jest to w niewielkim stopniu maskowane przez wydzielanie w mózgu neuroprzekaźników wywołujących przyjemne doznania.

Kawa wprowadza nas w ciągły stres, a to powoli, acz niezauważalnie wyczerpuje nadnercza. Po latach przestają one wydzielać tyle kortyzolu ile trzeba. Dawki kofeiny z kawy są podwyższane, ale coraz słabiej przeciwdziała to zmęczeniu. W pewnym momencie przychodzi spłata „kawowego kredytu”, bo nadnercza są już wyczerpane, a organizm ekstremalnie obciążony wieloletnim bombardowaniem kortyzolem.

Po czwarte, kawa to nie tylko kofeina. Kawa zawiera około 900 różnych substancji chemicznych. Te substancje modulują działanie kofeiny, ale mają też swoje szkodliwe działania. Kawa powoduje destrukcję błony śluzowej żołądka – odwkasza ją. Mniejsza kwasowość żołądka to cała kaskada problemów, które nie kończą się tylko na złym trawieniu i złym wchłanianiu substancji odżywczych z pożywienia. Ale substancje z kawy niszczą wyściółkę jelit, co potęguje problemy.

Po piąte, spróbuj podjąć wyzwanie: siedem tygodni bez kawy i bez innych źródeł kofeiny. Kofeina zawarta jest także w: czarnej herbacie, zielonej herbacie, napojach typu „cola”, energy drinkach, czekoladzie, i innych. Nie pobieraj kofeiny z żadnych źródeł i po siedmiu tygodniach oceń, jak się czujesz.

Po szóste, są osoby tak uzależnione od kofeiny, że nie są w stanie jej już odstawić. Można więc minimalizować ryzyko. BHP przewlekle uzależnionego od kofeiny z kawy to odstawienie samej kawy. Zamień trzy, cztery czy nawet pięć kaw, w których może być w sumie nawet 1000 mg kofeiny, na tabletki z kofeiną. W tabletkach z kofeiną nie ma innych szkodliwych substancji z kawy, i możesz kontrolować ilość spożywanej kofeiny. Wybierz tabletki w dawce 100 mg, to niewiele. Bierz jedną rano, po posiłku. Unikaj spożywania kofeiny po godzinie 12:00.

O wiele więcej pisałem w moim poprzednim artykule o szkodliwości kawy i kofeiny:
Czy kawa jest niezdrowa? Badania: to zabójcza dla zdrowia trucizna!

Zapraszam Cię do obejrzenia nagrania video o tym, że kawa jest niezdrowa:

Powyższe nagranie video o szkodliwości kawy pochodzi z kanału YouTube: „Odmładzanie na surowo” [LINK TUTAJ] Zachęcam Cię do oglądania filmów tego niezależnego twórcy, do lajkowania jego materiałów i subskrybowania jego kanału.

Inne moje artykuły o tym, że kawa jest niezdrowa i co z tym robić:
Czy kawa szkodzi? Szokująca prawda jest ukrywana! (kwiecień 2017)
Kawa i kofeina zabijają nas na raty i szkodzą zdrowiu?! (lipiec 2015)

Autor: JarQ

Witaj! Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych i nieocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp i mogę ujawniać Tobie to, co jest przemilczane i ukrywane. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia.

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

4 myśli w temacie “KAWA JEST NIEZDROWA! BADANIA: PRZYNOSI WCZEŚNIEJSZĄ ŚMIERĆ

  1. Fantastyczny, oparty na prawdzie, materiał na temat kawy i herbat. Oczywiście, poprzez pewne dodatki neutralizujące szkodliwe działanie kawy (ale nie mleka), w odpowiedni sposób wyselekcjonowanej i przyrządzonej w ekspresie do kawy, od czasu do czasu, dla samego aromatu i smaku, taką kawę, bez obaw można wypić. Tak przyrządzona kawa jest jednak tylko dla osób dorosłych i świadomych. W pewnych, nadzwyczajnych stanach zdrowotnych i sytuacjach życiowych, kawa, jaka by niebyła, zdecydowanie, jednorazowo, poprawia samopoczucie.

  2. teina kofeina wykancza nadnercza,sen jest kawa albo powinien byc przynajmniej, wiekszosc ma problem ze snem ze stresu alergi wyczerpania fizycznego wifi i sieci komorkowych

  3. Kawa była zbyt ekstremalna dla mojego ciała i zacząłem kiedyś pić guayusę rano i efekty mnie zaskoczyły. Z kawy lubię zapach najbardziej ale dla zapachu nie ma sensu jej pić…

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.