Bareizmy

Obudził się po latach śpiączki jako obywatel UE. Doznał szoku!

Zapadł w śpiączkę i obudził się po latach jako obywatel Unii Europejskiej.. Historia z przesłaniem

Ta historia jest teoretycznie kolejną moją „przypowieścią z przesłaniem.” Teoretycznie ona się nie wydarzyła. Takie coś nigdy nie miało miejsca. Jednak czy aby na pewno? 😉

Dnia 12 października 1985 młody, 22-letni chłopak zapadł w śpiączkę (coma) po przeprowadzonym znieczuleniu. Cóż, zdarza się. Raz na 100.000 przypadków lub i rzadziej, ale przecież tak bywa, że ludzie nie wybudzają się po narkozie. Nawet gdy znieczulenie i operacja były przeprowadzane wzorowo i bez powikłań.

Młodzieniec ten już od czasów pełnoletności, która przypadała na okres stanu wojennego (1981 rok) był człowiekiem zbuntowanym. Identyfikował się jako anarchista i przyjaciel wolności. Należał do struktur NSZZ Solidarność, po 13 grudnia 1981 został internowany na okres około pół roku. Na przesłuchaniach powtarzał wściekłym funkcjonariuszom SB, że nie mają nad nim żadnej władzy. Mówił, że jest człowiekiem wolnym, nawet pomimo bezprawnego aresztowania i uwięzienia. Bo wolność jest w głowie, a oni swoją już dawno utracili, służąc nieludzkiej machinie władzy.

Ale cztery lata później, po drobnej operacji, pechowo zasnął na ponad 30 lat. Rodzina nie miała już żadnej nadziei. Jego ojciec zmarł, odwiedzała go czasami matka i siostra. Jego dawna miłość miała już męża i dwójkę dzieci, i tak jak on była grubo po 50-tce. Ale koło dnia 22 stycznia 2019 roku stał się cud – obudził się po po 33 latach śpiączki. To też się czasami zdarza. I też nikt nie potrafi tego wyjaśnić.

Po chwilach łez i wzruszeń, zaczął zapoznawać się z aktualną sytuacją Polski i świata, i dzielił się swoimi przemyśleniami z bliskimi, nadal będąc w szpitalu:

-Wiesz, ta Unia Europejska, do której nas przyłączono w 2004 roku jak spałem, to taki nowy ZSRR, tylko z kierownictwem na Zachodzie?

-No jak to! Unia przyniosła nam wolność, lepsze standardy życia, i był to wybór całego społeczeństwa!

-Przecież to nieprawda! Pielęgniarka pożyczyła mi swój czarny kwadracik do łączenia się ze światem, nazywacie go smar-fą czy jakoś tak.. Szybko nauczyłem korzystać się z internatu, bo choć jestem już, wiadomo, starszy, to mój duch zawsze będzie miał 18 lat.

-Nie z internAtu, ale z internEtu, i nie smar-fą, ale smartfon..

-Ale słuchaj dalej. Przecież PRL był radzieckim protektoratem z dość szeroką autonomią. Ja przeczytałem czym jest Unia Europejska. Przeczyłem Traktat Lizboński, ustawę RODO i z tysiąc innych rzeczy, bo mam dużo czasu i się nudzę.. Przecież teraz Polska, a właściwie to, co z niej zostało, nie ma nawet tej szczątkowej autonomii! Kłócicie się o bzdury, nienawidzicie się nawzajem, każdy z każdym, i nie zauważacie rzeczy istotnych! Np że każda decyzja zapada w Brukseli, z nitkami powiązań prowadzącymi do Berlina. A więc nie drugi ZSRR, tylko czwarta rzesza niemiecka!

-No ale przecież poszliśmy do przodu przez okres, gdy spałeś. Mamy internet, wolne media, autostrady.. No i tego, lepiej nam się żyje w tej Unii niż w PRL!

-Do przodu?! Przecież praktycznie wszystkie zakłady zlikwidowane, cały wielki przemysł, tyle ziemi leży odłogiem bo jakieś limity na produkcję rolną są.. Wolne media? Przecież do dziś mówicie, że TV kłamie! A każde medium pisze i nadaje to, co każe właściciel, najczęściej jakiś Niemiec! Za autostrady płacicie największe stawki w Europie. Wziąłem kalkulator, dokonałem szczegółowych obliczeń. Wyszło mi z nich, że za typową pensję możecie kupić o wiele mniej, niż za typową pensję w PRLu! Narzekacie na głodowe pensje, na jakąś polityczną poprawność, na to że jesteście wyzyskiwani..

-Ale…

nowoczesnosc historia przeslanie

-Mało tego! Już pierwszego dnia gdy się obudziłem, odwiedził mnie jakiś schizocholog, psychiatra czy jakoś tak.. Byli zmartwieni tym, że mogę się powiesić i od razu zaproponowali mi leczenie, podczas gdy ja jestem szczęliwy i cieszę się każdym dniem! Nawet tu, będąc jeszcze przed wypisem ze szpitala! Lubię wiedzieć więcej, więc zasięgnąłem słówka u tego schizologa czy jak mu tam.. On mówił że teraz tylu ludzi się wiesza i nie widzi sensu życia, że te odmóżdżające „pigułki szczęścia” bierze co drugi z Was!

-Wiesz, to nie do końca tak jak mówisz, wiele się zmieniło na lepsze, nie tylko na gorsze..

-Taa? A co zrobiliście z żarciem?

-Nie kumam, co jest nie tak ze współczesnym jedzeniem? Unia Europejska i Światowa Organizacja Zdrowia wprowadziły w końcu nowoczesne standardy produkcji i ustabilizowały to bezchołowie!

-Wszystko jest nie tak z paszą, tak, z paszą, za którą jeszcze słono płacicie. Mleko nie jest mlekiem, chleb nie jest chlebem, mięso nie jest mięsem. Smakuje zupełnie inaczej, jak jakaś breja. Ale dalej: jem, jem i wcąż jestem głodny! Porównałem tabele wartości odżywczych z PRLu z tymi dzisiejszymi. Pasza, którą teraz kupujecie za gruby szmal, ma o wiele mniej witamin i składników odżywczych! W dodatku nawymyślali jakichś sztucznych dodatów w stylu „E”. Produkują je w wielkich przemysłowych kadziach i dodają do żarcia, by to w ogóle kupy się trzymało. Choćby by smakowało choć trochę tak, jak dawniej. W dodatku kilka godzin po zjedzeniu chleba z serem i wędliną mam wzdęcia, bóle brzucha, rozwolnienie, i jestem jakiś spowolniały. Wiecie co oni na to powiedzieli? Że mogę mieć jakąś celiakię albo nietolerancję mleka! Skąd to u mnie się wzięło? Jak mogliście do tego wszystkiego dopuścić?

-Yyy…

Słowem zakończenia: tak, ta historia jest tylko fantazją literacką.. Ale czy na pewno tylko fantazją i niczym więcej? 😉

Autor: JarQ

Witaj! Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych i nieocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp i mogę ujawniać Tobie to, co jest przemilczane i ukrywane. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia.

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

3 odpowiedzi »

  1. Na drodze do oświecenia, czyli stanięcia w Światłości i Prawdzie – stoi duma, wyniosłość, arogancja, ambicja, pycha, megalomania, godność, doniosłość, egocentryzm, narcyzm, ważność, gwiazdorstwo, zuchwałość, zarozumiałość, dufność, pretensjonalność, przemądrzałość, pyszałkowatość, buńczuczność, triumfalizm i wiele innych jeszcze wad natury ludzkiej. Nowożytna cywilizacja, powstała jako spisek bogów przeciwko Osobie i Nauce Jehoszua. Każdemu prawu objawionemu, cywilizacja współczesna, podstępnie narzuciła antytezę: prawu mowy sprawiedliwej – zwodnicze oszczerstwo; prawu dążenia do poznania prawdy – fałszywą bezsilność jej poznania; prawu hierarchii – rewolucyjny sprzeciw; prawu dobrego, pozytywnego myślenia – szerzenie pesymizmu i niedowiarstwa; prawu pokory – pychę, wyniosłość i zarozumiałość; prawu kreacji (tworzenia) – bunt i anarchię; prawu nieingerencji – konieczność natychmiastowego opiniowania, oceniania i wyrokowania oraz osądzania; prawu odbicia – powszechne przyzwolenie na szerzenie nienawiści i nieprawości. Mało kto dostrzega i pojmuje, że współczesna cywilizacja personalistyczna, stanowiąca mieszankę dwóch syntez dziejowych, niby zbudowana na fundamencie wolności i praw człowieka z poszanowaniem przykazań i prawa rzymskiego oraz filozofii greckiej – to mistyfikacja. Każdy, kto nie ma zrozumienia tak ukrytego i podstępnego oraz przewrotnego zła – nie ma mądrości. Mądrość służy ochronie i zachowuje przy życiu tych, którzy ją posiadają.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.