Dlaczego są kryzysy gospodarcze i bieda? Bo tak chcą elity! [FILM]

Czemu są kryzysy ekonomiczne a ludzie są biedni?

Kryzysy gospodarcze i biednienie społeczeństw w dobie cudownych technologii? Nawet 10 lat temu wydawało się to absurdem nie do pogodzeia, jednak to się dzieje. Dlaczego tak jest?

Te pamiętne słowa:

Kryzys Grecki to Euro oraz likwidacja i tak słabego przemysłu Greckiego na rzecz importu z Niemiec. Plus spisek lobby deweloperów i mediów.”

Wypowiedział Joseph Stiglitz, ekonomista i laureat nagrody Nobla. Czyż nie ten sam scenariusz wprowadzono w Polsce? Najpierw zniszczono nasz przemysł w latach ’90, poprzez plan Sachsa zwany też planem Balcerowicza. Następnie tuż po roku 2000 miał miejsce spisek mafii deweloperskiej z udziałem banków i mediów. Działano tak, by drastycznie zawyżyć ceny mieszkań.

Kto na tym zyskał? Zyskali deweloperzy poprzez wzrost cen. Zyskały także banki i rządy, bo człowiek zadłużony na całe życie nie będzie wszczynał buntu. Zyskały także Niemcy, bo stworzyło to w Polsce patologiczną i przetrwałą sytuację kryzysową, której nawet nie zauważamy. Ponad 30-letnie dziadowanie Polaków spowodowało paraliż naszego społeczeństwa, pogodzonego ze swoim parszywym losem, jak i ucieczkę najzdolniejszych i najbardziej „obrotnych” obywateli na Zachód.

Neoliberałowie i liberałowie to szarańcza. W filmie „Dzień Niepodległości” jest mowa o rasie kosmitów, którzy podążają od jednego świata do drugiego, tylko po to, by niszczyć. W podobny sposób zachowują się liberałowie, którzy niszczą kraj za krajem. Stworzyli system, który wysysa soki (zasoby) z całej planety i transferuje je ku garstce najbogatszych. Tylko taki jest cel istnienia kapitalizmu, Banku Rozrachunków Międzynarodowych i kreowanych przez kapitalistyczną elię kryzysów gospodarczych.

Teraz wzięli się za kraje które dotąd były najbogatsze. Także w Niemczech, Francji czy USA powoli, acz niemal niezauważalnie zaczyna się „dziadowanie.” Coraz więcej jest „biednych pracujących„. Wypłata w wysokości 1500 euro powoli zaczyna być wypłatą śmieciową. Ludzie zmuszeni są pracować dłużej za mniejsze stawki. Zaczyna się praca w weekendy i niespłacanie rat kredytów. Klasa średnia przestaje być klasą średnią, a podatki i opłaty wzrastają. Czyli to samo, co przeprowadzili lata temu w Polsce. Jednak we Francji przesadzili z tempem tej destrukcji, więc mamy od kilku miesięcy rebelię żółtych kamizelek.

Artykuł ten jest kontynuacją mojego poprzedniego wpisu:
Szokujący film dokumentalny o kryzysie gospodarczym!

Szokujący film dokumentalny o tym jak działa system finansowy:

Film pochodzi z kanału „Przeczywistość” [LINK TUTAJ], zachęcam do subskrypcji i plusowania filmów.

Przeczytaj o tym, co naprawdę dzieje się w ekonomii i w systemie bankowym:

Świat bez moralności i etyki, czyli tajne plany elit
Żyjemy w świecie, który przestaje sprawiać nawet pozory dobra
Świat w obliczu III wojny światowej i sposoby na walkę z systemem
Ty także możesz pomóc zakończyć dyktat banków
Czy elity wprowadzą swoje złowrogie plany?

Dr Gabon Mate: przyczyny Twojego cierpienia i rozpaczy
Upadek systemu: kto jest Twoim rzeczywistym wrogiem?

Weług prawa międzynarodowego jesteś niewolnikiem! Wiedziałeś o tym?
O tym jak elity zrobiły z Ciebie niewolnika korzystając z Twojej bierności i niewiedzy!

Największy przekręt prawny wszech czasów! Staliśmy się niewolnikami korporacji o nazwie III RP [część 1]
Największy przekręt prawny wszech czasów! Staliśmy się niewolnikami korporacji o nazwie III RP [część 2]
Największy przekręt prawny wszech czasów! Staliśmy się niewolnikami korporacji o nazwie III RP [część 3]

Autor: JarQ

Witaj! Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych i nie ocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp i mogę ujawniać Tobie to, co jest przemilczane i ukrywane. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia.

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

3 myśli w temacie “Dlaczego są kryzysy gospodarcze i bieda? Bo tak chcą elity! [FILM]

 1. Pięknie, nie dość, ze za wyjaśnianie zagadnień medycznych się bierze osoba bez wiedzy medycznej, to jeszcze wkracza w coraz to inne tematy, a później rośnie „pokolenie internetu” gdzie zamiast korzystać z profesjonalnych serwisów, to czyta głupoty. Barwo dla autora

  1. @Jabłoński,

   -i bardzo dobrze, że coraz więcej ludzi zaczyna wątpić w to, co szykuje nam liberalna elita.

   Dlaczego negowanie tego jest dobre? Bo owoce działań tej elity są opłakane dla większości świata. Ogromna większość pracująca ponad siły i za grosze dla garstki. To musi być krytykowane i negowane.

   Można ten internetowy trend, który wspominasz, różnie oceniać i nazywać. Ale jedno jest pewne. Tej siły już nie zatrzymacie.

 2. @ Jabłoński – a może jeszcze powiesz do kogo należą te serwisy? I podejrzewam, że wiem dlaczego jesteś ich rzecznikiem…
  Już najwyższy czas, by zwykli ludzie chwycili za pysk tych „profesjonalistów” od wpędzania ich w koszmarną biedę. Polemizuj koleś, a nie próbuj dyskredytować kogoś, kto być może nie jest profesjonalistą, jak pewnie ty, ale ma za to głowę na karku i chęć, by różnej maści skurwysynów demaskować. Nie pasuje ci to, to napisz coś, co wyjaśni dlaczego się nie zgadzasz, wykaż, że Jarek pisze głupoty, bo ja tylko widzę, że jesteś przerażony, albo wkurwiony tym, że rośnie „pokolenie internetu, które dzięki takim, jak Jarek nie da się już robić w h sorry – bambuko.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.