500 PLUS: rozdawnictwo, temat zastęczy czy dziejowa konieczność?!

Co sądzisz o 500 plus, również na pierwsze dziecko?

W Polsce nie słabną dyskusje o zasiłku w wysokości 500 złotych, który ma być dawany również na pierwsze dziecko. Co sądzisz o 500 plus? W debacie publicznej dominują cztery dyskursy:

 1. To się Polakom należało, rząd Szydło i potem Morawieckiego to pierwsze polskie rządy, które robią coś dla ludzi. Poprzednie ekipy dbały tylko o to, by nie drażnić kościoła z jednej strony i genderowców z drugiej strony, by był spokojny klimat do przekrętów, biznesów i kręcenia lodów. Ten rząd z tym zerwał i przekierował strumień gotówki z międzynarodowej mafii (finansjery) w kierunku zwykłych ludzi.
  .
 2. To dziejowa konieczność. Już wkrótce w wyniku automatyzacji i robotyzacji zniknie 90% stanowisk pracy na świecie. Rządy państw dobrze robią, że powoli wprowadzają różne programy przypominające ideę „Bezwarunkowego Dochodu Podstawowego.” Poza tym skierowanie strumienia pieniędzy w stronę ludzi pobudzi skostniałe od neoliberalnej ortodoksji gospodarki. W wyniku tej rynkowej ortodoksji zbyt duża część kapitału jest w rękach najbogatszych, co coraz bardziej dławi gospodarki. Jednak rząd powinien wprowadzić 500 plus a nawet więcej dla wszystkich obywateli kraju bez wyjątku. Tak, by strumień pieniędzy trafiał nie tylko do rodzin.
  .
 3. 500 plus to rozdawnictwo. Utrzymuje się w ten sposób patologię i nierobów, którzy mają postawę roszczeniową. Dobrobyt bierze się z pracy, a człowiek jest kowalem swojego losu. Jeśli ktoś zarabia 1500 zł i narzeka, to jest to tylko jego wina. Dobrze tak nierobowi. Ja pracuję w na infolinii w „700-1500” w mordorze, i na wszystko zarobiłem sam. Dlaczego mamy utrzymać tę roszczeniową hołotę? Jak oni śmią żądać 500 plus i wyższych pensji?! Mamy im płacić tyle ile w Anglii? To niech se tam jadą!
  .
 4. Rząd nie ma swoich pieniędzy. Nawet gdy daje komuś 500 złotych, to robi to tylko z publicznych środków. Zarówno 500 plus jak i patologie rządów PO-PSL są złe. Powinno się maksymalnie obniżyć podatki, sprywatyzować praktycznie wszystko i zredukować funkcje państwa do minimum minimum. Kapitalistyczne prawo dżungli przy zachowanej swobodzie podatkowej byłoby najlepsze. Los jednostki jest tylko w jej rękach i nikogo poza nią nie powinien obchodzić. Przecież już tak jest, że to rekin skubie leszcza, a nie na odwrót.

Ekonomiczna niewola – globalny obóz pracy

Ja chciałbym zwrócić uwagę na coś innego. Pracujemy coraz dłużej i coraz ciężej, za stopniowo coraz niższe wynagrodzenia. Bo światowa inflacja, rozkręcona m.in. przez FED i Bank Rozrachunków Międzynarodowych zjada coraz większą część dochodów. Spójrzcie na to z tej strony: miliardy harują ponad siły za grosze, pracuąc na fortuny garstki złych i zdemoralizowanych ludzi, opływających w luksusy. To jest złem. To powinno być napiętnowane i dyskutowane. Otwórzcie oczy i spójrzcie do swoich portfeli. Porównajcie swoje stanowiska pracy i ogólnie rynek pracy z tym, co było jeszcze przed 1980 rokiem.

Możesz uważać, że ciężko pracujesz. Że 12 godzin dziennie poświęcasz na swój sukces i na status członka klasy średniej. Jednak miej świadomość, że te cztery nadgodziny dziennie to Twój bezcenny czas, którego Ci nikt nie zwróci. Przez cztery godziny można zrobić bardzo dużo, gdyś wychodził z pracy jak większość, czyli o 14.00 lub o 16.00. Możesz mieć te 500, 1000 czy nawet 2000 euro i więcej na miesąc niż typowy robotnik. Jednak za równowartość najczęściej pięciuset euro lub nawet mniej (2000 zł) oddajesz coś znacznie cenniejszego. Swój czas, swoją młodość. Więc bilans zysków i strat wychodzi i tak na dużym minusie.

W ferworze dyskusji umyka nam to, co najważniejsze. Czyli fakt, że jesteśmy w coraz większym ekonomicznym „wielkim ucisku.” Do faktu, że pracujemy dłużej, ciężej i za coraz mniejsze wynagrodzenia, należy dodać coś jeszcze. Jesteśmy coraz bardziej załużeni. Nie chodzi tylko o to, że by mieć ciasne mieszkanie gdzieś na rubieżach miasta trzeba się zadłużyć na całe życie. Coraz większa część ludzi by kupić byle lodówkę musi wziąć kredyt. Coraz więcej ludzi, także na bogatym niegdyś zachodzie, nie może wyżyć z jednej pensji. Wielu z nich wpada w pułapkę zadłużenia. Są to tzw. „biedni pracujący.”

Nowy porządek świata wg elit – człowiek zamieniony w produkt

Otwórz oczy i zrozum, że kiedyś takiego ekonomicznego niewolnictwa nie było. Po to wykreowano doktrynę neoliberalną, by usprawiedliwić globalne „zasysanie” kapitału w ręce kilkuset najbogatszych ludzi. Twoja bieda oznacza ich bogactwo. I inaczej: Twoja ciężka praca ponad siły, by mieć trochę więcej, również idzie na ich konto. To nie jest normalne i nie może być usprawiedliwione żadną doktryną. To jest zbrodnia, i tak powinno być nazywane. Musimy stawić im czoła. Inaczej, wg ich planów, naszym przeznaczeniem jest bycie stuprocentowymi niewolnikami na ich łasce i niełasce.

Czasy ZSRR i III Rzeszy mogą się wydawać przy tym jak dziecinne igraszki. W ich nowym porządku świata człowiek ma być zamieniony w produkt, pozbawiony godności i wszelkich praw. Z czasem w wyniku robotyzacji 90% ludzi będzie elicie zbędna. Póki jesteśmy narzędziem pracy, póty „naród wybrany” toleruje nasze istnienie. Jednak gdy narzędzie, a więc 90% ludzi, przestaje być potrzebne, zostanie wyrzucone. Stoimy przed realną perspektywą największego ludobójstwa w historii ludzkości. Już teraz w świecie korporacji i pracodawców trwa cichy wyścig o jak najszybsze zrobotyzowanie jak największej ilości stanowisk pracy.

Dobrobyt nie czerpie się z pracy, ale ze.. spekulacji finansowych

Dobrobyt ma czerpać się z pracy? W takim razie najbogatsi powinni być rolnicy, robotnicy, lekarze i inżynierowie. Bo oni pracują najciężej, a ponadto ich stanowiska pracy są stanowiskami niezbędnymi dla gospodarki, w przeciwieństwie do różnych „700-1500.” Jednak nie są. Kto jest realnie bogaty? Ci, którzy fortuny odziedziczyli, i teraz są współautorami panującego systemu – ekonomicznego niewolnictwa. Bogaci są też Ci, którzy dorobili się np na koneksjach z miejscowymi urzędnikami (słynne polskie „wilkowyjskie gminy”), czy na giełdowych spekulacjach. I w końcu bogaci są nie Ci, któzy pracują, ale Ci, na których pracują inni, np menedżerowie czy właściciele firm. Więc od pracy człowiek się nie bogaci.

Cytat: „Moralność pracy to moralność niewolników, a świat współczesny nie potrzebuje niewolnictwa. Jest oczywiste, że w społeczeństwie pierwotnym chłopi pozostawieni sami sobie nie rozstawaliby się z ową skromną nadwyżką, z której utrzymywali się kapłani i wojownicy. Raczej już wytwarzaliby mniej albo spożywali więcej. Początkowo produkowali i oddawali część owoców swojej pracy zmuszani do tego siłą. Z czasem jednak okazało się, że wielu z nich można wpoić etykę, wedle której ciężka praca jest ich obowiązkiem, nawet jeśli to dzięki niej inni mogą próżnować. […]

Historycznie biorąc, pojęcie obowiązku było środkiem, za którego pomocą posiadający władzę skłaniali wszystkich pozostałych, aby żyli zgodnie z interesami swoich władców, a niezgodnie z interesem własnym. Sprawujący władzę nie dopuszczają do siebie świadomości tego stanu rzeczy, umiejąc wzbudzić w sobie przekonanie, że ich interesy tożsame są z ogólnym interesem ludzkości.”
Autor: Bertrand Russel

Przeczytaj o tym, co naprawdę dzieje się w ekonomii i w systemie bankowym:

Świat bez moralności i etyki, czyli tajne plany elit
Żyjemy w świecie, który przestaje sprawiać nawet pozory dobra
Świat w obliczu III wojny światowej i sposoby na walkę z systemem
Ty także możesz pomóc zakończyć dyktat banków
Czy elity wprowadzą swoje złowrogie plany?

Dr Gabon Mate: przyczyny Twojego cierpienia i rozpaczy
Upadek systemu: kto jest Twoim rzeczywistym wrogiem?

Weług prawa międzynarodowego jesteś niewolnikiem! Wiedziałeś o tym?
O tym jak elity zrobiły z Ciebie niewolnika korzystając z Twojej bierności i niewiedzy!

Autor: JarQ

Witaj! Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych i nie ocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp i mogę ujawniać Tobie to, co jest przemilczane i ukrywane. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia.

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

7 myśli w temacie “500 PLUS: rozdawnictwo, temat zastęczy czy dziejowa konieczność?!

 1. Prześledziłam sprawę minimum socjalnego – nie mylić z minimum egzystencjalnym – otóż okazało się, że Polska przystępując do UE zmuszona była „określić” kwotę minimum socjalnego – i tak się stało; co roku (chyba co kwartał) rośnie ta kwota – obecnie wynosi ca 1 200 zł, a wielu emerytów czy rencistów otrzymują poniżej 1 000 zł, lecz… do dziś nie ma przepisów wykonawczych! Wystarczyłoby uchwalić przepisy wykonawcze i 500 plus byłoby potrzebne znacznie mniejszej liczbie osób, oczywiście to powinno być w ustalonym kryterium dochodowym, bo osobom zamożnym takie prezenty w postaci 500 plus – chyba na przyjemności, a to kosztem niepełnosprawnych. Czy w ogóle są widoki, żeby UE zwróciła uwagę na to, że brakuje przepisów wykonawczych, w związku to jest zgodne z prawem, czy jednak nie? Czy wówczas runąłby ZUS? Przecież ledwo zipie teraz, a co dopiero, gdyby stosowano minimum socjalne? Ciekawi mnie rozwiązanie tego problemu… Żaden Rząd w Polsce nie raczył zastosować się do wymagań prawnych. Oto linki na ten temat: https://eszkola.pl/wos/minimum-socjalne-8162.html – łatwo sprawdzić – Ponadto w skrajnym ubóstwie żyje 1,5 mln Polaków – szok! – https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/minimum-egzystencji-skrajne-ubostwo-gus,3,0,2408195.html – mniej niż 400 zł miesięcznie… a minimum egzystencjalne wynosiło 582 zł! – to chyba kwota na samo jedzenie i picie, bo socjalne minimum to 1 167 zł dla osoby samotnej, a dla rodziny trochę mniej na członka rodziny.

 2. „Musimy stawić im czoła. Inaczej, wg ich planów, naszym przeznaczeniem jest bycie stuprocentowymi niewolnikami na ich łasce i niełasce”. Czy osoba ludzka, potencjalny człowiek, który troszczy się głównie o konsumpcję, ucztowanie i sex, sam nie pretenduje do roli niewolnika? Czy zwierzęta, które przede wszystkim konsumują i kopulują, nie idą na rzeź?

 3. Zburzymy jeden niesprawiedliwy porządek , a w jego miejsce powstanie kolejny ….niesprawiedliwy. Tak się działo w historii niezliczoną ilość razy. Nie oszukujmy się, człowiek jest na ogół tak skonstruowany że chce dominować nad innymi. Do łagodnych, mądrych i sprawiedliwych władza nigdy nie będzie należeć bo nie mają siły przebicia , nie są zdolni do tego żeby sięgnąć po władzę i roztropnie ją sprawować. Robią to za nich drapieżne i przebiegłe chamy których interesuje tylko czubek własnego nosa i eksploatacja wszystkiego z czego można wyciągnąć grosz. To mało istotne kto będzie sprawował władzę, zawsze sprawować ją będą nikczemnicy.

  1. Ależ oczywiście – tak. Warunek jest jeden, chodzi o uświadomienie sobie, że „ogłupiający system” stanowi zewnętrzne odbicie, w społeczeństwie, tego wszystkiego, co wewnętrznie stanowią sobą Polacy. Zatem, nie można zmienić Rzeczypospolitej Polskiej, do czasu, kiedy to społeczeństwo, będzie tracić cenny czas na oglądaniu Telewizji i posyłaniu swoich dzieci do woskowej szkoły, tylko po to, by tkwić w pospolitym, iluzorycznym myśleniu. Problemy Polaków biorą się z braku świadomości i błędnym, zwodniczym, ułudnym postrzeganiu rzeczywistości, co skutkuje nawoływaniami do walki i jej prowadzenie – praktycznie z niebytem, z cieniem.

   Ps.
   „Szanowny Pan Jarosaw Kaczyński
   Prezes Prawa i Sprawiedliwości

   jaroslaw.kaczynski@sejm.pl

   Olsztyn, dnia 19.02.2019 r.

   Jak usłyszałem w wiadomościach TV, pani Anna Zalewska, dotychczasowy Minister Edukacji Narodowej, przejdzie do pracy w Europarlamencie.

   W związku z powyższym, za Pana zgodą – wyłącznie kierując się dobrem polskiej edukacji narodowej – pragnę rozważyć, po okresie 24. letniego, czynnego, aktywnego życia zawodowego, poza oświatą publiczną, powrót do szkolnictwa. Motywację swojej, ww. decyzji, mogę przedłożyć na piśmie, lub wyjawić Panu osobiście. O ile będzie Pan zainteresowany – uprzejmie proszę o świadome rozważenie mojej propozycji i kandydatury.

   Wspomnę tylko, że pracując w szkolnictwie średnim (1985 – 1994), jako nauczyciel metodyk, w Instytucie Kształcenia Nauczycieli, w 1990 roku, ukończyłem studia doktoranckie. Opiekunem mojej grupy naukowej, ze zrozumiałych przyczyn, była pani dr Teresa Kiszczak. Pomimo tego, na ogólnopolskim forum naukowym, zgłosiłem rozprawę doktorską pt.: Rewaluacja oświaty. W naukowych środowiskach polskich, poza kierownikiem studiów, panem prof. dr. hab. Tadeuszem W. Nowackim, nie znalazłem zrozumienia, a tym samym i poparcia ze strony ówczesnych środowisk naukowych w Polsce, w tym i Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie. Postanowiłem więc ubiegać się o stanowisko Kuratora Oświaty w Olsztynie. Pomimo wygrania konkursu, jako nie należący do żadnej organizacji społeczno-politycznej, a tym samym i do „Solidarności” – pan prof. Henryk Samsonowicz, ze zrozumiałych przyczyn, nie mógł mnie zatwierdzić na to stanowisko. Postanowiłem więc, zyskując poparcie kilku wybitnych naukowców, polityków i sympatyków Klubu Obywatelskiego oraz, za rządów koalicji AWS-UW, Doradcy Ministra Edukacji Narodowej, pani Anny Marii Radziwiłł – założyć oraz prowadzić Ekologiczne Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie, przy ul. Artyleryjskiej 9, gdzie od 1991 roku, realizowałem innowacyjny, na skalę ogólnopolską, program kształcenia. W 1994 roku, zmuszony zostałem, bezpowrotnie, do rezygnacji z pracy w szkolnictwie polskim.

   Po 1994 r., dodatkowo ukończyłem podyplomowe studia na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Ekonomii I Finansów oraz uzyskałem aplikację z zakresu prawa administracyjnego. W latach 2000 – 2005 pełniłem funkcję Biegłego Sądu Okręgowego w Olsztynie, a następnie do 2006 r. prowadziłem Kancelarię Finansowo-Prawną Lex w Olsztynie. Obecnie prowadzę xxxxxxxxx.

   Z wyrazami szacunki i życzliwości
   Leszek Błaszczak (728 331 046)

   Adres: xxxxxxxxxxxxxx”

 4. Bezwarunkowy Dochod Podstawowy da odstresowac sie naszemu mozgowi, zmniejsza sie drastycznie nerwice napady paniki i polepszy stan zdrowia wszystkich zakladajac ze przymusowe wszczepienia zyfoazjatyckich swinstw zostana zabronione

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.