Felietony i artykuły autorskie

Tego o Izraelu i Palestynie nie wiedziałeś! Czemu oni to robią?!

Konflikt izraelsko-palestński: przyczyny, geneza, ukrywana prawda

Na marginesie coraz bardziej śmiałych ataków Izraela na Polskę, chciałbym pokazać Ci pewną ciekawostkę biblijną. Kim są dzisiejsi Żydzi? Dlaczego realizują oni taką a nie inną politykę w okupowanej Palestynie? Warto wrócić do pewnych podstaw wiedzy. Nie wszyscy je znają. Część z nas je zapomniała, innym natomiast umknęły w ferworze różnych codziennych zajęć.

Faktem jest to, że Żydzi mają na Zachodzie przerąbane (islamiści, neonaziści, lewackie bojówki), a u nas mają ciszę i spokój. Bo rzekomy „polski antysemityzm” ma wymiar jedynie gawędziarsko-internetowy. Napisanie nawet chamskiego komentarza w polskim internecie to w końcu nie to samo, co podkładanie bomb, ataki na szkoły i regularne i metodyczne bicie ludzi tylko dlatego, że noszą jarmułki.

Jednak jak widać Żydzi tego nie doceniają, domagając się od nas zapłaty haraczu w wysokości 65 miliardów dolarów, i atakując nasz kraj.

Pisałem o tych zagadnieniach w poniższych artykułach:
Palestyna: zapomniane ludobójstwo o którym nie wolno Ci mówić!
Palestyna i Izrael: zakazany, ale wciąż aktualny temat
Stało się! Oficjalnie oskarżyli Polskę o holocaust!
Cała Polska bojkotuje Izrael!

Stary testament mówi o konflikcie judaizmu (Abraham, Izaak) z islamem (Ismael). Jahve przepowiedział to już w czasach starotestamentowych. Miało to być karą nałożoną na synów Abrahama za to, co wyprawiał on ze swoją nałożnicą Hagar. Bóg przepowiedział, że na ziemi Palestyńskiej nie będzie pokoju, a konflikt pomiędzy braćmi Izaakiem i Ismaelem (Judaizm i Islam) będzie trwał nieustannie.

Nadto rzekł do niej (Hagar) anioł Pański: Oto poczęłaś i urodzisz syna, i nazwiesz go Ismael, bo Pan usłyszał o niedoli twojej. Będzie to człowiek dziki, ręka jego będzie przeciwko wszystkim, a ręka wszystkich będzie przeciwko niemu, i będzie nastawał na wszystkich pobratymców swoich.”
1 Moj 16:11 – 16:12

Czy są podstawy do takich twierdzeń? Mówi się o antysemityzmie, ale czym więc są narody semickie? Narodami semickimi są: Żydzi, Palestyńczycy, Berberowie, Tauregowie, Kabylowie i.. Arabowie. Jednak ten podział nie jest w pełni ścisły.

W pierwszych wiekach wielu Żydów emigrowało z Palestyny do innych terytoriów Cesarstwa Rzymskiego. Ale wielu Żydów tam zostało. Kilka wieków później podczas arabskiej ekspansji przyjęli oni islam. Tak, dzisiejsi Palestyńczycy to potomkowie dawnych Żydów, którzy w niewielkim stopniu zmieszali się z Arabami. Zresztą, Arabowie to taki sam lud semicki, jak Żydzi.

Dzisiejsi Izraelczycy / Palestyńczycy / Żydzi, czyli kto?

Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana. Kaganat chazarski to państwo na terenach dzisiejszej Ukrainy, Białorusi, Rosji, Krymu, Kaukazu. Powstało ono w VII wieku naszej ery, na bazie dawnego kaganatu zachodniotureckiego. Ludność państwa była pochodzenia tureckiego, mongolskiego i w mniejszej części słowiańskiego Do IX wieku elita i większość ludu przyjęła judaizm. Około 965 / 966 roku, czyli pod koniec X wieku, miażdżący cios kaganatowi chazarskiemu zadała Ruś Kijowska. Państwo to nigdy nie wróciło do dawnej potęgi, a potem się rozpadło.

O kaganacie chazarskim możesz sobie poczytać na Wikipedii:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaganat_Chazarski

Ludność kaganatu chazarskiego wyznająca judaizm rozpierzchła się po całej Europie. Dzisiejsi Żydzi są więc potomkami dwóch ludów: tych, którzy wyemigrowali z Palestyny do Cesarstwa Rzymskiego, i dawnych chazarów. Obie te grupy są już mocno zeuropeizowane, bo przez tyle wieków zdarzały się małżeństwa mieszane pomiędzy Żydami a narodami Europy. Więc w Palestynie potomkowie Izaaka i Ismaela toczą dziś bratobójczą walkę nazywaną konfliktem izraelsko-palestyńskim.

Autor: JarQ, z inspiracji komentatora Areckiego

Witaj! Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych i nie ocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp i mogę ujawniać Tobie to, co jest przemilczane i ukrywane. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia.

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

1 odpowiedź »

 1. Witam zaproszenie dla administratora / autora publikacji do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum własnych treści pod swoim logo pseudonimem lub imieniem i nazwiskiem jako samodzielny Autor.
  Strona M-forum umożliwia zamieszczanie tekstów , własnych filmów , dokumentów i zdjęć wszystkich formatów.
  Publikowanie bezpośrednio z własnego panelu autorskiego zabezpieczone własnym hasłem – czyli samodzielna strona .
  M-forum docelowo będzie multimedialną platformą medialną otwartą dla wszystkich chcących publikować informacje .
  W tej chwili M-forum to 7 niezależnych autorów publikujących .
  Ilość wyświetleń materiałów dobowo to średnio 23000 co daje miesięcznie prawie 700 000 wyświetleń.
  ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .
  oto link do strony głównej na której odnajdziecie wszystkie potrzebne informacje , w przypadku pytań jestem dostępny na cht liv w pokoju dla gości gdzie można w trybie PRIV omówić ewentualne szczegóły

  https://miziaforum.com

  ZAPRASZAM DO BUDOWANIA MEDIÓW BEZ CENZURY NA KTÓRYM NIE OBOWIĄZUJE PRAWO UNII EUROPEJSKIEJ CZYLI BEZ RODO I ACTA 2.0

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.