Sytuacja w Wenezueli pogarsza się. USA przeprowadzi inwazję?!

Wenezuela jest pogrążona w chaosie i pozbawiona prądu elektrycznego

W Wenezueli, którą USA chcą zbombardować, ups, przepraszam, „zdemokratyzować”, dzieją się straszne rzeczy. Inflacja wynosi już jeden milion procent w skali roku, co oznacza,że ceny dóbr i usług podwajają się w ciągu zaledwie pięćdziesięciu minut. W kraju brakuje podstawowych produktów, takich jak żywność i leki. Żywność jest często wydawana przez wojsko w ramach przydziałów (na kartki).

Szerzy się przestępczość, chaos, anarchia i ogólny rozpierdol. Na ulicach coraz częściej mają miejsce protesty i zamieszki. Ludzie zmęczeni dziadowaniem budują na ulicach barykady, podpalają sklepy i samochody, rzucają w służby porządkowe różnymi przedmiotami. Setki tysięcy Wenezuelczyków uciekło, głównie do Brazylii i Kolumbii. Ale całkiem spora rzeka uchódźców wyrusza w długą trasę przez Kolumbię, kraje Ameryki Środkowej i Meksyk, by potem dotrzeć do USA. Smaczku sprawie dodaje fakt, że od wielu lat Wenezuela „paszportuje” bojowników szyickiego Hezbollahu. Czyli organizacji militarnej kojarzonej z krajami takimi jak Iran, Liban, Syria i Irak.

I oni teraz idą z rzeką uchodźców w kierunku USA, by tam zorganizować podziemne struktury i siać chaos. Być może także po to, by wywołać tam szyickie powstanie i sparaliżować ten kraj. Skąd my to znamy? Inwazja na kraje Europy zachodniej, czyli słynny kryzys uchodźców z 2015 roku, to z kolei głównie islamiści sunniccy plus obywatele krajów czarnej Afryki. To jeden z powodów, dlaczego Trump chce wybudować mur na granicy w Meksykiem.

.

Kanibalizm i ekslozja przestępczości w Wenezueli

W Wenezueli odnotowano przypadki kanibalizmu. Wygłodzeni ludzie są zdolni do wszystkiego. Na domiar złego, gdy kraj dążył powoli do odbudowy, nastąpił ogólnokrajowy blackout, czyli przerwa w dostawie prądu. Energii elektrycznej nie ma już od pięciu dni i nic nie wskazuje na to, by jej dostawy szybko wznowiono. Legalny Prezydent Wenezueli, Nicolas Maduro, powiedział, że był to sabotaż wrogich Wenezueli sił. Elektrownia w stanie Bolivar stoi. Zaś w elektrowni w mieście stołecznym Caracas doszło do potężnej eksplozji.

Sytuacja kraju znacznie się pogorszyła, i pogarsza z dnia na dzień. Ludzie myśleli, że gorzej już być nie może, a jednak. Trwa prawdziwa eksplozja przestępczości. Plądrowane i podpalane są sklepy. Strach wyjść na ulice. Policja i wojsko nie może zapobiec przestępczej hekatombie. Nie pracują szpitale, w wyniku czego umierają ludzie. Nie działają szkoły i zakłady pracy, co tylko pogłębia lukę w ilości dostępnych na rynku dóbr i usług.

Coraz liczniejsze są protesty zdesperowanych i gotowych na wszystko ludzi. Wznoszą oni barykady i prymitywne „forty” na ulicach i placach. Podpalają opony. Sceneria przypomina ukraiński majdan lub rebelię w Syrii. Prezydent Maduro zapowiedział, że jeśli wojska USA wkroczą, to skończy się to nie drugą Syrią, ale wręcz drugim Wietnamem. Więc najwidoczniej wybrano strategię punktowych i hybrydowych ataków, np na wspomniane wyżej elektrownie.

.

Co się stanie gdy zabraknie prądu? Nie tylko Wenezuela..

Świat jest uzależniony od energii elektrycznej niczym narkoman od mieszanki kokainy z heroiną. Obserwujcie uważnie, co dzieje i co będzie się działo w Wenezueli. Tak, właśnie tak wygląda apokalipsa. Wystarczy po prostu odłączyć prąd. Mieszkańcy Szczecina mieli przedsmak tego, co może się stać, gdy w 2010 roku na ponad dobę całe miasto straciło zasilanie. Bo został uszkodzony kabel doprowadzający prąd z elektrowni Dolna Odra. Wyjące alarmy sklepów i domków jednorodzinnych, nie działające zakłady pracy, brak tramwajów, nielicznie kursujące autobusy, niemożność zatankowania auta, słabnący zasięg telefonii komórkowej. To potęgowało nastrój niewiadomej i grozy.

W Wenezueli objęło to praktycznie cały kraj. Fakt naszego uzależnienia od energii elektrycznej eksplodował z wielką siłą. Blackout może wydarzyć się także u nas, np z powodu rozbłysku na Słońcu czy rosyjskiego sabotażu. Struktury państwa są w stanie funkcjonować wtedy maksymalnie 3 dni. Po tym czasie ludzie zorientują się, że kryzys ma wymiar nieodwracalny. Zacznie się plądrowanie sklepów, zamieszki, eksplozja przestępczości. Po trzech dniach całe kwartały miasta zaczną przejmować mafie i lokalne milicje ludowe. Na wsi będzie to wyglądać inaczej, bo są tam silne więzi sąsiedzkie. Ludzie będą tam starać się zdobyć uzbrojenie i razem z lokalnymi komisariatami policji będą się chronić i wymierzać sprawiedliwość. Ręcznie, na miejscu, z udziałem karabinu, w niezbyt humanitarny sposób.

.

Ludobójstwo i kradzież surowców nazywane dla niepoznanki „demokratyzacją”

Ach, tak na marginesie, to ciężki los tych krajów bogatych w ropę naftową. Ciągle trzeba je wyzwalać i demokratyzować. Ciągle trawią je rebelie i rewolucje. A tymczasem na takim pozbawionym surowców Madagaskarze, ogromnym kraju afrykańskim dwa razy większym od Polski, spokój i żadnej wojny domowej. Normalnie cisza jak makiem zasiał. A w Republice Środkowoafrykańskiej, w której Chiny chciały wydobywać surowce, od lat krwawa wojna domowa. Do tego Afganistan, Syria, Irak, Libia, Jemen – też wojna. Jakież to dziwne, prawda? 😉

Ale to oczywiście przypadek. Przecież rządy o nas dbają, korporacje produkują najwyższej jakości produkty, weryfikowane potem na wolnym rynku, w ramach demokratycznego, liberalnego państwa prawa. Przecież tu nie chodzi o ropę naftową, ale o demokrację. Choć przecież sam Mike Pompeo, sekretarz stanu USA powiedział OFICJALNIE, że chodzi o dodatkowe, nowo odkryte złoża wenezuelskiej ropy, że trzeba je przejąć. Co z tego, że podasz na tacy OFICJALNĄ wypowiedź sekretarza stanu USA wraz z linkiem do YouTube. I tak przez liberała czy innego leminga zostaniesz okrzyknięty oszołomem, który nosi czapkę z folii aluminiowej i wierzy w płaską Ziemię. 😉

Poniżej dwa nagrania z ogarniętej chaosem i pozbawionej prądu Wenezueli:

.

.

Autor: JarQ

Witaj! Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych i nie ocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp i mogę ujawniać Tobie to, co jest przemilczane i ukrywane. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia.

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

2 myśli w temacie “Sytuacja w Wenezueli pogarsza się. USA przeprowadzi inwazję?!

  1. kraje z hiszpanskim to niecywilizowane ludy, nikt tam z nas nie chciaoby mieszkac, w meksyku porwania i morderstwa sa na porzadku dziennym po prostu tzw latynosi to sztuczna rasa polarabskomongolska i maja agresje i przestepczosc w genach, tylko biala rasa ma naturalne sklonnosci do zakladania cywilizacji, wszystkie inne to hybrydy i zawsze beda antycywilizacjami chcacymi za wszelka cene dostac sie do nas nie rozumiejac ze u nas ich panowie beda robic to samo w stanach gangi meksykanskie i portorikanskie to plaga podobnie murzynskie, mozna by powiedziec ze stare przyslowie indianskie zawsze na czasie, nie miala baba klopotu sprowadzila se murzyna araba i skosa

  2. Żeby wywołać kryzys u nas nie potrzeba wcale ruskiej dywersji ani rozbłysku. Wystarczy susza i upały wywołane ociepleniem klimatu i emisjami metanu z Arktyki. W 2015 roku podczas suszy najniższy poziom Wisły wynosił około 60 cm. Więc teraz na skutek super suszy spada do 10 cm to samo inne rzeki. Nie ma czym chłodzić bloków elektrowni jak w 2015. Dodatkowo jest problem z wodą do picia. To wystarczy żeby rozłożyć nie tylko jeden kraj ale cały kontynent.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.