EZOTERYCZNE „PRAWO PRZYCIĄGANIA” TO OSZUSTWO!

Czy ezoteryczne prawo przyciągania działa?

prawo przyciągania

Wiele się teraz mówi o tak zwanym „prawie przyciągania.” Co ciekawe, o prawie przycągania mówią nie tylko ezoterycy czy gnostycy, ale także ateiści. Jest to bardzo ciekawe zjawisko. Obserwuję to, że nawet zadeklarowani ateiści wciągają się w praktyki okultystyczne.

Podstawowym porzekadłem ezoterycznego „prawa przyciągania” jest: „rajski ptak ląduje na dłoni, która nie chwyta.”

Jest to porzekadło nie tylko współczesnych ezoteryków, ale ma ono źródło w buddyzmie Zen.

.

Czy jest to ponadczasowe, duchowe prawo? Czy jest to prawo, któremu powinniśmy się poddać? Bynajmniej. Wartości tego świata są odwrócone o 180 stopni. Dobro nazywane jest złem, a zło nazywane jest dobrem. Rajski ptak, czyli szczęście, powodzenie czy fortuna, siada na dłoni, która nie chwyta. A jaka dłoń nie chwyta? Ano taka dłoń, która już dużo ma. To jest piekielne prawo planety, rządzonej przez demiurga, czyli szatana.

Ten, który już ma, będzie miał więcej. Zaś ten, który ma bardzo dużo, będzie miał jeszcze więcej. To także prawo kapitalizmu, które głosi, że bogaci się bogacą, a biedni biednieją. Która dłoń zaś stara się złapać? Stara się złapać ta dłoń, która nic nie ma. Która jest biedna, poszkodowana. Więc nie ma w tym nic duchowego, bo bogactwo, powodzenie i szczęście nie płyną w kierunku potrzebujących i spragnionych, ale w kierunku bogatych, czyli tych, którzy już mają.

.

Prawo przyciągania odsłania szatańską naturę świata

Odsłania to psychopatyczną naturę tego świata. Człowiek, który ma już jakiś „zapas” danego dobra, nie tylko finansowego, jest spokojny, zrównoważony i ma dobre wibracje. Więc zgodnie z zasadą „rajskiego ptaka”, zdobywa on więcej i więcej. Kto zaś zdobywa najwięcej? Najwięcej zdobywają psychopaci rządzący światem. Którzy niszczą planetę, tworzą opresyjne prawo i którzy zrzucają bomby walcząc z innymi państwami (np Syria).

Wg tego prawa, najwięcej zdobywają bankierzy, miliarderzy, szefowie korporacji, liberalni politycy, i inni zbrodniarze tego typu. Dlaczego? Ano dlatego, ponieważ oni nie lękają się oni o byt, nie boją się oni, czy starczy do pierwszego i nie mają więc niskich wibracji. Ale przeciwnie: mają oni wysokie wibracje.

A człowiek dobry, empatyczny, współczujący innym? On najczęściej ma niskie wibracje. I tego nie da się przeskoczyć. Bo taki człowiek często przejmuje się losem innych, martwi się o planetę, jest pełen troski i współczucia. A to nieuchronnie rodzi złe wibracje. Więc prawo przyciągania ujawnia opresyjną, piekielną i psychopatyczną stronę tego upadłego świata materii. Świata, który bogatemu psychopacie daje jeszcze więcej, a człowiekowi dobremu i empatycznemu co rusz coś odbiera.

.

Tylko na to popatrz. Powtarzają Ci szatańskie kłamstwa w stylu:

 • Musisz mięć wysokie wibracje
  (A wysokie wibracje mają największe szuje i szumowiny, bo oni się nie lękają o byt)
  .
 • Prawo karmy rządzi ludzkim losem
  (Więc Hitler, Stalin, Rockefeller, Rotszyld, Tusk, Macron, Madonna mają dobrą karmę i są jakże wysoko uduchowieni, a polska biedota czy sieroty umierające z głodu w Bangladeszu mają złą karmę i są sami sobie winni. Więc musimy zgadzać się na każde zło i na każde zbydlęcenie, bo i tak wszystkim rządzi karma, a od nas nie zależy nic)
  .
 • Świat jest piękny, problem jest w Tobie i w Twoim odbiorze rzeczywistości. Bo świat to lustro, które pokazuje Ci Twoje nastawienie do niego.”
  (Więc znowu, ci źli i obrzydliwie bogaci postrzegają świat materialny jako źródło swojej ukochanej radości i przyjemności, więc otrzymują od szatańskiego świata same dobre rzeczy. No i to, co dzieje się w Syrii, Afganistanie, Jemenie, a ostatnio coraz bardziej we Francji, nie mówiąc już nawet o wielu innych miejscach świata, jest tylko naszym wyobrażeniem pierwiastka zła. No i jak pomedytujesz to Ci przejdzie, bo nie trzeba nic demaskować i nie trzeba protestować przeciwko zbrodniom liberalnych elit)

.

Człowiek nie będzie Bogiem. Człowiek potrzebuje Boga

Współczesne doktryny (ezoteryka, new age, ateizm) przypominają powiedzonko: „wiódł ślepy kulawego.” Zostaliśmy w bardzo sprytny sposób oszukani. Przyznaję, że ja także zostałem kiedyś oszukany. Na głębszym poziomie rozumienia nie ma różnicy między:

 • Ateistą wierzącym tylko w materię
 • Ateistą, który fascynuje się medytacją, jogą i prawem przyciągania
 • New age’owcem, ezoterykiem, okultystą, satanistą praktykującym najrozmaitsze ścieżki tajemne
 • Masonem, różokrzyżowcem, illuminatą, sufitą (bo wszystkie szatańskie drogi wiodą do sufizmu i do realizowania planu allaha vel demiurga vel lucyfera vel szatana)

Wszyscy oni powielają prastare kłamstwa, które leżą u zarania dziejów. A więc kłamstwa, że człowiek nie potrzebuje Boga. Że trzeba poznać siebie (gnostyckie „gnothi seauton”), zamiast poznania Boga. Że trzeba boskość rozwijać w sobie, bo niedoskonały, ograniczony i pełen wad człowiek może być wg nich, o ironio, bogiem.

Nie, nic z tych rzeczy nie jest prawdą. Zgodnie z prawem przyciągania, powinno być na świecie coraz lepiej. A tymczasem jest coraz gorzej i gorzej. Dziś już tylko ślepy by nie zauważył anomalii klimatycznych, które można odczuć także w Polsce. Więc poznawajcie siebie, wierzcie w prawo przyciągania i w prawo karmy, bądźcie sobie bogami, rozwijajcie pozytywne myślenie i pielęgnujcie wysokie wibracje. Mydlcie sobie oczy „cukierkową” papką dla motłochu, którą przygotowali dla Was ci, których nie lubicie, czyli masoneria i jej socjotechniczne zaplecze. To oni stworzyli new age, ezoteryzm, okultyzm, satanizm i inne ścieżki wiodące ku zatraceniu.

Podczas gdy nasza planeta, jedyny dom, jaki mamy – UMIERA na naszych oczach.

Moje poprzednie wpisy o ezoterycznych elitach, ich tajnych stowarzyszeniach i ich planach:

1. NWO – projekt religijno-okultystyczny:

NWO już trwa! To dużo bardziej zaawansowane, niż myślisz!
Nowy porządek świata (NWO) – czego chcą tajne organizacje?
Szok przyszłości – NWO, czyli plan globalnej dyktatury
Największa konspiracja świata [2]
Świat bez moralności i etyki, czyli tajne plany elit
Żyjemy świecie, który powoli przestaje sprawiać nawet pozory dobra
Gdzie tkwi błąd w ezoteryce i new age?
Czemu się nie oświeciłeś i dlaczego to się nie uda?
Tajne stowarzyszenia i władza nad światem: czy to możliwe?
Globalna świadomość to planowane niewolnictwo na nieznaną dotąd skalę
Oświecenie to czekanie na cud, kóry nie nadejdzie. System znowu Cię oszukał!

2. NWO – od strony politycznej i ekonomicznej:

Obudź się! Te teorie spiskowe okazały się faktem!
Ty także możesz poóc zakóńczyć dyktat banków!
9 etapów tworzenia globalnego totalitaryzmu. To już się dzieje!
Ten kto rządzi NBP, ten rządzi Polską. Zobacz kto a zdziwisz się bardzo!
Dr Gabon Mate: przyczyny Twojego cierpienia i rozpaczy
Upadek systemu: kto jest Twoim rzeczywistym wrogiem?
Weług prawa międzynarodowego jesteś niewolnikiem! Wiedziałeś o tym?
O tym jak elity zrobiły z Ciebie niewolnika korzystając z Twojej bierności i niewiedzy!

Autor: JarQ

Witaj! Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych i nie ocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp i mogę ujawniać Tobie to, co jest przemilczane i ukrywane. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia.

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

13 myśli w temacie “EZOTERYCZNE „PRAWO PRZYCIĄGANIA” TO OSZUSTWO!

 1. Kefir, posluchaj, wydaje sie ze w koncu powinienes sie zdecydowac. Wyglada na to ze co jakis czas masz jakies kryzysy zwiazane z buntem , i konczy sie tak ze wszystko krytykujesz. opowiadasz tak wiele o tym co jest klamstwem, a powiedz mi co jest wedlug Ciebie prawda? Najlatwiej jest skrytykowac ale wowczas zamieniasz sie w pieniacza. Ja od siebie dodam tylko sprostowanie. Tak , wibracje sa wazne i tak ,powinno sie je utrzymywac jak najwyzsze….tyle ze trzeba sie to nauczyc robic bez wzgledu na zewnetrzna sytuacje, a to juz jest sztuka. Prawde napisales ze bogaci maja latwiej bo sam pieniadz jest energia. Eztoteryka stara sie powiedziec, nie masz pieniedzy to miej przynajmniej ducha bo jak nie beziesz mial ani pieniedzy ani ducha to bedziesz trup;). Kolejne sprostowanie dotyczy gnostykow, wydaje sie ze mgliscie pojmujesz intencje gnostykow. Przecietny gnostyk tak by Ci powiedzial. Drogi Jarku ja przestaniesz ciagle narzekac i krytykowac, robic z siebie ofiare systemu to byc moze za kilka lat dojrzysz w sobie swiatlo boskosci, a jak to dojrzysz to je rozsiejesz a jak zostanie rozsiane wsrod wiekszosci to nie ma takiego systemu co mogl by ten eksperyment wytrzymac;)

  1. Zadales dobre pytanie. Dlaczego nie krytykowac czegos co,jest zle, szatanskie, ludobojcze? Odowiadam zatem, poniewaz chcac, niechcac wspierasz ich swoimi tekstami w mysl podstawowej zasady marketingu. Piszczie o nas dobrze alo zle, byle byscie pisali. Dlatego zasugerowalem Ci abys pisal od siebie co jest prawda, Twoja prawda, poniewaz uwazam ze to jedyna metoda dajaca rezultaty. W psychologii natomiast to co robisz nazywa sie Zasada różowego slonia. Chodzi o to ze przychodzi psycholog do Ciebie i mowi. Mysl o czym chcesz tylko nie o rozowy sloniu….jak sadzisz, o czym pomyslisz?;)

   1. @SAMLAS –
    O czym Ty w ogóle mówisz? Halo, tu Ziemia! 😉 Ile ofiar pochłonęło szerzenie demokracji od 2001 roku? Wg niekórych szacunków 11 milionów. Co z biedą, wyzyskiem, i dążeniem do depopulacji 90% ziemian? Co z nakarmieniem głodujących, z ukrywaniem technologii? Co z dewastacją przyrody i klimatu?

    Mnie te kwestie interesują, a nie ezoteryka, różowe słonie i jakieś płaskie czy wklęsłe Ziemie.

    1. Oczywiscie, bo ja nie kwestionuje tego co robisz bo uwazam to rowniez za sluszne, my rozmawiamy o najskuteczniejszych metodach do osiagniecia Twojego celu

 2. Aha i widze jeszcze jeden powazny blad jesli chodzi o gnostykow w Twoim wywodzie. Gnostyk nie mowi poznaj siebie ZAMIAST Boga, gnostyk mowi szukaj boga ale w sobie bo,nigdzie indziej go na tym swiecie nie znajdziesz. Gnostyk uwaza ze swiat jest wytworem Yaldabotha, demiurga jak go nazywasz i jest kreacja BRAKU, w ta kreacje zapuszczono istoty duchowe ktore maja w sobie PELNIE. W braku nie znajdziesz pelni.

  1. @SAMLAS widać, że przyjmujesz do siebie wszystkie teorię, które są zapoczątkowane przez jakiś trenerów duchowych, czy jakieś sekty i bierzesz to za pewnik. To dlaczego ich „teorię” te jedyne słuszne zawsze dziwnym trafem działają tylko na ich korzyść?
   Bo taka jest prawda, wymyśla się teorię, zdobywa naiwnych i zdesperowanych wyznawców a potem wynajmuje się halę wykładową i kosi hajs na biletach, książkach i jakiś życiowych poradnikach. Teraz dochodzą do tego koszulki, kubki i smycze na klucze, takie to pomocne dla wszystkich wyznawców tych teorii. Wszystkie te bzdety zawsze działały i będą działały na korzyść bogatych.
   Jak mówisz, że można mieć wysoką energię czy coś tam będąc biednym 😂 ubaw po pachy człowieku. To znaczy, że jak napotkasz na drodze przeszkody (brak kasy na opłacenie czynszu np), to po prostu oszukujesz siebie, że przecież jest dobrze i nie myślisz o przeszkodzie. To oznacza, że taka przeszkoda będzie pojawiać się na twojej drodze regularnie (zaległe odsetki i coraz większy dług) a ty zamiast ją usunąć na stałe za pierwszym razem, to ją ignorujesz.
   Jedyna prawda to logika i nawet wtedy okazuję się, że czasem jest błędna, dlaczego? Bo okazało się jednak, że nie była logiczna, czyli to nie była jednak logika ale brak wiedzy sprawił, że wydawało się to kiedyś logiczne. Ezoteryki, gnostyki wsadź sobie w tylną rurę. Poznałem na swojej drodze już tylu oszołomów, którzy takie rzeczy praktykowali i łączy ich jedno – kiedyś wszyscy oni wyląduja w zakładzie dla umysłowo chorych. Ale ja nie mam z tym problemów bo myślę podobnie jak ludzie, którzy wymyślają te teorię.
   Jarek Kefir ma świetny styl pisania , dużo odbiorców treści i na pewno mógłby wymyśleć swoją teorię i zarabiać na personal brandingu ale na szczęście korupcja nie jest domeną całej ludzkości i nie każdy lider idzie ścieżką bogacenia się czyimś kosztem. Chociaż ja nie mam problemów z ludźmi, którzy tak robią, bo sami chcą się wyrwać z niewolnictwa ekonomicznego. Tylko jak każdy tak zacznie robić, to mówienie prawdy będzie postrzegane jako zbrodnia. Zastanów się czy chcesz tylko takie treści przeglądać w sieci.

   1. Chyba nie przeczytales dokladnie tego co napisalem. Podkreslam wiec jeszcze raz, ze to co napisalem jest sprostowaniem. Niczego nie biore za pewnik bo niczego nie oceniam. Jedyne co zrobilem to przedstawilem sposob postrzegania rzeczywistosci przez gnostykow oraz ezoterykow. Nikogo do tego rowniez nie namawialem. Starm sie jedynie o to aby kazdy mial jasnosc jakie cele ma kazda z tych grup. Mogl bym rozwinac swoje sprostowanie i rozszerzyc je o iluminatow , satanisow i lucyferian ale nie chce ingerowac polemika w tresc artykulu autora.

    Od siebie napisze do wszystkich jedno. Ani jedna z tych grup nie ma w swoich celach czegos takiego jak JESTESMY ZLI albo JESTESMY DOBRZY, nawet lucyferianie, jesli wiec ktos pragnie poruszyc tematy zwiazane z tymi organizacjami warto wiedziec o czym sie pisze. Na koniec zaznaczam, nikogo tu nie popieram ani nikogo nie faworyzuje.

    1. @SAMLAS –
     Oprócz lucyferian i illuminatów powinieneś wspomnieć o różokrzyżowcach i wolnomularstwie (masonerii).

     Ach, przecież oni są tacy pomocni! Obiecują oświecenie, samodoskonalenie, mówią, że są opiekunami społeczeństwa, że prowadzą działalność charytatywną, że tworzą nowe idee, co przyczynia się do ewolucji ludzkiego gatunku.

     Ale ja nie dałem się na to nabrać. Skumałem, kim tak naprawdę Ci ludzie są i co robią. A przede wszystkim, co oni ukrywają, mydląc ludziom oczy a to ateizmem, a to rewolucją obyczajową 1968 roku, a to feminizmem i dewastacją relacji i ładu społecznego, a to nurtem new age, czy w końcu doktrynami masońskimi.

     No cóż, stało się. Połączyłem miliony różnych pakietów informacji w jedną całość, dostałem wsparcie merytoryczne i skapnąłem się, o co tu naprawdę biega.

     I na koniec: Samlas, czy Ty aby nie uczysz ojca dzieci robić, metaforycznie rzecz ujmując? 😉

 3. Masz racje w wielu aspektach tzw. duchowości i ezoteryki, moje zdanie jest takie ze we wszystkim trzeba znaleźć złoty środek, w ezoteryce jest wiele błędnych przekonań i ścieżek które prowadzą na manowce, a prawdziwe światło rozpoznasz. Gdyby ezoteryka nie była tym kierunkiem to po co mieliby tam mnożyć to wszystko i wykonywać labirynt nie do przebycia, a tak to jest taki gąszcz do ze 99% się zgubi i masz tutaj 100% racji – o to im właśnie chodzi….

  Polecam lektury Baniek i Castanieda – ciekawe spojrzenie ze jestesmy w więzieniu i pracujemy jako bateryjki dając swoją energię istotom z innego wymiaru… a prawdziwy Bóg jest, a dostęp do niego mamy przez nasz portal wewnętrzny, bo tylko serca nikt nie jest w stanie nam zhackować i założyć blokad i tego się boją, bo mimo beznadziejnej sytuacji mamy ten jeden malutki oręż
  Są osoby które ulatniają się z tego świata (tęczowe ciało) , ezoteryka została tak samo zhackowana jak nauki Chrystusa – wierze ze tam jest odpowiedź, jednak aby ją znaleźć trzeba odnaleźć właściwą ścieżkę i kierunek. Pozdrawiam Cie serdecznie

 4. Wszyscy miliarderzy i władcy tego świata osiągnęli to co posiadają nie przez prawo przyciągania. To prawo w ich przypadku nie działa. Oni to osiągnęli innym sposobem.
  Zrobili prosty manewr któremu sprzeciwił się Jezus, a któremu nie sprzeciwia się większość ludzi.
  „I zawiódł go szatan na górę wysoką, i ukazał mu na chwilę wszystkie królestwa świata, mówiąc doń: Dam ci całą tę potęgę i chwalę ich, bo w mojej są mocy, a daję je, komu zechcę. Jeśli więc ty złożysz mi pokłon, będziesz miał to wszystko.”
  Tak więc nie trzeba prawa przyciągania, potrzeba zwykłego pokłonu.
  A samo prawo przyciągania działa. Sam Jezus mówił że działa. „Każdemu bowiem kto ma będzie dane i obfitować będzie a temu kto nie ma odbiorą i to co zdaje się posiadać” Chodzi tu o poziom świadomości lub poziom energii sprawczej, co symbolizują talenty czy oliwa w przypowieści o mądrych i głupich pannach.

 5. W wielu swoich artykułach polecasz książki Vadima Zelanda, które są właśnie o prawie przyciągania… Sam sobie przeczysz?

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.