CZEMU EZOTERYKA NIE DZIAŁA? POWINIENEŚ O TYM WIEDZIEĆ

Szokujące kłamstwa ezoteryki i nurtu new age

Ezoterycy mawiają, że nie mamy prawa nikogo ani niczego oceniać. Że nie mamy prawa osądzać, bo osąd jak i ocena jest negatywną energią. Mówią też, że choć mamy apogeum biedy, wyzysku i ludzkiej rozpaczy, że choć planeta umiera (zmiany klimatu, dewastacja przyrody), że choć plan NWO lada moment będzie zrealizowany – to mamy o tym nie mówić. Mamy tego nie krytykować, bo przecież wysyłamy do astralu „złe wibracje” i tak czy owak wspieramy to zjawisko.

Zadam Ci jednak pewne pytanie: Czy urodziłeś się po to, by bezczynnie, wręcz z medytacyjnym uśmiechem na ustach patrzeć, jak psychole u steru władzy zabijają milion ludzi za milionem? Np w Syrii czy Iraku? Czy urodziłeś się po to, by czekać, aż po Francji niepokoje zawitają do naszego kraju (oby nie!), podczas których jacyś rebelianci, opłaceni miliardami przez Sorosa, Merkel czy Clinton, wejdą do Twojego domu, by Cię okraść i poderżnąć Ci gardło? I co, medytacją zatrzymasz rakiety i czołgi? Wizualizacjami zatrzymasz tych rebeliantów by nie weszli do Twojego domu? Pozytywnym myśleniem przekonasz się, że Twoje długi i niskie zarobki są okej? Podwyższaniem wibracji serca, nerki czy czego tam, sprawisz, że życie na Ziemi przestanie wymierać, bo liberałowie i kapitaliści wciąż nie mogą się nażreć?

Ja tam uważam, że to nasza bezczynność i zajmowanie się podwyższaniem wibracji i medytacjami, wspiera ten opresyjny system. To brak krytyki z naszej strony powoduje, że czują się oni bezkarni. Ja trochę zajrzałem za tę ognistą kurtynę i spojrzałem w tę bezdenną otchłań zła. I powiem Ci jedno: oni najbardziej boją się buntu i rewolucji. Najbardziej boją się, że 90% obywateli przez dwa tygodnie odmówi przyjścia jak co rano do pracy, dzięki czemu stracą setki miliardów dolarów. Najbardziej boją się „runu na banki”, czyli tego, że dużo ludzi w krótkim odcinku czasu wypłaci wszystkie pieniądze, dzięki czemu system ekonomiczny planety się rozsypie, a oni stracą biliony i trafią na szubienice.

.

Wiedza, jedność i bogactwo ludu to odwieczny strach elit

A „najbardziej z najbardziej” boją się oni naszej jedności połączonej z naszą wiedzą. Wiedzą, kto jest prawdziwym sprawcą sterującym systemem zza kulis, ze swoich luksusowych rezydencji.

Więc po pierwsze, stworzyli oni iluzję demokracji, czyli iluzję, że zwykły człowiek, a nie wielki kapitał, ma wływ na system. Demokracja i opłacani przez nich politycy, prezentujący te same poglądy, pozwalają im pozostać w cieniu. Bo zobacz: niemieccy Chadecy, Socjaliści, Liberałowie, Zieloni, Komuniści – kilka niby samodzielnych partii, a każda realizuje dokładnie tę samą politykę i robi dokładnie to samo, jeśli wygra wybory.

Po drugie, jak już przed chwilą wspomniałem, boją się naszej wiedzy. Dlatego od trzech dekad sukcesywnie obniżają poziom edukacji w i tak przecież „zmechanizowanej” i „topornej” szkole. Kiedyś polski internet obiegł mem, jak uczeń ósmej klasy podstawówki kilkadziesiąt lat temu z łatwością rozwiązał zadanie matematyczne na poziomie trzeciego roku dzisiejszej Politechniki. Poza tym, stworzono cały ogromny przemysł medialny z fałszywymi „faktami”, z ogłupiającymi programami i serialami, jak i z demoralizującą, gangsterską lub zwyczajnie obrzydliwą pop-kulturą (pop, rap, hip hop, część metalu, pornografia, niektóre filmy i gry).

.

Globalny system odwrócony, czyli falsyfikacja dobra i rehabilitacja zła

Liberał z elit politycznych powie, że wolność w sztuce jest jednym z fundamentów wolności. Ja powiem, że jest to nie tylko demoralizacja, ale też zbrodnia i dewastacja ładu społecznego. A co z wywrotowcami, z antysystemowcami, z tymi, którzy wybrali drogę prawdy? Ano podrzuca się im debilne teorie spiskowe (płaska ziemia, kosmici, reptilianie, chemtrails) i fałszywe doktryny. Takie doktryny jak new age, ezoteryzm, lucyferianizm, satanizm, i w końcu – bardziej zaawansowany occult u wolnomularstwa.

Te doktryny są szczególnie szkodliwe, bo ich zadaniem jest nie tylko rozbicie naszej zdolności oporu i sprzeciwu, ale mają też oddalić ludzi od Boga, czyli od realnej siły. I potem wmawiają takiemu biednemu człowieczynie, który zapierdala przy maszynie za 2000 złotych miesięcznie, że tylko on ma w ręku swój los, że widocznie ma złe wibracje i negatywną karmę. Taa, za to Soros, Gates, Macron, Merkel, Erdogan, Tusk, czy w końcu Hitler i Stalin mieli dobre wibracje w serduszkach i dobrą karmę.

Po trzecie, boją się oni naszej jedności. Dlatego od zawsze napuszczają jedną grupę biedoty na inną grupę biedoty, o odmiennych poglądach. Sami zostają zawsze w cieniu, patrząc jak miliony walczą ze sobą i wykrwawiają się. Napuszczono chłopów na panów (bolszewizm), niemieckich nazistów na bolszewików, ateistów na katolików, lewicowców na prawicowców, kobiety na mężczyzn (feminizm), a teraz mężczyzn na kobiety (red pill, incele, MGTOW). Spowodowało to rozbicie tkanki społecznej i podzielenie ludzi, którzy nie mają wiedzy i nie są w stanie zrozumieć, kto pociąga za sznurki i kto jest rzeczywistym sprawcą i oprawcą.

.

Elity chcą, byśmy poddali się światu, systemowi:

 • Ateizm: liczy się tylko kariera, pieniądze, konsumpcja i kolekcjonowanie przyjemnych chwil. No i nie możesz się wyhylać, sprzeciwiać, musisz być posłuszny rządowi, ekspertom, aparatowi władzy i normom społecznym.
  .
 • New age, ezoteryzm: liczy się „realizacja w świecie materii”, bo materia jest miejscem wyrażania się ducha. Im szerszy zasięg w świecie materii, tym większy duch. No, Lenin to dopiero miał dobrego ducha. 😉
  .
 • Wolnomularstwo: tu jest wiele zasłon iluzji i jej etapów. Napiszę oddzielny felieton o tym, co jest na końcu „okultystycznej drogi.” Na końcu tej masońskiej i illuminackiej drogi jest uznanie szatana (demiurga, abaddona, marduka, lucyfera, jak i.. allaha (sic!) ) jako swojego „szefa”, i służenie mu w niszczeniu ludzkości i planety. Szatan jako „wirus” w systemie operacyjnym Ziemi, chce się sprzeciwić pierwotnemu twórcy naszej planety, czyli Bogu, i ją zniszczyć. To dlatego ten wirus zmodyfikował zasady życia na świecie tak, by był to „system odwrócony”, w którym jest jak najwięcej zła, biedy, cierpienia i wszelkich innych negatywizmów. Ma to być dodatkowym czynnikiem oddalającym ludzi od Boga. I w końcu, „wirus” ten przedstawia zwodnicze doktryny jako receptę na samodoskonalenie, przebudzenie, oświecenie, na ucieczkę z planety i rzekomego „koła reinkarnacji”, czyli samsary.

.

Ezoteryczny „groch z kapustą” i illuminacki zamordyzm

Ważne jest też to, że wybierając new age’owy czy ezoteryczny „groch z kapustą”, bądź bardziej „czarne” i „smoliste” jego odmiany (okultyzm, satanizm, wolnomularstwo) stajesz się współautorem matrixa. Więc próżne Twe nadzieje na opuszczenie jego łona, skoro sam wybrałeś że mu służysz. Przeciętny ezoteryk „z ludu” roznosi tego wirusa po znajomych czy po czytelnikach, jak i składa swojego Ducha na ołtarzu matrixa. Z kolei wysoko postawiony mason czy illuminat może nieco więcej. Np może kolportować fałszywą doktrynę milionom ludzi. Lub może te miliony zabić, kłamiąc całemu światu o demokratyzacji i o misji stabilizacyjnej w danym kraju.

Ta iluzja jest wielowymiarowa, i wcale nie dotyczy tylko „new age’owego grochu z kapustą” czy też „ezoteryki psychiatrycznej.” Ta iluzja to nie tylko teorie spiskowe, mniej lub bardziej wiarygodne. Najciemniej jest pod „oświeconą latarnią.” Tam to dopiero panuje smolisty mrok, choć obiecano Ci coś dokładnie przeciwnego. Czasami przejrzysz na oczy dopiero, gdy „przypalisz się” dotykając tego mroku.

Zauważ jeszcze jedno: te wszystkie iluzje zostały wygenerowane przez agendę medialną elit w kluczowym dla świata momencie. Ten system „zionie ducha” i nie jest możliwe jego dalsze trwanie. Elity chcą zastąpić pracę ekonomicznych niewolników kapitalizmu, czyli nas, pracą robotów, komputerów i maszyn. A następnie chcą zabić większość ludzi na Ziemi, a z reszty zrobić niewolników w ramach NWO – nowego porządku świata. No i właśnie teraz mamy szansę sprzeciwić się i to wszystko zmienić.

Więc ten cały new age’owy, ezoteryczny, gnostycki i okultystyczny „groch z kapustą” powstał właśnie w jednym celu. Skupić uwagę ludzi na nieistotnych, a najlepiej na szkodliwych rzeczach, co sparaliżuje ich opór, pozostać w tajemnicy, napuścić jednych na drugich i patrzeć, jak się nawzajem wyrżną. Wyrżną w wydarzeniu, przy którym II wojna światowa będzie się wydawać czymś malutkim.

.

Moje poprzednie wpisy o ezoterycznych elitach, ich tajnych stowarzyszeniach i ich planach:

1. Warto stawić opór:

Ezoteryczne prawo przyciągania to oszustwo!
Kto rządzi światem? Na pewno nie politycy
Liberalne elity i plan zniszczenia naszej cywilizacji
NWO już trwa! To dużo bardziej zaawansowane, niż myślisz!
Liberał do Polaków: „Zamknijcie mordy, roszczeniowa hołoto!”

2. NWO – projekt religijno-okultystyczny:

Nowy porządek świata (NWO) – czego chcą tajne organizacje?
Szok przyszłości – NWO, czyli plan globalnej dyktatury
Największa konspiracja świata [2]
Zamachy w Nowej Zelandii: początek światowej wojny religijnej?
Świat bez moralności i etyki, czyli tajne plany elit
Żyjemy świecie, który powoli przestaje sprawiać nawet pozory dobra
Gdzie tkwi błąd w ezoteryce i new age?
Czemu się nie oświeciłeś i dlaczego to się nie uda?
Tajne stowarzyszenia i władza nad światem: czy to możliwe?
Globalna świadomość to planowane niewolnictwo na nieznaną dotąd skalę
Oświecenie to czekanie na cud, kóry nie nadejdzie. System znowu Cię oszukał!

3. NWO – od strony politycznej i ekonomicznej:

III wojna światowa: 99,9% ludzkości kontra nasi oprawcy
Obudź się! Te teorie spiskowe okazały się faktem!
Ty także możesz poóc zakóńczyć dyktat banków!
9 etapów tworzenia globalnego totalitaryzmu. To już się dzieje!
Ten kto rządzi NBP, ten rządzi Polską. Zobacz kto a zdziwisz się bardzo!
Dr Gabon Mate: przyczyny Twojego cierpienia i rozpaczy
Upadek systemu: kto jest Twoim rzeczywistym wrogiem?
Weług prawa międzynarodowego jesteś niewolnikiem! Wiedziałeś o tym?
O tym jak elity zrobiły z Ciebie niewolnika korzystając z Twojej bierności i niewiedzy!

Na koniec popatrz na poniższe obrazki i cytaty z przesłaniem:

.

Co powiesz o tym, który ten napis wydrapał? A co powiesz o tych, którzy tę krzywdę wyrządzili? Kto miał z nich dobrą czy złą karmę? Kto nie oczyścił wszystkich czakr? Kto miał dobre wibracje, a kto miał złe wibracje? Kto miał pozytywne, a kto negatywne myślenie? Co byś radził temu więźniowi, a co strażnikowi?

I co, mięknie rura, nie? I tak ma być.

.

Autor: JarQ

Witaj! Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych i nie ocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp i mogę ujawniać Tobie to, co jest przemilczane i ukrywane. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia.

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

13 myśli w temacie “CZEMU EZOTERYKA NIE DZIAŁA? POWINIENEŚ O TYM WIEDZIEĆ

 1. …i znow Jarek, co Ty masz do powiedzenia ludziom oprocz krytyki innych? Jakie sa Twoje wartosci i prawdy?

  1. @SAMLAS – W niektórych artykułach podaję swoje wartości.

   Jak zauważyłeś, od około 24 stycznia tematyka strony się zmieniła. To, co kiedyś popierałem i poznałem „zbyt blisko”, opamiętałem się, i teraz to demaskuję, przestrzegając innych, by tego błędu nie popełniali.

   1. @JarQ myślisz, że Zeland w swoich książkach tez nami manipulował i wszsytko co w nich opisał jest tylko bełkotem stworzonym przez elity?

    1. Niestety, ale myślę, że tak. To tzw. „agenda new age”, czyli propaganda stworzona przez illuminatów / wolnomularstwo.

 2. A mnie się podoba. Dochodzę dokładnie do tych samych wniosków i myślę, że nie tylko my zatoczyliśmy to koło. Ludzie się budzą i to nie tylko w Polsce, chcemy prawdziwych wartości, rzeczowych, namacalnych bez relatywizowania dobra i zła, a nie mamałygi sztucznego oświecenia wlewanej nam przez pseudo mądrale. Całe to oświecenie to próba zrobienia z nas stada potulnych baranków, które z uśmiechem na ustach będzie biernie przypatrywać się poczynaniom cwaniaków.

  1. @Ewa – nie tylko my zatoczyliśmy to koło i poznaliśmy, na czym naprawdę polega ten myk z new age i jego licznymi odnogami. 🙂

   Za nami pójdą inni.

   Od około 2017 roku pisałem, że to całe nie osądzanie, relatywizm, zwalanie winy na ofiary jak i nie rozmawianie o negatywizmach jest złe. Ale dopiero w styczniu przyszło olśnienie, do czego całość agendy ezo / new age prowadzi i na czym to polega.

 3. Ponieważ religie powoli przestają działać i ich rola jako kontrolera umysłów się wyczerpuje, w ostatnim czasie nastąpił kontrolowany wyciek wiedzy tajemnej – w zakresie tylko takim, który pozwoli na kontrolę umysłów innymi (ezoterycznymi) niż religie metodami. Za kontrolą umysłów idzie czerpanie energii kreacji ludzi. Kreacja ludzka była przez elity wykorzystywana przez wieki.
  Chyba jednak coś nie pykło, bo rośnie ludzka ŚWIADOMOŚĆ. A ze wzrostem tejże już sobie nie poradzą.
  Kiedyś religie, teraz niuejdż i ezoteryka, to narzędzia trzymające ludzkość (ludzkie dusze) w ciemnocie i strachu, w niewiedzy o tym, jakie są mechanizmy świata działające wokół niej.
  Wzrost świadomości obnaża prawdę, że to ludzie są potrzebni elitom – a nie elity ludziom.

  1. @Irek – to wiadomo, masz rację. Przy czym kluczowe, i zarazem najbardziej „smoliste” elementy tej wiedzy, zatrzymują dla siebie. Ludowi rzucają ochłapy w stylu „bezwarunkowej miłości”, „wyjścia z dualizmu”, i tak dalej, co powoduje, że coraz więcej „ezoteryków” ląduje w psychiatrykach.

 4. @Ewa Elle i @Irek : takie wypowiedzi napawają mnie dużym optymizmem. Pomimo, że elity wyrządziły już znacznej części społeczeństwa szkody (nazwijmy je „poznawcze”, takie, które sprawiły, że nie zdołają oni już zrozumieć wielu rzeczy często ze strachu) , to jest też wiele osób, które myślą zgodnie z maksymą „question everything”, czyli wszystko poddawaj analizie, kwestionuj i nie przyjmuj teorii jako faktów.
  Chociaż uważam, że walka jest ogólnie przegrana i można już pomóc jedynie sobie i bliskim, to zawsze jest ten promyk nadziei, prześwit słońca na stale zachmurzonym niebie , jak coraz więcej osób piszę i wypowiada się sensownie.

 5. Kolejny kozak tekst, dzięki 🙂

  Ja od siebie tylko nie zgadzam się z opinią, że teoria chemtrails jest fałszywa. Na anglojęzycznych mediach, szczególnie amerykańskich, znajdziesz nawet zapisy ze spotkań radców dużych miast, którzy żądają wyjaśnień tego typu zjawisk i jest też kilku bardzo wiarygodnych whistle blower’ow, którzy łączą to z epidemiami zachorowań na grypy, przeziębienia i ogólnym spadkiem zbiorowej odporności na infekcje od momentu spryskiwania. Samo ONZ już powoli wychodzi w tym temacie z cienia i przyznaje, że przeprowadzili oni mnóstwo testów na „ochronę klimatu” poprzez opryski. Sami przyznali, że każdy kraj musiał wyrazić na to zgodę, bo opryski są skuteczne tylko globalnie. Ogólnie to uważam, że ta teoria będzie faktem już za 1-3 lata. Niektórzy łączą też opryski z technologią 5G, w opryskach mogą się znajdować nano cząsteczki, które przewodza energię łatwiej i to wzmocni działanie sieci 5G. Spędziłem przy tym temacie mnóstwo godzin ale tak jak napisałem, media, wywiady i książki anglojęzyczne, w polskim tłumaczeniu jest to wszystko bardzo późno omawiane, a do tego nierzetelnie.

  Do tego red pill i MGTOW, uważam, że była to oddolna inicjatywa mężczyzn , która działa tak naprawdę przeciwko elitom. Elity chcą rozpadu związków i rodzin, chcą abyśmy szybko wyprowadzili się od rodziców. Dzięki temu każdy z osobna się utrzymuje, więcej konsumuje, każdy osobno płaci czynsz i rachunki, czyli wydaję pieniądze, z których oni zawsze czerpią zyski. A inicjatywa red pill – pozwala spojrzeć na to z góry, w jaki sposób dajemy się oszukiwać i sobą manipulować – oczywiście są celowe red pille, które mają nas zwieść do króliczej nory bez dna, gdzie nie ma odpowiedzi, elity walczą w ten sposób z tak zwanym truth movement podsuwając kompletnie fałszywe teorię więc trzeba być czujnym.
  Tak samo MGTOW, to mężczyzni mieli być atakowani feminizmem, kobiety miały być dostępne dla wybranych 15-20%, którzy też mieli za zadanie kupować im luksusowe bielizny, kosmetyki i biżuterię, MGTOW sprawił, że nawet oni dostrzegli w tym podstęp kobiet hipergamicznych i narcystycznych (lubię siebie zaliczać do tych 15-20%, bo mam powodzenie u lejdis) , a dzięki temu upadają luksusowe marki kobiece już w całych Stanach Zjednoczonych, mężczyźni przestali kupować kobietom drogie prezenty a kobiet na to nie stać po prostu. Reszta odrzuconych mężczyzn miała natomiast wieść wirtualne życie na apkach randkowych, kupować bilety do kina i stawiać obiady kobietom, które na samym starcie ich odrzuciły i przyjęły taktykę dojenia ich z kasy, zostawią ich jak skończy się hajs lub cierpliwość do bycia we friendzone – dla tych mężczyzn MGTOW sprawił, że zajmują się sobą i przestają wierzyć, że kobieta patrzy na charakter czy jakieś inne bzdury. Zajęli się oni samorealizacja, przestali wierzyć trenerom, którzy obiecują na serii wykładów złote środki na podrywanie kobiet nawet jak jesteś chudy jak patyk, gruby jak beka, nieogolony z ciuchami z targu i bez kasy. To tak nie działa i MGTOW im to wytłumaczył. Oczywiście z red pilla i MGTOW można wysnuć właściwe wnioski już po tygodniu nauki, ale niektórzy brną w to i to prowadzi do nienawiści do kobiet. Czyli tutaj kłania się metoda elit na podzielenie płci – co za dużo to nie zdrowo, z tych dwóch ruchów można wynaleźć kilka prawd, a potem temat jest wyczerpany i reszta to lanie wody, generalizacja kobiet, nienawiść do nich i naprawdę wiele innych złych rzeczy. Tak właśnie robią elity gdy ktoś znajduje odpowiedzi, narzucają tysiące innych bezsensownych teorii aby zamazać obraz. Inteligentne osoby natomiast znajdą dużo wiedzy w tych ruchach.

  Pozdrawiam.

  1. @Wariat – Może z MGTOW i red pillem jest trochę racji. Ale po pierwsze, jest to wycofywanie się przerażonych ludzi z części życia. W Japonii od dekad znane jest zjawisko Hikikomori, czyli całkowitego odcięcia się od jakichkolwiek kontaktów z ludźmi. No i jest to kolejny zgrzyt w społeczeństwie, bo duża część tych ludzi się radykalizuje, a niektórzy dokonują nawet krwawych zamachów.

   O to im chodziło.

   Pojawiła się także doktryna Purple Pill – mieszanka Blue Pill i Red Pill. Są również inne wersje – Black Pill (czyli wygląd to wszystko, to już koniec, jedyne wyjście to Hikikomori) i Pink Pill – odmiana Red Pilla w wersji feministycznej, która krytykuje męską hipogamię. Ja wolę lansować inne podejście – White Pill, czyli Biała Pigułka, będąca optymalną mieszanką wszystkich możliwych pigułek.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.