CZY KAWA JEST NIEZDROWA? BADANIA: TAK!

Czy kawa jest niezdrowa?! Niestety ale tak!

Nie milkną spory o kofeinę i kawę. Dla większości życie bez niej jest niemożliwe, zaś inni odczuwają wstręt na samą myśl o tej używce. Warto wspomnieć, że kofeina jest narkotykiem, tak samo jak alkohol. Kofeina jest narkotykiem miękkim, zaś alkohol, wg encyklopedycznej definicji, spełnia wszystkie założenia narkotyku twardego.

Kofeina sama w sobie nie jest aż tak szkodliwa, jak kawa. Kawa zawiera liczne substancje dodatkowe. Dotychczas zidentyfikowano ich około tysiąca. Wpływ większości z nich na organizm jest nieznany. Po prostu naukowcy jeszcze ich nie przebadali. Te substancje działają bardzo negatywnie na żołądek, jelita, nadnercza i mózg. Od uszkodzeń jelit się zaczyna cała kaskada problemów w organizmie. Choroby autoimmunologiczne i niedobory spowodowane złym wchłanianiem, i tak dalej.

Co mogę radzić osobom przewlekle uzależnionym od kofeiny, którzy nie są w stanie odstawić kawy z powodu objawów odstawiennych? Zrezygnuj z kawy, herbaty, coli, energy drinków itp. itd. Przerzuć się na tabletki z czystą kofeiną. Bierz od 80 mg do 200 mg kofeiny z tabletek dziennie, najlepiej rano. Unikaj ich zażywania po godzinie 15:00.

Nie bierz więcej niż 200 mg dziennie! Maksymalna bezpieczna dawka kofeiny to 400 mg na dzień. Jednak dawka 400 mg kofeiny może u wielu osób powodować objawy przedawkowania, w tym ciężkie, np u dzieci, kobiet, wychudzonych, wyniszczonych, osób przewlekle chorych na serce, z niedoborami itp.

Tabletek z kofeiną nie wolno łączyć z innymi źródłami kofeiny!

.

Poniżej przeczytasz tekst o szkodliwości kawy:

Zaś pod tekstem są linki do moich wcześniejszych artykułów, gdzie jest znacznie więcej informacji. Polecam te artykuły.

Cytat: „Kawa wypłukuje potas i magnez, zakwasza organizm, ma działanie moczopędne, co za tym idzie działa jak wodospad wypłukując z organizmu to co najlepsze. Kawa destabilizuje pracę układu trawienia, wpływa negatywnie na cholesterol (parzona po Turecku). Kawa zawiera metyloparation. To środek insektobójczy używany do zwalczania plag dotykających uprawy roślinne. Metyloparation jest bardzo szkodliwy nie tylko dla człowieka, ale także dla ptaków, ryb oraz ssaków. Zawiera endosulfan. To jeden z pestycydów używanych przeciwko kornikom drzew kawowych, które często niszczą plantację kawy. Związki endosulfanu bardzo długo rozpuszczają się w ziemi, pozostając w niej przez wiele lat, dlatego też prowadzą do śmierci wielu zwierząt. Endosulfan niszczy układ nerwowy, gonady, nerki, wątrobę – ostatecznie powodując śmierć.

Chloropiryfos używany jest przeciwko powszechnie występującym szkodnikom kawowców. W Stanach Zjednoczonych stosowanie tej substancji zostało zdelegalizowane, gdyż powoduje ona śmierć i wady wrodzone. Kofeina Jedna przeciętna filiżanka kawy zawiera około 95 mg kofeiny, a małe espresso 64 mg. Spożycie zbyt dużych ilości kofeiny powoduje uczucie niepokoju, lęku, rozdrażnienia. Kofeina jest kwasem o pH równym 5.5. Organizm traktuje kofeinę tak jak truciznę – stara się ją zneutralizować wydzielając zasadowe substancje buforowe, w wyniku czego czujemy pobudzenie. Nawet trzy filiżanki kawy, lub 300 mg kofeiny potencjalnie mogą spowodować atak serca. Jedna kropla czystej kofeiny albo 2 gramy kofeiny w proszku zabije cię natychmiast. pH kawy to idealne środowisko dla rozwoju komórek nowotworowych. Ostatnie badania uniwersytetu Brigham Young dowiodły, że komórki nowotworu w kawie mogą żyć nieskończenie długo.

Kawa nie zawiera antyoksydantów – to utleniacz, który aktywuje mechanizmy buforujące organizmu i jednocześnie pozbawia nas cennych składników mineralnych takich jak sód i potas. Pod wpływem kofeiny żołądek zmuszony jest do produkcji dwuwęglanu sodu, który zwiększa poziom kwasu solnego, co w konsekwencji prowadzi do refluksu żołądkowego, choroby refluksowej przełyku, wrzodów i raka żołądka. Kawa podwyższa poziom cholesterolu. Dlaczego? Ponieważ ten popularny czarny napój zawiera kwasową substancję – cafestol, który jest bezpośrednio odpowiedzialny za wzrost poziomu cholesterolu w organizmie. Cafestol zaburza regulację metaboliczną cholesterolu poprzez blokadę ważnych receptorów jelitowych. Zwiększając ilość kawy w organizmie, podwyższamy jednocześnie poziom cholesterolu.

Kawa zaburza pracę naczyń krwionośnych zmniejszając ich elastyczność i wydajność. Osoby cierpiące na osteoporozę bezwzględnie powinny unikać kawy. Istnieje związek pomiędzy działaniem kawy oraz wzmożonym wydalaniem wapnia w moczu. Odwodnienie Pijąc kawę zubożamy zasoby wody w naszym organizmie. Uzależnienie Agencja Żywności i Leków w Stanach Zjednoczonych opatrzyła kofeinę etykietą “bezpieczna”. Mimo to, wciąż mamy do czynienia z narkotykiem. Kawa to używka, która szybko uzależnia. Niebezpieczne symptomy odstawienia Musimy również pamiętać, że po “odstawieniu” kawy czekają nas nieprzyjemne objawy odstawienne takie jak bóle głowy, rozdrażnienie i inne. Świeże ziarna kawy są zielone i alkaliczne, ale w procesie, który ma umożliwić ich spożycie, fermentują, psują się i gniją nabierając brązowego koloru. I to by było tyle na temat bzdur o rzekomych zdrowotnych działaniach kawy.” Koniec cytatu. Źródło tekstu: nieznane.

.

Poniżej artykuły o szkodliwości kawy. Jest tam dużo więcej info:

Kawa jest niezdrowa! Badania: przynosi przedwczesną śmierć (luty 2019) (VIDEO)
Czy kawa jest niezdrowa? Badania: to zabójcza dla zdrowia trucizna (sierpień 2018) (NAJWIĘCEJ INFO)

Czy kawa szkodzi? Szokująca prawda jest ukrywana! (kwiecień 2017)
Kawa i kofeina zabijają nas na raty i szkodzą zdrowiu?! (lipiec 2015)

.

Autor: JarQ vel Jarek Kefir

Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych i nie ocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp i mogę ujawniać Tobie to, co jest przemilczane i ukrywane. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia. Poniżej przedstawiam sposoby wsparcia moich akcji uświadamiających:

1. Wpłaty z Polski na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

2. Wpłaty z zagranicy na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
(PKO Bank Polski)
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

3. Wpłaty na Pay Pal: kliknij na poniższy obrazek:

4. Mikro darowizna:

Możesz wpłacić maleńką kwotę, korzystając z okienka „mikro darowizna”, które znajduje się w lewej kolumnie mojej strony. Wybierz liczbę mikro darowizn (jedna, dwie, trzy, cztery lub więcej) a potem kliknij na ikonkę Pay Pala lub karty kredytowej obok. Jedna darowizna to pięć złotych, dwie darowizny to dziesięć złotych, i tak dalej. Takie wsparcie też się liczy, i to bardzo!

5 myśli w temacie “CZY KAWA JEST NIEZDROWA? BADANIA: TAK!

 1. Dobry artykuł do popołudniowej kawy i papierosa 🙂
  Chociaż zgadzam się, że np na zachodzie jest to popularna na tyle używka w pracy, że dostają ją za darmo ludzie w każdym zakładzie pracy.

  Trzeba jasno powiedzieć i przyznać szczerze, że ludzie ignorowali wszelkie zagrożenia przez lata, dlatego najbogatsi się rozzuchwalili…. i ciężko stwierdzić teraz czy myjemy ręce bezpiecznym mydłem, zęby bezpieczną pastą, jemy bezpieczny chleb itd itd. Wszędzie są co do tego sprzeczne informacje. Nawet u tzw naturalistów, oni też reklamują to co mają wymieszane z ziół w szafkach, a to czego nie mają krytykują.
  Dla najbogatszych jesteśmy tylko ospałą masą , skupioną na konsumpcji i taniej rozrywce, tak jak chcieli abyśmy byli.

  Też np jak ktoś mieszka w dużym mieście a mimo wszystko ma daleko do pracy, to nie dość , że big city life go wykańcza, to dodatkowo straszne dojazdy w korkach czy to w tramwaju czy autobusie, to ja się nie dziwię , że ktoś lyknie do tego sobie kawę ze dwa razy w ciągu dnia. Lepsze i tak to niż te energetyki w puszkach.

 2. Witam Panie Jarku. Dziękuje za Pana artykuły. Czytam je dość długo już. Do Pana tekstu dorzucam badania. Badania są w formie PDF file:///C:/Users/Miki/AppData/Local/Temp/fulltext566.pdf. Chętnych zapraszam do wnikliwej analizy. Już kiedyś wyczytałem że rośliny specjalnie wyprodukowały kofeinę jako truciznę która ma zwalczać owady.

 3. Różne zdania są na temat kawy ,ja natomiast na kursie rozwoju duchowego ,gdzie była poruszana tematyka zdrowego odżywiania usłyszałam ze kawa ma trujace składniki jak rowniez dobre skladniki w związku z tym powinno się pić kawę z 1 płaską łyżeczką cukru ,ponieważ trucizna truciznę neutralizuje i robi się z tego drogocenna o unikatowym składzie odżywka dla mózgu. Taką kawę wskazane jest pić raz dziennie -mocną i najlepiej bez mleka, aby nie obciążać wątroby .

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.