CZY ROSJA i USA DĄŻĄ DO III WOJNY ŚWIATOWEJ?

III wojna światowa niebawem?

Coraz częściej mówi się o możliwości wybuchu III wojny światowej. Chyba już nikt o zdrowych zmysłach nie wierzy w hasła takie jak: demokracja, konstytucja, wolne sądy, prawa człowieka, misja stabilizacyjna, rzucanych przez medialne szczekaczki propagandowe. Praktycznie każdy się orientuje, że za ludobójstwem w Iraku, Afganistanie, Syrii, Libii, Jemenie i teraz Wenezueli, stoi ropa naftowa, inne surowce, jak i przepychanki między USA, UE, Rosją, Chinami.

W 2019 roku miarą „owczego pędu”, niskiego poziomu świadomości czy wręcz jawnego debilizmu jest wiara lub niewiara w to, że USA szerzą demokrację, że musimy cenić wielokulturowe i tolerujące wszystko społeczeństwo, że nie ma alternatywy dla agresywnego, neoliberalnego kapitalizmu jak i liberalnej demokracji. Na same słowa „liberał” czy „liberalizm” coraz więcej ludzi ma odruch wymiotny. Nasza mentalność się zmienia. Coraz więcej debili (np hipsterów czy smartfonowych dzieciaków), coraz więcej ludzi kumatych, jak i coraz mniej przeciętności w stylu: praca, telewizor, spanie.

III wojna światowa trwa od 11 września 2001 roku

Tak naprawdę III wojna światowa trwa od ponad 18 lat. Ten asymetryczny i hybrydowy konflikt skończył w zeszłym roku „osiemnastkę.” Kraje, w których toczyły lub nadal toczą się bitwy III wojny światowej to: Afganistan, Irak, Syria, Ukraina, Libia, Gruzja, Jemen, Somalia, Sudan, Republika Środkowoafrykańska, Mali, Egipt, Tunezja, Turcja, Izrael, Palestyna, Pakistan, Filipiny, Nigeria, obie Koree, Morze Południowochińskie. Teraz szykują się na Wenezuelę i Iran, oba kraje bogate w surowce naturalne.

Robi wrażenie, prawda? Tyle krajów, tyle bitew, tyle milionów ofiar, ale my tego nie widzimy, ponieważ póki co dzieje się to na peryferiach Europy i Ameryki Północnej. Wenezuela ma największe złoża ropy naftowej na świecie, bo nie tak dawno odkryto tam nowe, dodatkowe złoża. Przeczytaj poniższy cytat:

Cytat: „Gdyby amerykańskie kompanie naftowe mogły inwestować i produkować ropę w Wenezueli, miałoby to duży wpływ na gospodarkę Stanów Zjednoczonych.” Koniec cytatu. Autor: John Bolton, doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa, styczeń 2019 roku.

Co o tym sądzisz? Jaką strategię zastosują USA w stosunku do Iranu i Wenezueli? Do Zatoki Perskiej położonej u wybrzeży Iranu wpłynie niebawem potężna amerykańska flota. Iran zapowiedział, że może zablokować tranzyt ropy naftowej przez Cieśninę Ormuz wiodącą z Zatoki Perskiej. Mogłoby to zniszczyć światową ekonomię. Kilka dni temu cztery tankowce zostały ostrzelane na Zatoce Perskiej przez niezidentyfikowane jednostki wojskowe. Doznały one licznych uszkodzeń. Wszyscy podejrzewają Iran, ale równie dobrze mogłaby to być operacja fałszywej flagi (false flag). Dzień później rebelianci Huti z Jemenu wspierani przez Iran ostrzelali rakietami saudyjską rafinerię. Sytuacja jest napięta. Zaś 30 kwietnia i 1 maja miał miejsce pozorowany „pucz” w Wenezueli, który okazał się wielkim niewypałem.

.

Wojenna strategia USA wobec Wenezueli – „Operacja MasterStroke”

Poniżej ujawniam przemilczany raport eksperta ONZ ds. zbadania sytuacji w Wenezueli i Ekwadorze, Alfreda de Zaya. Został on opublikowany rok temu, ale światowe media praktycznie go przemilczały. Oto niektóre wycinki tego raportu:


„W przypadku rządu w Wenezueli, za dużą rolę odgrywają ideolodzy. Brakuje natomiast specjalistów, którzy byliby zdolni poprawić poziom zarządzania krajem. Efektem jest m.in. korupcja, która dotyczy zarówno przedstawicieli rządu, międzynarodowych korporacji, jak i przedsiębiorców.”

„Na przestrzeni ostatnich 60 lat, niekonwencjonalna wojna ekonomiczna była prowadzona przeciwko Kubie, Chile, Nikaragui, Syrii oraz Wenezueli. Działania miały na celu doprowadzenie gospodarek do upadku, co z kolei umożliwiałoby zmianę rządu i wprowadzenie nowego modelu państwa. Aby zdyskredytować poszczególne rządy, zdecydowano się nagłaśniać ich niepowodzenia w zakresie ochrony praw człowieka. W ten sposób „prawa człowieka” stały się bronią w konflikcie, co nie powinno mieć miejsca.”

„Zapis o nieingerowaniu w sytuację niezależnych państw, jest częścią prawa międzynarodowego i został zatwierdzony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.”

Sankcje nałożone przez Obamę i Trumpa (a także działania Kanady i UE) były pośrednią i bezpośrednią przyczyną braku leków takich jak insulina czy antyretrowirusów. Wynikające z sankcji opóźnienie w dystrybucji leków doprowadziły do wielu zgonów. Wspomniane sankcje są sprzeczne z obowiązkami państw w zakresie ochrony praw człowieka. Mogą stanowić zbrodnie przeciwko ludzkości i powinny być rozpatrzone przez Międzynarodowy Trybunał Karny. Dochodzenie byłoby tutaj zasadne, ale geopolityczna pozycja sądu może uniemożliwić jakiekolwiek działania.”

„Współczesne sankcje ekonomiczne oraz blokady można porównać do średniowiecznych oblężeń miast, co zmuszało zaatakowanych do poddania się. Sankcje stosowane obecnie działają jednak na większą skalę i próbują powalić na kolana nie miasta, ale całe suwerenne kraje. Dodatkowo, współczesnym działaniom towarzyszą „fake newsy” i agresywne kampanie PR-owe, które sprawiają, że napadanie na inny kraj wydaje się światu uzasadnione.”

„W związku z tym, że społeczeństwo w Wenezueli jest podzielone, naszym celem powinno być wspieranie dialogu między rządem a opozycją. Jednocześnie przywódcy opozycji Antonio Ledezma i Julio Borges w niedawnej podróży po Europie wzywali do nakładania dalszych sankcji oraz wojskowej „humanitarnej interwencji”.”

„W Wenezueli nie mamy jeszcze kryzysu humanitarnego, natomiast panuje głód, pogarszają się nastroje, ludzie uciekają z kraju. Ważne jest by dostrzegać przyczyny kryzysu, łącznie z elementami pomijanymi (sankcje, sabotaże).”

Kryzys w Wenezueli ma inną specyfikę niż humanitarne kryzysy w Gazie, Jemenie, Syrii, Iraku, Mali czy Somalii. Wystarczy zwrócić uwagę, że kiedy Wenezuela w 2017 roku poprosiła o pomoc medyczną Globalny Fundusz na rzecz walki z AIDS i Malarią, prośba została odrzucona gdyż „państwo wciąż jest uznawane za kraj ze stosunkowo wysokimi dochodami, co nie kwalifikuje Wenezueli do otrzymania wsparcia”.


.

Lobby wojenne: Jak Ukradziono Naszą Przyszłość [FILM]

„W 10 minut dowiesz się o wydarzeniach sprzed 100 lat, które odmieniły losy świata pokazując kto nim rządzi i w jakim celu.”

.

Asymetryczna / hybrydowa III wojna światowa wkracza w nową fazę?

Tak więc światowe mocarstwa biją się o ropę, o surowce, o strefy wpływów, i o coraz bardziej kurczące się zasoby przyrodnicze. Wojna w Syrii miała kilka powodów. Nie chodziło tylko o jedną z nitek chińskiego Nowego Jedwabnego Szlaku, wiodącą do Afryki. Przez Syrię przepływają dwie potężne rzeki. Jedna z nich to Eufrat, która potem łączy się z rzeką Tygrys i uchodzi do Zatoki Perskiej. Te kraje regionu, które będą je kontrolować, będą miały obfite źródła wody. A klimat w tym regionie powoli zmienia się w katastrofalnie upalny. Więc dlatego do wojny włączyły się Arabia Saudyjska, Emiraty, Katar i Jordania.

Rozpieprzają kraj za krajem. Coraz to nowe miejsca świata spływają krwią i obracają się w ruinę. Giną miliony ludzi. W USA istnieje ogromne „lobby wojenne”, pod wodzą podżegaczy wojennych takich jak John Bolton czy George W. Bush (kliniczny kretyn). Są to psychopaci, którzy na niszczeniu kolejnych i kolejnych krajów zarabiają setki miliardów dolarów. Dla przykładu.. Zwykła ręczna wyrzutnia używana przez rzekomych walczących o demokrację rebeliantów to koszt 1.200.000 dolarów. Jeden pocisk to około 200.000 dolarów. Takich wyrzutni mają setki. Pytanie zasadnicze: skąd niepiśmienni chłopi z Syrii którzy zbuntowali się przeciwko Assadowi, mają tak ekstremalnie drogi sprzęt?

Jedyna droga do wyeliminowania terroryzmu to niefinansowanie terrorystów. Jednak chaos i terroryzm są elitom potrzebne. Niczym nie zarządza się tak dobrze, jak strachem.

.

Autor: JarQ vel Jarek Kefir

.

jarek kefir

Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

4 myśli w temacie “CZY ROSJA i USA DĄŻĄ DO III WOJNY ŚWIATOWEJ?

  1. Podbij,podziel.I tak kurwa od wieków.A zwykły człowiek ma zdychcać jak się nie podporządkuje „paniczom świata”.Props za nowości i Twoją pracę Jarek,myślałem że znów jakaś „dłuższa przerwa” się szykowała.

  2. „Film jest o : Nowej książce Suttona o Roosvelcie. O książce Zofii Kossak „z otchłani” I o tym kto tak na prawdę odpowiada za wywołanie 2 Wojny Światowej.”

  3. Łap Jarku, psychopate, masona Huxleya, autora książki „Brave New Word”:

    W swoich własnych słowach opisuje jak będą nami manipulować, kto i od jak dawna to robią, a także jak robili to kiedyś. Słychać jasno, że był jednym z „nich” ale jako pomocnik, nie jako główny szachista. Dla „nich” jesteśmy tylko królikami doświadczalnymi.

    Rzucam ten temat, bo pisałeś ostatnio na fejsie, że weny brak, tu sporo materiału w tym odsłuchu jest nawet na kilka artykułów.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.