UWAGA SZCZECIN, KOSZALIN, GORZÓW! MOŻLIWE EKSTREMALNE BURZE!

Ostrzeżenie przed burzami i innymi ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi

Dziś, w godzinach wieczornych jak i nocnych (12 i 13 czerwca 2019 roku) możliwe są ekstremalne zjawiska pogodowe w pasie Koszalin – Świnoujście – Szczecin – Gorzów Wielkopolski – Zielona Góra.

Sieć Obserwatorów Burz informuje, że w tym pasie możliwe są burze o niszczycielskiej sile, grad wielkości nawet 6 centymetrów, bardzo silne porywy wiatru, masywne opady deszczu, a nawet trąby powietrzne.

Piszą oni:

„W tym obszarze spodziewamy się wystąpienia najgwałtowniejszych zjawisk tego dnia, głównie w godzinach późnowieczornych i nocnych. Możliwe będą opady dużego gradu (do 5-6 cm średnicy), nawalne opady deszczu, mogące powodować zalania i podtopienia. Burze będą aktywne elektrycznie, generujące znaczną ilość wyładowań doziemnych. Możliwe jest także pojawienie przypadku trąby powietrznej. Wszystkim przebywającym na tym obszarze zalecamy zachowanie ostrożności oraz śledzenie komunikatów wydawanych m.in. na naszej stronie internetowej.”

Zamieścili oni mapkę przedstawiającą rejony zagrożeń. Zagrożone są także obszary w pasie Słupsk – Bydgoszcz – Wrocław, jak i Opole – Katowice – Kraków – Zakopane – Nowy Sącz. Poniżej mapka zagrożeń pogodowych, w tym burzowych:

Źródło mapki jak i powyższego cytatu to Sieć Obserwatorów Burz. Polecam uważnie śledzić ich profil [LINK TUTAJ], gdyż zmiany klimatyczne są coraz bardziej widoczne, i to nawet w Polsce. Formuje się u nas nawet „aleja tornad”, w pasie Gorzów – Północ Wielkopolski – Bydgoszcz. Lato 2019 roku ma być ekstremalnie gorące i zmienne. Ma obfitować w ekstremalne burze i inne zjawiska pogodowe.

Strona internetowa Obserwatorów Burz jest dostępna poniżej:
https://obserwatorzy.info/

Troska o klimat i ochrona przyrody przez skażeniami i wymieraniem to obecnie powinność nas wszystkich, bez względu na podziały ideologiczne, polityczne i religijne. Bez względu na to, czy jesteś prawicowcem, lewicowcem, PiSowcem, POwcem i tak dalej. Oby ludzie przebudzili się w miarę szybko, bo na wiele działań już jest za późno..

PRZECZYTAJ TAKŻE: Naukowcy: Polskę czekają kataklizmy klimatyczne!

AKTUALNE POZYCJE BURZ: Burze.Dziś.Net
Kolor czerwony na tej mapce to pozycje burzy w ciągu ostatnich pięciu minut. Mapka ta jest aktualizowana w czasie rzeczywistym, a dane pochodzą z radarów pogodowych.

Porady na wypadek ekstremalnych burz i innych zjawisk pogodowych:

-W miarę możliwości zostań w domu.

Podczas burzy nie chowaj się pod drzewami ani nie stój w okolicach latarni i innych tego typu obiektów. Jeśli burza zaskoczy Cię na otwartej przestrzeni (łąka, pole itp) połóż się na Ziemi.

-Odłącz od gniazdka komputer, telewizor, rooter, telefony i inne sprzęty AGD i RTV.

-Zamknij drzwi i okna, nie stój przy oknie, jeśli chcesz podziwiać piękno apokaliptycznej burzy, tylko nieco dalej od okna.

-Zdejmij z balkonu wszystkie rośliny, doniczki i inne rzeczy, które mogłyby zostać porwane przez wiatr i wyrządzić krzywdę ludziom spacerującym poniżej balkonu.

-W przypadku kataklizmu pogodowego, słuchaj i wykonuj polecenia służb.

-Reaguj na krzywdę sąsiadów i innych postronnych osób.

Wszystkim nam życzę bezpiecznego wieczoru i nocy, a obserwatorom burz niezapomnianych zdjęć i wrażeń! 🙂

Źródło grafiki wprowadzającej: Pixabay.com
.

jarek kefir

Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:
Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna
Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282
Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.