3 WIZJE PIEKŁA. DUCHOWE ROZMYŚLANIA TRZECIEGO STOPNIA

Trzy duchowe wizje piekła 😉

Letni sobotni wieczór. Przy dobrej whiskey, w kłębach dymu, niekoniecznie papierosowego, rozmawia trzech znajomych. Dyskutują oni o hipotezach i teoriach mistycznych, filozoficznych i duchowych. Próbują oni wymyślić najstraszniejszy wymiar czeluści piekielnych, czeluści wiekuistych:

-Ja mam taką propozycję – odzywa się B. Wyobraźcie sobie najstraszniejszą głębie piekieł. Rogate, wąsate, brzuchate diabły, obrzydliwie mielące ozorem, ciągle dorzucające świeżych węgli do piekielnych pieców. Całe wieczności smażenia się w piekielnym kotle, nabijania na pal, toczenia kołem, wkładania palców w imadło.. Cała wieczność najbardziej wymyślnych i bolesnych tortur..

.

-Eee, co za amatorszczyzna – mówi rozśmieszona tym pomysłem i nieco zdegustowana D. Wyobraź sobie olbrzymią, niewyobrażalnie wielką przestrzeń. Całkowicie pustą. Masz widoczność tylko do 20 metrów – dalej jest nieustająca, szarobura mgła. Nic nie wiesz o tym, co jest dalej. Ale idziesz. Biegasz ile sił w nogach. I wszędzie to samo, choćbyś przez miliony lat biegł w jedną stronę. Wszędzie widoczność ograniczona do tych dwudziestu metrów, a za nią nieznane coś czające się za mgłą.

Oprócz Ciebie nie ma tam nikogo. Absolutnie nikogo. Nic nie słyszysz. Nie ma żadnych dźwięków poza Twoim oddechem i Twoimi krokami. Nie musisz jeść i pić, nie musisz spać, nie jesteś zmęczony ani przygnębiony. Odczuwasz zresztą mało emocji poza poczuciem pustki i niewiadomej. Masz po prostu normalne, ale ekstremalnie wytrzymałe ciało. Nie możesz sobie nic zrobić, nie możesz popełnić samobójstwa, np poprzez uduszenie się lub własnoręczne skręcenie karku, bo Twoje ciało jest nieśmiertelne. I tak całą wiekuistą piekielną wieczność.

.

-To jeszcze nic, moje ziomki. Tym razem głos zabiera J. Wyobraź sobie świat, taki, jaki jest obecnie. I to dokładnie taki, jaki jest teraz. Żadnych kataklizmów klimatycznych, żadnych wojen światowych, żadnych końców świata. Ten świat w miarę stabilnie istnieje całą wieczność. Świat niezmienny, w którym nie zmienia się NIC. Dosłownie marzenie „społecznych konserwatystów”, chcących tylko świętego spokoju i możliwości oglądania dennych seriali i słuchania miałkiej, popowej muzyki. I to bez względu na to, czy owy „społeczny konserwatysta” jest prawicowcem, lewicowcem, korwinistą czy anarchistą.

Millenia milleniów, eony eonów czasu wciąż tak samo. Wciąż budzisz się o 5 rano do znienawidzonej pracy i musisz tam być z innymi pracownikami te osiem lub więcej godzin. Całe millenia pracy za najniższą krajową, która ledwo wystarcza na wiązanie końca z końcem. Cała wieczność piekielna spłacania kredytów, by po ich spłacie musieć zaciągnąć kolejne. Na kolejne smartfony, samochody i telewizory, bo przez „spisek żarówkowy” producentów musisz stale kupować nowe rzeczy, bo się szybko psują. Ciągła harówa, ciągły brak czasu dla siebie i na hobby. Ciągłe odchowywanie dzieci, nieustająca chęć wypadnięcia dobrze przed znajomymi z pracy czy sąsiadami, nieprzerwana walka o związanie końca z końcem i o pokazanie statusu (czyli szpanowanie) kupionymi rzeczami.

Nie zmienia się nic poza tym, że Twoje ciało jest nieśmiertelne, a w polityce, społeczeństwie, ekonomii i na Ziemi nie zachodzą żadne zmiany. Po prostu rzeczywistość taka, jaka jest obecnie, tylko stała, nieulegająca poprawie, z Twoim nieśmiertelnym ciałem. I co Wy na to? Zatkało kakao, nie?

-O Ty chory złamasie, rozumiem piekło, diabła, wiekuiste męki, ale kurwa, bez przesady! Dziś już nie jarasz i nie pijesz!


A Ty co sądzisz o tych wizjach piekła? Która wydaje Ci się najstraszniejsza? A może masz jakąś swoją własną, autorską? 😉 Ponoć piekło to tak naprawdę stan umysłu. Podobno piekło jest też światem, w którym wciąż przeważa nieświadomość, czyli zwierzęcość, walka o byt prawo silniejszego, zamiast świadomości.

Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

Autor: Jarek Kefir

.

jarek kefir

Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

3 myśli w temacie “3 WIZJE PIEKŁA. DUCHOWE ROZMYŚLANIA TRZECIEGO STOPNIA

  1. Mam…. Pozoztają rządze bez narzędzia realizacji….ciała. Wieczny głód nałogów, przyzwyczajwń, „drobnych przyjemniści”,….one wszystkie realizują się przez ciało….a ciało w grobie. Drufi, sex, gorzała, eulwta, komputer(gry), żarxie, itp.

  2. Te wszystkie wizje są bez sensu. Żadna z wymienionych cech nie ma sensu. Tak samo jakby napisać 3 wizje nieba i to też byłoby bez sensu. To wszystko tylko strony konfliktu. Mają nas kontrolować jak niewolników chcących mieć spokój. W rzeczywistości nikt nie ma spokoju bo pamiętam o nas złowrogi system.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.