PETRU ODCHODZI Z POLITYKI. JEGO OGROMNE DŁUGI SPŁACĄ PODATNICY!

Ryszard Petru odchodzi z polityki zostawiając miliony długów

Wieść gruchnęła jak grom z jasnego nieba. Ryszard Petru, który założył chyba cztery partie polityczne w ciągu jednej kadencji, odchodzi z polityki. Nowoczesna, Teraz, Plan Petru, i co tam jeszcze było? Nawet ja nie potrafię tego zliczyć.

Lobbował on za skrajnie neoliberalną wersją Polski, czyli za agresywnym kapitalizmem, który daje bogatym, a odbiera biednym. Taką formę rządów mieliśmy przez 8 lat rządów PO i wcześniej pod rządami SLD i AWS. Petru chciał jeszcze bardziej dokręcić śrubę, na dodatek sprowadzając miliony imigrantów. Zamierzał też wprowadzić agresywne przemiany obyczajowe w duchu lewicowym, jak i zaostrzenie cenzury i kar wobec krytyków tych zmian.

Jego pierwsza partia – Nowoczesna – była uważana za partię bankierów, dużych przedsiębiorców i tej bogatszej części klasy średniej. Uważał, że kobiety mają pracować za 1200 zł miesięcznie, pomiatane przez polskich i zagranicznych „Januszy biznesu”, a 500+ im się nie należy. Wg niego 500 plus psuje koniunkturę, bo wiele kobiet przestaje pracować za grosze i przedsiębiorcy są zmuszeni podwyższać wynagrodzenia i traktować pracowników jak ludzi, by ich do siebie przyciągnąć.

.

Poniżej oświadczenie Ryszarda Petru o odejściu z polityki:

„Zawsze byłem wierny swoim przekonaniom i potrafiłem iść pod prąd. Nie zamierzam brać udziału w licytacji na populizm.”

„Rządząca w Polsce od czterech lat ekipa osłabiła lub wręcz zniszczyła demokratyczne instytucje, jakimi są niezależne sądownictwo, apolityczny Trybunał Konstytucyjny czy niezależna telewizja państwowa. Szereg innych instytucji, w tym m.in. spółki skarbu państwa, jest zawłaszczanych przez partię rządzących.”

„Proces nacjonalizacji wcześniej sprywatyzowanych firm, ograniczanie swobody wypowiedzi, ograniczanie władzy samorządu – to niektóre przykłady działań, które istotnie ograniczają demokrację i obszar wolności w naszej ojczyźnie.”

„Od kilku lat postępuje też groźny proces odchodzenia od zasad wolnego rynku i wzrost skrajnego populizmu gospodarczego”. „Wystarczy przypomnieć, że wbrew składanym deklaracjom o wsparciu przedsiębiorczości i przyjmowanych hucznie przez rząd konstytucjach biznesu, w ciągu ostatnich kilku lat mieliśmy do czynienia ze stałym pogarszaniem warunków działania firm.”

„34 podwyżki podatków (m.in. danina solidarnościowa i podatek bankowy), jak również zapowiedzi przeprowadzania testu przedsiębiorcy, podwyżka składek ZUS do 1400 zł miesięcznie, likwidacja limitu 30-krotności dla opłacania składek ZUS – to ewidentnie przykłady, że Polska zmierza w kierunku państwa opresyjnego wobec przedsiębiorców.”

„Co gorsza, procesowi temu towarzyszy niespotykana od czasów komunistycznych ekspansja fiskalna w obszarze socjalnym, która uniemożliwia w przyszłości wzrost wydatków rozwojowych w kluczowych obszarach działania państwa.”

„Niestety dobra koniunktura gospodarcza sprzyja populistom. Szczególnie partia rządząca w Polsce żyje w przekonaniu, że pieniądze się zbiera i wydaje, a nie, że się je zarabia. Gdy nadejdą trudniejsze czasy, koszty nieodpowiedzialnych rządów poniosą wszyscy Polacy, szczególnie mniej zamożni.”

„Wszyscy wiemy, że przyszły rząd będzie miał dużo trudniejsze zadanie niż obecna ekipa. Zderzy się z napiętym budżetem i koniecznością zaspokojenia obietnic, na które nie ma finansowania. Niestety po stronie opozycji mało kto podziela te obawy. Brak jest dziś partnerów, którzy patrzą z podobną troską na przyszłość gospodarczą Polski.”

Autor: Ryszard Petru

.

W latach 90-tych XX wieku Ryszard Petru był doradcą Leszka Balcerowicza. Razem z nim rozkradli i zniszczyli nasz kraj. Stworzyli krainę cebulą i umowami śmieciowymi płynącą. Pozbawili nas przemysłu, ważnych zakładów, zrobili z nas zasobnik taniej siły roboczej.

Ale w 2015 roku (nie)świadomość zbiorowa naszego narodu zaczęła dojrzewać do zmian. Zmieniła się ekipa na obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości. Ten rząd ma liczne zalety, jak i równie liczne wady. No nie będę Wam kłamał, że jest inaczej, bo poza plusami, dostrzegam też wady i oszołomstwo PiSu. Ale miejmy na uwadze to, że ludzkość ewoluuje powoli, wiele razy wolniej niż jednostka. Przez dekady, stulecia, a nawet millenia.

Pojawiają się dokładnie takie zmiany w Ojczyźnie, do których naród jako całość dojrzał, do których jest na obecną chwilę gotowy. Możemy snuć marzenia o jeszcze głębszych reformach i o bardziej sprawiedliwym państwie, ale na to czas dopiero przyjdzie. My wiemy swoje, ale naród jako 39-milionowa zbiorowość musi do nich dojrzeć.

Ten wybitny ekonomista i ekspert zostawił Nowoczesnej kilka milionów złotych długu nie do spłacenia, który to dług spłaci skarb państwa. Bo szefową Nowoczesnej jest teraz pani Lubnauer, a sama Nowoczesna właśnie jest wchłaniana przez Platformę Obywatelską. Weźmy teraz głęboki oddech i zatrzymajmy się trochę.. Trudno o bardziej symboliczne, wręcz archetypiczne pokazanie tego, czym tak naprawdę jest liberalizm. 😀

Liberałowie, taki obraz Wasz. Zostawiacie po sobie zrozpaczonych, biednych ludzi i spaloną ziemię (dosłownie – vide zmiany klimatyczne i wymieranie przyrody)

Autor: Jarek Kefir

.

jarek kefir

Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

3 myśli w temacie “PETRU ODCHODZI Z POLITYKI. JEGO OGROMNE DŁUGI SPŁACĄ PODATNICY!

  1. Dla liberałów demokracja to właśnie wybieranie spośród grupy swoich kolesi. Każdy jest obstawiony i nieważne kto wygra. A porządek gospodarczy to dla nich firmy kolesi, które zawsze znajdą frajerów do zatrudnienia.
    Oni jakby rządzili to w Polsce już w 2020+ nie byłoby mieszkań dla ludzi, bo wszystkie wykupiliby właśnie oni. Ludzie skazani byliby na wynajem przez całe życie, czyli de facto łaskę właściciela. Mogę iść o zakład, że za ich rządów już weszlyby zagraniczne inwestycje na nieruchomości. Jak Londyn, Berlin, Sztokholm itd., gdzie 1/4 mieszkań stoi pusta, na niewiadome nazwiska (sic!) , często pralnia brudnych pieniędzy. Nie wynajmowane, tylko stoją jako lokata. Przez to ludzie są skazani na wynajem u ludzi, którzy mają kilkanaście mieszkań i z każdego czerpią ogromne hajsy. Jak w Polsce, gdzie z mieszkania miesięcznie za użyczenie lokacji, zbiera się więcej zysku niż pracujący nawet na medianie zarobków w Polsce…. a wystarczy tylko mieć aktywne konto bankowe i odcinać kupony. Za użyczenie lokalu, więcej niż 50% klasy pracującej, którzy poświęcają 180 godzin w miesiącu, kilkadziesiąt kolejnych na dojazdy, oraz wydają swoje pieniądze zarobione na wyrównanie kalorii w organizmie po pracy, jak i telefon, Internet itd obowiązkowo do kontaktu z pracodawcą. No i do tego założyć płatne konto w banku, oczywiście koszty jego prowadzenia leżą w interesie golonego do łysa obywatela.
    Europejska wiosna jest tuż tuż.

  2. Petru to pośmiewisko np BNB rozdawał złote Ryszarda jego głupota jest i cynizm jest odzwierciedleniem tych obecnych elit , powinien sam ponosić odpowiedzialności to samo spółki z.o.o

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.