OPALASZ SIĘ I POPEŁNIASZ TEN CZĘSTY BŁĄD?! TO GROŹNE DLA ZDROWIA!

opalanie się

Jak bezpiecznie się opalać? Czy stosować kremy z filtrem UV? Nie tylko o zdrowiu

Tytuł brzmi nieco prowokacyjnie, ale właśnie taki ma być. Mamy lato, więc wielu z nas wyjechało na wymarzony urlop, często nad rzekę, jezioro lub morze. A tam towarzyszy nam opalanie na plaży, często trwające wiele godzin. Warto byś miał na uwadze to, co napisałem w tym artykule. Te wskazówki mogą pomóc Ci ochronić zdrowie!

Zacznijmy od tego, że moda na wielogodzinne opalanie została wykreowana lata temu. Każdy chyba chciałby mieć zdrowo wyglądającą, brązową skórę. Na domiar złego, przy wielogodzinnym opalaniu się stosujemy pełne chemicznych dodatków kremy z filtrem UV. Czy na pewno jest to bezpieczne dla zdrowia? Odpowiedź może Cię bardzo zszokować, ale zacznijmy od kwestii najważniejszej.

Jeśli opalasz się dla uzyskania dobrego poziomu witaminy D3, to powinieneś wiedzieć jedną istotną, ale pomijaną przez media i lekarzy rzecz.. Otóż opalamy się odsłaniając nie tylko ramiona, ale też nogi i tors. Wiadomo, mężczyźni – kąpielówki, a kobiety – stroje kąpielowe. Opalamy się w godzinach 11:00 do 14:00, bo w naszej szerokości geograficznej to właśnie wtedy jest największa synteza witaminy D3 w organizmie.

.

Czy moda na wielogodzinne opalanie się ma sens?

Kłopot polega na tym, że po około 15 (piętnastu) minutach opalania się organizm zatrzymuje syntezę witaminy D3, bo powstaje jej ekstremalnie dużo. Już w takim czasie może Ci jej przybyć 200.000 jednostek I.U. / j.m. W kapsułkach z witaminą D3 dostępnych na rynku jest od 400 jednostek do 5.000 jednostek. Robi to wrażenie, prawda? Organizm większej ilości dawki nie jest w stanie przerobić, więc jej nie potrzebuje. Uruchamia się więc mechanizm obronny w postaci zaczerwienienia skóry, jeśli nie stosujesz kremów z filtrem UV, lub jej brązowienia, gdy te filtry stosujesz. W ten sposób taka brązowa skóra przyswaja dużo mniej witaminy D3. To dlatego mieszkańcy Bliskiego Wschodu, Afryki czy Azji mają brązową lub czarną skórę – by chronić organizm przed nadmiarem tej witaminy.

Więc wielogodzinne opalanie się, czyli taka typowa moda – pójście na plażę o godzinie 11, a potem powrót o 19. Jest to zupełnie bez sensu. To tylko moda, na dodatek szkodliwa i bez podstaw naukowych. Tak czy owak, musisz stosować jakąś ochronę, szczególnie wtedy, jeśli opalasz się więcej niż te 15 minut dziennie. Owszem, kremy z filtrem UV są szkodliwe dla zdrowia, ale są alternatywy. Stosowanie ochrony przed słońcem jest i tak warunkiem bezwzględnie koniecznym, jeśli nie chcesz nabawić się podrażnień skóry czy wręcz oparzeń słonecznych! Na plażę zabieraj także odpowiednią ilość wody mineralnej i zakładaj czapkę z daszkiem lub kapelusz, by chronić się przed groźnym dla zdrowia udarem słonecznym.

.

Poniżej podałem ciekawe sposoby na upał, towarzyszący nie tylko podczas opalania:

Tajemnice zdrowia: niesamowity sposób na upały, nie tylko przy opalaniu! To działa! (25.06.2019)
Niesamowity sposób na upał! Uwaga przy opalaniu się, bo padają kolejne rekordy temperatury! (07.08.2015

Czy wiesz, że kremy z filtrem, reklamowane i zalecane dosłownie wszędzie, to tak naprawdę oszustwo wpływowych koncernów chemicznych? Które często albo są powiązane w rozmaity sposób z tymi farmaceutycznymi, bądź same mają działy farmaceutyczne? Ale to nie wszystko. Bowiem rozmaite kremy z filtrem UV zawierają toksyczne składniki, które w konsekwencji mogą wywołać.. właśnie raka skóry?!

Teraz złóż sobie to do kupy i powiedz, kto zarabia na Twoim strachu? To jest właśnie logika tworu zwanego kapitalizmem. Czyli: „zysk za wszelką cenę, choćby po trupach„. Obecnie produkuje się kremy do opalania z coraz większym filtrem UV, dochodzącym do wielkości 35, 40, nawet 50. Nigdy wcześniej takich kremów nie produkowano. Owe kremy z filtrami UV, do opalania, zawierają takie dodatki, które.. wywołują raka skóry.

.

Jak więc opalać się bezpiecznie? Czym chronić się przed słońcem?

Cytat: „Absolutnie przeciwwskazane jest stosowanie jakichkolwiek kremów do opalania z tzw. filtrami. Badania składu chemicznego tych preparatów wykazały, że w 80% przebadanych, były związki rakotwórcze, takie jak: oksybenzon, avobenzon, octisalate, octocrylene, hemosalate, octinoxate. Oprócz tego dodaje się związki fizyczne, tzw. nanocząsteczki, na przykład tytanu, czy tlenku cynku. W niektórych kremach do opalania znajdują się nanocząsteczki aluminium, odpowiedzialnego m.in za raka piersi u kobiet.

Palmitynian retinolu zwiększa częstotliwość raka skóry u zwierząt. Na wszelki wypadek, u ludzi nie badano takiego związku. Po co ludziom dawać argumenty do ręki. Avobenzone jest związkiem mogącym naśladować ludzkie hormony. Zakłóca to więc własną produkcję człowieka. Podawanie tego związku dzieciom, zakłóca hormony reprodukcyjne. Może także opóźniać rozwój dziecka. Trzeba zawsze brać po uwagę czas stosowania takich preparatów, jak kremy do opalania z filtrem UV. U dziecka (od urodzenia do pełnoletności reprodukcyjnej – zamążpójścia lub ożenku) nawet do 20-30 roku życia.. Oksybenzon jest stosowany w ponad 80% badanych kremów.

Environmental Workin Group uważa, iż ten preparat uszkadza komórkę w takim stopniu, że może prowadzić to do powstania raka. Najciekawsza w tej sytuacji jest teza Amerykańskiego Towarzystwa Pediatrycznego, które nie wykonując żadnych badań twierdzi, że dzieci mogą go używać.

(…)

Kolejnym problemem nabijania ludzi w butelkę jest sprawa tzw. numerów filtrów w kremach do opalania, np. SPF 15, czy SPF 50. Specjalnie wymyślono takie nazwy, aby to bardziej naukowo i poważnie brzmiało. Tymczasem prawda jest jak zwykle prosta. Wszystkie kremy osłabiają falę elektromagnetyczną (czyli światło słoneczne, którym się opalamy latem) o ok. 90%. Podobnie jak każdy tłuszcz. Krem SPF 30, jak wykazały pomiary, blokuje ok. 97%, a krem o symbolu SPF 50 blokuje 98%. Krem SPF 100 plus blok blokuje 99%.

Okulary przeciwsłoneczne. Są podobnie jak kremy wielką fikcją z zakresu ochrony. Generalnie w naszej szerokości geograficznej są zbędne. Oko jest doskonale przystosowane i daje sobie samo radę.Takie okulary powinno się stosować w wysokich górach, na lodowcach, na wodzie, gdzie promieniowanie ultrafioletowe jest najsilniejsze. Przypomnę,że przez szybę opalać się nie można, ponieważ szkło zatrzymuje promieniowanie UV. Jedynie szkło kwarcowe je przepuszcza.

(…)

Co więc należy robić? Po zimie zacząć bezpieczne opalanie od 15-30 minut już w marcu na balkonie. Starać się przynajmniej w weekendy te 30 minut siedzieć rozebranym na słońcu. Jeżeli w ogóle musicie się smarować przy opalaniu, to najlepiej olejem kokosowym, lub zwykłą oliwką jadalną. Nigdy nie leżeć pierwszego dnia wakacji na słońcu więcej aniżeli 30 minut. (…) Pamiętać, że w naszej szerokości geograficznej tylko od marca do września słońce jest pod takim kątem, że promieniowanie UVB przechodzi przez atmosferę w godzinach 11.00 – 14.00. Przedtem i potem się odbija od atmosfery. Tak więc jego skuteczność w wytwarzaniu witaminy D gwałtownie spada. ( J. Jaśkowski)


.

Czytaj więcej o bezpiecznym opalaniu, witaminie D3 i o kremach z filtrem UV:

Kremy z filtrem UV do opalania są groźne dla zdrowia! (13.06.2015)
Opalajmy się bez kremu z filtrem UV, bo są szkodliwe dla zdrowia! (04.06.2014)

Na koniec, od siebie życzę Ci udanego i bezpiecznego lata! 🙂

Autor: Jarek Kefir

.

jarek kefir

Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

Jedna myśl w temacie “OPALASZ SIĘ I POPEŁNIASZ TEN CZĘSTY BŁĄD?! TO GROŹNE DLA ZDROWIA!

  1. Czyli powinniśmy mieszkać naokoło morza Śródziemnego, zimowe kraje to narazanie się na chorobe

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.