Felietony i artykuły autorskie

POWSTANIE WARSZAWSKIE: PIĘKNE i WZRUSZAJĄCE OBCHODY

75 rocznica Powstania Warszawskiego

Popatrz na poniższe zdjęcie. To obchody 75 rocznicy Powstania Warszawskiego. Robi wrażenie, prawda? Jeszcze nigdy nie było tam tak wielu osób:

Czy Powstanie Warszawskie było potrzebne?

Wiele mówi się o zasadności Powstania Warszawskiego i o ofiarach cywilnych. Środowiska liberalnych elit mówią, że nie było ono w ogóle potrzebne, a celebrowanie tej rocznicy to nie tylko „martyrologia”, ale też coś niedzisiejszego. Lub wręcz że to faszyzm.

W mojej opinii jest to dylemat etyczny niemożliwy do rozstrzygnięcia. Jednak jest pewne „ale”, skrzętnie pomijane przez media.

Powstańcy warszawscy mieli do wyboru: zginąć w walce, lub zginąć w obozie koncentracyjnym KL Warschau. Niemcy mordowali tam mnóstwo Polaków i w 1944 roku jeszcze bardziej nasilili eksterminację. To biała karta naszej historii, która jest praktycznie zapomniana. To temat tabu pomijany w dyskusjach o zasadności Powstania Warszawskiego.

Elity przegrały z Polakami

Pedagogika wstydu, że Niemiec czy Anglik jest niemal Bogiem, a zdanie zagranicznej gazety czy polityka jest jak Biblia, już nie działa.

Mówienie o tym, że nie trzeba celebrować świąt narodowych, że właściwie państwo polskie jest już niepotrzebne, nie działa.

Obarczanie Polaków winą za zbrodnie Niemców i Rosjan nie działa.

Twierdzenia, że wszystko co związane z Polską, patriotyzmem, narodem to coś niewłaściwego, że mamy podporządkować się Unii Europejskiej i woli elit, nie działa.

Wmawianie nam, że mamy godzić się na niskie pensje i wyzysk ze strony Zachodu, bo takie są prawa jakiejś ekonomii, nie działa.

Świadomość rośnie. Zrzucamy okulary kłamstwa, spadają zasłony iluzji.

Powstanie Warszawskie czyli hołd duchom przodków

Warto pamiętać o dawnych bohaterach i dawnych dziejach. To duchy przodków, które wciąż nas wspierają i inspirują. Oby tylko do wzniosłych celów, zamiast np do szerzenia podziałów.

Celebrując nawet bolesne rocznice oddajemy im hołd i wzmacniamy ducha zbiorowego narodu.

Warszawa po Powstaniu (film video):

Autor: Jarek Kefir
.

jarek kefir
Czy wiesz, że tylko jedna na 4000 osób odwiedzających moją stronę wspiera jej istnienie finansowo, poprzez darowiznę? Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:
Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna
Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282
Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

2 odpowiedzi »

  1. Pocieszajace jest to, że zapewne przyszli tam ludzie o skrajnie różnych poglądach, a mimo to potrafili świętować razem. Jest jednak nadzieja dla Polski.

  2. W stanach nie obchodzą klęsk a my jak najbardziej – same klęski i się dziwimi pozniej że nami pomiataja, powinny być święta kopernika chopina wojny 1920 roku itd itp

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.