Felietony i artykuły autorskie

POWSTANIE WARSZAWSKIE: PIĘKNE i WZRUSZAJĄCE OBCHODY

75 rocznica Powstania Warszawskiego

Popatrz na poniższe zdjęcie. To obchody 75 rocznicy Powstania Warszawskiego. Robi wrażenie, prawda? Jeszcze nigdy nie było tam tak wielu osób:

Czy Powstanie Warszawskie było potrzebne?

Wiele mówi się o zasadności Powstania Warszawskiego i o ofiarach cywilnych. Środowiska liberalnych elit mówią, że nie było ono w ogóle potrzebne, a celebrowanie tej rocznicy to nie tylko „martyrologia”, ale też coś niedzisiejszego. Lub wręcz że to faszyzm.

W mojej opinii jest to dylemat etyczny niemożliwy do rozstrzygnięcia. Jednak jest pewne „ale”, skrzętnie pomijane przez media.

Powstańcy warszawscy mieli do wyboru: zginąć w walce, lub zginąć w obozie koncentracyjnym KL Warschau. Niemcy mordowali tam mnóstwo Polaków i w 1944 roku jeszcze bardziej nasilili eksterminację. To biała karta naszej historii, która jest praktycznie zapomniana. To temat tabu pomijany w dyskusjach o zasadności Powstania Warszawskiego.

Elity przegrały z Polakami

Pedagogika wstydu, że Niemiec czy Anglik jest niemal Bogiem, a zdanie zagranicznej gazety czy polityka jest jak Biblia, już nie działa.

Mówienie o tym, że nie trzeba celebrować świąt narodowych, że właściwie państwo polskie jest już niepotrzebne, nie działa.

Obarczanie Polaków winą za zbrodnie Niemców i Rosjan nie działa.

Twierdzenia, że wszystko co związane z Polską, patriotyzmem, narodem to coś niewłaściwego, że mamy podporządkować się Unii Europejskiej i woli elit, nie działa.

Wmawianie nam, że mamy godzić się na niskie pensje i wyzysk ze strony Zachodu, bo takie są prawa jakiejś ekonomii, nie działa.

Świadomość rośnie. Zrzucamy okulary kłamstwa, spadają zasłony iluzji.

Powstanie Warszawskie czyli hołd duchom przodków

Warto pamiętać o dawnych bohaterach i dawnych dziejach. To duchy przodków, które wciąż nas wspierają i inspirują. Oby tylko do wzniosłych celów, zamiast np do szerzenia podziałów.

Celebrując nawet bolesne rocznice oddajemy im hołd i wzmacniamy ducha zbiorowego narodu.

Warszawa po Powstaniu (film video):

Autor: Jarek Kefir
.

jarek kefir
Czy wiesz, że tylko jedna na 4000 osób odwiedzających moją stronę wspiera jej istnienie finansowo, poprzez darowiznę? Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:
Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna
Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282
Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

2 odpowiedzi »

  1. Pocieszajace jest to, że zapewne przyszli tam ludzie o skrajnie różnych poglądach, a mimo to potrafili świętować razem. Jest jednak nadzieja dla Polski.

  2. W stanach nie obchodzą klęsk a my jak najbardziej – same klęski i się dziwimi pozniej że nami pomiataja, powinny być święta kopernika chopina wojny 1920 roku itd itp

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.