„ZIEMSKA APOKALIPSA” – ZWYKŁY FILM Z UKRYTYM PRZESŁANIEM

Ziemska apokalipsa: lekkie SF z przesłaniem

Zapraszam Cię na zwykły z pozoru film z gatunki SF i sensacyjnego, który nomen omen może nieść niecodzienne, choć zakamuflowane przesłanie. Film nie szokuje zbyt wyszukanymi efektami specjalnymi, ale w mojej opinii, warto byś go obejrzał.

Na Ziemi wydarzyło się coś w rodzaju apokalipsy. Grupa kosmicznych uchodźców z naszego świata trafia na odległą planetę, gdzie muszą podjąć walkę o życie z drapieżną rasą kosmitów..

Dalsza część artykułu będzie zawierała szczegółowy opis filmu. Jeśli nie chcesz psuć sobie dobrej zabawy, oglądnij film „Ziemska apokalipsa” w darmowej części serwisu CDA:

Ziemska Apokalipsa / Apocalypse Earth (2013) Lektor PL

SZCZEGÓŁOWY OPIS FILMU:


Bliżej nieokreślona przyszłość. Ziemię najechała rasa najeźdźców z kosmosu. Bombardują oni masowo miasta, ginie wielu ludzi. Elity podejmują decyzję o ewakuacji z Ziemi. Wyrusza kilka misji w poszukiwaniu nowego domu.

Statki poruszają się z prędkością większą od światła. Podczas misji jej uczestnicy zostają zahibernowani, pogrążają się w głębokim śnie. Misją steruje android, czyli sztuczny człowiek, który jak wiadomo, nie starzeje się i nie musi jeść ani pić, w przeciwieństwie do ludzi. Po wielu latach podróży lądują oni na odległym świecie. Jednak moment lądowania z niewiadomych przyczynzostaje zakłócony. Dochodzi do katastrofy statków, z których przeżywa nieliczna grupa śmiałków.

Przebudzają się z hibernacyjnego snu. Tuż po wylądowaniu zostają zmuszeni walczyć z grupą kosmitów nazywanych „kameleonami”. Posiadają oni wyższą technologię, m.in. bronie laserowe i kamuflaż zapewniający częściową niewidzialność. Grupie, pomimo strat, udaje się uciec wgłąb dżungli. Tam spotykają duże, drapieżne zwierzęta. Nie wiedzą, co mają jeść. Mają cały czas „ogon” w postaci tropiących ich kosmitów. Muszą walczyć.

.

W pewnym momencie natrafiają na uciekinierów z poprzedniej misji, których kosmici trzymali w czymś w rodzaju ZOO. Spotykają również niezwykłą, tutejszą kobietę, o niecodziennym kolorze skóry. Kolor ten umożliwia kamuflaż w dżungli. Wszystko wskazuje na to, że jest ona człowiekiem, lub gatunkiem bardzo podobnym do naszego. Została ona wygnana przez swoje plemię ze względu na to, że potraktowali ją jako odmieńca. Żołnierz dowodzący misją przetrwania decyduje, że muszą wracać na statek, którym wylądowali, i wracać na Ziemię. W tych ekstremalnie trudnych warunkach jest to jedyna możliwość ratunku.

Niezwykła kobieta prowadzi ich do swojego plemienia położonego w głębi jaskiń, ucząc androida własnego języka. Dochodzi do chwilowego spięcia. Mieszkańcy wioski mówią, że ją zabiją, bo jest odmieńcem. Chcą też rozprawić się z uchodźcami z Ziemi. Wtedy android i ta kobieta przekonują plemię, by zawiązali sojusz i rozprawili się z kosmitami. Dochodzi do otwartej walki, straty są duże. Dowódca misji, ta niezwykła kobieta, android i fizyk-pilot odlatują statkiem ze złowrogiej planety. Na orbicie zestrzeliwują bezzałogowy, zautomatyzowany system obronny ustawiony tam przez kosmitów.

.

Ale coś jest nie tak.. Coś nie gra..

Zadają sobie pytania, gdzie tak naprawdę są. Widzą, jak wokół tej planety orbituje pierścień – ogromny pas asteroid. O wtedy android mówi coś niezwykłego. Otóż przez całe sto lat hibernacji, czyli maksymalny czas jej trwania, latali od planety do planety. Nie znaleźli tak naprawdę świata zdatnego do życia. Android zdecydował by.. obrać kurs powrotny na Ziemię, która teraz ma inny klimat (tropikalny), której księżyc został celowo zniszczony przez kosmitów, tworząc pas asteroid. Obecnie przebywają na orbicie Ziemi.

Jednak to nie wszystko. Dalsza część jest jeszcze ciekawsza. Android mówił, że gdy podróżowali przez bezkres kosmosu przez sto lat, na Ziemi minęło aż 325.000 lat, czyli okres wielkości jednego eonu. Kobieta z niezwykłym zabarwieniem skóry ma być następnym etapem ewolucji, przystosowującym potomków ludzi do życia w dżungli, zamiast chowania się po jaskiniach.

Wtedy dowodzący misją ucieczki żołnierz zadaje pytanie androidowi, czemu im tego wcześniej nie powiedział. Jego odpowiedź jest ciekawa. Powiedział im, że zna psychikę ludzką, i że gdyby im to powiedział, nie dążyliby do celu, nie mieliby woli walki. Decydują się wrócić z orbity na powierzchnię Ziemi, by stoczyć nierówną walkę o jej odzyskanie.

Jakie są Twoje wnioski? Moje wnioski są takie:

Oni musieli odbyć długą odyseję pośród gwiazd, będąc pogrążeni w głębokim śnie. Gdy się częściowo przebudzili, okazało się, że są na Ziemi, ale jeszcze tego nie wiedzieli. Musieli udać się z androidem na jej orbitę, by ten fakt poznać. Poznali odpowiedź – że ich świat (prawda? Odpowiedź?) był cały czas pod ich stopami. Nie musieli szukać pośród gwiazd ani nigdzie lecieć, bo już byli na miejscu, tu i teraz.

Zgodzisz się z taką metaforyczną interpretacją? 😉

Autor: Jarek Kefir
.

jarek kefir
Czy wiesz, że tylko jedna na 4000 osób odwiedzających moją stronę wspiera jej istnienie finansowo, poprzez darowiznę? Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

2 myśli w temacie “„ZIEMSKA APOKALIPSA” – ZWYKŁY FILM Z UKRYTYM PRZESŁANIEM

  1. bzdury. Nie ma żadnego wszechświata, planet, czarnych dziur… takich jakie nam wgrywają do głów

    czarna dziura, to miejsce, gdzie ulatuje dusza po opuszczeniu ciała i wraca do nowego. prawdziwa kabała, to alchemia kontroli duszy, czyli od opuszczenia starego ciała do powrotu do nowego

    razem z roślinami i zwierzętami, jesteśmy jedyni i niepowtarzalni. nie chce mi się rozpisuwać o mechanizmach, bez których wszyscy razem, jako jedność, nie jesteśmy w stanie funkcjonować i nie chodzi o sposób narodzin & wzrostu ani odżywiania.

    o planetach to już nawet nie trzeba nic dodawać. żarówki co jakiś czas są nowe, stad odkrywane planety. stare gwiazdy, które wybuchają i znikają, to żarówki przepalnone

    ech Kepfir… rusz głową. zrób sobie defragmentację dysku

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.