DWIE DUCHOWE DROGI – KTÓRĄ WYBIERZESZ?

Dwie drogi w duchowości mistycznej

Zobacz na poniższy obrazek:

Ten obrazek symbolizuje dwie drogi w duchowości mistycznej. Pierwsza – ludzik, który toczy okrągły kamień po piramidzie wiedzy, a z czasem i władzy, piramidzie z brakującym czubkiem. Jest to droga ezoteryczna, ale także illuminacka. Ezoteryzm jest bliski doktrynom illuminatów w tym, że chce za wszelką cenę poszerzać i rozbudowywać bazę wiedzy, dążąc coraz wyżej. I co najważniejsze – jest to próba ogarnięcia umysłem tego, czego umysłem ogarnąć się nie da. To pułapka, z której trudno się wydostać.

Druga – zatrzymanie pędu ku wiedzy, gdyż wiedzy absolutnej (czyli prawdy) nie poznają nawet najbardziej wtajemniczeni z wtajemniczonych. Zostaną oni na szczycie piramidy nie tylko sami, ale samotni, pośród morza nierozwiązanych światowych problemów i jeszcze większego morza dylematów, na które odpowiedzi nie ma.

Druga droga duchowa, symbolizowana przez żółtego ludzika, to wyzwolenie z kręgu Samsary – stanu nieświadomego. Oznacza ona porzucenie pędu do poszerzania wiedzy i poznania prawdy.

W XX wieku po piekle wojny prawda została ujawniona, po czym rozpadła się na tysiące kawałków. Te kawałki, łącznie z kawałkami wcześniejszymi, można znaleźć do dziś w niezliczonej ilości doktryn, ideologii, religii, praktyk duchowych, szkół mistycznych, prawd jedynie słusznych. Ważne jest zadanie sobie pytania, czy chcesz oglądać prawdę w jednym z tysięcy kawałków zbitego lustra, czy też.. Jak myślisz, co powinno być umieszczone po tych słowach? 😉

Nie potrzebujesz więcej wiedzy, filozofii ani uduchawiania się. To jest potrzebne na początku i w środku drogi. Później to wszystko się naturalnie układa. Pęd ku wiedzy i ku poznaniu świata zatrzymuje się, tworząc miejsce na coś innego – co zawsze w Tobie było.

P.S. droga pierwsza oznacza oświecenie, ale oświecenie umysłu (lub dążenie do niego). Na słynnym monumencie Georgia Guidestones jest zapowiedź nastania „wieku rozumu”, który ma rozwiązać wszystkie ludzkie problemy i pojąć całą prawdę. Droga druga oznacza zbudzenie się ze snu (ze stanu nieświadomego – Samsary) i wyzwolenie.

Autor: Jarek Kefir
.

jarek kefir
Czy wiesz, że tylko jedna na 4000 osób odwiedzających moją stronę wspiera jej istnienie finansowo, poprzez darowiznę? Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

5 myśli w temacie “DWIE DUCHOWE DROGI – KTÓRĄ WYBIERZESZ?

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.