Bareizmy

Katastrofa ekologiczna w Warszawie: Sytuacja jest poważna! Władze miasta kłamią!

Katastrofa ekologiczna w Warszawie i na Wiśle: nowe informacje

Od wtorku (27 sierpnia) w Warszawie i na Wiśle ma miejsce jedna z najgorszych katastrof ekologicznych w dziejach naszego kraju. W mediach pojawiły się nawet porównania z Czarnobylem, zwłaszcza gdy na jaw wyszedł fakt, że władze Warszawy z PO przez 29 godzin ukrywały ten fakt przed społeczeństwem. Sytuacja jest bardzo poważna i nie sposób nawet przewidywać, jak to wszystko się rozwinie. Ocena tego, co się dzieje, zmienia się bardzo dynamicznie, z godziny na godzinę.

We wtorek o godzinie 5 rano przestał działać kolektor w oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie. Rozpoczęto awaryjny zrzut ogromnej ilości ścieków do Wisły. Na domiar złego, w środę, dnia 28 sierpnia przestał działać drugi kolektor, i ścieki z impetem wpływają do Wisły. Władze Warszawy nie tylko okłamały nas, nie informując o katastrofie przez ponad dobę. Obecnie politycy Platformy Obywatelskiej (m.in. prezydent Warszawy, Trzaskowski) i Warszawscy urzędnicy, okłamują społeczeństwo, mówiąc, że wróciliśmy do stanu z 2011 roku. Wtedy, wg nich, całe ścieki miały być zrzucane do Wisły. Więc nie ma się czego bać, nie? Ta sama narracja jest rozpowszechniana przez setki trolli internetowych, które zaktywizowały się na portalach informacyjnych i piszą te same głupoty. Tak jednak nie jest!

Oczyszczalnia Czajka Rozpoczęła pracę nie w 2011 roku, ale w.. 1991, a więc dwadzieścia lat wcześniej. W 2012 została ona przebudowana. Skierowano do niej ścieki także z lewobrzeżnej części Warszawy, których wcześniej ona nie oczyszczała. Skierowano do niej wtedy także ścieki z okolicznych miasteczek, np. Legionowa. Przed 2012 rokiem, w którym ją przebudowano, te ścieki były przerabiane przez inne oczyszczalnie. Tylko niewielka ich część trafiała do Wisły. A teraz w wyniku awarii ta cała ogromna masa jest zrzucana w dół tej rzeki. Przed awarią oczyszczalnia czajka przerabiała 240.000 metrów sześciennych ścieków na dobę, czyli około 3 metry sześcienne na sekundę. Obecnie ta ilość (3 metry na sekundę, czyli 3.000 litrów na sekundę) trafia do Wisły.

Źródło: Oczyszczalnia ścieków Czajka na Wikipedii

.

Służby ostrzegają mieszkańców Warszawy i miejscowości położonych w dole rzeki:

-Nie pij wody z Wisły, nie używaj jej do gotowania w czajniku i przyrządzania potraw, nie używaj jej do mycia się.
-Nie używaj skażonej wody do nawadniania gruntów rolnych lub przydomowych ogródków.
-Nie wpuszczaj do Wisły zwierząt domowych.
-Nie uprawiaj na rzece sportów wodnych, nie łów w niej ryb.

Na obecną chwilę alert wydano dla powiatów: zachodni warszawski, legionowski, nowodworski. Ścieki dotrą do Płocka w ciągu 84 godzin lub wcześniej, do Torunia po 142 godzinach lub wcześniej, zaś do Tczewa pod Gdańskiem po 224 godzinach lub wcześniej. Śledź informacje w mediach, w razie sytuacji kryzysowych wypełniaj polecenia służb.

.

Katastrofa ekologiczna w Warszawie: nowe informacje

Szczególnie w Płocku może się to zakończyć wielką tragedią, bo Płock bezpośrednio korzysta z wody z Wisły, z wód głębinowych. Ta sytuacja może być tragiczna, gdy taki stan potrwa dłużej, a władze Warszawy do teraz nie zdiagnozowały skąd pojawił się ten problem. Powiem więcej, gdy będzie to trwało dłużej, może okazać się, że również w Warszawie będą ograniczone dostawy wody. (…) Sytuacja jest bardzo dynamiczna. (…)

Szczególnie w Płocku może się to zakończyć wielką tragedią, bo Płock bezpośrednio korzysta z wody z Wisły, z wód głębinowych. Ta sytuacja może być tragiczna, gdy taki stan potrwa dłużej, a władze Warszawy do teraz nie zdiagnozowały skąd pojawił się ten problem. Powiem więcej, gdy będzie to trwało dłużej, może okazać się, że również w Warszawie będą ograniczone dostawy wody. (…) Sytuacja jest bardzo dynamiczna. (Autor: Patryk Jaki).

Międzynarodowy fundusz ds ochrony przyrody, WWF, zabrał głos w sprawie katastrofy ekologicznej w Warszawie, określając ją jako zagrożenie. Jednak milczy w tej sprawie Greenpeace, inna organizacja rzekomo ekologiczna, sponsorowana przez wiadomo kogo, i wspierająca liberalny i unijno-niemiecki dyskurs polityczny. Do teraz Greenpeace nie wydała nawet krótkiego oświadczenia w tej sprawie, za to mieli czas, by dzisiaj skrytykować inwestycję Via Carpatia, która ma połączyć Finlandię, kraje bałtyckie, Polskę, Słowację i Węgry z południem kontynentu. Skąd taki rozdźwięk? Czyżby dlatego, że w Warszawie rządzą swojaki (liberałowie z PO) i ich nie należy tykać, bo są sponsorowani przez tą samą rękę „ukrytej władzy”? I czyżby dlatego, że inwestycja Via Carpatia pomoże rozwijać się Polsce, co jest nie w smak Francji i Niemcom?

.

Prokuratura bada katastrofę ekologiczną w Warszawie

Do akcji wkroczył Prokurator z Prokuratury Warszawa Praga Północ, który wszczął śledztwo z urzędu w sprawie sprowadzenia niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób w postaci zagrożenia epidemiologicznego i spowodowania zniszczenia w świecie roślinnym i zwierzęcym w znacznych rozmiarach.

Zaalarmowanych zostało wiele służb i resortów, m.in. Główny Inspektorat Sanitarny, Generalna Inspekcja Ochrony Środowiska, Ministerstwo Zdrowia i inne. Polska armia wyraziła gotowość pomocy rządowi w opanowaniu sytuacji kryzysowych, m.in. może dystrybuować wodę pitną dla mieszkańców i badać poziom skażenia. Apeluje się do ludzi, by mimo wszystko nie wpadali w panikę. W sklepach w miejscowościach leżących nad Wisłą jest wykupywana woda pitna, więc jeśli chcesz ją kupić – kup ją teraz. Od ludzi którzy w nich mieszkają wiem, że ludzie swoje wiedzą i swoje mówią między sobą, i sytuacja jest generalnie napięta. Największym zagrożeniem jest na chwilę obecną perspektywa znacznego ograniczenia podaży wody dla mieszkańców Płocka i Warszawy.

Czy jest się czego bać? Zobaczymy, jak sytuacja się rozwinie i ile potrwa skażenie. Władze Warszawy mówią o tym, że naprawa uszkodzonej oczyszczalni ścieków Czajka może potrwać nawet miesiąc, lub dłużej. Mając na uwadze to, że ukrywali skażenie przed Polakami aż przez 29 godzin, i że kłamią, że przed 2012 rokiem całe te ścieki „normalnie” spływały do Wisły, więc generalnie jest spoko, wcale nie napawa optymizmem. Śmiem twierdzić, że teraz, w okresie agresywnej kampanii wyborczej, władze Warszawy cały czas będą mataczyć i ukrywać rzeczywisty rozmiar kataklizmu.

Mój poprzedni wpis na ten temat znajduje się poniżej:
Warszawski Czarnobyl: olbrzymia katastrofa ekologiczna nad Wisłą

Autor: Jarek Kefir

.

jarek kefir

Czy wiesz, że tylko jedna na 4000 osób odwiedzających moją stronę wspiera jej istnienie finansowo, poprzez darowiznę? Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

1 odpowiedź »

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.