Bareizmy

WARSZAWSKI CZARNOBYL: OLBRZYMIA KATASTROFA EKOLOGICZNA NAD WISŁĄ!

Katastrofa ekologiczna w Warszawie: zrzucono ogromne ilości ścieków do Wisły

Z ostatniej chwili: ogromna katastrofa ekologiczna ma miejsce w Warszawie nad rzeką Wisła. W oczyszczalni ściekowej Czajka w Warszawie nastąpiła awaria kolektora przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej części miasta.

Według informacji sprzed kilku godzin, zrzucono aż 50.000 metrów sześciennych ścieków, co odpowiada pięciu milionom litrów. Ścieki płyną dalej do Wisły w tempie 3 metrów sześciennych na sekundę, co daje 10.000 metrów sześciennych na godzinę. Uwierzcie, są to bardzo duże liczby.

UWAGA: czytasz stary wpis z dnia 28 sierpnia. Najnowsze informacje znajdziesz w poniższym artykule:
Katastrofa ekologiczna w Warszawie: Sytuacja jest poważna! Władze miasta kłamią!

Obecnie szacowany zrzut mówi o niewyobrażalnej liczbie 260.000 metrów sześciennych ścieków. Jest to informacja dosłownie z ostatniej chwili. Okazało się także, że zrzut ścieków rozpoczął się już wczoraj, we wtorek 27 sierpnia o godzinie 5 rano. Ogromnym szokiem jest to, że władze Warszawy ukrywały to przed Polakami przez ponad 24 godziny.

Władze miasta zwołały sztab kryzysowy, swoje działania podjęło też Ministerstwo Środowiska i inne agendy rządowe. Prezydent miasta Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej początkowo bagatelizował rozmiar kataklizmu, nazywając go „kontrolowanym zrzutem ścieków.” Jednak trudno katastrofę ekologiczną o tak wielkim rozmiarze nazywać czymś kontrolowanym.

Ujęcia wody dla Warszawy są bezpieczne, bo znajdują się powyżej miejsca zrzutu ścieków do Wisły. Jednak ta katastrofa ekologiczna jaka ma miejsce w Warszawie stwarza ogromne zagrożenia dla dostaw wody pitnej poniżej Warszawy, na linii Wisły.

Co jest w ściekach z Warszawy zrzucanych podczas katastrofy ekologicznej?

Są to skażenia z domów, a więc ścieki komunalne. Zawierają one głównie skażenia bakteryjne (mocz, kał itp), choć nie brak w nich substancji toksycznych, pochodzących ze środków higienicznych (domestosy, szampony, mydła i inne). Jak poinformowano niedawno, ścieki te nie zostały poddane nawet wstępnym procesom oczyszczania. Zawierają więc maksymalną zawartość zanieczyszczeń podanych przed chwilą.

Oprócz szkód dla środowiska, istnieje również zagrożenie epidemiologiczne. Te ścieki zawierające zanieczyszczenia organiczne jak i dużą ilość bakterii, będą płynąć przez Wisłę przez kilka dni. Prognozy pogody na najbliższy tydzień (do niedzieli, 1 września) zapowiadają rekordowe upały. Dziś w moim mieście, Szczecinie, było maksimum 34 stopnie w cieniu. Fala upałów raczej nie zelżeje tuż po niedzieli. W związku z tym te bakterie będą miały doskonałe warunki do rozwoju.

Zagrożenie związane z katastrofą ekologiczną w Warszawie jest więc jak najbardziej realne. Trudno sobie nawet wyobrazić, jak to wszystko wpłynie na ekosystemy, ale można prognozować poziom zagrożenia dla ludzi. Zagrożone są miasta: Płock, Włocławek, Ciechocinek, Toruń, Solec Kujawski, Bydgoszcz, Chełmno, Świecie, Grudziądz, Tczew, Gdańsk.

Zaopatrz się zawczasu w wodę butelkowaną, nie komp się w Wiśle, jeśli taki dziwny pomysł wpadnie Ci do głowy. Nie wpuszczaj też do rzeki zwierząt domowych. Wykonuj polecenia służb.

Warszawa, miasto ekologii?

Na koniec dodam jeszcze to, że symboliczny jest fakt, że wielka katastrofa ekologiczna związana z wyciekiem ścieków ma miejsce w Warszawie, gdzie prezydent Trzaskowski z PO tak dużo mówi o ekologii. Jak widać, jest to tylko mówienie. Podobnie było na przełomie lipca i sierpnia, gdy Trzaskowski ze swojego paliwożernego SUVa z klimatyzacją ustawioną na max, opublikował zdjęcie wzywające do walki ze zmianami klimatu.

Szczególnie bulwersujący jest fakt, że kanał którym do oczyszczalni przesyłane są ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy, ma zaledwie kilka lat. Został on wykonany tą samą metodą, co druga linia warszawskiego metra. Ta awaria nie miała prawa się wydarzyć. No chyba, że mówimy o „standardach” typu: „chuj, dupa i kamieni kupa.”

AKTUALIZACJA 18:30:

Na portalach informacyjnych w sekcjach komentarzy zaktywizowały się trolle. Piszą oni, że przed 2012 rokiem, w którym wybudowano oczyszczalnię ścieków Czajka, całe ścieki trafiały do Wisły. Więc nie ma się czym niepokoić. Tymczasem jest to grube kłamstwo, ponieważ wcześniej te ścieki trafiały do innych oczyszczalni!

Warszawscy urzędnicy kłamali w mediach, że kryzys ekologiczny trwa od dnia dzisiejszego, a wczoraj miały miejsce tylko „drobne problemy.” Otóż wczoraj siadł pierwszy kolektor, zaś dziś – drugi, i dopiero wtedy poinformowano społeczeństwo. Po ponad dobie wypływu ścieków. Patrol rzeczny na Wiśle zauważył skażenie już o godzinie 11:00 rano, informując o tym policję.

Jeśli dowiem się czegoś, co jest przemilczane i tuszowane przez władze, powiadomię Cię o tym tutaj na stronie, lub na fan page „Jarek Kefir i Tajemnice Świata”!

Autor: Jarek Kefir

.

jarek kefir

Czy wiesz, że tylko jedna na 4000 osób odwiedzających moją stronę wspiera jej istnienie finansowo, poprzez darowiznę? Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.