CZY MROCZNE FILMY „CUBE” OPISUJĄ PUŁAPKĘ ŻYCIA NA ZIEMI?

Film Cube w realnym życiu + jego przesłanie

Cube” to znana chyba wszystkim, kultowa trylogia filmowa. Opowiada ona o losach bohaterów zamkniętych wewnątrz gigantycznego hipersześcianu. Ten hipersześcian zbudowany był z setek tysięcy pojedynczych pomieszczeń, połączonych ze sobą systemem przejść. Bohaterowie zastanawiali się skąd się tam wzięli, jakie prawa i zasady rządzą tym systemem, jaki jest sens ich pobytu, czy coś przeskrobali, czemu w tym systemie jest tak źle i ciągle coś na nich czyha.

Zastanawiali się też, jak opuścić te miejsce. W trzeciej części filmów Cube nawiązali nawet łączność z nadzorcami tego miejsca. Nadzorcy sami zresztą nie znali odpowiedzi na większość pytań, jak i nie znali zasadności istnienia tego miejsca.

Filmy Cube mają swoich zapiekłych fanatyków, jak i równie zaciętych przeciwników, głównie z kręgów racjonalistów i ateistów. Czy filmy Cube w metaforyczny i symboliczny sposób pokazują nam prawdę o dzisiejszym świecie, o planecie-więzieniu? Bohaterowie filmu to wg tej interpretacji zwykli ludzie. Nie wiedzą oni skąd się tu wzięli. Nie znają zasadności istnienia świata i sensu życia.

Poszczególne pomieszczenia, czyli klatki tego sześcianu, to dni, miesiące, lata czy różne, pojedyncze sytuacje życiowe. W każdej z tych sytuacji życiowych może spotkać nas niebezpieczeństwo. Tak jak wchodząc do klatki bohaterowie filmu nie wiedzieli, czy umrą, tak i my, zaczynając kolejny dzień, nie wiemy, co nas czeka. Czy będzie on dobry czy zły? Czy przyniesie przełom w stylu wygranej w totka? Czy może będzie on źródłem dożywotniej traumy, lub wręcz datą zakończenia naszego życia? Nikt tego nie wie, wstając rano z łóżka. Nie wiedzieli tego też bohaterowie filmu Cube, gdy wkraczali do nowego pomieszczenia.

.

Wyzwolenie z systemu i film Cube w naszym życiu 😉

Aby wyzwolić się z tego hipersześcianu, filmowi bohaterowie musieli poznać, jakimi on rządzi się prawami. Tak samo jest w życiu – aby wyzwolić się z systemu, z Samsary, trzeba poznać jak to wszystko działa, i wyjść poza ten system. Ważne: tylko ten, kto zadaje pytania i poznaje prawa jakimi ten system się rządzi, ma szansę z niego wyjść. Jeśli chcesz poczytać o filmie Cube, to polecam poniższe artykuły:
Czy jesteśmy więźniami piekielnej symulacji?
Film z niezwykłą przepowiednią, która się sprawdza

Jak wyglądałby film Cube w prawdziwym życiu? Prawdopodobnie tak jak poniżej: 😉

-Ej, słuchajcie, czemu my tu jesteśmy? Skąd się tu znaleźliśmy? Jak to wszystko działa? Czemu co trzecie pomieszczenie nas może zabić? Czy zamknął nas tutaj jakiś psychol? Czy jesteśmy tu za karę czy co?

-Co Ty tu za filozofie jakieś uprawiasz? Nie filozuj, zajmij się czymś konkretnym, bo takie rozmyślanie nic nie daje!

-Po co w ogóle się nad tym zastanawiać? Lepiej zająć się życiem, wybierz sobie jakieś pomieszczenie tutaj, dobrze je urządź, bądź bardziej życiowy!

-Ej, dlaczego w ogóle mamy się nad tym zastanawiać?! Chwytaj życie, żyj chwilą, żyj w tu i teraz! Ja tam uważam, że tutaj jest nawet fajnie! Wędrowałam przez te pokoje i jakoś nic złego mnie nie spotkało!

Autor: Jarek Kefir

.

jarek kefir

Czy wiesz, że tylko jedna na 4000 osób odwiedzających moją stronę wspiera jej istnienie finansowo, poprzez darowiznę? Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

2 myśli w temacie “CZY MROCZNE FILMY „CUBE” OPISUJĄ PUŁAPKĘ ŻYCIA NA ZIEMI?

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.