ZMARŁ WYBITNY PSYCHOLOG BERT HELLINGER

W dniu 19 września 2019 roku zmarł Bert Hellinger

Był on psychologiem, który dopuszczał istnienie nieświadomej, duchowej części. Był autorem słynnych „ustawień systemowych„, czyli psychoterapii bazującej głównie na duchowej części. I co ciekawe, ta terapia przynosi bardzo pozytywne skutki. Pacjenci podczas terapii emocjonują się, płaczą, radują, wychodzą z nich różne tłumione emocje. Czasami przybiera to wręcz skrajne formy, ale ogólnie ludzie są po tej psychoterapii szczęśliwsi.

Bert Hellinger zwracał szczególną uwagę na wzorce, jakie panowały w rodzinie (matka, ojciec) i w rodzie (dalsi krewni, do wielu pokoleń wstecz).

Był jednym z wielkich wtajemniczonych, których idee wpłynęły na los całej Ziemi.

.

Bert Hellinger był zawzięcie krytykowany zarówno przez tradycyjnych psychologów (psychoanalitycy), jak i przez ortodoksów materialistycznego ateizmu (środowisko sceptyków od Witkowskiego).

Część jego pamięci i pokój jego duszy [*]

Wierzę jednak, że wzorce rodzinne i rodowe zmieniają się, ewoluują. Teraz potrzebujemy nowego Hellingera zgodnego z duchem ciągle zmieniających się czasów.

Autor: Jarek Kefir

2 myśli w temacie “ZMARŁ WYBITNY PSYCHOLOG BERT HELLINGER

  1. To wielka strata. Mi jego metoda przyniosła pozytywne zmiany w życiu, ten, kto chciał się od niego nauczyć, na pewno to zrobił…

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.