Kategoria domyślna

CZY ELITY WIERZĄ W SWOJE IDEAŁY? PRZYKŁAD SYLWII SPUREK

Sylwia Spurek z partii Lewica jest weganką o lewicowo-liberalnych poglądach. Broni ona zapalczywie praw zwierząt. Uważa, że nie powinniśmy w ogóle jeść mięsa, że jest ono zbyt drogie. Promuje radykalną formę wegetarianizmu, czyli weganizm. Jest to dieta oparta tylko na składnikach roślinnych, bo przy produkcji tych zwierzęcych te zwierzęta bardzo cierpią. A na to Sylwia Spurek jest wyczulona.

.

Nie chcę i nie będę teraz kwestionować tego, że zwierzęta hodowlane cierpią katusze. Bo jest to prawda, a wynika to z logiki kapitalizmu, czyli systemu nastawionemu na zysk za wszelką cenę.

Teraz jednak chciałbym przedstawić Ci coś, co jest i straszne, i śmieszne. Bowiem pani Sylwia została nakryta na noszeniu paska ze zwierzęcej skóry.

Co zrozumiałe, zwierzę z którego zrobiono ten pasek musiało cierpieć, więc jest to niezgodne z filozofią weganizmu jak i z poglądami, które rzekomo wyznaje Sylwia Spurek.

.

Ciekawostką jest też koszt tego skórzanego paska. Kosztuje on równowartość nierzadko nawet dwóch miesięcznych pensji. Czujesz to

Większość Polaków musiałaby przez dwa miesiące nic nie jeść, nie pić i chyba kurwa nie oddychać, by pozwolić sobie tylko na mały pasek do sukienki. Pytanie, ile kosztuje pozostała garderoba pani Spurek? Skąd ona ma na to pieniądze?

Z drugiej strony, jako członek liberalnej elity opływającej w luksusy, na którą ciężko pracuje motłoch, wiadomo, że może sobie na takie coś pozwolić.

.

Pani Sylwia Spurek wtedy odpowiedziała, że ten pasek kupiła jeszcze przed 2015 rokiem, gdy była jeszcze nieświadoma, i że nie będzie go wyrzucać, bo to byłoby nieekologiczne.

Teraz z kolei ma kupować tylko te rzeczy, które nie są wykonane z surowców zwierzęcych:

.

.

Niestety, ale okazało się to kłamstwem. To bezczelne kłamstwo zdemaskował jeden z internautów. Pasek ze zwierzęcej skóry za prawie 3200 złotych który nosi Sylwia Spurek pochodzi z tegorocznej kolekcji zimowej 2018 / 2019.

W związku z tym mam pytanie: skoro nie wierzy pani w ideały, które głosi w debacie publicznej, bo kupuje pani wyroby zwierzęce, to dlaczego pani je głosi? Czyżby dlatego, że została pani do tego wynajęta? Skoro nie wierzy się w ideały, które się publicznie głosi, to głosi się je najczęściej dla pieniędzy..

 

.

Partię pani Sylwii finansuje wiadomy „miliarder filantrop.” A kto sfinansuje istnienie strony Jarek Kefir? 😉 Jest to ważne pytanie, ponieważ niezależne media nie tylko nie mają bogatych sponsorów, ale Facebook i Google rzucają nam kłody pod nogi. Byt niezależnych mediów jest teraz trudny i tylko od Was (od Ciebie także) zależy to, czy przetrwają. Ze statystyk mojej strony wynika, że tylko 1 osoba na 4000 odwiedzających moją stronę wspiera jej utrzymanie darowizną finansową. Jeśli cenisz to co robię, możesz pomóc poprawić tę statystykę.

Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

6 odpowiedzi »

 1. wiec co w zamian puszczamy trzode krowy i kury w samopas zeby zima je dopadla i co wtedy? bedziemy wszyscy w tramwaju glodni i wkurwieni pierdziec grochem i kapusta, moze kazdemu trabke na odbyt zalozyc i bedzie swiatowa orkiestra

 2. Nie sądzę, aby pani Sylwia wydała taką kasę na kawałek rzemyka. Pewnie kupiła podróbę, albo był to jakiś „prezent”… Do jednego i drugiego wstyd się przyznać…

 3. dość odważne oskarżenia wynikające z niezrozumienia tego co napisała Sylwia.
  Ja i wielu wegan nosi skórzane rzeczy kupione wcześniej, a Sylwia nie musiała mieć na myśli swego paska LV, o którym nic nie wiemy, czy jest oryginalny/skórzany i czy kupiony przez Sylwię .
  Poza tym weganie nie są doskonali na 100% i robiąc już 90%, są poważnie do przodu w porównaniu do hipokrytów, którzy krytykują wegan za drobne potknięcia, a sami są jednym wielkim potknięciem w 100%.
  Nie bądź plotkarzem, bo sam padniesz ofiarą podobnych pomówień, zgodnie z zasadą , że co wysyłasz to wraca.
  Sylwia choć nie z mojej bajki w 100% , prezentuje się lepiej w parlamencie niż Ty w tym artykule.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.