CZY TEŻ RZADZIEJ WIDZISZ NIEZALEŻNE TREŚCI W INTERNECIE?!

Cenzura internetu zatacza coraz szersze kręgi

I wbrew pozorom nie jest to cenzura rządowa, choć i ta trzyma się dobrze. Teraz robią to wielkie korporacje, które zmonopolizowały internet – Facebook, Twitter, Google wraz z YouTube. Przez zsynchronizowane działania tych gigantów medialnych pracujących na rzecz struktur „deep state” – czyli ukrytej ręki władzy – zasięgi niezależnych mediów spadły o 80% w porównaniu z lutym 2018 roku. To wtedy to się zaczęło.

Facebook z jednej strony chce ograniczyć zasięgi alternatywnych mediów. Z drugiej strony chce, by „na powierzchni”, a więc z dużym zasięgiem, pozostały tylko te media, które stać na wykupienie płatnego zasięgu, czyli tzw wpisów sponsorowanych. Są to oczywiście media korporacyjne (amerykański CNN, polski TVN itp). Prawda, że ich wpisy na Facebooku pojawiają Ci się częściej, wraz z nachalnymi reklamami Platformy Obywatelskiej? Po trzecie, Facebook poprzez ograniczenie zasięgów wszystkim bez wyjątku, chce po prostu zarabiać na wykupywaniu zasięgów płatnych.

Możesz temu sam zaradzić, wpisując się na moją listę mailingową. Wtedy nie będziesz musiał czekać na powiadomienie na Facebooku, które może nie nadejść, jeśli masz trochę polubionych stron. Będziesz za to otrzymywał powiadomienia na email za każdym razem, gdy opublikuję artykuł. Ta opcja jest dostępna po lewej stronie bloga, pod okienkami dotyczącymi darowizn. Na poniższych grafikach jest to zaznaczone:

.

.

Instrukcja zapisania się do mojej listy mailingowej:

 1. Wpisz swój adres e-mail w pole: „Adres e-mail”
 2. Kliknij przycisk: „Kliknij by subskrybować”
 3. Odwiedź swoją skrzynkę mailową
 4. Gotowe! Teraz czekaj na bieżące informacje o nowych artykułach. 🙂

A teraz tak apropo.. Co by było, gdyby ucichły wszystkie media niezależne i alternatywne? Co byś wtedy zrobił? Po prostu wyłączyłbyś internet i włączył TVN24? Czy trzeba coś stracić, by dopiero zacząć to doceniać? Czasami jest jednak za późno na krokodyle łzy. Media takie jak TVN24 zawsze się utrzymają, ponieważ mają stały dopływ pieniędzy od swoich widzów lub czytelników. Media alternatywne tego nie mają. Czerpią one dochody na swoje istnienie (opłacenie serwera itp) z reklam umieszczanych na swoich stronach, i często z darowizn czytelników. Są to skromne środki, a mimo wszystko i to się załamało.

Więc czy dalsze istnienie niezależnych mediów ma sens? Przez politykę tych, którzy ogłosili się „właścicielami internetu”, byt niezależnych autorów stał się trudny. W strumieniu aktualności widać praktycznie tylko treści znajomych, zero wpisów z Twoich ulubionych stron i fan page’ów. Czy też to zauważyłeś? Facebook przestał być przyjaznym miejscem dla wymiany informacji dla kogokolwiek. Staje się serwisem plotkarskim. I tym samym, facebook zaczął gryźć rękę, która go karmi, ponieważ wyrósł on dzięki aktywności milionów autorów i firm z całego świata. Ja póki co będę publikował dalej. Nie chcę też wprowadzać treści płatnych.

.

Czy niezależne media przetrwają? To zależy od nas wszystkich

Koniec końców, pozostaną te media, do których są kierowane pieniądze odbiorców. Wszelkie TVNy i inne duże media mają pieniądze z reklam, abonamentów, prenumerat. Media niezależne takich dochodów nie mają. Mnie ratują skromne dochody z reklam (bo Google obniżyło mi stawki) i darowizny Czytelników, czyli Was. Dzięki temu mój portal jeszcze istnieje. Można kląć na czym świat stoi, że tak jest. Ale nie przedstawiłem Ci tutaj żadnej dezinformacji ani nawet nadinterpretacji. Przedstawiłem Ci fakt, ku przemyśleniu.

Koszt utrzymania strony na serwerze to 300 dolarów amerykańskich. Z kolei darowizny są formą podziękowania za trud włożony w zdobywanie wiedzy i pasję dzielenia się nią z Wami. Jeśli uważasz, że moje wpisy są wartościowe i wniosły coś dobrego do Twojego życia, możesz się odwdzięczyć.

Staram się być niezależnym od różnych grup nacisku i wpływu. Wasze darowizny i reklamy pomagają tę niezależność utrzymać. Dzięki temu zamieszczam wiele materiałów, których nie ma na innych stronach. Zdaję sobie sprawę, że moje artykuły mogą być gorszące dla zwolenników różnych doktryn politycznych i ideologicznych. Ale chcę opisywać dla Ciebie prawdę, a nie pisać pod publikę. Jest to trudne zadanie, bowiem pisanie pod publikę, czyli pisanie słodkich kłamstw, które ludzie lubią słuchać, jest bardziej popularne. I to wciąż rozprzestrzenia się na Facebooku szybko.

Poprzez to, że Facebook i Google, dwa giganty uzurpujące sobie rząd dusz, ograniczyły zasięgi niezależnym stronom, nasz byt jest obecnie trudny. Nawet nie wiecie, ilu autorów zrezygnowanych musiało albo ograniczyć ilość artykułów, albo całkowicie zrezygnować z publikowania i zamknąć swoje strony. Niestety, zostaliśmy w bardzo podstępny sposób uzależnieni od tych dwóch monopolistów, i teraz oni pokazali swoje prawdziwe, totalitarne oblicze.

.

Jak możesz mi pomóc mi uświadamiać ludzi?

a.) Wsparcie finansowe:

 1. Na konto bankowe:
  Dla: Jarosław Adam
  Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
  Tytułem: Darowizna
  .
 2. Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
  Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
  IBAN: PL16102047950000910201396282
  .
 3. Na Pay Pal: Kliknij na ten link: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

b.) Jak pomóc bez wpłacania podziękowania w formie pieniędzy?

 1. Zapisz się na listę mailingową (informacja powyżej)
 2.  Wklejaj linki do moich artykułów na swoim profilu na Facebooku. FB bardzo ceni takie linki wklejane na profilach, określa je jako „communities” („społeczności”).
 3. Na moim Fan Page na Facebooku o tytule: „Jarek Kefir Bez Cenzury” [LINK TUTAJ] polubiaj moje wpisy, ale nie w formie zwykłego „lajka.” Skrypt Facebooka bardziej ceni pozytywne reakcje – uśmiechniętą buźkę lub serduszko. Komentuj także moje wpisy na tym Fan Page, bo im więcej komentarzy, tym większy zasięg wpisu.
 4. Polub mój zapasowy Fan Page, na wszelki wypadek: Ciekawe i niesamowite: zdrowie wiedza, duchowość, psychologia [LINK TUTAJ]
 5. Publikuj linki do moich artykułów w grupach tematycznych na Facebooku, jeśli do takich należysz.
 6. Dołącz do mojej grupy na Facebooku: Tajemnice, zagadki, ciekawostki, szokujące fakty [LINK TUTAJ]

.

I jeszcze ciekawy cytat o cenzurze internetu:

Cytat: „Wzięliście udział w eksperymencie, polegającym na sprawdzeniu, czy jesteście w stanie, za pomocą mediów społecznościowych, powołać do życia silny i spójny front poglądowy. Wynik, jest tylko jeden, eksperyment zamiast was zjednoczyć, podzielił was do końca, zniszczył waszą logikę i intelekt, wprowadzając dekonstrukcje umysłową i poglądową.”

WIĘCEJ przeczytacie na stronie Dydymusa: –> „Davos: dekonstrukcja internetu, czyli koniec eksperymentu socjotechnicznego

.

Autor: Jarek Kefir

Jedna myśl w temacie “CZY TEŻ RZADZIEJ WIDZISZ NIEZALEŻNE TREŚCI W INTERNECIE?!

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.