CZY WIESZ ŻE BIERNOŚĆ W ŻYCIU PROWADZI CIĘ W DÓŁ!?

W tym krótkim wpisie pokażę Ci, czym jest postawa aktywna, a czym bierna

Tak to już jest, że te najprostsze mądrości, będące często truizmami, są tymi najtrudniejszymi. Dopiero po latach te myśli docenimy, ale już w innym wymiarze. Dla wielu ludzi słowa mistrzów duchowych, ale tych autentycznych mistrzów, wydają się trywialne, powierzchowne i tak dalej. Umysł chce głębi, umysł chce ciągle poznawać i szukać, a takie duchowe myśli byłyby dla niego obrazą jego majestatu.

Świat jest taki, jaki myślisz że jest (poza pewnymi wyjątkami, bo rzeczywistość obiektywna też istnieje i często ta rzeczywistość nie jest fajna). Wiele zależy od perspektywy z jakiej się patrzy. Niby truizm powtarzany non stop, ale jeśli cokolwiek miałbym polecić, to m.in. to. Bo jest to prawdziwe i życiowe. W zasadzie jest to naprawdę jedna z niewielu „duchowych” myśli, którą bym Ci polecił od serca.

.

Postawa bierna, czyli postawa mentalnego dziecka:

-Uuu, zupa, którą przygotowuje mi mama jest taka niedobra, taka zła, odstawię ten talerz, rzucę nim o ziemię, tę ziemię, i wykrzyczę mamuśce, jaka to zupa jest niedobra, i jaka to mama jest zła!

-Uuu, zupa matrixa (macierz), czyli świat, w jakim jestem, jest zły, niedobry, pełen przemocy.. Nic w nim nie można zdziałać, człowiek jest zdany na łaskę okoliczności i praw świata. Ten świat jest taki brutalny, niedobry, ograniczający! Zbuntuję się przeciwko niemu, powołam na teorie polityczne, ideologiczne, religijne, ezoteryczne, gnostyckie i każde inne! Byle tylko udowodnić, że świat jest zły, że nic nie możemy temu zaradzić, że nie mamy wolnej woli, że nie możemy choćby swojego świata zmieniać! No i że człowiek jest zdany na pastwę okrutnego losu i nic z tym nie można zrobić, bo i tak wszystko jest do kitu!

Cytat: „System – Matrix – Matka – Macierz przygotowuje nam codzienne wydarzenia niczym Matka lub żona potrawy obiadowe.. Ktoś kto ma postawę dziecinną, czyli opartą na odbiorze świata bez wiedzy i umiejętności, będzie głównie skupiał się na tym, że np zupa za słona, kartofle ciągle tak samo nudno gotowane, za mało albo za dużo przypraw. Generalnie będzie się skupiał na narzekaniu jak to mama źle gotuje. To jest postawa bierna, która z czasem jak po linii pochyłej prowadzi do frustracji, depresji, złości i nienawiści do świata. Jeśli chcesz, żeby otaczający świat był dla Ciebie piekłem, to wybierz tę postawę – kto wie możesz nawet polubić taki masochistyczny sposób bycia, w którym łatwo zrzuca się odpowiedzialność za całe zło – na na zewnątrz-na system, który szykuje Ci codziennie okropną strawę do jedzenia.”

.

Postawa aktywna, czyli postawa dorosłego i dojrzałego:

-Ja sam sobie ugotuję zupę! Co z tego, że mama mi kiedyś źle gotowała, jak teraz jestem dorosły i mam tyle możliwości!

-Sam zdecyduję, co wybrać z tego świata, by było to dla mnie i dla osób z mojego otoczenia dobre. Sam będę pracował nad tym, by zmienić swój świat na lepszy, a potem nad tym, by zainspirować do tego innych. Sam będę walczył z niesprawiedliwością i złem, i nie będę mówił, że taka jest karma, wolna boska czy że tak chcą jakieś prawa świata.

Cytat: „Jak masz już dość piekła, to oczywiście naucz się gotować. To oczywiście metafora. Tylko postawa aktywna, postawa dojrzałego dorosłego sprawi, że sam sobie gotując, będziesz mógł dogadzać swojemu podniebieniu codziennie inaczej. Podniebieniu, czyli metaforycznie doświadczeniom ciała, inaczej życiu. Ale tu najistotniejsze jest by zamienić pytania na: Czemu Oni mi to robią?
Na: co mogę zrobić żeby Oni mi tego nie robili? Oraz: dlaczego Ja? Na: jakie korzyści mogę wyciągnąć z tego, że to właśnie Ja? Wtedy w cudowny sposób w każdej sytuacji będą pojawiać się alternatywy i możliwości, ale trzeba wytrenować się w skupianiu się na szukaniu od razu rozwiązań. To wzmacnia. I z czasem niczym mięśnie, wyćwiczymy się w pozytywnym i zarazem realnym rozwiązywaniu spraw. Uwaga nie będzie skierowana na to, jak to jest źle, a tym samym ciało będzie miało więcej siły i motywacji do działania. Hormony zaś przygotowywać się będą do realizacji celów, czyli do życia. W ten sposób powstają duże ilości życiowej energii, która się powiększa wraz z kolejną realizacją celów. I w ten sposób odwracamy się od dążenia ku śmierci, do dążenia ku życiu.”

Czy zależy Ci na tym, by wartościowe informacje i demaskatorska wiedza były przekazywane dalej? Ty też możesz pomóc! A wiesz, że tylko jedna na 4000 osób odwiedzających moją stronę wspiera jej utrzymanie darowizną finansową? Jeśli cenisz moje publikacje, możesz to zmienić i wspomóc uświadamianie i docieranie z wiedzą do większej liczby ludzi! Poniżej masz informację, jak to zrobić. Dziękuję!

Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

3 myśli w temacie “CZY WIESZ ŻE BIERNOŚĆ W ŻYCIU PROWADZI CIĘ W DÓŁ!?

  1. @Pandora 676 – Uzupełnieniem tego są różnego rodzaju publikacje w ramach „Operation Disclosure” („Operacja Kosmiczne Ujawnienie”), które mówią o ostatecznym starciu sił dobra i sił zła. Ma się to odbyć niebawem, i wszelkiego rodzaju cenzury internetu i tym podobne działania, są rozpaczliwą formą utrzymania status quo lub opóźnienia przemian.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.