CYFROWY ORWELL – KOSZMAR O JAKIM CI SIĘ NIE ŚNIŁO!

Czy Facebook i Google szykują nam cyfrowego Orwella?

Wyobraź sobie taką sytuację..

Jest rok 2030. Portal Facebook został wprowadzony jako obowiązkowy dla każdego obywatela. Musisz mieć na nim konto, ponieważ został on zintegrowany (połączony) z rządowymi bazami danych – PESEL, NIP, NFZ, Źródło. Chcąc dostać pracę, kupić chleb i mleko, zapłacić rachunek, wykonać połączenie telefoniczne, pójść do lekarza, zdobyć prawo jazdy, założyć konto w banku, załatwić cokolwiek w urzędzie i tak dalej – musisz mieć konto na Facebooku, który stał się globalnym dostawcą usług dla rządów.

Zresztą, mieszkanie wynajmiesz tylko w jednej z aplikacji Facebooka. Taksówkę zamówisz tylko poprzez facebookową aplikację. Plan lekcji ze swojej uczelni przeczytasz tylko na jej stronie na Facebooku. Jeśli chcesz zamówić cokolwiek przez internet, np ubrania czy elektronikę, to musisz znaleźć profil danej firmy na Facebooku, tam dokonać zamówienia i je opłacić. Bilet na pociąg lub na tramwaj kupisz tylko przez Facebooka. I tak dalej, i tak dalej.

Wprowadzony został system oceny społecznej znany z Chin. Miliardy kamer monitoringu (także obowiązkowo instalowanych w Twoim domu), Facebook i Google skanujące każdy Twój ruch w internecie (w tym zakupy, maile i prywatne wiadomości), zadbają o to, by Cię właściwie ocenić. Jeśli masz niską ocenę, bo np przechodzisz nagminnie na zielonym lub publikujesz antysystemowe wpisy, to będziesz miał trudności ze: wzięciem kredytu, wynajmem mieszkania, wzięciem telefonu na abonament, kupnem biletu na pociąg. Wszelkie usługi mogą stać się dla Ciebie droższe, stracisz dostęp do obniżek i rabatów, np kelner w barze nie będzie mógł dać Ci drinka w promocji z okazji Andrzejek. Twój internet zostanie spowolniony. I tak dalej, i tak dalej.

.

To może wyglądać np tak:

Rok 2025:

„Już 3 raz z kolei publikujesz wpisy naruszające standardy społeczności. Jeśli to się powtórzy, to Twoje konto na Facebooku, połączone z dowodem osobistym, paszportem, kontem bankowym i innymi platformami, zostanie zablokowane. A Ty nie będziesz mógł wypłacać gotówki, zapisać się do lekarza i podejmować innych codziennych czynności.”

Rok 2030:

„Pomimo tego, że Twoje wpisy na Facebooku nie naruszają zasad społeczności jak i zasad demokratycznego państwa prawa, to zauważyliśmy, że ani razu nie protestowałeś przeciwko rasizmowi, nie wsparłeś gender, walki o równouprawnienie czy społeczności LGBT. Pamiętaj, że to także nie jest mile widziane. Zweryfikuj swoją postawę obywatelską. W przeciwnym wypadku może się to skończyć blokadą konta na Facebooku, w banku, dowodu osobistego i karty zdrowotnej. Może to skutkować m.in. niemożnością dokonywania zakupów, płacenia rachunków, pójścia do lekarza czy znalezienia pracy. Świadczenie bezwarunkowego dochodu podstawowego może również zostać cofnięte.

I co o tym sądzisz? Czy elity dążą właśnie do tego? To nie rządy, ale korporacje narzucą knebel. Wg mnie, wiele wskazuje na to, że tak.

.

Autor: Jarek Kefir

Wspieraj niezależne publikacje! Darowizny finansowe to dziś w zasadzie jedyny ratunek dla niezależnych mediów. Nie mamy innych możliwości pozostania na coraz trudniejszym rynku. Info poniżej. Dzięki!

Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

6 myśli w temacie “CYFROWY ORWELL – KOSZMAR O JAKIM CI SIĘ NIE ŚNIŁO!

 1. Czy ogladales moze Black Mirror, odcinek ”Nosedive”? Niby przerysowany, ale to nie klasyczne science fiction, raczej pokazuje w jakim kierunku zmierzamy.

 2. No i tak raczej będzie. Oczywiście konstytucje, akty prawne itd itp stoją na przeszkodzie, bo chronią obywateli przed totalitaryzmem ale….wystarczy chaos lub wojna, lub chaos i wojna i nagle wszystkie te zapisy praw człowieka czy obywatela przestaną de facto istnieć.
  – Konkretny ” zamach terrorystów” (rządowe zlecenie) to nakaz trzepania kieszeni wszędzie i miliony kamer „dla bezpieczeństwa”.
  – Załamanie systemu finansowego i kilka lat głodu to narzucenie pieniądza wirtualnego i płatność tylko za weryfikacją poprzez jakiś tatuaż na skórze lub kod kreskowy, oczywiście dla dobra ludzi, bo jest wszystkiego tak mało, że trzeba uważać aby nikomu nie wydać chleba dwa razy.
  – powstanie gangów, które będą rządzić w tym bezprawiu to kolejny pretekst do nadania służbom pozwolenia na zabijanie bez konsekwencji.
  – wojny religijne i etniczne w społeczeństwach, to pretekst do założenia jednej religii lub zdelegalizowania każdej i narzucenie tylko jednej ideologii, która de facto będzie religią.
  – i wreszcie sztuczne konflikty między narodami (konflikty polityków krajowych z innymi politykami z innych krajów) , które będą doprowadzać do jeszcze większych wojen i jeszcze większej biedy, będą pretekstem do założenia rady swiatowej, która szybko zamieni się w światowy rząd.

  Co jak co, ale w takim tempie jak to opisaleś Jarku, to nie da się takich zmian przeprowadzić tak o se, po prostu. A już od lat mamy stosowany „predictive programming” w postaci straszenia 3 wojną światową, załamaniem się systemu finansowego, sztucznie wywoływane konflikty na tle religijnym /etnicznym /płciowym / klimatycznym / politycznym / ekonomicznym itd. I właśnie to jedyne wyjście aby wszystko zresetować, to najpierw zniszczyć trzeba stary porządek aby wprowadzić nowy. Bez tego będą takie protesty, że te zmiany nie wejdą w życie do 2100 roku, a do tego coraz więcej ludzi się obudzi i elity stracą nawet władzę. Jedyne ich wyjście to rozjebanie wszystkiego i programowanie od nowa.

 3. Nie mam konta na facebooku i życia mi to nie utrudnia. Zastanawiałem się nawet nad wyłączeniem telefonu ale to jeszcze chyba nie ten czas.

 4. Jeśli to będą chcieli w Polsce wprowadzić to będzie rewolucja, bo my na wiele pozwalamy, ale takiego czegoś jak tu opisałeś nie było nawet za komuny. Nie ma opcji żeby to w Polsce przeszło. U nas jest inna mentalność niż w Chinach i takiego reżimu na bank nie uda się wprowadzić.

 5. Samo w sobie jest to straszne. Przypomina film V jak Vendeta. Dla Polaka takiego czegoś nie da się wprowadzić w życie, bo mamy swoją mentalność.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.