JAK BYĆ SZCZĘŚLIWYM? PROSTY I NIEZAWODNY SPOSÓB!

Jaki jest sposób na szczęśliwe życie?

Czym jest szczęście? Jak je zdefiniować? Czy w ogóle jest to możliwe? O tym rozmawia się powszechnie w pracy czy w środowiskach rówieśniczych. W sprawie tej wypowiadają się socjologowie i psycholodzy. Ba, o tym można napisać nawet habilitację, bo tym zajmuje się też nauka.

Do napisania tego artykułu zainspirował mnie wpis czytelnika strony, który był po prostu genialny. Okazuje się bowiem, że recepta na szczęśliwe życie jest prostsza, niż się powszechnie uważa. Zapewne dużo prostsza, niż myślisz. Zaczynamy:

1. Zdrowie swoje i najbliższych

Zdrowie i fizyczne, i psychiczne – obu tych sfer. Jest to wymóg, który jest bardzo ważny. Bez zdrowia jest dużo trudniej. Trzeba wtedy często przejść długą drogę, by zaakceptować chorobę, zmierzyć się z nią i być szczęśliwym mimo niej.

2. Udane życie sercowo-erotyczne

.

Jest to bardzo ważne, gdyż tylko w zdrowej, szczęśliwej relacji wzrastamy. Ludzie samotni żyją krócej i mają większe prawdopodobieństwo wystąpienia niszczących życie chorób. Z kolei brak życia erotycznego powoduje, że i mężczyźni i kobiety wewnętrznie więdną. Miłość i seks są uniwersalnymi metodami na zwiększenie szczęścia, pewności siebie, jak i na polepszenie nastroju i nawet sprawności fizycznej.

Są też uniwersalnymi i ponadczasowymi motorami rozwoju. Bez nich nie byłoby sensu budować cywilizacji, nie byłoby sensu życia. Ludzie, którzy są przez lata samotni, bardzo często doświadczają depresji czy też poczucia braku celowości życia. Ostatnio Światowa Organizacja Zdrowia zaklasyfikowała niemożność znalezienia sobie ukochanej osoby, która trwa przez lata, jako niszczącą chorobę.

3. Zabezpieczona przyszłość finansowa

.

Lęk przetrwania, który jest związany z innym ludzkim lękiem – lękiem przed śmiercią, jest najsilniejszym podświadomym lękiem, jaki odczuwa człowiek. Przez millenia kwestia przetrwania i przeżycia na trudnym świecie była sprawą najważniejszą.

Bieda wpływa na ludzki mózg jak i na psychikę. Daje ona sygnał: może Ci nie starczyć, możesz nie przetrwać. Bieda jest wtedy, gdy wiesz, że nastąpi jakiś niespodziewany zakup (opiekacz, lodówka, części do samochodu), to nie będziesz na to miał.

4. Dobry system wartości

.

Czyli nie gonienie zbytnio za pieniędzmi i karierą. Należy tutaj utrzymać zdrowy balans. Nie bycie dupkiem, z którym założenie związku to katorga, czy też przeciętnym Januszem lub przeciętną Grażyną. To też przepracowanie ego, które nie będzie wiecznie niezadowolone i nie będzie chciało wiecznie gonić króliczka. Społeczeństwo proponuje Ci specyficzny rodzaj gry, czyli właśnie gonienie króliczka. Zdobądź dobrą pracę, to będzie Ci lepiej. A potem – weź ślub, spłódź dzieci, kup mieszkanie (na kredyt..). Potem auto, jeszcze lepsze auto, lepsza praca, większy dom, lepsze i bardziej egzotyczne wakacje.. I tak ta gra, w której masz być szczęśliwy gdy coś zdobędziesz, ale jednak nie jesteś, bo zaraz chcesz czegoś jeszcze i jeszcze więcej, nie ma końca.

Nie oszukujmy się, ale jeśli człowiek ma niski poziom świadomości i mało w głowie, to to nie wyjdzie. Szczęście to coś, co trzeba sobie wypracować, i jak widać, nie wszyscy są do niego predysponowani. Ba! Społeczeństwu, cywilizacji i samej naturze raczej nie są potrzebni szczęśliwi ludzie. Bo to najczęściej brak szczęścia jest motorem do rozwoju. I rozwoju jednostki, i rozwoju cywilizacji jako całości. Brak szczęścia pcha nas także w tę grę gonienia króliczka, co jest pozytywne dla natury, bo jest rozmnażanie i przetrwanie gatunku. Dla systemu jednostka nieszczęśliwa też jest pożądana, bo po pierwsze można jej sprzedawać kolejne rzeczy i gadżety, a po drugie, taki człowiek nie zacznie zadawać niewygodnych pytań i będzie miał mniejszą chęć do buntu.

czym jest szczescie

.

Czym jest dla Ciebie szczęście?

Czy jest to abstrakcyjny konstrukt, czy raczej coś konkretnego? Czy szczęście jest czymś, co realnie wypracowałeś w życiu? Czy umiesz się cieszyć z codziennych małych radości, czy doceniasz piękno chwili obecnej? Dla mnie szczęście jest właśnie tym, czyli umiejętnością cieszenia się z codziennych, małych radości, ich zauważania i doceniania.

Na tym to polega, by nie szukać szczęścia gdzieś w obłokach czy w przeszłości, ale by docenić to, co jest teraz. 🙂 Jest ono obecne tak naprawdę w wielu codziennych chwilach. Lub też może być tak obecne, tylko my go nie widzimy i przez to nie odczuwamy, bo czekamy na „coś więcej.” Gdy docenisz codzienność, to dopiero wtedy możesz powiedzieć, że wiesz czym jest życie i na czym to wszystko polega. To wbrew pozorom najtrudniejsza nauka świata.

Spójrz na ten świat. Co widzisz? Biedę, głód, wyzysk, brutalność, przemoc? Rywalizację, codzienny kierat i walkę o byt? I w końcu – widzisz demiurgiczny system, widzisz świat zarządzany nie przez dobrego i miłosiernego Boga – ale przez samo jego przeciwieństwo, czyli szatana? Czyli tak, jak to mówili przed wiekami wtajemniczeni gnostycy? A próbowałeś też spojrzeć na drugą stronę życia i świata, czy raczej była ona jak mlecze, po których depczemy, a które są leczniczym bogactwem dla organizmu?

AUTOR: Jarek Kefir Bez Cenzury

SERDECZNA PROŚBA! 🙂 Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę jarek kefir com, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz skomplikowany i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

1️⃣ Na konto bankowe:
Numer konta: 16102047950000910201396282

2️⃣ Dla wpłacających z zagranicy:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

3️⃣ Na Pay Pal:
Kliknij poniższy link: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

4 myśli w temacie “JAK BYĆ SZCZĘŚLIWYM? PROSTY I NIEZAWODNY SPOSÓB!

  1. Recepta na długotrwałe szczęście jest prosta w teorii lecz trudna w praktyce. Należy zgrać że sobą myśli, wolę i działanie.

  2. Zdrowie, niezależność finansowa jak najbardziej. Ale przecież jest dużo ludzi, którzy żyją w celibacie, a są szczęśliwi (przynajmniej na takich wyglądają). Przykładem mogą być mnisi buddyjscy z obrazka.

  3. Celem powinno być-jak twierdzili gnostycy…a także Jezus Chrystus…który był(jest) Arcy-gnostykiem…że należy dążyć do takiej przemiany duchowej,aby ponowne wcielenie na tym szatańskim świecie(„więzieniu dla dusz”)-nie było już potrzebne…

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.