OLGA TOKARCZUK O POLAKACH: „MORDERCY, LUDOBÓJCY”

W dniu 10 grudnia 2019 Olga Tokarczuk odebrała literacką nagrodę nobla

Kontrowersyjnego tematu ciąg dalszy. U mnie jest bez cenzury, bez tabu i bez płakania, że atakuje się autorytet i w ogóle że faszyzm. Zwolennicy Tokarczuk niech staną lepiej odważnie do debaty publicznej, ale takiej bez znieczulenia, jak na dorosłych ludzi przystało. Tu nie ma pana dziennikarza, który mówi jakie poglądy są dopuszczalne, a jakie nie. Tu jest walenie prosto z mostu, z grubej rury. Prosto w autorytety, prosto w system władzy.

Warto wyjaśnić kilka kwestii:

Najwybitniejszy polski pisarz XX wieku, piszący światowej sławy książki SF, Stanisław Lem, nie otrzymał nagrody nobla. Nagrodę tę otrzymał za to Lech Wałęsa, za to, że po 1989 roku przyczynił się do „połknięcia” Polski przez międzynarodową finansjerę, do zamykania fabryk, do sprzedawania majątku narodowego za bezcen i do ograniczenia potencjału naszego kraju.

Zbrodniarz wojenny, ludobójca i tyran Barack Obama dostał.. pokojową nagrodę nobla za same dobre chęci. Za pokojowe obietnice. Nie przeszkodziło mu to w zbombardowaniu i zmasakrowaniu, pośrednio lub bezpośrednio, siedmiu krajów, w tym Syrii. Obecnie nagrody nobla, zwycięstwa eurowizji i nagrody miss world są elementem walki politycznej.

Wypowiedzi Olgi Tokarczyk o Polakach są powszechnie znane i łatwo je wyszukać. Jej antypolonizm nie jest kwestią takiego a nie innego postrzegania ideologicznego, ale faktów. Postanowiłem wyjaśnić kilka kwestii i wkleić wypowiedzi Olgi Tokarczuk o Polakach, by raz na zawsze rozwiać wątpliwości.

„Zaczynam myśleć, że my śniliśmy własną historię. Wymyśliliśmy sobie historię Polski, jako kraju niezwykle tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. (…) Ale kiedy przyszedł test, okazuje się, że nie jesteśmy w stanie zdać tego egzaminu.”

.

„Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów”

.

„Populiści używają języka, który jest bardziej agresywny i bardziej nienawistny. Sięgają po kozła ofiarnego. W Polsce kozłami ofiarnymi są tzw. zwariowani lewicowcy, miłośnicy queer, Niemcy, Żydzi, marionetki Unii Europejskiej, feministki, liberałowie i każdy, kto wspiera imigrantów. Dodajmy do tego ciszę i cynizm kleru, niezdarną, agresywną propagandę telewizji państwowej, zgodę policji na ekscesy antysemickie, publiczne demonstracje dehumanizujące „wrogów narodu”, oczernianie władzy sądowniczej i niewybaczalne zniszczenie środowisk. (…) Władze polskie jednak uczyniły podział Polaków swoim głównym zadaniem. Agresja wisi w powietrzu.”

Co ciekawe, Olga Tokarczuk wiele razy zdradzała fascynacje ezoteryką, jej książki są pod wyraźnym natchnieniem Junga. Porusza w nich mistyczne / duchowe wątki. Nie oznacza to jednak, że jest pozytywną postacią i dobrym człowiekiem. Dobremu człowiekowi może zdarzyć się, że oczerni w jednej wypowiedzi swój naród. Ale dobry człowiek nie będzie robił tego ciągle i ustawicznie, i to jeszcze zgodnie z (geo)polityczną agendą elit, jak Olga Tokarczuk. Dobry człowiek nie będzie też mówił ewidentnej nieprawdy na temat swojego kraju.

Olga Tokarczuk wiele miejsca poświęca walce z tak zwanymi fake newsami. Czym są w ich rozumieniu fake newsy? Fake news to taka najnowsza wersja orwellowskiej „myślozbrodni.” Wszystko, co jest niezgodne z linią propagandy władzy, jest uznawane za fake news, za faszyzm, za mowę nienawiści, za teorię spiskową, za pseudonaukę i tak dalej. Poniżej, jeśli chcesz, to możesz posłuchać przemówienia Olgi Tokarczuk podczas odebrania literackiej nagrody nobla:

.

Mowa ta jest patetyczna, sztucznie górnolotna, nadymana pychą i wysokim mniemaniem o sobie. Trafi do dokładnie tego samego (wąskiego) grona odbiorców, co ten poniższy wpis Trzaskowskiego:

.

Autor: Jarek Kefir

Hej, poświęć chwilę swojej uwagi na przeczytanie tego! 🙂 Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach, cudach niewidach i jeszcze trzeba za to płacić krocie. Wolę walić prawdę prosto z mostu, nie pasjonuje mnie oszukiwanie ludzi, by na tym zarabiać. Nie wprowadzam żadnych płatnych treści, takich jak prenumerata lub opłata za wybrane artykuły. Bo chcę, by moje publikacje były dostępne dla każdego, nawet dla biednych osób, których jest w Polsce większość.

Ale utrzymanie strony internetowej (jarek-kefir.com) na serwerze jak i nawet sama chęć publikacji wiąże się z różnymi wyzwaniami. Np z kosztami. Jeśli cenisz moją pracę, uważasz, że moje publikacje wniosły coś dobrego do Twojego życia, i masz taką możliwość jak i chęć, to możesz wspomóc moje publikacje finansowo.

To jedyne źródło utrzymania strony, ponieważ z samej pracy na etat nie utrzymałbym jej. Powód? Moja pensja jest mała, a dochody z reklam bardzo zaniżone przez cenzurę. Oprócz tego zmagam się z uczuciem „wypalenia”, czyli wyczerpania twórczego. Mimo to w październiku napisałem 20, a w listopadzie 18 artykułów, plus kilkaset krótszych wpisów tu na Facebooku.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

17 myśli w temacie “OLGA TOKARCZUK O POLAKACH: „MORDERCY, LUDOBÓJCY”

 1. P.S.
  I hope the poem „Mordercy”
  will be translated as a supplement
  to the Swedish Academy Award

  for Mrs. Olga Tokarczuk.

  3027

  …Mordercy…
  Mordercy Polaków
  Żyją tylko dlatego
  Bo A.K. przestała
  Karać tych Polaków,
  Którzy podobnie
  Jak Bracia Żydzi
  Swoich ziomków
  Z wroga namowy
  Lub zysku zabijali.
  Autor Janwid.
  Dec. 10/2019.

  https://jarek-kefir.com/2019/12/10/olga-tokarczuk-o-polakach-mordercy-ludobojcy/?fbclid=IwAR2M5K9EoocUON8wavLqohATAeeT8eCoAc5iZ1eUdgHDnR773Wd4MYZa5yM

  P.S.
  I hope the poem „Mordercy”
  will be translated as a supplement
  to the Swedish Academy Award
  for Mrs. Olga Tokarczuk.

  ///.

 2. Literacka nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk za ANTYPOLONIZM?!
  E trakcie walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM,brakiem lojalności wobec Polski wykazały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA.

  1. Czym rozczarowałem? Tym, że dałem cytaty Tokarczuk? Uważasz, że są one fałszywe, stąd Twoje rozczarowanie? Bo jak mniemam, tylko stąd mogłoby się ono brać.

   Ale niezmierzona jest zarówno logika jak i „logika”, którą kierują się ludzie pod wpływem idei i doktryn. 😉

   Tak, zaatakowałem autorytet. Pluję na nią, obrażam, szkaluję. Oddaję jej tym samym, co ona wyrzyguje na mój kraj.

   P.S. cytaty są prawdziwe. 😉

 3. Owszem,uważam że cytaty są prawdzie, stąd moje rozczarowanie Panem .Wiara w to, że byliśmy (jesteśmy) nieposzlakowanym społeczeństwem rozśmiesza mnie co najwyżej. Ale jak sam mówisz „niezmierzona jest logika”. Łatwo się pluje na autorytety, trudniej nimi zostać samemu.To plucie zrobiło się ostatnio narodowym hobby Prawdziwych Polaków, którzy na dokładkę nie przebierają w słowach. Że o ortografii nie wspomnę.

 4. Zapytana o wrażenia ze spotkania z dziećmi.w imigranckiej dzielnicy Sztokholmu Olga Tokarczuk odpowiedziała:

  „Było cudownie, bardzo się wzruszyłam. I naprawdę, patrząc na te dzieci – kolorowe, w różnych ubraniach, witające mnie w różnych swoich językach – pomyślałam, jakie to bogactwo sobie Szwecja przygarnęła wraz z imigrantami. Jaki to jest potencjał różnych sposobów myślenia, wrażliwości, PULI GENETYCZNEJ. I podziwiam też, że jest taka biblioteka, w której te dzieci mają dostęp do książek, że się je uczy, że się z nimi obcuje, że się coś robi. Zawsze w takich momentach jest mi po prostu wstyd za ten straszny 2014 rok, kiedy Polska nie przyjęła imigrantów. Nigdy nie potrafię tego zrozumieć”.

  A to mój komentarz usuwany z prawie wszystkich portali, na których próbowałem go umieścić:

  „Czy Ty zwariowałaś kobieto?! Mam dwanaście Pani książek, darzyłem Panią sympatią, Ale po tym twierdzeniu cała moja sympatia dla Pani ulotniła się, jak hel z pękniętego balonika. Pani chce ubogacić naszą pulę genową genami dziczy z krajów chorujących na islam? Czy Pani zdaje sobie sprawę, że jest to zamach na naszą, białą rasę? Że dzieci z mieszanego związku są mulatami i do białej rasy nie należą? Że to po prostu nawoływanie do eksterminacji naszej rasy? Lepiej wytłumaczy to Pani artykuł, którego link zamieszczam tutaj ( https://jarek-kefir.com/2019/12/11/antyrasistka-walczy-z-rasizmem-wobec-bialych/ ). Pani jest wstyd za rok 2014, a mnie jest wstyd za Panią. Jeszcze pod żadnym artykułem na Pani temat nie dałem minusa, dzisiaj zdarzyło się to po raz pierwszy. Jeśli tak Pani wstyd za Polskę, to niech się Pani przeniesie do tej ubogaconej fantastyczną pulą genową Szwecji. Zobaczymy jak prędko zapragnie Pani wrócić do tej okropnej Polski…”.

  1. @wolkar – niech się przeniesie, ale nie na strzeżone osiedle, tylko na zwykłą dzielnicę. I nie że z luksusowego klubu prosto do taksówki, tylko zapierdalać nocnym autobusem do domu.

   Ciekawe ile wytrwa bez „ubogacenia”, jak to nazwała. 😀

 5. @ letta – może jednak ubierze Pani swoje komentarze w konkrety. Na razie dowiedziałem się, że „Prawdziwi Polacy” nie mają prawa krytykować odszczepieńców swojego (?) narodu, że płytko myślą i piszą nieortograficznie (proponuję spojrzeć na własne komentarze), kierując się „niezmierzoną logiką”, a ich hobby to plucie na autorytety. Pani stwierdzenie:”uważam że cytaty są prawdzie, stąd moje rozczarowanie Panem”, to jakieś kuriozum – może Pani doprecyzuje, jaką logikę Pani zastosowała budując tę konstrukcję.
  Mam nadzieję, że się mylę, ale chyba ma Pani taki sam stosunek do polskości, jaki nam w Sztokholmie zaprezentowała nasza (?) noblistka…

  1. Ten komentarz @letta to też dla mnie kuriozum. Ona pluje, i to ewidentnie, napisane jest to jak byk. A letta mówi, że to deszcz pada, i pewnie jeszcze będzie przepraszać za to, że to Polacy założyli obóz Auschwitz. To jest właśnie „lewa logika”. 😉

   1. Wszystkie polskie obozy koncentracyjne powstały po Zamachu Majowym, a państwem w którym one powstały była odrodzona po 123 latach niewoli Rzeczpospolita Polska, zwana II RP. Były jak ustaliłem do tej pory trzy takie obozy:

    1/ Bereza Kartuska

    2/ Brześć Litewski nad Bugiem

    3/ Więzienie na Górze Świętego Krzyża

    Natomiast po wybuchu wojny w 1939 roku powstały na ziemiach polskich Niemieckie Hitlerowskie Obozy Koncentracyjne.

    Niestety.

    Ja Polak narodowości niemieckiej wstydzę się za Niemców. I ubolewam na tymi, którzy chcą powstaniem i działaniem Niemieckich Obozów Śmierci i Zagłady obciążyć Polskę i Polaków.

    Z poważaniem przepraszam za owe Obozy i przepraszam wszystkie ich ofiary i ich krewnych i potomków za to haniebne zachowanie narodu, w który sięgają moje korzenie.

    Erika Necker.

    1. Dear Jarek. Jeśli możesz to usuń mój wpis z 19 stycznia godz 11:48

     Nie jestem przez nikogo upoważniony, aby zabierać głos w polskich sprawach.

     Z poważaniem Erika Necker.

 6. Serio, kurwa nie da sie tego czytać, klientka pojechała po nas na maksa a sie ją gloryfikuje noblem? Za co za co kurwa? Jeszcze te komentarze o ubogaceniu Szwecji no w pizdu! Nie napiszę nic więcej albo napiszę – skoro uważa że to takie ubogacenie to czemu sama nie da się tak ubogacić tym imigrantom?

 7. Twórczość p. Tokarczuk nobilituje Nobla, czy też ta znana nagroda nobilituje twórczość autorki ,,Ksiąg Jakubowych”?

 8. Nagrodzono p. Olgę Tokarczuk Noblem. Za co, wiedzą tylko nieliczni. Większość kierowana poprawnością polityczną bądź pretensjonalnością elitarności intelektualnej- częściej obawą o antysemickie oskarżenia -cmokaniem udaje gnostycko wtajemniczonych.
  Pomimo bezpardonowego policzkowania ich przez p. Tokarczuk!
  Albo pożyteczni idioci, albo masochiści?
  Nie podejrzewam o inną opcję, aczkolwiek wiadomo, że V-kolumna pod wodzą tęgoszyjego, krótkopalcego sierżanta prężnie działa nad Wisłą. A w polityce dominuje judeocentryzm.
  Któż inny może popadać w ekstazę po przysłowiowym ,,braniu z fleka”. Radować się kłuty pedagogiką wstydu, od czego ,,antysemitów i kolonizatorów” może uratować tylko zwrot złotych zębów i kamienic. Zachłystywać się opluwaniem-niby deszczem…
  Gdy np. Niemcy i Szwedzi dostrzegają w pisarstwie p. Tokarczuk kontynuację żydowskiej tradycji. W domyśle; talmudycznej. Obcej Polakom.

  -To nie antypolskość lecz prawda-zmiękczają mlaskacze nieskrywane polakożerstwo autorki ,,Ksiąg Jakubowych”. Ot, ,,narracyjna wyobraźnia”-dodają Akademicy.
  Chociaż doskonale zdają sobie sprawę z wpisywania się p. Tokarczuk, Kosińskiego w spódnicy, w żydowską syjonistyczną tradycję. A jej interpretację historii narzucają jako prawdę.

  Wyobraźmy sobie, że p. Tokarczuk ma obywatelstwo Izraela. Pisze o podobieństwie swojej hipotetycznej ojczyzny do nazizmu oraz stalinizmu. Tak, jak pisze oskarżycielsko o XVIII-wiecznej Rzeczpospolitej. Głosi brak historii swojego narodu, bo to, co tworzą Żydzi jest tylko ,,życiem poszczególnych osób”. Kłuje w oczy ludobójstwem na Palestyńczykach, zwyrodnieniem żydowskiej finansjery, udziałem w stalinowskich zbrodniach…Itp.
  Znaleźli by się w Szwedzkiej Akademii Nauk odważni gotowi przyznać jej wówczas Nobla???

  Nie twierdzę, że pisarstwo p. Tokarczuk jest kramarstwem. Tym z porzekadła;
  ,,Jest pisarstwo jak kramarstwo”
  Chociaż ,,Pisanie jak płakanie” nie jest to także.
  Nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu wprzęgnięcia go w partykularne interesy ,,narodu wybranego”. Nie tylko z racji konkurowania na ryku wybraństwa. Wrażeniu nobilitowania Noblem nie ,,wybitnej twórczości na rzecz idealistycznych tendencji”, tylko koniunkturalny judeocentryzm. Szowinistyczny, arogancki, z religią Holocaustu. Obciążający Polsęi i Polaków.
  Chciałbym wierzyć, mimo swojego ateizmu, że nie było to intencją pani Olgi Tokarczuk.

 9. To co ta baba wygaduje to po prostu jest taki antypolski jad, że nie da się tego słuchać. Czasem trochę racji ma. My święci też nie jesteśmy (choćby rządy sanacji w czasach II RPno których się niewiele mówi i Bereza Kartuska). Jednak jak porównać to co robili na zachodzie w porównaniu do nas to jesteśmy prawie święci. Polska nie była krajem tolerancyjnym? A gdzie były rzezie religijne w czasach reformacji? U nas? Nie. U nas była właśnie wtedy wolność religijna i można było wyznawać katolicyzm, prawosławie czy inne nawet religie. I nikt nikogo za to nie mordował i nie prześladował. Na zachodzie mówiono wtedy o nas jako o kraju heretyków. Jeden wyjątek od tej reguły jaki mi przychodzi do głowy – Arianie – ich wypędzono z Polski,.ale też nie mordowano (może jakieś nieliczne przypadki były, ale nie były to rzezie takie jak np; hugenotów we Francji).
  Co do mniejszości – na pewno nasza szlachta źle traktowała Kozaków i stąd było powstanie Chmielnickiego i późniejsza propaganda banderowska o panach i podsycanie nienawiści do nas co zaowocowało ludobójstwem Polaków na Kresach.
  Jednak co do mniejszości żydowskiej mamy już sytuację inną – byliśmy dla Żydów ostoją, Polin, podczas gdy wypędzano ich ze wszystkich krajów od XIII do XVI w. na zachodzie Europy i z Rosji. W Polsce do II wojny światowej była największa mniejszość żydowska w Europie i jedna z największych na świecie (po USA) ok. 3 mln co stanowiło ok. 10% całości populacji II RP – nigdzie w Europie nie było takiej populacji Żydów (procentowo do całości populacji). Żydzi mieli tu swoje gminy, sądy i w zasadzie wszystko i żyli sobie przez setki lat obok nas. Książki na ten temat Ewy Kurek są dobre i warto poczytać – choćby tę o stosunkach polsko-żydowskich 1939-1945, gdzie jest też sporo o wcześniejszej historii Polaków i Żydów w Polsce. Biorąc to wszystko pod uwagę oraz blisko 7000 tytułów Sprawiedliwych wśród Narodów Świata dla Polaków (najwięcej na świecie mimo iż TYLKO w Polsce Niemcy wprowadzili karę śmierci za jakąkolwiek pomoc Żydom – nawet podanie kromki chleba czy szklanki wody – Niemcy rozstrzeliwali całe rodziny np. Uhlmowie) to nie można naszego narodu oskarżać o antysemityzm. Ten kto to robi jest albo totalnym ignorantem historycznym albo po prostu kanalią. Jednostki antysemickie na pewno były, są i będą, bo nigdy nie było tak że wszyscy byli idealni. Liczy się skala, a u nas nie było kolaboracyjnego rządu i nie pomagaliśmy Niemcom wozić Żydów do Auschwitz jak np. Francuzi.

  Druga przytoczona wypowiedź Tokarczuk to jest dla mnie nic innego jak rynsztok słowny. Prawie same kłamstwa i obelgi pod adresem naszego narodu. Jacy kolonizatorzy? Co ta kobieta bredzi? Kiedy i gdzie my mieliśmy kolonie? Kolonie mieli Niemcy, Anglicy, Francuzi, Portugalczycy i Hiszpanie. O jakich strasznych rzeczach więc ona mówi? Chyba chodzi jej o ww. nacje. Większość narodowa która tłumiła mniejszość? A konkretnie? Załóżmy że tak było (bo było). Interesy mniejszości są zwykle inne niż reszty. A rządzi większość, a nie mniejszość, zatem większość musi tłumić mniejszość, bo inaczej się nie da. W II RP Żydzi domagali się autonomii i chcieli mieć niemalże państwo w państwie. Żadna partia w sejmie (włącznie z lewicowymi!) tego nie poparła. Czy zatem większość stłumiła mniejszość? Tak, bowiem interes Żydów był sprzeczny z naszym interesem i w tej sytuacji mniejszość musi się podporządkować większości, a jak się jej nie podoba może opuścić zajmowane terytorium.
  Właściciele niewolników? Znowu jakieś totalne bzdury i oczernianie. Jacy właściciele niewolników? Niech sobie poczyta np. o Ibrahimie Ibn Jakubie – Żydzie, który handlował niewolnikami słowiańskimi.
  O „mordercach Żydów” nie będę się już rozwodził, bo powyżej opisane fakty historycznie temu przeczą, a nieliczne kanalie które mordowały to po prostu kryminaliści jacy są w każdym kraju.

  Trzeciej wypowiedzi, typowo lewackiego bełkotu nie będę komentował, bo szkoda mi czasu. Odpowiem tylko na to krótko tak: jak pani (celowo z małej litery) Tokarczuk tak kocha „uchodźców” to niech sobie kilku zaprosi do domu i ich utrzymuje. Niech da dobry przykład społeczeństwu.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.