KTO STOI ZA WOŚP I JURKIEM OWSIAKIEM!? 100 KIJÓW W MROWISKO

Już jutro kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak co roku nie milkną kontrowersje i dyskusje na ten temat. Zwolennicy Orkiestry przerzucają się argumentami tudzież błotem (co kto lubi, nie moja sprawa 😉 ) z jej przeciwnikami.

Zauważyłem, że jeśli chodzi o dyskusje dotyczące lub zahaczające o zwierzęta i dzieci, to ludzie dostają czegoś w rodzaju amoku jak i małpiego rozumu. Gdy napiszesz coś o milionach WOŚP lub o tym, że strzelałeś petardami w Sylwestra, to szykuj się na wiadra zimnej wody i kubły pomyj wylewane pod Twoim adresem.

.

Bez WOŚP polska służba zdrowia byłaby w ciemnej d…?

Nietrudno się temu dziwić – w końcu chodzi tutaj o istoty bezbronne i niewinne. Jednak uważam, że nie powinniśmy się kierować takimi emocjami. I na pewno nie powinniśmy ignorować faktów, a te są dla WOŚP co najmniej kontrowersyjne. Poza tym jest jeszcze jedna ważna rzecz. WOŚP jest popierana murem przez liberalnych mieszkańców dużych miast, głosujących na różnych „tusków”. Zaś katolicki odpowiednik WOŚP – czyli Caritas – jest popierany murem przez konserwatystów i katolików, i też ma swoje grzechy i grzeszki za uszami.

Sam Jurek Owsiak wielokrotnie wypowiadał opinie zgodne z liberalną agendą, a na organizowany przez siebie Woodstock lub Pol’ and Rock Festiwal zapraszał polityków i celebrytów wspierających takie postrzeganie świata. Nie jest on więc bezstronny i w tym względzie zasługuje na krytykę. Ponieważ wszelkie prounijne, demokratyczno-liberalne, neoliberalne czy lewicowe poglądy ze wszech miar na krytykę, i to krytykę bardzo mocną, zasługują. W końcu to oni rządzą na świecie od pamiętnego 1968 roku i to oni doprowadzili świat, przyrodę i ludzi do opłakanego stanu. 

Trzeba stwierdzić, że bez sprzętu kupowanego przez WOŚP polska służba zdrowia byłaby w jeszcze gorszej kondycji, niż jest teraz. To fakt. Stąd prawdziwe są pełne oburzenia opinie części rodziców, którym ten sprzęt uratował ich dzieci.

Poniżej jeden z takich wpisów. Trudno się z nim nie zgodzić, prawda?

.

Pytania powstają tylko o skalę i jakość tej pomocy.

Ponad 90% nakładów na służbę zdrowia pokrywa państwo. To państwo powinno zapewniać w miarę dobrą jakość usług zdrowotnych, a nie prywatne fundacje. Fakt, że rodzice i szpitale muszą prosić prywatne fundacje o pomoc, jest zgodne z neoliberalną wizją prywatyzacji służby zdrowia.

Czy tak powinno być?

.

„Owsiak chce dobrze, więc niech sobie część weźmie dla siebie”

Tak naprawdę świadczy to nie tylko o niewydolności systemu, ale także o jego patologii. Płacimy duże podatki i państwa powinny mieć pieniądze na sprawną organizację systemu opieki zdrowotnej. Tak się jednak nie dzieje. Po pierwsze dlatego, że banki, korporacje, miliarderzy ukrywają swoje dochody i nie płacą w Polsce podatków. Jest to globalny problem. Dodatkowo współczesny, neoliberalny kapitalizm stworzony na zasadzie komina lub odwróconej piramidy. 90% wypracowanych i wygenerowanych zasobów wędruje w górę tego komina, wyżej i wyżej, najpierw ku zwykłym biznesmenom, a później w kierunku banków i korporacji.

Cała reszta, czyli klasa średnia, prekariat, biedota i inne kasty kapitalistycznego społeczeństwa kastowego, muszą podzielić się owymi dziesięcioma procentami. Gospodarka państwa również opiera się na tych dziesięciu procentach plus niewielki odsetek tego, co jeszcze da się uszczknąć z tych 90%. Ale dość o patologiach systemu, które już znamy. 

Są opinie, że jeśli Owsiak nawet coś bierze, nawet jeśli bierze połowę, jak sądzą niektórzy, to i tak mu się to należy, bo jego sprzęt ratuje wiele dzieci. I tutaj jest pies pogrzebany. Równie dobrze można powiedzieć, że co z tego, że rząd PO-PSL łupił kraj ile wlezie i go zaniedbywał, skoro było tak kolorowo, europejsko i spokojnie. Ta argumentacja jest bardzo podobna i w ogóle się z nią nie zgadzam. Rodzinę Owsiaków można zastąpić sprawnym i uczciwym menedżerem, Orkiestrę zrestrukturyzować i wtedy nic nie będę miał do niej, nawet jeśli dalej pozostanie imprezą wielkomiejskich liberałów. Nie napisałbym wtedy tego artykułu, lub wręcz usunął moje poprzednie wpisy o WOŚP, by nie szkodzić sprawie, która stała się już przejrzysta i uczciwa. 

.

Więc główne zarzuty wobec WOŚP są trzy:
-Dziwne fundusze zebrane w firmach należących do rodziny Owsiaków
-Wygłaszanie przez niego poglądów politycznych, które należy ganić i potępiać (a więc stronniczość)
-Fakt, że Owsiak i część jego ludzi ma powiązania z poprzednim systemem (PRL)

Gdyby nie to, to byłaby to fajna impreza godna popierania i wspierania datkami. 

Film: Kto stoi za WOŚP i Jurkiem Owsiakiem?

.

Autor: Jarek Kefir

Hej, poświęć chwilę swojej uwagi na przeczytanie tego! 🙂 Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach, cudach niewidach i jeszcze trzeba za to płacić krocie. Wolę walić prawdę prosto z mostu, nie pasjonuje mnie oszukiwanie ludzi, by na tym zarabiać.

Nie wprowadzam żadnych płatnych treści, takich jak prenumerata lub opłata za wybrane artykuły. Bo chcę, by moje publikacje były dostępne dla każdego, nawet dla biednych osób, których jest w Polsce większość. Ale utrzymanie strony internetowej (jarek-kefir.com) na serwerze jak i nawet sama chęć ciągłego publikowania wiąże się z różnymi wyzwaniami. Np z kosztami.

Jeśli cenisz moją pracę, uważasz, że moje publikacje wniosły coś dobrego do Twojego życia, i masz taką możliwość jak i chęć, to możesz wspomóc moje publikacje finansowo. To jedyne źródło utrzymania strony, ponieważ z samej pracy na etat nie utrzymałbym jej. Powód? Moja pensja jest mała, a dochody z reklam są bardzo zaniżone przez cenzurę. Oprócz tego zmagam się z uczuciem „wypalenia”, czyli wyczerpania twórczego. Mimo tego w grudniu 2019 roku napisałem 23 artykuły, a w listopadzie 2019 – 18 artykułów, plus kilkaset krótszych wpisów na Facebooku. Szerzę świadomość i wiedzę na tyle, na ile mogę, i mam szczerą nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. 🙂

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

12 myśli w temacie “KTO STOI ZA WOŚP I JURKIEM OWSIAKIEM!? 100 KIJÓW W MROWISKO

 1. Pieniędzy na służbę zdrowia brakuje dlatego, że te są wydawane na głupoty, np. telewizję publiczną, wojsko, Urzędy Pracy i inne zbędne instytucje.

 2. Dajcie mi milion. 50% oddam biednym. 10% wydam na kontrakty z mediami aby każdy Polak dowiedział się, że pół miliona już poszło na biednych. Dzięki za 400 tysięcy, frajerzy.

  Sory bo niektórym to nie podpasuje ale jest Kościół, który ściąga z Was hajs, i jest Owsiak jako Kościół dla ateistów, który ściąga z Was hajs 😂 jedni i drudzy żebrają o hajs, jedni i drudzy mówią, że ci drudzy kradną xD you’re being played idiots xD

 3. A ja daję. Głupio by mi było, gdyby w jakimś szpitalu podłączyli mnie do aparatury z serduszkiem, które krzyczałoby do mnie: WYPIOŁEŚ SIĘ CIULU, A TERAZ PRZYSZŁA KOZA DO WOZA?

  1. Trzeba trenować w sobie asertywność w tej ziemskiej małpiarni. Ja bym powiedział: „wyjebuj z tym szajsem, płacę na NFZ oraz inne podatki i wymagam.”
   Sorry, ale manipulacja przez poczucie winy i stawianie mnie przed faktem dokonanym (podłączenie do sprzętu z czerwonym serduszkiem) – to nie pod tym adresem. Niech sobie poszukają innych dobroczyńców, którzy łykną tę zbyt oczywistą dla mnie zarzutkę 🙂

   1. a dlaczego to ma być mi głupio? Pracujesz całe życie. Płacisz podatki, składki na NFZ, blisko 40% moich wypracowanych pieniędzy z pensji zabiera Państwo. Skoro tak szpitale powinny być wyposażone w powyższy sprzęt od tak a nie że dodatkowo ludzie mają się na to składać. Jeśli tak to ma wyglądać niech mi Państwo nie zabiera a ja w razie czego pójdę za te pieniądze leczyć się prywatnie. Tam sprzęt będzie na pewno i bez serduszek. Tu nie chodzi o to że szkoda dać Owsiakowi tylko jak mu dawać jak połowę pieniędzy zebranych przez niego szlag trafia na powiązane firmy a sporo niby tych celebrytów grających podczas zbiórek biorą za to pieniądze a nie robią wcale tego charytatywnie. Po drugie nie przesadzałbym z tym dobrodziejstwem Owsiaka tak. Największą korzyść z tego mają również koncerny sprzedające sprzęt, którym jakby nie było kilka baniek wpadnie ze sprzedaży tego jakby nie patrzeć niebotycznie drogiego sprzętu.

    1. Na pierwszą część Twojego posta odpowiedziałem Mariuszowi. Co do firm i celebrytów, to są to koszty, których nie sposób pominąć przy tak potężnym przedsięwzięciu, jak akcja WOŚP. TO IMPREZA, KTÓRA, CHOĆ CHARYTATYWNA, TEŻ WYMAGA NAKŁADÓW. Masz za złe koncernom, że mają zysk sprzedając ten potrzebny sprzęt??? To nie są filantropi i wali im czy kasa pochodzi z WOŚP czy z kartelu narkotykowego. Poza tym urząd skarbowy siedzi cały czas u Owsiaka, na jego zresztą prośbę – jakoś nie słychać o przekrętach, milionowych karach nałożonych na Owsiaka, czy aresztowaniach za defraudacje w sztabie WOŚP. Jak się oskarża, to trzeba podać dowody (nie tak, jak to zrobił Sanctus Diavol, którego post jest „WIELKIM SZCZEKANIEM, CZYLI SRANIEM W BANIĘ”). Ponieważ dowodów nie ma, pozwolę sobie dalej serduszka wykupywać…

   2. I co z tego, że płacisz, że wymagasz, jak GÓWNO dostajesz. Tu przynajmniej wiem, że ten sprzęt któryś szpital otrzyma. Czy to jest Cud Boski, wdzięczność Pana Boga za lewą kasę, którą kościół od Państwa zgarnia? Nie – to za sprawą tego opluwanego Owsiaka te zabawki się tam pojawiły, a jak serduszko w oczy kłuje, to można zrezygnować z leczenia tą trefną aparaturą – przecież nikt do niego nie zmusza. Ja na WOŚP będę wpłacał, tak, jak NIE będę wpłacał na Caritas – de gustibus itd…

 4. „WIELKIE GRANIE CZYLI SRANIE W BANIĘ
  Tylko w politycznie poprawnym świecie jakaś politowania godna kulawa Ochojska za ciężkie i nie swoje pieniądze będzie jeździć pomagać jakimś chorym dzieciom tam, gdzie nie pojechałby nawet pies z kulawą nogą. Zamiast pomóc na miejscu milionom niedożywionych polskich dzieci żeby się poczuć charytatywnie spełnioną, ona będzie zawsze szukać obcych bachorów na drugim końcu planety. Nie wiadomo dlaczego tak jest i można się tylko domyślać, że Ochojska nie chce wchodzić w paradę Owsikowi, który również nie proszony o to przez nikogo (!) już ćwierć wieku przymierza się do pomagania małym Polakom. Na razie Jurek pomógł już sobie, konkubinie oraz paru pociotkom i kto wie może już za rok zacznie pomagać w końcu Polakom. No chyba że się sparzy z Ochojską, to wtedy przyjdzie na świat Matka Teresa Druga, lub Janosik Wielki, którzy zamiast Jurka i Janiny pomogą wreszcie wszystkim – nawet blogerowi Matce Kurce – który będzie miał z tych dobroczynnych oszołomów polewkę jeszcze większą. Pozdrawiam serdecznie pokrewną duszę. Trochę już żyję ale jeszcze nigdy nie widziałem żadnego dziecka któremu pomógłby Owsik. Liczba polskich dzieci, którym pomogła Ochojska również wynosi zero. Widziałem natomiast co roku całe stada dzieci którym Owsik „pomógł” stać się… żebrakami. Tysiące dzieci, którym Owsiak wyprał mózgi i pozbawił godności atakują żebraczymi puszkami wszędzie jak tylko nastanie zima i są niestety niestosowne niczym stonka o tej porze roku. Nie noszą czerwonych opasek i jeszcze nie biją ludzi ale czerwone serduszka mają owszem. Nie wiem dlaczego akurat serduszka mają w logo. Przecież nereczki, płucko lub wątróbka wyglądają lepiej – prawie tak dobrze jak śledzionka. A może tu chodzi o serce z tych karcianych? Tego nie wiadomo. Wiadomo jedynie że Jurek to as serce a nie dajmy na to walet pikowy. Żebractwo więc trwa z epickim rozmachem a Jurek z pokerową miną niczym hinduski guru kolejne szlachetnie urodzone dzieci gorliwie uczy ryjącego psychikę żebractwa a za wyżebrane pieniądze, które jak mrówki ona mu znoszą, otwiera sobie fundacje za fundacjami i stawia rezydencje niczym maharadża. Wielka Orkiestra Świątecznej Pseudopomocy pomogła już nawet tam gdzie ani diabeł ani kulawa baba nie dali rady. Niezdrową służbę zdrowia, bowiem Jurek bach i uzdrowił, chore szpitale Jurek bęc i wyleczył i w sumie to jeszcze tylko Ochojskiej nie udało się Jurkowi uzdrowić i postawić na nogi. I ta żebracza farsa pod płaszczykiem jałowych humanitarnych hasełek co roku zbiera straszliwe żniwo, ponieważ pod pozorem dobroczynnej rozrywki kolejne pokolenia zdrowych (!) przecież polskich dzieci udaje mu się zdeprawować moralnie, wpędzić w narkomanię, alkoholizm, rozpustę, rzucić na żer egzotycznym sektom oraz upodlić dosłownie mieszając ich z błotem na tych wszystkich Woodstockach, jakie organizuje tylko po to, aby zniszczyć moralnie i fizycznie młodzież zdrowego narodu. Tak zniszczone pokolenie może no cóż… rodzić jedynie następne zniszczone – już od razu pełne wad wrodzonych – co da oczywiście pretekst dla wegetacji kolejnych żyjących z cudzej pracy Owsików. Do naukowo dowiedzionej destrukcji ludzi przez rozpustę jeszcze powrócimy a tymczasem nie miejmy najmniejszych złudzeń – ani jednego dnia Owsik uczciwie nigdy nie przepracował, tak samo zresztą jak ta dobroczynna krowa, bowiem mielenie bez sensu jęzorem to żadna praca, a chorym dzieciom on nie pomaga – bowiem zawsze kupuje sprzęt bezużyteczny, który z tysięcy powodów stoi potem kompletnie bezczynnie. Jego prawdziwa rola to szkodzić zdrowym dzieciom i to na masową skalę i prawda o Owsiku jest banalnie prosta, bowiem to nie puste słowa i kaleczna mowa ale czyny świadczą o tym żałosnym błaźnie, który za malwersacje finansowe powinien już dawno siedzieć w pudle zamiast w telewizji robić z siebie pajaca. Kiedyś ta mega bańka oszustw jaką wykreował pęknie z wielkim smrodem i ludziom otworzą się oczy ale znając życie Jurek jak wielu przed nim koczowników zawczasu zawinie się z kasą do północnej Afryki, gdzie nie ma ekstradycji. I chociaż bardzo chciałbym się mylić… ale przecież nie jestem skończonym debilem więc raczej mi się to nie przydarza…”

 5. Uczuleni na o w s i a n k ę-i o w s i k i-
  najchętniej produkują kaszanę. i siki.

  Potrafimy wszystko zamienić w odchody. Zapatrzeni w naturę z jej zamkniętym cyklem egzystencjalnym tworzenia-konsumpcji-wydalania.
  Tylko, czemu z taką lubością zabawiamy się w żuka gnojarza albo innego laboranta?
  Bo niejeden ewangelista kruchtowo-prawacki pozujący na niszowego zaratustrę tako rzecze?
  Już jedna Matka zwana theotokos zafundowała ludzkości puszkę Pandory. Z której toruński grzyb wydobył polskie piekiełko. Inna kurkowata bedłka wygrzebuje religię nienawiści.
  Nie za dużo muchomorów w barszcz?

  Jarku.
  Wpisujesz się-intencjonalnie czy też nie-w tę religię. Narracją ,,plusów ujemnych”-jakby powiedział klasyk. Włączaniem w klerykalno-prawicową nagonkę na działalność Owsiaka z WOŚP. Obrażaniem milionów solidaryzujących się wrażliwych serc. ,,Kontrowersje”? ,,Bierze połowę”? Strzyżenie Polaków”?
  Jakby na słońcu były same plamy.

  Nie angażuję się w jednorazowy niedzielny trzepot solidaryzujących się serc. Samolubne geny czy też sparzenie na gorącym…a najpewniej anemia nie pozwala dawać. Ale ;
  Nie narzucam światu
  swojego formatu.
  I liczę na symetryczny rewanż.

 6. To co robi Owsiak na pewno jest potrzebne, ale powinien się z zebranych pieniędzy skrupulatnie rozliczyć. Jeżeli tak będzie dalej ludzie przestaną płacić- robią to dlatego, bo mają do Owsiaka zaufanie. Wystarczy jedna karkołomna afera z tymi funduszami i to będzie początek końca orkiestry.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.