CZY W TYM ROKU BĘDZIE POTĘŻNY KRYZYS I UPADEK GOSPODARKI!?

Obecnie przyczynkiem do globalnego kryzysu, przynajmniej ekonomicznego, może być epidemia koronawirusa. Na giełdach była już panika, ale bankierzy i inwestorzy (Black Rock itp) wpompowali w rynek chiński 170 miliardów dolarów, co chwilowo uspokoiło sytuację. Chiny już kolejny tydzień stoją, bo ludzie nie chodzą do pracy. Wraz z Chinami stoi cała Azja, bo nie ma półproduktów do fabryk z Chin.

Media głównego nurtu dopiero teraz, bo nie mają już wyjścia, wzięły się na odwagę by powoli zaczynać informować społeczeństwo o prawdziwych rozmiarach epidemii i jej możliwych skutkach. Nie tylko skutkach zdrowotnych zresztą. Zaczyna się powoli pisać o fałszowaniu przez Chiny oficjalnych danych na temat ilości zachorowań i zgonów na koronawirusa. Mówi się o analizach ekspertów niezależnych od rządu chińskiego. Powoli do głównego nurtu debaty publicznej przebijają się też informacje o możliwym kryzysie gospodarczym w wyniku epidemii koronawirusa i fakty, że prawie 760 milionów ludzi w Chinach jest objętych kwarantanną. Tylko małe portale poinformowały, że armie NATO przeprowadzają ogromne ćwiczenia na wypadek pandemii koronawirusa.

Czytałem o tym, że już powoli występują zakłócenia w globalnych łańcuchach dostaw towarów, czyli w logistyce. Brak produktów z Chin może oznaczać, że cała globalna gospodarka dozna już nie kryzysu, ale wręcz „zawału serca” w rezultacie procesów, które dzieją się w Chinach. O tym, jak delikatne są te łańcuchy dostaw, pisał David Korowicz w swoim naukowym opracowaniu o nazwie „Studium globalnego upadku systemowego.”

Cytat: „W każdej minucie świat zdaje się dzielić zaledwie jednokrotne uderzenie skrzydeł motyla od kompletnej systemowej dezintegracji; do takiego wniosku skłania lektura badania Davida Korowicza z fundacji FEASTA: „Coś za coś: Wzajemne zakażenie systemu finansowego i łańcuchów zaopatrzenia; studium globalnego upadku systemowego”.

Załączony 78-stronicowy dokument, który charakteryzuje niepokojąca trafność argumentacji, powinien znaleźć się natychmiast w rękach każdej osoby nawet w najmniejszym stopniu zaangażowanej w opracowanie strategii politycznej (i właśnie dlatego nie zostanie przez te osoby przeczytany). Autor David Korowicz jest fizykiem i ekologiem ludzkich systemów. W obszarze jego zainteresowań znajduje się ryzyko systemowe, zarządzanie ryzykiem i planowanie kryzysowe.”

Cały artykuł na ten temat przeczytasz w linku poniżej:
Studium globalnego upadku systemowego (Ex Ignorant)

Tomasz Wróblewski, prezes Warsaw Enterprise Institute, autor wielu antysystemowych i obnażających prawdę nagrań na YouTube, w swoim najnowszym filmie mówi, że epidemia koronawirusa spowoduje globalny kryzys gospodarczy. Mówi też o dziejowym procesie, który ma miejsce w Chinach. Polega on na utracie zaufania chińskich obywateli do swojego rządu i groźbie rewolucji.

Poniżej jego nagranie:

.

I jeszcze jedno nagranie Tomasza Wróblewskiego.

Tym razem na antenie telewizji wRealu24 TV:

.

Pogłoski o rychło nadchodzącym gigantycznym kryzysie gospodarczym pojawiają się już od pierwszego kwartału 2019 roku. Jednak dopiero epidemia koronawirusa i fakt zatrzymania chińskiej lokomotywy gospodarczej planety sprawił, że wizje te nabrały rumieńców i stały się jak najbardziej realne.

Niektórzy teoretycy spiskowi mawiają, że koronawirus jest perfekcyjną bronią biologiczną, stworzoną konkretnie pod genotyp azjatycki. USA miałyby go wypuścić w Chinach jako element trwającej od 11 września 2001 roku Trzeciej Wojny Światowej. Nie jest to znany z historii konflikt, z obozami i ludobójstwem. Bomby spadają „gdzieś daleko”, tak samo gdzieś daleko giną miliony ludzi (11 milionów ofiar wojen w Afganistanie, Iraku, Syrii i Libii).

Z kolei odwetem Chin może być destrukcja amerykańskiej waluty, a wraz z tym rozkład światowej gospodarki. Aby to zrobić, wystarczyło tylko zamknąć połowę populacji kraju pod kwarantanną i pozamykać większość zakładów pracy.

I na koniec kolejna perełka dla Was – nagranie niezależnego inwestora i autora, Independent Tradera. Omawia on, w jaki sposób jesteśmy okradani inflacją, w jaki sposób światowa gospodarka jest uzależniona od garstki psychopatycznych miliarderów. Mówi, w jak chorym świecie żyjemy. Potwierdza, że jeszcze w 2020 roku czeka nas olbrzymi kryzys gospodarczy. Będzie to totalny rozkład całego globalnego systemu kapitalistycznego, czyli kryzys wielokrotnie większy, niż ten w 2008 roku. Od 2008 roku globalna gospodarka zdegenerowała się tak bardzo, że przekracza to nawet moje możliwości w dostrzeganiu systemowych patologii.

Autor nagrania, Independent Trader, podszedł do kwestii chłodnym, ekonomicznym okiem:

.

Autor: Jarek Kefir

Hej, poświęć chwilę swojej uwagi na przeczytanie tego! 🙂 Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach, cudach niewidach i jeszcze trzeba za to płacić krocie. Wolę walić prawdę prosto z mostu, nie pasjonuje mnie oszukiwanie ludzi, by na tym zarabiać.

Nie wprowadzam żadnych płatnych treści, takich jak prenumerata lub opłata za wybrane artykuły. Bo chcę, by moje publikacje były dostępne dla każdego, nawet dla biednych osób, których jest w Polsce większość. Ale utrzymanie strony internetowej (jarek-kefir.com) na serwerze jak i nawet sama chęć ciągłego publikowania wiąże się z różnymi wyzwaniami. Np z kosztami.

Jeśli cenisz moją pracę, uważasz, że moje publikacje wniosły coś dobrego do Twojego życia, i masz taką możliwość jak i chęć, to możesz wspomóc moje publikacje finansowo. To jedyne źródło utrzymania strony, ponieważ z samej pracy na etat nie utrzymałbym jej. Powód? Moja pensja jest mała, a dochody z reklam zostały tak bardzo zaniżone, że musiałem je usunąć, bo przestały mieć sens. Szerzę świadomość i wiedzę na tyle, na ile mogę, i mam szczerą nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. 🙂

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

Jedna myśl w temacie “CZY W TYM ROKU BĘDZIE POTĘŻNY KRYZYS I UPADEK GOSPODARKI!?

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.