JAK ODRÓŻNIĆ KORONAWIRUSA OD GRYPY? PORADNIK!

Jak odróżnić koronawirusa od zwykłej grypy?

To pytanie spędza sen z oczu niejednej osobie. Obok epidemii koronawirusa, ma miejsce w Polsce także inna epidemia, a mianowicie epidemia grypy i chorób grypopodobnych. Jest to związane z kończącym się okresem zimowym i faktem, że wirusy te lubią taką temperaturę, jak i z tym, że wielu ludzi ma niedobory witaminy D3. Dlatego umiejętność rozróżnienia tych chorób bardzo Ci się przyda. W tym artykule pokażę Ci info-grafikę, która pomoże Ci w tej kwestii.

Koronawirus, przeziębienie, grypa – są to zupełnie różne choroby. Inne są objawy i obraz kliniczny, choć wszystkie obejmują układ oddechowy.
Inna jest śmiertelność, inne są powikłania, inna jest liczba ciężkich i bardzo ciężkich przypadków – wśród koronawirusa jest ich bardzo dużo, bo do 20% i 3% do 5% kończy się zgonem, co powoduje paraliż służby zdrowia i gospodarek. W przypadku zwykłej grypy tego nie ma, co trzeba z całą stanowczością podkreślić. Ludzie o tym zapominają lub nie chcą przyjąć tego do wiadomości. Uważają często, że to i tak ich nie dotyczy.

Jeśli uważasz, że koronawirus Cię nie dotyczy, to proszę przeczytaj poniższy apel:
Lekceważysz koronawirusa? Lepiej to przeczytaj!

Klucz do grafiki o tym, jak odróżnić koronawirusa od grypy i przeziębienia:

Niebieska mała kropka = niewielkie objawy
Pomarańczowa kropka o średniej wielkości = średnie nasilenie objawów
Duża różowa kropka = ciężkie nasilenie objawów
Minus = brak danego objawu

Objawy występujące zarówno w przypadku koronawirusa jak i grypy to wysoka gorączka (około 38 stopni) i silny, suchy kaszel. Poza tym jest wiele objawów różnych. W przypadku koronawirusa bardzo charakterystycznym, wręcz typowym dla niego objawem jest zadyszka, trudności w złapaniu oddechu lub wręcz duszności.

Są to objawy zajęcia dolnych dróg oddechowych i jeśli u Ciebie one występują, powinieneś jak najszybciej telefonicznie powiadomić swojego lekarza rodzinnego lub Sanepid. Unikaj wtedy wychodzenia z domu jak i unikaj pójścia do przychodni. W żadnym wypadku nie idź na SOR, bo możesz tam zarazić wielu ciężko chorych ludzi! A oni są w grupie ryzyka.

Na poniższej grafice COVID-19 to oczywiście choroba wywoływana przez koronawirus. Koronawirus o którym mówimy ma nazwę SARS-CoV-2, zaś choroba wywoływana przez ten wirus nosi nazwę COVID-19. To dwie różne nazwy, choć w mediach są często używane zamiennie.

.

Czy szerzę panikę ws. koronawirusa?

Odpowiem tak: pewna doza strachu jest wręcz wskazana w takich nadzwyczajnych sytuacjach. Świadczy to wręcz o zdrowiu psychicznym. Zupełny brak strachu zaś może świadczyć o ciężkich zaburzeniach psychicznych. Na przykład psychopaci w ogóle nie odczuwają strachu. Strach jest potrzebny i do zdrowia psychiki, i do przeżycia. Przecież boisz się dotknąć gorącej kuchenki, na której gotujesz, i przez ten strach nie zrobisz tego i się nie poparzysz.

Niektórzy mogą mieć bardzo silny, ale nieuświadomiony lęk przed tą sytuacją z koronawirusem. Ale mogą ten lęk wypierać i przybierać postawę lekkoducha, uważać, że to ich nie dotyczy, uważać wbrew faktom, że to koronawirus to tylko zwykła grypa, lub uważać, że epidemia koronawirusa została spreparowana, co w dobie smartfonów z internetem jest niemożliwe do wykonania. Są też tacy co uważają, że mają tak wysokie wibracje, że się nie zarażą, lub tacy, co sądzą, że dzięki diecie wegańskiej są odporni. Cóż.. To ich sposób na radzenie sobie z tym głęboko podświadomym lękiem. A koronawirus jest bardzo „demokratyczny.” Chorują młodzi i starzy, biedota i bogacze, podwładni jak i królowie, zdrowi i cierpiący na różne schorzenia.

Uważam, że koronawirus jest bronią biologiczną, która uciekła z laboratorium, stąd taka skala alarmu i paniki. Oni sami nie wiedzą, jak sobie z tym poradzić i w którym kierunku wirus będzie mutował, więc wprowadzają maksymalne środki ostrożności, paraliżujące gospodarki państw i rozpoczynające kryzys gospodarczy. Za tym przemawiają konkretne fakty naukowe. Wirus SARS-CoV-2 (koronawirus) to mieszanka SARS i HIV. To inaczej „AIDS układu oddechowego.” Prawdopodobnie osoba raz zarażona będzie cały czas nosicielem, co jakiś czas, np raz w roku, raz na dwa lata lub rzadziej, będzie miała nawroty choroby. Możliwe, że będziemy musieli brać cały czas leki przeciw-retrowirusowe, by nie mieć nawrotów, bo zarazi się i tak 70% z nas. A kto na tym zarobi? Dobrze wiesz, kto.

Wielu antysystemowych autorów uważa, że epidemia koronawirusa jest spreparowana, że to tylko kolejna zwykła grypa, lub że rządy celowo sieją panikę. Z kolei w tradycyjnych, mainstreamowych mediach nie dowiesz się, że koronawirus to mutant (HIV i SARS), który ma cechy broni biologicznej. Ja staram się przedstawiać Tobie te materiały, nawet wbrew protestom i złorzeczeniom ze strony obu tych grup medialnych. Monitoring apokalipsy 25 godzin na dobę tylko na stronie Jarka Kefira!

Poniżej masz inne ważne materiały o epidemii koronawirusa

Przeczytaj je koniecznie, jest tam dużo cennych danych, nie zawartych w tym artykule!

Jak groźny jest koronawirus? Tu masz odpowiedź!
Koronawirus: jak sie chronić? Sprawdzone metody!
Nowe dane o groźności koronawirusa
Jak poznać czy jesteś chory na koronawirusa?
Zalecenia lekarzy odnośnie epidemii koronawirusa: zostań w domu!

UDOSTĘPNIJ NA SWOIM PROFILU, PRZEKAŻ DALEJ, NIECH INNI TEŻ O TYM WIEDZĄ!

Autor: Jarek Kefir

Witaj. 🙂 Moja strona utrzymuje się z darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach, cudach niewidach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę walić prawdę prosto z mostu, nie pasjonuje mnie oszukiwanie ludzi. Szerzę świadomość i wiedzę na tyle, na ile mogę, i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam żadnych płatnych treści. Chcę, by moje publikacje były dostępne dla każdego, nawet dla biednych osób. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc moje publikacje finansowo.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.