EPIDEMIA KTÓRA PRZEBUDZI LUDZKOŚĆ

Ten poniższy cytat to PRAWDA.. ❤️ Ludzie mogą w końcu pójść po rozum do głowy, że wyścig szczurów i praca 14 godzin na dobę to wcale nie żaden rozwój osobisty i kariera, ale zabijanie siebie, zabijanie swojej rodziny i swojego życia. Prawdą jest też to, że podczas kwarantanny wychodzi zarówno globalny jak i indywidualny cień.

Globalny, czyli lęk o przetrwanie, który czuli nasi przodkowie podczas wojny.

Indywidualny, czyli to, co mamy sami w sobie. Co skutkuje kłótniami czy frustracją, bo okazuje się, że dzieci, z którymi trzeba teraz spędzać 24 godziny na dobę wcale nie są tak grzeczne, a my przez wyścig szczurów zapomnieliśmy, jak to jest spędzać i w ogóle mieć czas wolny.

Wcześniej dawaliśmy dzieci na wychowanie szkole, korepetytorom, zajęciom pozalekcyjnym. Pociechy wracały do domu często po 8 czy 10 godzinach i były zmęczone, i siłą rzeczy bardziej grzeczne. Chcieliśmy te nieszczęsne dzieciaczki wdrożyć w tryby bezdusznej kapitalistycznej machiny, która każe wychodzić z domu wcześnie rano i wracać często późnym wieczorem. Czyli tak, jak to jest u nas, dorosłych.

I jeszcze łudziliśmy się, że to dla ich dobra. A teraz dziecko jest w domu cały czas i rozrabia. Dokazuje. Teraz trzeba w końcu spędzać czas z rodziną, partnerem. I cholera, nie wiadomo, jak to robić. Bo przestaliśmy to robić nazywając swój kierat rozwojem i karierą. I jak tu nie być sfrustrowanym, jak tyle czasu wolnego, a my już nawet nie wiemy jak go spędzać?

Więc ludzie uciekają. Uciekają od siebie i swojego cienia, którego nie chcą dostrzec. Uciekają w alkohol, czyli nasz powszechny znieczulacz, którego sprzedaż znacznie wzrosła. Uciekają też w skrajne emocje, podswiadomie wywołując kłótnie i spory. Byle tylko nie czuć, byle tylko coś się działo (np kłótnia rodzinna), byle tylko nie było nudy. Wszystko by uciec od siebie i od prawdziwego, opłakanego stanu naszego wnętrza. Tymczasem ucieczka nie jest dobrym wyjściem. Dobre wyjście to konfrontacja z cieniem, jego przepracowanie i maksymalna trzeźwość.

Jednak uważam, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Teraz mamy szansę zwolnić, zatrzymać ten szaleńczy pęd nie wiadomo dokąd. Mamy szansę dostrzec, że wyścig szczurów to wcale nie najlepszy sposób na życie. Dlaczego? Ponieważ nam to życie odbiera, niszczy.

Cytat: „I ludzie zostali w domu.
Czytali książki, słuchali, odpoczywali, ćwiczyli, tworzyli sztukę, grali w gry, uczyli się nowych sposobów bycia i byli w ciszy.
I słuchali głębiej.
Niektórzy medytowali, inni modlili się, inni tańczyli.
Niektórzy spotkali się z cieniem.
I ludzie zaczęli myśleć inaczej.
I zaczęli się uzdrawiać.
A pod nieobecność ludzi żyjących w nieświadomy, bezmyślny i bezduszny sposób ziemia zaczęła się leczyć.
A kiedy niebezpieczeństwo minęło i ludzie spotkali się znowu, dokonali nowych wyborów, wymarzyli sobie nowe obrazy i stworzyli nowe sposoby życia i uleczyli w pełni ziemię tak, jak uleczyli siebie.”
(Kitty O’Meara)

Autor: Jarek Kefir

Witaj. 🙂 Moja strona utrzymuje się z darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach, cudach niewidach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę walić prawdę prosto z mostu, nie pasjonuje mnie oszukiwanie ludzi. Szerzę świadomość i wiedzę na tyle, na ile mogę, i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam żadnych płatnych treści. Chcę, by moje publikacje były dostępne dla każdego, nawet dla biednych osób. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc moje publikacje finansowo.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

2 myśli w temacie “EPIDEMIA KTÓRA PRZEBUDZI LUDZKOŚĆ

 1. Utopijna wizja, trochę zbyt utopijna 😛
  Większość ludzi ma meksyk w głowach, taka izolacja nic nie zmieni. Poza tym, bardzo duża część społeczeństwa drży teraz pewnie o swoje zatrudnienie lub płynność w działalności.
  Gdybyśmy w trakcie koniunktury oszczędzali, to może byłaby odrobina czasu na refleksje.
  A państwa, samorządy, firmy i ludzie, zadłużali się na potęgę, teraz zatrzęsienie ponownie przeżywają firmy pożyczkowe i banki.
  W normalnej gospodarce należy w takim momencie podnieść stopy procentowe aby zachęcić do inwestowania i odkładania pieniędzy do banków na lokacie. Niestety cały świat zachodni obniża stopy procentowe, bo kraj jak i firmy i ludzie, są zadłużeni po uszy.
  W ten sposób zachęca się do wzięcia kolejnych pożyczek. Więc po kwarantannie można spodziewać się fali samobójstw raczej. Będzie to dotyczyło finansów ale też ludzie, którzy złamali kwarantannę itp mogą nie wytrzymać hejtu i gróźb tak jak ten lekarz z Kielc. Z resztą na tym polega rola władzy, aby zburzyć ludziom rzeczywistość, by nie mieli czasu na spokój i refleksje.

  Nooo ale na pewno część społeczeństwa odnajdzie jakiś duchowy spokój w tej sytuacji.
  Tego nie zaprzeczam. Część rodziców na pewno pozna w końcu swoje dzieci.

  Tylko ogółem moim zdaniem dojdzie do wielu tragedii i stresów.
  W tych czasach każdy ma coś do powiedzenia, jestem jednym z nich z resztą. Każdy uważa, że jego krzywda to najgorsza krzywda i jemu należy się pomoc, a temu sąsiadowi złodziejowi to nie.
  I właśnie po wszystkim zacznie się festiwal obwiniania, oszukiwania, kłamania i błagania…
  Może na zachodzie ludzie zrozumieją, że gospodarka > życie ludzkie. Można płacić całe życie podatki, składki emerytalne i chorobowe właśnie na taki moment jak ten. A na koniec rząd mówi, że trzeba zarazić 60% społeczeństwa i umrze 500 tysięcy starszych ludzi. To pokazuje jasno, czym jest społeczeństwo dla władz…

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.